Walka Conor McGregor versus Floyd Mayweather coraz bliżej. Kiedy się odbędzie? Już 26 sierpnia w Las Vegas. Cały świat oczekuje tego pojedynku, a fani codziennie są karmieni bardziej i mniej ważnymi wiadomościami. Zgromadziliśmy wszystkie informacje z ostatnich siedmiu dni i przedstawiamy w jednym tekście.

Główny sponsor poszukiwany – minimalna kwota to 10 milionów dolarów

Walka obu sportowców, to będą wszelkie finansowe rekordy. ESPN dotarło do dokumentów przygotowanych przez UFC. Promotorzy poszukują już głównego sponsora na wielki pojedynek. Chętna firma na taką ekspozycję musi przygotować się na wydatek o sumie co najmniej 10 milionów dolarów! Jest to prawie dwa razy więcej, niż przy okazji walki Mayweathera z Pacquiao. Z jednej strony jest to bardzo dużo, ale patrząc na oferowany pakiet i zainteresowanie bojem, to warto. Co otrzyma taki sponsor? Miejsce na środku ringu, na strojach ring girl, na linach i narożniku. Dodatkowo, sponsor może liczyć, że będzie wspomniany na początku każdej rundy. Firma otrzyma również pewną pulę biletów na całą galę. Warto? Ja uważam, że jak na rozgłos wydarzenia, jak najbardziej taki sponsoring opłaci się danej firmie.

Sierpień to nie czas na UFC, to czas na Conora  

Zazwyczaj organizacja UFC organizuje raz w miesiącu dużą, numerowaną galę PPV. Jednak w sierpniu od tego odejdą. Początkowo, we wspomnianym miesiącu miało mieć miejsce UFC 215. Gala została odwołana i w tych dniach największa organizacja MMA nie zafunduje wydarzenia w systemie PPV. Widocznie UFC nie ma wtedy czasu na swoich zawodników, bo będzie liczyła się tylko promocja Conora McGregora. Ze strony UFC, Irlandczyk będzie w sierpniu promocyjnym All-inem.

Conor McGregor zwolniony z kontraktu Reeboka

Każdy zawodnik MMA podpisujący kontrakt z UFC, automatycznie wiąże się na wyłączność z firmą Reebok. Największa organizacja mieszanych sztuk walki nie pozwala na eksponowane innych odzieżowych marek podczas walki, ponieważ mają kontrakt z jedną sportową firmą. Jak się okazuje, Irlandczyk będzie zwolniony z wyłącznościowego wsparcia ze strony Reeboka. Poznaliśmy już pierwszego potencjalnego sponsora Conora McGregora na jego walkę z Amerykaninem – Beats by Dre.

View this post on Instagram

Late night work on the @conormcgregorfast conditioning program, blasting @beatsbydre. I am about to SHOCK THE WORLD! Again.

A post shared by Conor McGregor Official (@thenotoriousmma) on

Conor z planami na UFC

Wszyscy fanatycy sportów walki obawiali się, że po pięściarskim pojedynku, Conor McGregor nie będzie więcej walczył w UFC. Jednak jak zdradził prezes organizacji MMA, Irlandczyk już ogłosił swoje plany na powrót do MMA. Jeżeli wierzyć Dana White (co jest trudne), mistrz UFC wagi lekkiej powiedział, że chce zawalczyć z Khabibem Nurmagomedovem. W Rosji! Trzeba przyznać, że jeżeli do tego dojdzie, to trzeba oddać Connorowi wielki szacunek. Nie dojść, że pragnie najtrudniejszego rywala, to jeszcze na jego terenie. Gdyby ktoś nie wiedział, na co chce się pisać Irlandczyk – zapraszam do najlepszych akcji Dagestańczyka:

To, na co wszyscy czekają – konferencje prasowe!

Dokładna data pierwszej konferencji  prasowej nie jest jeszcze znana. Jednak jak ujawnia The Sun, odbędzie się ona w ciągu dwóch tygodni na stadionie Wembley. Szkoda, że podobno będzie wpuszczone tylko 10 tysięcy osób. Ciekawe czy udałoby się wypełnić cały obiekt? Tak jak prędzej zakładano – zawodnicy zrobią mały objazd i odwiedzą kilka miast. Różne źródła podają, że następne spotkania obu atletów będą miały miejsce w Nowym Jorku i Los Angeles. Jak podał jeden z dziennikarzy, John Bohn, konferencja prasowa nie będzie miała miejsca w Dublinie. Szkoda, bo energetyczni fani zrobiliby atmosferę jakiej nigdy nie widzieliśmy. Tak czy inaczej – odliczamy dni do pierwszych potyczek słownych.

Joanna Jędrzejczyk i Dominick Cruz typują

Cały świat już się wypowiedział o tej walce. Ostatnio głos zabrał Dominick Cruz, jeden z najlepszych sportowców i analityków w historii UFC. Według niego, Conor ma szanse, ale tylko w krótkim czasie… Gdy walka wyjdzie poza 6 rund, Irlandczyk nie da rady. Były mistrz UFC będzie kibicował MMA, jednak uważa, że Mayweather poradzi sobie bardzo gładko.

Swoje zdanie wypowiedziała także nasza mistrzyni – Joanna Jędrzejczyk. Podobny ton jak Dominick Cruz – jest #TeamMcGregor, ale to Floyd jest najlepszym pięściarzem na świecie.

Conor wszędzie, co to będzie

Przepraszam, że tekst zawiera w większości informacje skupione wokół Conora McGregora. Jednak takie są fakty, Irlandczyk dostaje więcej tak zwanego publicity. To pokazuje, że obaj potrzebują siebie nawzajem. Floyd z nikim nie wykręcił by takich liczb i rozgłosu. McGregor mimo, że jest największą gwiazdą, w MMA nie miałby szans na tak duże pieniądze. Biznes pięściarski działa inaczej. Irlandczyk chce to wykorzystać za pomocą Floyda Mayweathera.