Nigdy nie sądziłem, że pod koniec sezonu żużlowego bardziej będą mnie emocjonować zawody z cyklu Speedway Grand Prix, niż nasza rodzima PGE Ekstraliga. W tym roku rozgrywki o tytuł Indywidualnego Mistrza Świata są o wiele bardziej wyrównane, ponieważ w Polsce praktycznie wszystkie karty zostały rozdane. Nic nie wskazuje na to, żeby Unia Leszno straciła na ostatniej prostej mistrzostwo naszego kraju. Przygotowałem zatem dla was typ na dzisiejsze ściganie w duńskim Vojens. Wieczór bardzo istotny dla naszych rodaków w kwestii tegorocznych medali.

W forBET 2050PLN bonusu na start + 50PLN bez ryzyka!
Kod promocyjny: 2100PLN

Grand  Prix powraca do Vojens

Cykl Speedway Grand Prix wszedł w decydującą fazę. Przed nami ostatnie trzy rundy, które odbędą się w Vojens, Cardiff i Toruniu. Klasyfikacja generalna ma dwóch liderów, ponieważ po 85 punktów mają Leon Madsen i Bartosz Zmarzlik. Ogromną ochotę na medal mają również Sajfutdinow, Lindgren, Vaculik a także dwóch Polaków – Dudek i Janowski. To między tymi nazwiskami będzie najciekawsza walka pod koniec sezonu. Popularny „Zimny” tydzień temu nadrobił całą stratę do Madsena i zawodnik z Gorzowa Wielkopolskiego stoi przed ogromną szansą realizacji najważniejszego celu w karierze każdego żużlowca.

 

Pogoda w Danii nie dopisała w piątek, przez co zostały odwołane kwalifikacje oraz trening. To spore utrudnienie dla całej stawki, bo w tej fazie sezonu liczy się dosłownie każdy bieg. Jeden punkt może zadecydować o braku medalu lub awansu do czołowej ósemki, która gwarantuje stałe miejsce w przyszłorocznym cyklu. Grand Prix w tym roku było obsadzone bardzo specyficznie, ponieważ ze względu na liczne kontuzje oraz problemy rodzinne Grega Hancocka oglądaliśmy regularnie takich zawodników jak Max Fricke czy Robert Lambert. Jeśli spojrzymy w obecną klasyfikację generalną to kilka pozycji może nas mocno zdziwić. Mistrz Świata z 2017 roku – Jason Doyle zajmuje dopiero 12. miejsce, a wyprzedza go między innymi Janusz Kołodziej. Sympatyczny zawodnik Unii Leszno przeplata fatalne rundy z bardzo dobrymi, dzięki czemu w dalszym ciągu ma szanse na stałe występy w Grand Prix 2020.

 

Dzisiejsze ściganie w Vojens można śmiało nazwać punktem kulminacyjnym całego cyklu. To właśnie w takim momencie decydują stalowe nerwy, a dla nas z pewnością najbardziej interesujący będzie każdy bieg z udziałem Bartosza Zmarzlika i Leona Madsena. Ta dwójka zmierzy się bezpośrednio już w drugim biegu zawodów i będzie to doskonała okazja na zdobycie psychicznej przewagi przed dalszą częścią wieczoru. Jeden i drugi to tytan pracy, czeka nas więc „jazda na żyletki”. Małym handicapem dla Madsena będzie jazda przed własną publiką, ale takie warunki są również doskonałe dla Polaka. Nie będzie ciążyła na nim ogromna presja z trybun i może być to duży komfort.

Co obstawiać?

Bukmacher forBET przyzwyczaił nas do solidnej oferty na żużel, więc wybrałem dla was jeden typ na podwojenie stawki. Swoją jazdą w tym sezonie zachwyca nas Emil Sajfutdinow i uważam, że końcówka w tym sezonie może należeć do niego. Rosjanin nigdy nie zdobył jeszcze złotego medalu Indywidualnych Mistrzostw Świata i zrobi wszystko, by do ostatnich metrów o to powalczyć. Zawodnik Unii Leszno jest w bardzo stabilnej formie i zupełnie mnie nie zdziwi, jeśli pogodzi Madsena ze Zmarzlikiem i pokona jednego i drugiego. Na kupon wrzucam jednak bezpieczniejszą pozycję i typuję, że Emil będzie najlepszy w grupie słowiańskiej. Oznacza to, że musi zająć dziś wyższe miejsce niż Martin Vaculik, Matej Zagar i Artem Łaguta. Kurs na to zdarzenie wynosi 2,20 i moim zdaniem jest to atrakcyjny przelicznik. Umiejętności Rosjanina to najwyższa klasa światowa i dziś w Vojens powinien udowodnić swoją wartość.

Zdarzenie: Grand Prix Vojens

Typ:  Emil Sajfutdinow najlepszy w grupie słowiańskiej

Kurs: 2.20

 

Tak wygląda nasz singiel z oferty bukmachera forBET. Początek zawodów o godzinie 19, miejmy nadzieję, że pogoda nie zepsuje widowiska w Danii. Powodzenia!

Grand Prix Vojens

Chcesz więcej typów bukmacherskich? Dołącz do Grupy Zagranie!

Konto na forBET ✅

Konto na Typomanii- jeszcze nie ❗❓

Załóż już teraz konto na Typomanii i walcz o świetne nagrody!

We wrześniu do wygrania między innymi SmartWatch, rower czy gry FIFA 20 i NBA 2k20. Zapraszamy 🙂

typomania