Niedziela to najważniejszy dzień tygodnia dla każdego kibica żużla. Przed nami dwa mecze 6. kolejki PGE Ekstraligi. W Lublinie miejscowy Motor podejmie drużynę KS Toruń, zaś w Lesznie czeka nas hitowy pojedynek na szczycie – Unia kontra Falubaz. Przygotowałem dla was dwie propozycje typów na te starcia z oferty bukmachera forBET.

Zapoznaj się z szeroką ofertą FORBET!
Kod promocyjny: 1300PLN

Chcesz więcej typów bukmacherskich? Dołącz do Grupy Zagranie!

 

Motor Lublin – KS Toruń

Dla drużyny z Grodu Kopernika dzisiejsze spotkanie jest niezwykle istotne w kontekście walki o utrzymanie. Torunianie do tej pory przegrali wszystkie cztery mecze i stoją przed ogromnie ciężkim zadaniem, by nie przegrać piątego. Wiemy już, że goście udali się do Lublina bez swojego menadżera – Jacka Frątczaka, również Norbert Kościuch został odsunięty od składu na ten pojedynek. Krajowy senior KS Toruń przed kamerami niepochlebnie wypowiedział się na temat prowadzenia zespołu, podczas ostatniego spotkania we Wrocławiu. Łatwo więc wywnioskować, że sytuacja tej drużyny jest tragiczna. Nie zapowiada się, żeby wieczorem torunianie wracali do domu w lepszych nastrojach. Zdecydowanym faworytem tego meczu są gospodarze i trudno się temu dziwić. Goście mogą liczyć tylko na dobrą dyspozycję Jasona Doyla, reszta zespołu jest absolutną niewiadomą.

Zupełnie inna atmosfera panuje w drużynie gospodarzy. Motor Lublin przystąpił do rozgrywek z głównym celem – utrzymanie się w PGE Ekstralidze. Mimo, że lublinianie mają w dorobku tylko dwa punktu meczowe, kibice mogą być pewni, że ten zespół stać w tym sezonie na wiele więcej. W Lublinie panuje świetna aura dla tego sportu, fani są niesamowicie spragnieni żużla, stojąc często długie godziny po bilety na każdy mecz. Stadion wypełnia się po brzegi, a najwierniejsi fanatycy jeżdzą za klubem po całej Polsce. Po dwuletnim zawieszeniu, do jazdy w meczu ligowym wraca Grigorij Łaguta. Rosjanin, który w tym roku prezentuje się niezwykle widowiskowo w zawodach indywidualnych. Do tego możemy dodać kapitalną parę juniorów – Trofimov i Lampart i kapitalnego w tym sezonie Pawła Miesiąca i wiemy, kto w dzisiejszym pojedynku jest faworytem do zwycięstwa.

Co obstawiać?

Oferta na to spotkanie została przygotowana moim zdaniem bardzo celnie. Linie na poszczególnych zawodników są na tyle dobrze dobrane, że musimy pokusić się o ryzyko w pewnym stopniu. Jestem przekonany, że Grigorij Łaguta zrobi wszystko, by pokazać się z jak najlepszej strony po dwóch latach przerwy od meczu ligowego. Zawody indywidualne pokazały, że “Grisza” jest w stanie walczyć z czołowymi przeciwnikami na wysokim poziomie. Należy jeszcze wziąć pod uwagę to, że jedzie na swoim torze, na którym ciężko trenował przez ostatnie tygodnie. Torunianie nie jechali w Lublinie od ponad 20 lat, przez co nawierzchnia może ich zgubić. Typuję, że Grigorij Łaguta we wszystkich swoich startach zdobędzie więcej niż 11,5 punkta. Kurs na to zdarzenie wynosi 1,60 i wrzucamy to na nasz kupon.

Zdarzenie: Motor Lublin – KS Toruń

Typ: Grigorij Łaguta powyżej 11.5

Kurs: 1.60

 

Unia Leszno – Falubaz Zielona Góra

Gospodarze tego pojedynku to idealny przykład, jak inteligentnie prowadzić klub żużlowy, by zdominować całą ligę. Unii udaje się dosłownie wszystko. Mają w składzie wychowanków, najlepszą młodzież na świecie a do tego kapitalnych stranieri. Leszczynianie kolejny rok z rzędu są murowanym faworytem do mistrzowskiego tytułu i ciężko się temu dziwić. Są w stanie wygrać z każdym na wyjeździe, w tym sezonie nie stracili żadnego punktu meczowego a do tego własny tor jest ich sporym handicapem. Atmofera w zespole jest wzorowa i kibice z wielkopolskiego mogą być dumni ze swojego zespołu. Dziś przystąpią do pojedynku z Falubazem w pełnym zestawieniu. Gdy patrzymy na ich skład, ciężko się doszukać jakiekolwiek dziury. Każdego zawodnika stać na dwucyfrową liczbę punktów, a nawet jeśli któryś ma gorszy dzień, Piotr Baron ma gwarancję, że kolega z pary jest w stanie to nadrobić. Dawno nie było tak silnego kolektywu w polskim żużlu i każdy kibic czarnego sportu może Unii Leszno najzwyczajniej w świecie zazdrościć takiego zespołu.

Falubaz Zielona Góra cudem uniknął spadku w ubiegłym sezonie. Żużlowcy z Myszką Miki na plastronach musieli zapewnić sobie utrzymanie dopiero w barażach. Zimą skład został bardzo wzmocniony takimi nazwiskami jak Nicki Pedersen i Martin Vaculik. Zielonogórzanie z miejsca zostali jednym z faworytów do walki o tytuł Drużynowego Mistrza Polski i obecnie zajmują drugie miejsce w tabeli, tracąc dwa punkty do dzisiejszego gospodarza. Mimo, że Falubaz posiada bardzo silny skład na pozycjach 1-5, to juniorzy mogą być w tym spotkaniu daleko w tyle za leszczyńskimi. Ciężko liczyć na dobrą dyspozycję młodych zawodników, gdy ich przeciwnikami są Bartosz Smektała i Dominik Kubera. To może być decydujący aspekt tego spotkania. Nicki Pedersen nie jest już takim dominatorem jak rok temu, niełatwo też przewidzieć dyspozycję chociażby Jensena czy Protasiewicza w meczu na szczycie tabeli. Tutaj istotny będzie każdy bieg i nie można pozwolić sobie nawet na najmniejszy błąd. Arcytrudne zadanie czeka zespół prowadzony przez Adama Skórnickiego, ale z pewnością będzie to pojedynek, który dostarczy wielu żużlowych emocji.

Co obstawiać?

Moim zdaniem zobaczymy całkiem wyrównany mecz, jednak dwa punkty meczowe zostaną w Lesznie. Unia powinna kontrolować to spotkanie od pierwszego biegu, a różnicę na korzyść gospodarzy zrobią juniorzy. Para Smektała-Kubera jest bezkonkurencyjna i to oni poprowadzą swój klub do zwycięstwa. ForBET również to przewidział, dlatego w ich ofercie nie zobaczymy linii punktowej na żadnego z nich. Musimy więc przyjrzeć się seniorom. Uważam, że Nickiego Pedersena stać na dwucyfrową zdobycz w tym spotkaniu. Przypomnijmy, że jeszcze kilka lat temu Duńczyk reprezentował barwy leszczyńskich Byków. Jedzie on w parze ze swoim rodakiem – Michaelem Jepsenem Jensenem i moim zdaniem może być to kluczowe przy pokryciu linii 9,5. Pedersen zacznie spotkanie z wewnętrznych pól i jest w stanie powalczyć z gospodarzami. Może Leszno zdominuje starcie i zobaczymy po stronie goście rezerwy taktyczne? Tego nie wiem, ale forBET w takiej sytuacji bierze pod uwagę wszystkie biegi zawodnika, co działa na naszą korzyć. Kurs na to zdarzenie wynosi 1,70 i uważam, że jest to atrakcyjny przelicznik w przypadku trzykrotnego Indywidualnego Mistrza Świata.

Zdarzenie: Unia Leszno – Falubaz Zielona Góra

Typ: Nicki Pedersen powyżej 9.5

Kurs: 1.70

 

Tak wygląda nasz dubel w ofercie forBET. Do wygrania mamy nieco ponad 239 złotych. Początek żużlowych emocji już o godzinie 16:30, powodzenia!