Autor tekstu: Karol Bierzyński

W ostatnim czasie deszczowa pogoda odwołała kilka spotkań PGE Ekstraligi. Jednym z nich jest pojedynek pomiędzy Stalą Gorzów a Spartą Wrocław. Mecz, który ma wiele podtekstów, niekoniecznie czysto sportowych.

Zapoznaj się z szeroką ofertą FORBET!
Kod promocyjny: 1300PLN

Chcesz więcej typów bukmacherskich? Dołącz do Grupy Zagranie!

Stal Gorzów vs Sparta Wrocław

Pierwsze spotkanie między tymi drużynami miało odbyć się pierwotnie na torze Stadionu Olimpijskiego we Wrocławiu. Zostało jednak odwołane na wniosek gospodarzy. Powód? Fatalne prognozy pogody w dniu meczowym. Wrocławianie również nie rozłożyli odpowiednio szybciej folii na tor, która mogłaby uchronić go przed opadami. Koniec końców prognoza pogody okazała się nietrafna i mecz spokojnie mógł się odbyć. Łatwo się domyślić, że drużynie z Wrocławia kompletnie na tym nie zależało. Kontuzji w ostatnim spotkaniu doznał Maciej Janowski – lider Sparty. Dziś wrocławianie pojadą w Gorzowie bez niego. Zakulisowe wydarzenia wokół tego meczu to już historia i skupimy się na analizie dzisiejszego starcia.

Obie drużyny w obecnej sytuacji nie są kandydatem na szczyt tabeli. Stal Gorzów przed sezonem była typowana jako drużyna, która ma małe szanse na Play-off, za to Sparta Wrocław przeżywa mentalny kryzys w zespole. Od początku sezonu zawodzi Vaclav Milik, Maksym Drabik i Jakub Jamróg pojadą dziś poobijani po groźnym wypadku w zawodach MPPK w Bydgoszczy. Do tego doliczmy absencję Macieja Janowskiego i łatwo wywnioskować, że zdobycie dwóch dużych punktów meczowych w Gorzowie graniczy z cudem. Jedynym pewnym punktem w drużynie z Dolnego Śląska jest Indywidualny Mistrz Świata – Tai Woffinden, który jest pewniakiem do dwucyfrowej liczby punktów.

Stal Gorzów pojedzie w pełnym zestawieniu. Kibice z pewnością liczą na powrót do zeszłorocznej formy Krzysztof Kasprzaka. Liderem zespołu jest Bartosz Zmarzlik, który dzisiejsze spotkanie potraktuje poniekąd jako próba generalna przed sobotnią rundą Grand Prix Polski. Możemy spodziewać się również dobrego występu juniorskiej pary Karczmarz-Bartkowiak, która na domowym torze spisuje się naprawdę przyzwoicie.

Co obstawiać?

Moim zdaniem całe spotkanie gospodarze będą spokojnie kontrolować rezultat. Może być to mecz jednostronny, co nie oznacza, że nie będzie ciekawy. Sparta może trzymać wynik za pomocą rezerw taktycznych i to jest moim zdaniem klucz do sukcesu dzisiejszego typu. Przygotowałem propozycję z oferty forBET – Max Fricke powyżej 7.0 punktów. Kurs na to zdarzenie wynosi 2.00. Warto podkreślić, że ten bukmacher zalicza do typu wszystkie starty Australijczyka, nawet rezerwę taktyczną i bieg nominowany. Biorąc pod uwagę to, że w drużynie gości zabraknie Janowskiego, ta linia jest spokojnie w zasięgu wrocławskiego zawodnika. W przypadku zdobycia przez niego równo 7 punktów otrzymamy zwrot stawki. Siadamy w fotelach o 18 i trzymamy kciuki za dobre ściganie. Powodzenia!

kupon forbet