Marcin „Jankos” Jankowski, bo oczywiście o nim mowa, z nowym kontraktem w G2 Esporsts. Dzisiaj ruszyła faza „play in” Mistrzostw Świata w League of Legends, a wczoraj wieczorem padła informacja o nowej umowie dla Polskiego gracza!

Jak długo będzie obowiązywała nowa umowa i jak to się ma w stosunku do innych zawodników hiszpańskiej drużyny?

https://twitter.com/G2esports/status/1179101171845406721/photo/1

Wcześniejszy kontrakt polskiego „leśnika” obwiązywał do listopada 2020 roku. Hiszpańska organizacja poinformowała za pośrednictwem swojego Twittera o przedłużeniu umowy z zawodnikiem znad Wisły do 2021 roku, a dokładniej do 15 listopada tego roku, tym samym zrównując czas trwania kontraktów całej podstawowej „piątki” oraz trenera Fabiana „GrabbZ” Lohmanna. Nie ma się co dziwić takiemu posunięciu ze strony przedstawicieli organizacji z Półwyspu Iberyjskiego, przecież polski „dżungler” jest obecnie na ogromnej fali i ma za sobą prawdziwą rzeszę fanów. Jankos na wiosnę wraz z G2 wygrał swoje pierwsze mistrzostwo „European Championship”, powtarzając to również podczas letnich zmagań tejże ligi, a do tego został MVP całego letniego splitu. Ponadto podniósł trofeum za Mid-Season Invitational, w półfinale pokonując, chociażby słynne, koreańskie SKT. Wszyscy drużyny, łącznie z trenerem podkreślają jak ważną i trudną rolę pełni Polak w składzie Mistrzów Europy, a sama organizacja nagrodziła Marcina, chociażby faktem, że do ich sklepu zostały dodane polskie koszulki!

G2 Poland Jersey - G2 Esports Official EU Shop

Było to zdecydowanie ogromne wydarzenie, a zarazem wyróżnienie dla wszystkich fanów Jankosa. Wielu osób w tym także polskich streamerów zadeklarowało, że zaraz po dodaniu produktu do sklepu wyląduje on u nich w domu.

Marcin i spółka są jednym z głównych faworytów do triumfu w rozpoczynających się tegorocznych Worldsach. Pierwszy mecz rozegrają w niedzielę 13 października z wicemistrzem koreańskiego LCK-Griffin. Osobiście mogę zadeklarować, że wraz z rozpoczęciem fazy grupowej zajmiemy się również typowaniem tej imprezy, a więc czekajcie na więcej!