Mój wczorajszy, tenisowy debiut na Zagranie okazał się bardzo dobry, bo oba typowane spotkania przebiegły według spodziewanego scenariusza, co dało wygrany dubel. Dzisiaj kontynuujemy obstawianie meczów z Miami. Jednak tym razem jedna pozycja, ale za to z wysokim kursem na poziomie 2,70.

Skuteczność typów Damiana w tenisie ziemnym w 2019 roku: 10/15

Profit/Strata Damiana w tenisie ziemnym w 2019 roku: +858,46

Proponowane typy będę zawsze pokazywał na jednej jednostce, którą będzie stawka 100 PLN. Każdy powinien grać według własnego bank rollu. Kupony przedstawione na wspomnianej kwocie będą najlepiej oddawać liczoną skuteczność i wysokość profitu.

Roger Federer czy Rafael Nadal są w czołówce tenisa ziemnego od kiedy pamiętam. Jednak wiecznie nie będą grać i już od lat dyscyplina potrzebuje młodych gwiazd. W mojej opinii od zeszłego roku obserwujemy kilku ciekawych, młodych zawodników, którzy aspirują do zagoszczenia w topie na wiele lat. Pokazuje to także turniej w Miami, gdzie młodzież nadciąga. Dzisiaj skupię się na spotkaniu właśnie dwóch tenisistów z wielkim potencjałem… a właściwie umiejętnościami, bo już grają na najwyższym poziomie. Młode wilki nadciągają! Pod lupę biorę starcie, które planowo rozpocznie się o 20:00 – Denis Shapovalov kontra France Tiafoe.

Na czwartkowy wieczór otrzymujemy interesujące zestawienie tenisistów w Miami. Chociaż na pierwszy rzut oka więcej szans dawałbym Shapovalovowi, to jednak oczekuje wyrównanego i trudnego starcia dla obu panów. W związku z tym, gdy zobaczyłem taką różnicę kursową w wygranej jednego i drugiego to stwierdziłem, że warto spróbować typu na Francesa Tiafoe.

Rejestracja w PZBuk
Kod bonusowy: 60PLN

Zacznijmy więc może od Amerykanina, który pokazuje się w tym tygodniu z bardzo dobrej strony. W poprzedniej rundzie wyeliminował Davida Goffina bez straty seta. To było wyrównane spotkanie, ale Tiafoe świecił swoim wspaniałym returnem. To właśnie ten aspekt przechylił zwycięstwo na stronę młodego tenisisty. Mówią o tym same statystyki, bo Amerykanin wygrał aż 42% piłek z pozycji przyjmującego serwis, co przełożyło się na cztery przełamania.

Oczywiście Denis Shapovalov także imponuje eliminując w poprzednim meczu innego młodego wilka w postaci Stefanosa Tsitsipasa. Kanadyjczyk również miał wyrównane spotkanie potrzebując do rozstrzygnięcia trzech setów, ale w jego przypadku największym atutem był serwis, z którego wygrał aż 88% piłek. Pytanie co dzisiaj lepiej zadziała? Wspaniały return Tiafoe czy podanie Shapovalova?

Obaj tenisiści grali ze sobą dwa razy w karierze dzieląc się wygraną. Jednak zawsze sety były wyrównane, a Tiafoe występował z pozycji underdoga. Czuję, że nie inaczej będzie tym razem, a w myśl solidnego kursu na Amerykanina uważam, że warto podjąć tutaj ryzyko typu po kusie 2,70. Dodatkowo dużym atutem tenisisty typowanego przeze mnie jest fakt, że gra u siebie, na swojej ziemi. Własny teren i kibice w USA są wartością dodaną dla amerykańskich zawodników. Tak samo sytuacja ma się z Francesem Tiafoe.