Lubinianie postawią się AZS-owi, a Projekt pewnie wygra? Gramy o 353 PLN

Cuprum Lubin vs AZS i BBTS vs Projekt, siatkówka, PlusLiga

Teoretycznie w obydwu tych grach powinniśmy być świadkami szybkich spotkań. W obu przypadkach sporym pewniakiem jest, iż nie tylko zwyciężą goście, ale również to, że będą tego w stanie dokonać w efektownym stylu. Czy to znak, że czekają nas ostatnie dwie konfrontacje w ramach 28. Kolejki, które rozstrzygną się w trzech setach? Poniżej postaram się szerzej odpowiedzieć na to pytanie. Na razie można dodać tyle, że jest to bardzo prawdopodobne. Piszę tak z racji tego, iż zarówno BBTS jak i Cuprum znajdują się w dolnej części tabeli i nie mają już szansy na awans do strefy play – off. Natomiast zarówno stołeczny zespół jak i „Akademicy” stale są w grze o wejście do rozgrywek „przeznaczonych” dla czołowej ósemki ligi. Poza tym obie jeszcze muszą powalczyć, by być pewnymi przejścia dalej.

BETFAN Zakłady Bukmacherskie na koszulce
BETFAN Zakłady Bukmacherskie na koszulce
tylko na Logo Zagranie - typy bukmacherskie

Bonus 200% od 1. depozytu = potrojenie wpłaty do 450 PLN

oferta z naszym kodem promocyjnym: ZAGRANIE

Kod rejestracyjny
ZAGRANIE kod skopiowany kopiuj
skopiuj kod
Funkcjonalności:
freebet
aplikacja mobilna
zakłady na żywo
Bonusy:

OD 1. DEPOZYTU: 200% do 450 zł

pokaż szczegóły ukryj szczegóły

BBTS Bielsko – Biała vs Projekt Warszawa: typy, kursy bukmacherskie i zapowiedź meczu (20.03.2023 r.)

O tym jak dużym faworytem są przyjezdni niech świadczy fakt, że zaczynają otwarcie przyznawać, że mierzą w coś więcej niż „tylko” awans do play – off’ów. Natomiast po drugiej stronie siatki znajdzie się zespół, który jest na ostatnim miejscu w tabeli i nic nie wskazuje na to, by miało się to jakkolwiek zmienić. Do przedostatniej drużyny, którą są „Czarni” tracą aż 6 oczek, a odliczając dzisiejszą rywalizację, to zostały raptem dwie kolejki do zakończenia fazy zasadniczej sezonu. W przedostatniej kolejce skonfrontują się z Barkomem – Każany Lwów, a następnie ze Ślepskiem Malow Suwałki. Co, patrząc na pozycje w tabeli tychże drużyn, wskazuje na to, że jedynie z ukraińskim zespołem mogą powalczyć o odniesienie czwartego triumfu na dystansie całego sezonu.

W znacząco lepszej sytuacji jest stołeczna drużyna, albowiem na dziś plasują się na 6 pozycji i tracą raptem punkt do piątego Trefla i czwartej ZAKSY. Poza dzisiejszą rywalizacją z BBTS-em zmierzą się w fazie zasadniczej jeszcze z PSG Stalą Nysą, a także Treflem Gdańsk, czyli niżej notowanymi przeciwnikami. Teoretycznie powinni trzy razy wygrać za komplet oczek, począwszy od tego spotkania. Czy tak się stanie? Jest to bardzo prawdopodobne, bowiem zmierzą się z dużo niżej notowaną drużyną. Ponadto przecież potrafili już ogrywać w tym sezonie takie ekipy jak ta z Jastrzębskiego – Zdroju, czy Kędzierzyna – Koźla. Natomiast BBTS to czerwona latarnia ligi, która była w stanie postawić się tylko podobnie notowanym rywalom; a tym z TOP-u najczęściej ulegali do zera.

Są słabsi od Projektu w każdej płaszczyźnie gry, począwszy od zagrywki, przez rozegranie, po grze w bloku, czy ataku. Dlatego też każdy dziś wywalczony przez nich punkt będzie gigantyczną niespodzianką, a wręcz sensacją. Patrząc i na style, i obecną formę poszczególnych zawodników, to nawet, gdyby rezerwowi Projektu rozegrali całe spotkanie, to powinni zwyciężać w każdym secie większą niż pięciopunktową przewagą. Tak więc, co gram od siebie w związku z tym spotkaniem? O tym za chwilę, pierw warte przypomnienia są BONUSY od BETFAN-a. Wszakże są w banalnie prosty sposób do odebrania. Jaki? Wystarczy skorzystać z kodu promocyjnego.

Statystyki przed meczem BBTS-u Bielska – Białej z Projektem Warszawą w 28. kolejce PlusLigi:

 • Gospodarze tej rywalizacji mają na koncie raptem 8 oczek po 27 meczach! To czyni ich jedyną drużyną ligi, która nie ma dwucyfrowego dorobku punktowego!
 • Dla porównania dodam, że Projekt po tej samej liczbie spotkań jest zespołem, który ma na koncie aż o 46 oczek więcej od BBTS-u.
 • Taka dysproporcja bierze się stąd, że BBTS okazywał się lepszy od rywali tylko 3-krotnie, a stołeczna drużyna aż 19-krotnie.
 • Poza tym Projekt tylko 3-krotnie dzielił się punktami z rywalami po wygranych po 5 setach. W tylu samo spotkaniach BBTS wygrywał po tie – breakach, choć też 2-krotnie w nich ulegali.
 • Projekt to zespół, który od 11 gier jest niepokonany. Po raz ostatni przegrali do zera z Asseco Resovią Rzeszów, a miało to miejsce 18 grudnia zeszłego roku.
 • Natomiast BBTS Bielsko – Biała to drużyna, która ma za sobą 3 porażki z rzędu. Po raz ostatni ograli katowicką „Gieksę” po tie – breaku, co miało miejsce 12 lutego.
 • Każda z tych drużyn wygrywała 3-krotnie w ich ostatnich 6 bezpośrednich meczach. Co jeszcze istotne, tylko 2 razy (w 2016 i 2018 roku) zdarzyło się, że mieliśmy więcej niż 3, bo 4 sety.
 • W całej historii ich ligowych potyczek mieliśmy 6 wygranych BBTS-u i 7 Projektu, a bilans setowy wynosi 21:26 na rzecz dzisiejszych gości.
 • Kiedy rywalizowali ze sobą w Bielsku – Białej, to mieliśmy aż 4 triumfy w 6 meczach BBTS-u. Przekłada się on na bilans setowy na poziomie 14:10.

Mój typ na mecz BBTS-u Bielska – Białej z Projektem Warszawą w 28. kolejce PlusLigi

Jaki on jest? Ano skoro spotkanie zapowiada się na aż nadto oczywiste, to nie sposób podjąć się innego niż bezpośrednio związanego z triumfem Projektu. Jednak sama ich wygrana jest notowana na niezadowalającym poziomie, więc podejmuję się ciut innego wskazania. Jakiego? Ano takiego, że oba zespoły na dystansie całego spotkania wywalczą mniej niż 142 punkty. Kurs na tego typu zdarzenie w BETFAN-ie jest ustabilizowana na poziomie 1.72, co pozwala i fajnie podbić wartość kuponu jak i podjąć się jak najbardziej realnego typu do wejścia za interesującą wycenę. W końcu wystąpią naprzeciw siebie: jedna z czołowych ekip walcząca o jak najwyższą pozycję w play – offach i mająca realną szansę przesunąć się nawet na… czwarte miejsce! To by dawało im znakomitą pozycję do ataku w fazie już decydującej o końcowych pozycjach w lidze.

Dokładny wynik meczu - 0:3 - TAK
Kurs: 2.33
Graj!

A z drugiej stronie siatki znajdzie się najsłabsza drużyna ligi, która znowu wpadła w znaczący dołek formy. Piszę tak, gdyż wysoko ulegali w trzech setach i PSG Stali i Asseco Resovii Rzeszów, a byli w stanie postawić się i finalnie przegrać do jednego Treflowi Gdańsk. A przecież Projekt od czasu do czasu prezentuje się lepiej w ostatnich tygodniach jak Resovia, więc teoretycznie powinni wygrać sety wyżej niż np. do 17 i 19, jak to miało miejsce w drugim i trzecim secie. Reasumując wszystkie składowe, jestem zdania, że jest to typ jak najbardziej do wejścia, dlatego też właśnie jego się podejmuję.

Grupa Zagranie

Cuprum Lubin vs AZS Olsztyn: typy, kursy bukmacherskie i zapowiedź meczu (20.03.2023 r.)

Rywalizacja w ramach niniejszej rundy gier zakończy się w Lubinie. W tamtejszej Hali Widowiskowo – Sportowej RCS gospodarze podejmą „Akademików”, którzy podobnie jak siatkarze Projektu są stawiani w roli zdecydowanych faworytów. Dzieje się tak, bowiem idzie im znacznie lepiej w tym sezonie, aniżeli zawodnikom Cuprumu. I o ile oni jeszcze walczą o awans do play – offów, o tyle Lubinianie po raz kolejny nie mają już na to szans. Czy dziś, będąc po pokonaniu ostatniego, najgroźniejszego rywala – Ślepska Malow Suwałki – w drodze po wspomniany awans postawią symboliczną kropkę nad i? Zarówno siatkarze AZS-u jak i ich trener przyznają, że nie przywiązują do tego większej uwagi i wychodzą z założenia, że najważniejsze, by po prostu wygrywać mecz za meczem. Jakie efekty może przynieść tego typu nastawienie?

Ano mogą zakończyć sezon na siódmym miejscu, ale mogą uplasować się również na ósmym. Na dziś każde z tych dwu rozwiązań jest możliwe z racji tego, że po zakończeniu tej kolejki pozostaną już tylko dwie rundy gier! A przecież, przed rozpoczęciem rywalizacji z siatkarzami z Olsztyna, mają raptem 3 punkty przewagi nad ósmą PSG Stalą Nysą… Czy podwoją przewagę? Jest to bardzo prawdopodobne, bowiem są znacząco lepszą drużyną w każdej płaszczyźnie. Przemawiają za tym dane, statystyki dotyczące zarówno postawy w ofensywie, defensywie, a nawet tych związanych z rozegraniem, czy dotyczących wprowadzenia piłki do gry poprzez serwis. Jednak nim przedstawię swój typ na tę grę, to przypomnę, że wszystkie me poprzednie typy dotyczące siatkarskich meczów możesz odszukać w zakładce – TYPY: Siatkówka.

PlusLiga: Cuprum Lubin vs AZS Olsztyn

Kto wygra mecz?
CUPRUM LUBIN 14%
AZS OLSZTYN 86%
7+ Głosy
Oddaj swój głos:
 • CUPRUM LUBIN
 • AZS OLSZTYN

 

Statystyki przed meczem Cuprumu Lubin z AZS-em Olsztyn w 28. kolejce PlusLigi:

 • Dotychczas w lidze mierzyli się ze sobą 19-krotnie i aż 14 razy lepszymi okazywali się „Akademicy”.
 • Bilans setowy po 19 bezpośrednich meczach wynosi 23:45 na rzecz AZS-u, a po meczach w Lubinie zespoły wywalczyły go na poziomie – 10:22.
 • Poza tym tylko 2-krotnie – w sezonie 2014/2015 i 2015/2016 – wygrywali z AZS-em, a dokonywali tego wynikami 3:1 oraz 3:0.
 • Gospodarze tego meczu w ostatnich 6 meczach zanotowali tylko 2 triumfy i mają bilans: P – P – P – W – W – P.
 • O jeden triumf więcej na koncie mają goście, a ich bilans z ostatnich 6 gier wynosi: W – W – P – P – P – W.
 • W ich ostatnich 6 bezpośrednich konfrontacjach AZS był lepszy aż 5-krotnie! Choć co wydaje się ważniejsze, to to, że każde z tych spotkań kończyło się wynikami 3:0.
 • Po 27 spotkaniach Lubinianie mają na koncie 25 punktów i 10 wygranych. Na dziś zespoły dzieli aż 21 oczek. Poza tym AZS wygrywał 16-krotnie.
 • Lubinianie po serii dwóch wygranych – z PGE Skrą Bełchatów i Cerradem Eneą Czarnymi Radom zanotowali dwie porażki – z ZAKSĄ oraz Jastrzębskim Węglem.
 • W odwrotnej sytuacji są Olsztynianie, bowiem najpierw przegrali trzykrotnie – z Treflem Gdańsk, Asseco Resovią oraz Projektem; a następnie triumfowali nad Barkomem i Ślepskiem.

Mój typ na mecz Cuprumu Lubin z AZS-em Olsztyn w 28. kolejce PlusLigi

Analizując wszystkie składowe decyduję się wybrać ten typ, który mówi, że spotkanie zakończy się w trzech setach zwycięstwem AZS-u Olsztyn. W końcu zwyciężali aż 5-krotnie takim wynikiem w ostatnich sześciu spotkaniach. Wycena tego kursu w BETFAN-ie jest ustabilizowana na poziomie 2.33, dzięki czemu znacząco podbijam wartość dzisiejszego kuponu. Choć możesz uznać, że jest ustabilizowana na wysokim poziomie, tak jednak sądzę, że jest jak najbardziej realna do wejścia. Dzieje się tak z racji dyspozycji siatkarzy z obydwu zespołów, a także z faktu, o co jedni i drudzy grają w tym sezonie, tj. w jakim momencie rozgrywek się znajdują. Dzięki temu wszystkiemu uzyskuję kupon o wartości kursu całkowitego na poziomie 4.01. I mimo, że jest wysoki, tak przedstawiający dwa realne typy.

W meczu zespoły zdobędą łącznie mniej niż 142 pkt: TAK
Kurs: 1.72
Graj!

Propozycja kuponu:

Betfan, siatkówka, 28. kolejka, Cuprum Lubin, AZS Olsztyn, Projekt Warszawa, BBTS

fot. Paweł Andrachiewicz/PressFocus

Bonus 200% do 450 zł od 1. depozytu = POTROJENIE wpłaty

 • Tagi

Zaloguj się aby dodawać komentarze