Już niedługo wrócą najlepsze ligi świata, ale zanim się to stanie czekają nas jeszcze dwa dni z reprezentacjami. Na szczęście na nudę nie możemy narzekać, ponieważ dzisiaj w akcji zobaczymy Mistrzów Świata i Mistrzów Europy, przed którymi naprawdę trudne wyzywania. Francuzi zmierzą się w Paryżu z bardzo groźną Trucją, a Portugalczycy udadzą się na Ukrainę, która jak na razie straciła tylko 2 punkty i 1 bramkę. Jak z tych trudnych potyczek wyjdą obecni Mistrzowie? Zapraszam do analizy!

Załóż konto w STS – 1230 PLN od depozytu + 29 PLN Freebet na start + 20 PLN Typomania!

Przejdź do rejestracji w STS

KOD PROMOCYJNY: 1259PLN

Chcesz więcej typów bukmacherskich? Dołącz do Grupy Zagranie!

Francja vs Turcja

Nie raz spotkałem się z opiniami, że Francuzi nie przypominają już tej drużyny z zeszłorocznych Mistrzostw Świata. W grupie Ligi Narodów lepsza okazała się Holandia, w obecnych eliminacjach Trójkolorowi przegrali już z Turcją, a sama gra jest na gorszym poziomie. Osobiście nie zgadzam się z tą krytyką. Liga Narodów jest nowym tworem, a Didier Deschamps mieszał składem i szukał najlepszych rozwiązań dla swojej drużyny. Z kolei jedna porażka z groźną Turcją zawsze może się zdarzyć. Gorszy styl? Moim zdaniem nie można obwiniać za to drużyny, która w ostatnich 7 meczach wygrała 6 razy a bilans bramkowy wyniósł 20:4. Według mnie Francuzi mają się dobrze i jeszcze przez ładnych kilka lat będą w ścisłej światowej czołówce.

Do tej czołówki na pewno nie zaliczają się Turcy, którzy jakby nie patrzeć są teraz liderem grupy H. Celem na dzisiejszy mecz jest utrzymanie tej pozycji, ale osobiście nie wierzę, żeby tak się stało. Turcja jest mocną drużyną, ale nie ma po swojej stronie tylu argumentów co Francuzi, a potwierdzać to mogą wymęczone zwycięstwa 1:0 z Albanią i Andorą. Żeby myśleć dzisiaj o dobrym wyniku, podopieczni Gunesa muszą wznieść się jeszcze kilka poziomów wyżej, a Tosun musi dorzucić jeszcze jakieś trafienie, bo to właśnie na tym zawodniku opiera się ofensywa Turków. „Ofensywa Turków” – ten zwrot jest ostatnio często używany 😉

Statystyki:

 • Z 20 zdobytymi bramkami, Francja jest zaraz za Belgią i Rosją (które w swojej grupie mają San Marino) najskuteczniejszą drużyną tych eliminacji.
 • Ostatnie bezpośrednie starcie to zwycięstwo Turków 2:0.
 • Oprócz tego meczu obie reprezentacje mierzyły się jeszcze 3 razy i wszystkie te mecze wygrali Trójkolorowi.
 • Turkowie stracili w tych eliminacjach tylko 2 bramki.
 • Over 1.5 padł w 41 z ostatnich 54 meczów Francji i w 26 z 34 meczów Turcji.
 • W ostatnich 29 meczach Francji na własnym stadionie, over 1.5 padł w 89% przypadkach.

Co obstawiać?

Można zaryzykować stwierdzenie, że obie drużyny zajmą dwa pierwsze miejsca w grupie H. Jednak na tę chwilę nie jest to jeszcze przesądzone, dlatego uważam, że nikt tego meczu nie odpuści. Zwłaszcza Francja, która zasłużenie przegrała czerwcowe starcie, i która zagra teraz na własnym stadionie. Te elementy mogą mieć wpływ na motywację, a do tego dochodzi również dobra gra – 4 ostatnie mecze to 4 zwycięstwa i bilans 12:1. To wszystko sprawia, że z pełną świadomością obstawię zwycięstwo gospodarzy, a kurs podbiję overem 1.5. Co prawda oba zespoły tracą mało bramek, ale obie strzelają bardzo dużo – 35 goli w 14 meczach, co daje średnią aż 2.5 zdobytych bramek na mecz. Takie połączenie wydaje się jak najbardziej bezpieczne, a kurs zachęcający.

Nasz typ: +1.5/1

Kurs: 1.60

Baner - skubiemy bukmachera

Ukraina vs Portugalia

Po Mistrzach Świata czas na Mistrzów Europy i zdobywców pierwszej w historii Ligi Narodów. Mowa oczywiście o Portugalczykach, którzy rozkręcają się z meczu na mecz. Obecne eliminacje rozpoczęły się od dwóch remisów, ale później było już tylko lepiej. Przekonujące zwycięstwa z Serbią, Litwą i Luksemburgiem, w których udało się zdobyć 12 bramek mówią same za siebie. Portugalczycy ze swoim niesamowitym CR7 na czele grają coraz lepiej, wyglądają coraz pewniej i co najważniejsze – wygrywają. Taka gra dała już dwa ważna trofea, a teraz najprawdopodobniej da awans na ME 2020. Ale czy da zwycięstwo w meczu z Ukrainą?

Jeszcze kilka lat temu na myśl o takim meczu nikt nie zastanawiałby się nad tym kto w tym meczu jest faworytem, bo było to zupełnie oczywiste. Jednak bardzo dużo się zmieniło i teraz naszych południowo-wschodnich sąsiadów trzeba traktować bardzo poważnie. Ukraina gra bardzo fajny futbol, ich szkółki się rozwijają, największe kluby na stałe mają miejsce w europejskich rozgrywkach, a młodzież wygrywa Mistrzostwa Świata. Tak gra się w piłkę na czasami wyśmiewanym przez nas wschodzie. Gdyby miał ocenić szanse na zwycięstwo w tym meczu to dałbym 45:55 na korzyść Portugalii tylko ze względu na Ronaldo i duuuużo większe doświadczenie. Jednak Ukraina pokazała, że potrafi grać w piłkę i dzisiaj ma duże szanse ograć utytułowanego rywala.

Statystyki:

 • Ukraina notuje serią 5 zwycięstw, a bilans bramkowy tych starć to 13:1.
 • Ostatnie 5 meczów Portugalii to 3 zwycięstwa i dwa remisy, a bilans to 13:4.
 • Pierwszy mecz tych eliminacji to jak na razie jedyny bezpośrednie starcie obu drużyn, w którym padł rezultat 0:0.
 • W 8 ostatnich meczach Ukrainy BTTS zobaczyliśmy tylko dwa razy.
 • W tym samym czasie w meczach Portugalii BTTS padł 5 razy.
 • Ronaldo strzelił 6 bramek w ostatnich 3 meczach swojej kadry.

Co obstawiać?

Nie wiedziałem z której strony ugryźć ten mecz. Zagrają dwie naprawdę dobre drużyny i ciężko typować przeciwko którejś z nich. Obie drużyny mało tracą i to sugerowałoby zagranie undera. Jednak z drugiej strony, obie ofensywy są naprawdę groźne, a świadczyć może o tym liczba strzelanych bramek. Granie rożnych lub kartek również jest moim zdaniem niepewne. Zagram więc inaczej, ale chyba bardzo rozsądnie – obstawię, że Cristiano Ronaldo zdobędzie bramkę. Kurs na to zdarzenie wynosi ponad 2! Ostatnie 3 mecze Portugalii to 6 bramek tego zawodnika. Ronaldo można lubić czy też nie, ale ambicji, nawet w meczach kadry, nie można mu odmówić. Portugalia za wszelką cenę będzie chciała wygrać na bardzo trudnym terenie. Nie mam przekonania co do takiego zwycięstwa, ale uważam, że CR7 zdobędzie dzisiaj co najmniej jedną bramkę.

Nasz typ: Cristiano Ronaldo strzeli gola

Kurs: 2.10

Odbierz specjalne bonusy bukmacherskie i obstaw!

Konto w STS ✅

Konto na Typomanii – jeszcze nie ❗❓

Załóż już teraz konto na Typomanii i zgarnij świetne nagrody widoczne na zdjęciu poniżej!