Przed tygodniem udało się trafić dubel na UFC z kursem 3,53, co powiększyło tegoroczny profit na obstawianiu MMA do 526,4 PLN. Jest dobrze, ale oczywiście może być jeszcze lepiej. No to dzisiaj po raz kolejny mój faworyt nie jest faworytem bukmacherów, więc pobieramy underdoga z oferty Totolotka!

Nie masz konta w Totolotku? Przejdź do rejestracji ️ Ekskluzywny bonus – 25 złotych freebet i do 1120 złotych od depozytu
Kod promocyjny: 1145PLN

Dzisiaj decyduję się na typowanie underdoga… którego pozycja mnie lekko dziwi, bo ja stawiałbym go w roli faworyta. Swoją drogą już zauważyłem jak od tygodnia spadają kursy na obstawianego przeze mnie zawodnika.

Moja skuteczność typów MMA w 2019 roku: 18/28

Mój profit/strata na kuponach MMA w 2019 roku: +526,4

Zdarzenie: Rafael dos Anjos – Leon Edwards

Typ:  Rafael dos Anjos

Kurs:  2,00

Przed tygodniem wytypowałem underdoga w walce wieczoru UFC i obym tym razem również się nie mylił. Chociaż przeprowadzając analizę… czuję większą pewność w swoim typie niż przed tygodniem. Leon Edwards to zawodnik, którego miałem okazję obserwować na żywo, kiedy pokonał Setha Baczyńskiego przez nokaut w osiem sekund! Naturalnie po takim występie miałem na niego oko i.. było warto, bo to wielki prospekt, który zanotował od tego czasu dziewięć zwycięstw i tylko jedną porażkę, z Kamaru Usmanem. Można mu to wybaczyć, bo nikt w tym momencie chyba nie jest w stanie wygrać z Nigeryjskim Koszmarem. Chociaż podoba mi się rozwój Leona Edwardsa, to uważam, że bukmacherzy znowu chyba za bardzo idą z hypem wystawiając jako faworyta młodego fightera z czołowym zawodnikiem, który ma jeszcze umiejętności być pretendentem do tytułu.

Z jednej strony Anglik pokonał ostatnio dwa solidne nazwiska – Gunnara Nelsona oraz Donalda Cerrone’a. Jednak przeanalizujmy to dokładniej. Oba starcia zakończyły się bardzo bliską decyzją, przy czym starcie z Islandczykiem to niejednogłośny werdykt. Dodatkowo Nelson w ostatnich walkach notuje bilans 3-3. Z kolei Cowboy walczył z Edwardsem będąc chorym, co przyznawał w wywiadzie po pojedynku. Podobno sytuacja była na tyle zła, że rano zastanawiał się nawet czy wyjść do oktagonu. Jeżeli interesujesz się trochę MMA i znasz osobę Donalda Cerrone’a, to wiesz że to nie jest ściema ani wymówka, tylko prawda.

Nie odbierając nic Leonowi Edwardsowi z tych wygranych, to jednak w perspektywie walki ze zdrowym Rafaelem Dos Anjosem nie wygląda to najlepiej. Co prawda Brazylijczyk zanotował dwie porażki w ostatnich trzech starciach, ale z kim – Colby Covingtonem oraz Kamaru Usmanem. Nie dojść, że to już typowo ścisła czołówka wagi półśredniej, to można zauważyć jeszcze jedną cechę wspólną obu figtherów, z którymi poległ. To zapaśnicy, którzy używają tych umiejętności do wygrywania swoich starć. Leon Edwards jest wszechstronny, ale daleko mi do nazywani go zapaśnikiem z najwyższej półki, więc na pewno nie powieli schematu Usmana i Covingtona.

No i trzeba jeszcze zwrócić uwagę na jedno – Rafael Dos Anjos w swojej ostatniej, wygranej walce z Kevinem Lee wyglądał bardzo dobrze. Prędzej pisałem, że Anglik jest wszechstronny? No to wydaje się, że Brazylijczyk w tym aspekcie może pochwalić się wachlarzem na jeszcze wyższym poziomie. Leon Edwards będzie miał w walce przewagę zasięgu i wzrostu, ale to może nie być problemem, bo Dos Anjos bez kłopotów powinien stworzyć sobie przewagę w parterze.

Na koniec jeszcze taki mniejszy aspekt, który jednak też może mieć znaczenie. Leon Edwards w całej swojej karierze walczył w Stanach Zjednoczonych zaledwie jeden raz, kiedy przegrywał z Kamaru Usmanem. Od tego momentu walczył sześć razy w Europie, w tym cztery razy na domowej ziemi w Anglii oraz raz w Azji. Tym razem nie będzie miał dopingu swoich kibiców. Dodatkowo dochodzi lot przez Ocean Atlantycki i zmiana strefy czasowej, co nie jest codziennością dla Anglika.

Stawiam na wygraną Dos Anjosa i naprawdę dziwi mnie stawianie go w roli underdoga. W związku z tym pobieram kurs 2.00 w Totolotku na singlu. Oby to była kontynuacja dobrego typowania mieszanych sztuk walk w wakacje!

Kupon na UFC - wygrana Dos Anjosa

Totolotek z kodem promocyjnym 1145PLN to freebet 25 złotych oraz bonus od depozytu do 1120 złotych! Zobacz szczegóły

Chcesz więcej typów bukmacherskich? Dołącz do Grupy Zagranie!