Mistrz odprawi z kwitkiem i Cejudo, a Burns rozprawi się i z Muhammadem? Gramy o 345 PLN

Aljamain Sterling, Henry Cejudo, UFC 288, Gilbert Burns, 7 maja

Powracający do profesjonalnego świata sportu Henry Cejudo to kolejny pretendent, który będzie starał się odebrać pas Aljamainowi Sterlingowi. Czy były podwójny mistrz UFC oraz złoty medalista z igrzysk olimpijskich z Pekinu w zapasach w stylu klasycznym będzie w stanie okazać się nowym czempionem? Jeśli sugerować się samymi kursami bukmacherskimi, to nie sposób odpowiedzieć na to pytanie. Wszak kursy są prawie, że identyczne, bo różnica np. w Fortunie wynosi 1.83 do 1.98. Tyle tylko, że w tym tekście odniosę się nie tylko do main eventu; a też do starcia Gilberta Burnsa, który w oktagonie UFC pojawi się w sumie po raz 3 w przeciągu raptem 5 miesięcy!

Koszulka Fortuna zakładów bukmacherskich
Koszulka Fortuna zakładów bukmacherskich
tylko na Logo Zagranie - typy bukmacherskie

Na start łącznie 600 zł bez ryzyka (zwrot na depozyt!) + 30 zł darmowe zakłady (20 zł BEZ depozytu)


🔥 PROMOCJA: + 300 zł za typ na finał LM!
(w dniach: 08-10.06)

Kod rejestracyjny
ZAGRANIE kod skopiowany kopiuj
skopiuj kod
Funkcjonalności:
freebet
aplikacja mobilna
zakłady na żywo
sporty wirtualne
Bonusy:

ZAKŁAD BEZ RYZYKA: 100 zł + 200 zł + 300 zł
FREEBETY: 20 zł + 10 zł

GRA BEZ PODATKU: +14% do wygranych

pokaż szczegóły ukryj szczegóły

Aljamain Sterling vs Henry Cejudo: typy, kursy bukmacherskie i zapowiedź walki (07.05.2023 r.)

Jeszcze w 2020 roku pisałbym, że Cejudo powinien spokojnie zwyciężyć. Tyle tylko, że właśnie nie walczył od trzech lat, więc nie sposób napisać w jakiej jest dyspozycji. W końcu to on nieoczekiwanie zakończył karierę po wygranej na gali UFC 249. Co prawda analiza ich umiejętności wskazuje na to, że jest bardziej wszechstronnym zawodnikiem od Sterlinga. Tyle tylko, że panujący mistrz toczył regularnie boje w ostatnim czasie, tj. jest wdrożony w rytm startowy. Do tego, patrząc na jego ostatnie pojedynki względem wszystkich pozostałych, wygląda na to, że właśnie przeżywa swój prime time.

Dane statystyczne podpowiadają, że aktualny mistrz góruje nad Henrym w stójce, a Cejudo nad Strelingiem w zapasach. To na co jeszcze należy zwrócić uwagę, to to, że Aljamain jest znacznie aktywniejszym fighterem w stójce. Znakomicie potrafi wykorzystywać różnicę w zasięgu. Jego ostatnie starcia pokazują, że potrafi metodycznie kontrolować pojedynek, co od dawna znajduje odzwierciedlenie w punktacji na kartach sędziowskich, co do jego starć. Jednak zanim przedstawię swój typ, to nawiążę do tego, że ostatnio z typów na UFC zanotowaliśmy serię 5/5. Co wtedy typowałem ze swej strony? Przekonasz się zaglądając do zakładki – TYPY: Sporty walki.

Statystyczne porównanie Aljamaina Sterlinga z Henry’m Cejudo przed UFC 288:

 • Obecnie panujący mistrz wywodzi się ze świata kickboksingu, a jego dzisiejszy przeciwnik jest byłym wielce utytułowanym zapaśnikiem.
 • W ostatnim czasie Aljamain zanotował serię 8 zwycięstw z rzędu, a Henry wraca po dłuższej przerwie. Przed nią zdążył odnieść w sumie 6 triumfów.
 • Sterling w MMA debiutował w 2011 roku, a Henry w 2013. Tyle tylko, że mówiąc o ich pojedynku trzeba mieć też na względzie, że Cejudo ostatni raz walczył w 2020 roku.
 • Jeśli chodzi o średnią skuteczność procentową w kwestii znaczących ciosów, to u Aljamaina wynosi ona 51%, a u Henry’ego 46%.
 • Ze średniej znaczących ciosów można jeszcze wyliczyć, że Aljamain trafia w ten sposób blisko 5 razy na minutę, a Cejudo trafiał tak blisko 4 razy w przeciągu 60 sekund.
 • Z kolei średni procent w skuteczności obaleń u Aljamaina Sterlinga jest ustabilizowany na poziomie 24%, a u Henry’ego Cejudo na 34%.
 • W przypadku liczby obaleń w przeciągu 15 minut walki, to średnia u Sterlinga wynosi 1,98, a u Henry’ego 2,12.
 • Rezultat średniego czasu spędzanego w oktagonie na pojedynku w przypadku obu fighterów jest podobny, bo u Aljamaina mamy 12 minut i 56 sekund, a Henry’ego wynik – 12:23.
 • W sumie obecnie panujący champion wychodził 25-krotnie do pojedynkowania się i 22-krotnie zwyciężał. Natomiast Henry jest po 18 bojach i 16 wygranych.

Moje typowanie walki Aljamaina Sterlinga z Henry’m Cejudo przed UFC 288

Im dłużej będzie trwał pojedynek, tym gorzej powinien radzić sobie Henry. Wszak z marszu po trzech latach przerwy od razu wchodzi do walki, która jest zakontraktowana aż na pięć rund, a każda może trwać pięć minut. Dlatego też uważam, że jeśli Cejudo wygra, to tylko przez spektakularne poddanie. Natomiast, żeby wejść w kocioł zapaśniczy, musi przedostać się przez zasięg Sterlinga, czyli narazić się na zostanie trafionym, a w konsekwencji nawet znokautowanym przez obecnego mistrza. Biorąc pod uwagę eksplozywność obydwu fighterów w oktagonie, sądzę, że walka nie potrwa ani pełnego dystansu, ani nie zakończy się techniczną decyzją.

Walka skończy się na pkt lub przez techniczną decyzję - NIE
Kurs: 1.84
Graj!

 

Belal Muhammad vs Gilbert Burns: typy, kursy bukmacherskie i zapowiedź walki (07.05.2023 r.)

Co – main event to konfrontacja, która również została kontraktowana na 5 rund. Jeśli sugerować się kursami bukmacherskimi, to trzeba przyznać, że faworytem jest Gilbert Burns. Kurs na jego wygraną w Fortunie wynosi 1.78 przy 2.04 na to samo wskazanie względem Belala Muhammada. Natomiast w jaki sposób można zapowiedzieć to starcie? Ano chociażby tak, że obaj są świetnymi strickerami. Do tego i jeden, i drugi notują wygrane za wygraną i jeśli przegrywają jak np. Burns, to tylko z absolutnym topem swojej dywizji, czyli np. Kamaru Usmanem, czy Khamzatem Chimaevem. Ciekawostką jest, że Gilbert to fighter, który jako pierwszy był w stanie na równi postawić się Chimaevowi.

UFC 288: Belal Muhammad vs Gilbert Burns

Kto wygra walkę?
BELAL MUHAMMAD 67%
GILBERT BURNS 33%
3+ Głosy
Oddaj swój głos:
 • BELAL MUHAMMAD
 • GILBERT BURNS

 

Następną jest, że Burns jest najbardziej aktywnym zawodnikiem UFC w tym roku. Mamy dopiero początek piątego miesiąca 2023 r., a on już po raz trzeci wyjdzie do oktagonu największej organizacji MMA na świecie. Dlatego też pytanie brzmi, w jakiej jest dyspozycji i, bowiem walcząc w takim tempie nie sposób zachować równej dyspozycji, a tym bardziej przygotowywać się pod konkretnego rywala. Dlatego też nie może dziwić, że eksperci związani z MMA są zgodni tylko w jednej kwestii odnośnie do tego pojedynku. Mianowicie: w przypadku ich konfrontacji możemy spodziewać się dosłownie wszystkiego. Jednak zanim przedstawię swój typ na ten pojedynek, to dodam, że stawiając kupon wykorzystuję BONUS Fortuny.

Statystyczne porównanie Belala Muhammada z Gilbertem Burnsem przed UFC 288:

 • Fighter wychodzący do czerwonego narożnika stoczył w sumie 25 pojedynków, z których 22 wygrał. Natomiast ten z niebieskiego ma za sobą 27 walk i również 22 triumfy.
 • Belal ma za sobą już 17 pojedynków w UFC, z których tylko 3 kończyły się jego porażkami. Z kolei Burns ma za sobą 20 starć i przegranych raptem 5 z nich.
 • Z kolei w ostatnich 5 pojedynkach Muhammad zanotował wynik 4 zwycięstwo z rzędu i jeden „no – contest”, a Burns: W – W – P – W – P.
 • Średni czas walki w przypadku Belala na dziś wynosi 13 minut i 41 sekund, a odnośnie do Gilberta mamy wynik na poziomie 11 minut i 27 sekund.
 • Odrobinę wyższym fighterem jest Muhammad, a różnica wynosi 180,34 cm : 177,80 cm. Przekłada się ona też na rozpiętość ramion, gdzie różnica wynosi 182,88 cm do 180,34 cm.
 • „Remember the Name” triumfował w sumie 16-krotnie przez decyzje, 5-krotnie przez nokautowanie rywali i tylko raz przez poddanie przeciwnika.
 • Dla porównania ta statystyka u „Durinho” jest bardziej zróżnicowana, bo: 6-krotnie nokautował rywali, 9-krotnie ich poddawał i 7-krotnie pokonywał ich przez decyzje.
 • Natomiast jeżeli mówimy o średniej skuteczności ciosów trafiających rywala, to u Belala mamy bilans na poziomie 43%, a u Burnsa 48%.
 • Z kolei skuteczność obaleń u Muhammada wynosi 35%, a u Gilberta Burnsa ten wynik jest ustabilizowany na poziomie 38%.

Moje typowanie walki Belala Muhammada z Gilbertem Burnsem przed UFC 288

W jaki sposób można odebrać wspomniane chwilę temu bonusy? Ano z wykorzystaniem kodu promocyjnego Fortuny. Natomiast, co do samego typu odnośnie do tej walki, to uważam, że największą niewiadomą jest to, w jakiej dyspozycji będzie Burns. Owszem, jest jednym z najlepszych zawodników w swej dywizji i rozbija kolejnych rywali. Tyle tylko, że właśnie Muhammad miał więcej czasu na spokojne przygotowanie się. Do tego mówimy o boju 5-rundowym i odkładając na bok pytanie, czy w ogóle będzie w stanie wytrzymać taki dystans Burns; to trzeba wziąć pod uwagę, że mówimy o dwóch szalenie eksplozywnych fighterach. Dlatego odnośnie tej walki stawiam na to, że ich konfrontacja potrwa mniej niż 4.5 rundy.

Liczba rozpoczętych rund w walce - mniej niż 4.5 - TAK
Kurs: 2.13
Graj!

Propozycja kuponu:

Kupon, double, Fortuna, Aljamain Sterling vs Henry Cejudo, UFC 288

fot. Craig Kidwell/PressFocus

100 zł + 200 zł + 300 zł bez ryzyka (zwrot na depozyt!) + 30 zł freebety (20 zł BEZ depozytu zaraz po rejestracji)

 • Tagi

Zaloguj się aby dodawać komentarze