Już dzisiaj rozpoczną się ważne rozgrywki w Europie w League of Legends. O tytuł mistrza Starego Kontynentu powalczy 10 najlepszych ekip, a w kilku z nich grają Polacy. Biało-Czerwoni w Europie to uznana marka sama w sobie, ponieważ mamy wielu uzdolnionych zawodników i jest komu kibicować. W piątek rozpocznie się rywalizacja w LEC, a ja na tapet biorę m.in. G2 Esports, obecnych mistrzów, gdzie gra Jankos!

Koszulka do baneru Noblebet
Koszulka do baneru Noblebet
tylko na Logo Zagranie - typy bukmacherskie

2500 zł od trzech depozytów
+ 0 34 zł freebet + 20 zł bonus w aplikacji

standardowa oferta to 2520 zł, a z naszym kodem zgarniasz 2554 zł

Kod rejestracyjny
ZAGRANIE kod skopiowany kopiuj
skopiuj kod
Funkcjonalności:
freebet
aplikacja mobilna
zakłady na żywo
sporty wirtualne
Bonusy:

OD DEPOZYTU: 2500 zł
FREEBET: 34 zł
BONUS APLIKACJA: 20 zł
Kod promocyjny: ZAGRANIE

pokaż szczegóły ukryj szczegóły

Team Vitality – MAD Lions: typy i kursy bukmacherskie (17.06.2022)

Jeżeli chodzi o europejskie rozgrywki, to z całą pewnością możemy stwierdzić, że rok 2021 należał do MAD Lions. Lwy dwukrotnie okazały się najlepsze na starym kontynencie, przez co najpierw pojechały na MSI 2021, a później na Worldsy, jako ta najlepsza ekipa z Europy. Niestety, ale na międzynarodowym tle już nie wypadły tak dobrze, żeby wręcz nie powiedzieć, że dość przeciętnie. W wiosennych rozgrywkach byli stawiani w roli faworytów, ale to G2 Esports było wtedy najlepsze i pokazało MAD Lions miejsce w szeregu. Pomiędzy wiosenną rundą, a letnią były prawie dwa miesiące przerwy dla Lwów, które miały dużo czasu, żeby się przygotować.

Podobnie sprawa wygląda w przypadku Team Vitality. Super team, który ma w składzie takie gwiazdy, jak Perkz, Carrzy, czy Haru, nie potrafił zabłyszczeć w spring splicie. Zebranie pięciu super gwiazd nie sprawdziło się i TV zakończyło wiosenną rundę fiaskiem. Teraz jednak mogło sobie pozwolić na dopracowanie formy, stylu, w jakim chce grać i różnych aspektów taktycznych. Warto podkreślić, że te drużyny grały ze sobą tylko dwa razy i w obu przypadkach to Lwy były lepsze!

Statystyki:

 • Pięć ostatnich spotkań Vitality to tylko dwie wygrane i aż trzy porażki
 • Pięć ostatnich meczów MAD Lions to trzy zwycięstwa i dwie przegrane
 • Te drużyny w historii grały tylko dwa razy ze sobą – w obu przypadkach Lwy były lepsze *
 • Po raz pierwszy od wejścia do LEC MAD Lions nie zagrało w play-offach (zajęło siódme miejsce w grupie wiosennego splitu)
 • Vitality finalnie zajęło piąte miejsce na wiosnę

Co obstawiać?

Niewątpliwie to Vitality jest tutaj faworytem, bo pod kątem potencjału drużyny trudno szukać innej takiej drużyny w Europie (za wyjątkiem G2 Esports). Perkz i spółka mają teraz świetną sposobność do tego, aby zrewanżować się swoim kibicom za nie udaną wiosenną rundę, kiedy to niewiele wychodziło tej drużynie, chociaż im dłużej trwały rozgrywki, tym bardziej się ona rozkręcała, ale na koniec zderzyła się z rozpędzonym G2 Esports. Problemem MAD Lions często jest psychika, bo gdy Lwy grają na silniejsze zespoły, to zaczynają się gubić.

Widać także, że zmiany, jakie zaszły w tej drużynie zimą, mocno odcisnęły się na jej formie. Co prawda statystyki bezpośrednich spotkań na to nie wskazują, ale gram tutaj na zwycięstwo Vitality. W spring splicie lepiej sobie poradziła właśnie drużyna Perkza, a do tego posiada indywidualności, które potrafią w pojedynkę zmienić losy spotkania. W Noblebet z kodem promocyjnym ZAGRANIE dostaniesz specjalne bonusy na start i grając razem z nimi zwiększysz swoje emocje z oglądania oraz kibicowania ulubionym ekipom!

G2 Esports – Astralis: typy i kursy bukmacherskie (17.06.2022)

Drugi mecz, który dodajemy na kupon, to starcie G2 Esports z Astralis. Niewątpliwie to Samuraje są tutaj faworytami, co widać zresztą m.in. po kursach bukmacherskich, ale rynek 1/2 nie zachęca do grania, więc niżej pokaże inną, ciekawą opcję, którą możemy znaleźć w Noblebet. W przeciwieństwie do pozostałych drużyn z Europy, Samuraje nie miały czasu, żeby spokojnie przygotować się do summer splitu. Na wiosnę wygrały mistrzostwo Europy, więc pojechały na MSI 2022, gdzie zmierzyły się z innymi mistrzami. Przez to teraz ich okres przygotowawczy do LEC był znacznie krótszy niż rywali, ale jednocześnie dłużej byli w rytmie meczowym, co na pewno jest dla nich na plus.

Na MSI 2022 mogliśmy zaobserwować, jak OGROMNY potencjał mają BrokenBlade oraz Flakked. Ta dwójka zawodników potrafiła w pojedynkę ogrywać mistrzów Chin i Korei, czyli obecnie dwóch najlepszych ekip na świecie. W play-offach co prawda poszło im już gorzej, ale to są bardzo młodzi zawodnicy i muszą popracować nad psychiką, bo stać ich na świetne osiągnięcia. Samuraje mają teraz świetną okazję do obrony tytułu. A co ciekawego możemy powiedzieć o Astralis? Cóż, niewiele. Jest to słaba drużyna, outsider ligi, który w starciu z TOP 4 nie radzi sobie ani trochę. Ich skład też nie jest wybitny, ale poniżej pewnego poziomu nie schodzi. Na wiosnę zajęło dziesiąte, ostatnie miejsce w lidze, a rezultat tej ekipy to 3-15 (trzy wygrane i aż 15 porażek)!

Statystyki:

 • G2 Esports na wiosnę wygrało mistrzostwo Europy, a na MSI dotarło do półfinału
 • W play-offach LEC Summer Split 2022, Samuraje nie przegrały ŻADNEGO spotkania w dolnej drabince, wygrywając każde z nich 3:0
 • Te drużyny w historii zmierzyły się ze sobą dwa razy i w obu przypadkach G2 Esports było lepsze (jeden mecz wygrany z handicapem eliminacji -8.5) *
 • Pięć ostatnich spotkań G2 w Europie to cztery wygrane i jedna porażka
 • Pięć ostatnich spotkań Astralis to cztery przegrane i jedno zwycięstwo

Co obstawiać?

Różnica w umiejętnościach zawodników obu ekip jest tak naprawdę widoczna gołym okiem. Trzeba też podkreślić, że końcówka G2 na MSI nie ma większego znaczenia w kontekście walki o mistrzostwo Europy. G2 cały czas się dociera, a potencjał tej ekipy jest wręcz ogromny, czego o Astralis nie można powiedzieć. Stawiam tutaj na to, że G2 Esports będzie miało więcej eliminacji z handicapem -8.5, ponieważ na wiosnę dwa razy wygrało z Astralis (z czego raz właśnie z takim handicapem), a na MSI potrafiło takie wyniki kręcić na zdecydowanie lepsze drużyny. Pamiętaj, że możesz na kupon dodać także inne typy na esport!

typy na lec noblebet

* Pomiędzy sezonem 2021, a sezonem 2022 w składach drużyn doszło do ogromnych przetasowań, dlatego podane wyniki dotyczą tylko rundy wiosennej, pomimo tego, że te organizacje grały ze sobą już wcześniej.

fot. Pressfocus

 
 • Tagi

Zaloguj się aby dodawać komentarze