Środa przynosi, aż cztery spotkania w PlusLidze. W tym także ogromny git w postaci starcia ZAKSY Kędzierzyn-Koźle z Projektem Warszawa, który od wczoraj oficjalnie podpisał umowy z nowymi sponsorami i od teraz będzie nosić nazwę VERVA Warszawa ORLEN Paliwa. Troszkę skomplikowana nazwa, ale tacy sponsorzy zdecydowanie powinni zapewnić stabilną sytuację finansową. Ponadto mamy bardzo ciekawy pojedynek pomiędzy Skrą Bełchatów, a Asseco Resovią. Teoretycznie łatwe spotkanie dla Aluron Virtu CMC z Cuprumem Lubin, ale czy aby na pewno? Na koniec dodatkowo starcie pomiędzy Czarnymi Radom i GKS Katowice, czy ktoś z nich powalczy o play-off? Postarałem się i wyszukałem typ na każde ze starć. Zapraszam do analizy!

Załóż konto w STS – 1259 złotych na start + 20 PLN Freebet w Typomanii + voucher 1500 PLN
Przejdź do rejestracji w STS
KOD PROMOCYJNY: 1259PLN

Chcesz więcej typów bukmacherskich? Dołącz do Grupy Zagranie!

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – VERVA Warszawa ORLEN Paliwa

Rozpoczniemy od spotkania, które niewątpliwie jest hitem dzisiejszych starć. Mistrz Polski zmierzy się z Wicemistrzem. Obecnie lideruje ZAKSA z kompletem 15 punktów po pięciu spotkaniach i bilansem setowym 15:2. Goście są tuż za jej plecami z 14 punktami po takiej samej ilości spotkań i bilansem 15:4. Jedyny punkt do tej pory stracili w spotkaniu z Aluronem Virtu CMC, które wygrali w tie-breaku. Do tej pory ZAKSA w lidze jest praktycznie bezbłędna. Straciła seta tylko w starciu z Ślepskiem Suwałki i wspomnianym już Aluronem. Dopóki Liga Mistrzów nie wystartuje, mogą w pełni skupiać się na lidze i dawać z siebie w każdym spotkaniu 110%. W drużynie jak do tej pory świetnie prezentuje się Łukasz Kaczmarek oraz Aleksander Śliwka, ten pierwszy zdobywa średnio 15.5 punktu na mecz, ten drugi zaś 12.5. Do tego na rozegraniu wyśmienity Benjamin Toniutti, a na libero niezawodny Paweł Zatorski. Nie ma się, wiec co dziwić, że ekipa z Kędzierzyna-Koźlego jest tak mocna. Do tej pory nikt nie był w stanie postawić jej swoich warunków, jeżeli będą grali dalej na swoim poziomie i nagle nie obniżą znacząco lotów, to drużyna VERVY Warszawa moim zdaniem też nie jest w stanie im zagrozić. Goście mają silną drużynę, to fakt, niestety została trochę osłabiona przez ostatnie problemy klubu. Teraz mają już zapewnioną stabilizację i mogą skupić się już w 100% na grze, ciekawe czy przyniesie to jeszcze poprawę w ich grze, która notabene do tej pory już wyglądała bardzo dobrze. Czy są jednak w stanie zagrozić Mistrzom Polski?

Statystyki:

 • ZAKSA Kędzierzyn-Koźle wygrała do tej pory wszystkie pięć swoich spotkań
 • VERVA Warszawa wygrała do tej pory wszystkie pięć swoich spotkań
 • ZAKSA ma serię 11 zwycięstw z rzędu
 • W ostatnich pięciu bezpośrednich pojedynkach, cztery razy wygrywała ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, a raz VERVA Warszawa
 • W ostatnich pięciu bezpośrednich pojedynkach kibice oglądali co najmniej 4 sety czterokrotnie

Co grać?

Spotkanie to po prostu musi być na bardzo wysokim poziomie, być może oba zespoły niedługo spotkają się ponownie w finałowej walce o Mistrzostwo Polski. Zobaczymy, co przyniosą zmiany w Warszawie. Na ten moment jednak ZAKSA jest dla mnie lepszym zespołem i to ich zwycięstwo będę typował.

TYP: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (-1.5)

Kurs: 1.6

Baner - skubiemy bukmachera

Skra Bełchatów – Asseco Resovia

Kolejne spotkanie, które jeszcze niedawno można było określić ogromny hitem i pewnie nikogo nie zdziwiłoby, gdyby oba te zespoły znalazły się w finałowej batalii o złoto. W tym momencie niestety oba zespoły znacząco obniżyły loty. Notabene ostatni sezon to zaledwie szóste miejsce gospodarzy i siódme gości. W tym gra Skry wygląda trochę lepiej, na ten moment zajmują 5 lokatę z 12 punktami po pięciu spotkaniach, co jest bardzo dobrym wynikiem i gdyby nie fakt, że mają rozegranych mniej spotkań, to znajdywaliby się obecnie na trzeciej lokacie. Mogą na nią wskoczyć, jeżeli dzisiaj wygrają za trzy punkty, więc niewątpliwie motywacji nie będzie brakowało. Asseco Resovia wygląda znacznie gorzej. Kadra wygląda naprawdę imponująco, ale drużyna Piotra Gruszki mocno zawodzi. Dziewiąta lokata po sześciu spotkaniach z tylko dwoma zwycięstwami to zdecydowanie za mało. Wygrali tylko z Chemikiem Bydgoszcz oraz Cuprumem Lubin, czyli drużynami, które na pewno nie miały w planach walki o czołówkę, jak było to w przypadku Asseco. Zdecydowanie potrzebują zmian, jakiegoś nowego impulsu do gry, bo na razie wygląda to bardzo słabo i jestem wręcz przekonany, że z taką postawą nie mają szans na play-off.

Statystyki:

 • Skra Bełchatów do tej pory wygrała cztery z pięciu spotkań
 • Asseco Resovia do tej pory wygrała zaledwie dwa z sześciu spotkań
 •  W ostatnich pięciu spotkaniach pomiędzy obiema drużynami cztery razy lepsza była Skra, raz zaś wygrała Resovia
 • W ostatnich pięciu spotkaniach pomiędzy obiema drużynami kibice oglądali więcej niż 3 sety trzykrotnie

Co grać?

Według mnie zdecydowanie lepiej wygląda Skra, choć Asseco potrafi zaskoczyć. Niemniej jednak biorąc pod uwagę samą grę, to są dla mnie zdecydowanymi faworytami, dlatego typuję ich zwycięstwo z handicapem -1.5 seta. Skra jest dla mnie faworytem, a ostatnie pięć setów, gdy spotkanie było w Bełchatowie, miało miejsce sześć lat temu.

TYP: Skra Bełchatów (-1.5)

Kurs: 1.6

Czarni Radom – GKS Katowice

Spotkanie z nieco niższego pułapu, tak można je nazwać. Chociaż Czarni Radom w zeszłym sezonie zakończyli rozgrywki na piątej lokacie, co tak naprawdę jest bardzo dobrym wynikiem, biorąc pod uwagę fakt, jak silna jest obecnie PlusLiga. Czarni na ten moment zajmują siódmą pozycję z dziewięcioma punktami po sześciu spotkaniach i bilansem setowym 12:12. Natomiast wygrali oni tylko z MKS Będzin, Chemik Bydgoszcz i Cuprum Lubin, czyli rywalami z niższej półki. Pora wreszcie, żeby wygrać z kimś trochę lepszym. GKS Katowice klasyfikuje się na dziesiątej pozycji z jednym zwycięstwem w pięciu spotkaniach. Natomiast, co ciekawe każdy ich mecz kończył się w pięciu setach, dzięki czemu zdołali zgromadzić sześć punktów. Personalnie drużyny są na podobnym poziomie, chociaż według bukmacherów zdecydowanym faworytem są gospodarze. W spotkaniach bezpośrednich, których było siedem, cztery razy zwyciężali goście, trzykrotnie lepsi byli gospodarze. Poziom porównywalny, a o końcowym zwycięstwie zdecyduje po prostu dyspozycja dnia.

Statystyki:

 • Czarni Radom wygrali dotychczas trzy spotkania oraz trzykrotnie okazali się gorsi
 • GKS Katowice do tej pory wygrał raz oraz cztery razy poniósł porażkę
 • W spotkaniach bezpośrednich lepsi są Katowiczanie, prowadzą 4:3
 • W spotkaniach bezpośrednich obu drużyn kibice oglądali więcej niż trzy sety, trzy razy na siedem możliwości
 • Wszystkie spotkania GKS Katowice w tym sezonie kończyły się w pięciu setach

Co grać?

Nie jest to proste spotkanie do wytypowania. Logicznie byłoby zagrać na sety, aczkolwiek ostatnie spotkania między obiema drużynami kończył w 3 setach, dlatego postanowiłem postawić na wygraną gospodarzy.

TYP: Czarni Radom

Kurs: 1.37

Aluron Virtu CMC – Cuprum Lubin

Na koniec zostawiłem to spotkanie. Z punktu widzenia kibica, nie jest to niezwykle ciekawe starcie. Faworyt jest jeden i wszystkim fanatykom siatkówki doskonale znany. Zostawiłem je na koniec nie z byle powodu. Postanowiłem, że będzie to takie moje zwieńczenie dzisiejszego kuponu. Aluron to drużyna, która obecnie zajmuje szóstą lokatę w tabeli z dwunastoma punktami. Miejsce w tabeli tak naprawdę nie obrazuje bardzo dobrej postawy gospodarzy. Do tej pory ulegli tylko ZAKSIE 1:3 oraz klubowi ze stolicy Warszawy, jeszcze pod szyldem Projektu Warszawa 2:3. Grają naprawdę dobrą siatkówkę na wysokim poziomie, a do tego są dość młodą drużyną, która ciągle się rozwija. Niewątpliwie są w stanie wiele namieszać w tym sezonie PlusLigi, ale jednak uważam, że tak naprawdę dopiero następny sezon będzie należał do nich. W tym roku pozyskali jeszcze nowego sponsora, co daje dodatkowe możliwości transferowe w przyszłym roku. Cuprum Lubin to drużyna przeciętna, ale lubiąca sprawić niespodziankę. Obecnie klasyfikuje się na 11 lokacie z pięcioma punktami, dwoma zwycięstwami w sześciu spotkaniach i bilansem setowym 10:16. Tak mówiłem, nie jest to raczej drużyna, która powalczy o play-offy, ale z drugiej strony nie uważam również, że powinna obawiać się spadku. Co ciekawe we wszystkich sześciu spotkaniach gospodarzy grano więcej niż trzy sety, a u gości w 5 na sześć spotkań.

Statystyki:

 • Aluron do tej pory wygrał 4 na sześć spotkań
 • Cuprum Lubin do tej pory wygrał dwa na sześć spotkań
 • We wszystkich spotkaniach Aluronu grano powyżej 3 setów, taka sytuacja u gości miała miejsce 5 razy na sześć możliwcyh
 • W spotkaniach bezpośrednich prowadzi Aluron 3:2
 • W spotkaniach bezpośrednich kibice oglądali, więcej niż 3 sety czterokrotnie na pięć takich możliwości

Co grać?

W tym spotkaniu faworyt jest zdecydowany, biorąc pod uwagę wszystkie ewentualności, postanowiłem, zagrać dokładny wynik 3:1, po bardzo wysokim kursie.

TYP: 3:1

Kurs: 3.4

PlusLiga na środę, gramy ako 11.92!

Zasady promocji 200 PLN BEZ RYZYKA:

 • Kwota: możesz zawrzeć zakład za dowolną stawkę, ale otrzymasz maksymalnie 200 PLN zwrotu (minus podatek).
 • Promocja dostępna dla nowych klientów, którzy założą konto z kodem: 1259PLN
 • Naliczenie zakładu bez ryzyka automatycznie na podstawie kodu: 1259PLN
 • Akcja łączy się z bonusem powitalnym.
 • Jeśli Twój zakład zostanie rozliczony jako przegrany otrzymasz zwrot.
 • Zwrot nastąpi na konto depozytowe, a nie w formie bonusu.
 • Maksymalna wysokość bonusu w STS będzie pomniejszona o podatek od gry.

Konto w STS z kodem promocyjnym 1259PLN ✅
Konto na Typomanii – jeszcze nie?!
Załóż już teraz konto na Typomanii i zgarnij świetne nagrody widoczne na zdjęciu poniżej!

Chcesz więcej typów bukmacherskich? Dołącz do Grupy Zagranie!