Oj posypała nam się niespodzianka podczas ćwierćfinałów Mistrzostw Świata U20 w hokeju na lodzie! Niespodziewanie to Czesi pokonali obrońców tytułu sprzed roku i dzisiaj zawodnicy naszych południowych sąsiadów ponownie staną naprzeciwko Kanady. Czy główni faworyci do złota znów łatwo i przyjemnie poradzą sobie z rywalami? Dodatkowo czekają nas derby Skandynawii pomiędzy Szwedami a Finlandią. Z tej okazji przygotowałem w Fortunie zakład specjalny związany ze spotkaniami półfinałowymi. Zapraszam do lektury!

Koszulka Fortuna zakładów bukmacherskich
Koszulka Fortuna zakładów bukmacherskich
tylko na Logo Zagranie - typy bukmacherskie

50% do 200 zł od 2. depozytu

+ 600 zł zakład bez ryzyka + 30 zł darmowe zakłady

Kod rejestracyjny
ZAGRANIE kod skopiowany kopiuj
skopiuj kod
Funkcjonalności:
freebet
aplikacja mobilna
zakłady na żywo
sporty wirtualne
Bonusy:

OD 2. DEPOZYTU: 200 zł
ZAKŁAD BEZ RYZYKA: 600 zł
FREEBETY: 20 zł + 10 zł

GRA BEZ PODATKU: +14% do wygranych

pokaż szczegóły ukryj szczegóły

Kanada U20 – Czechy U20: typy i kursy bukmacherskie (19.08.2022)

Rozpoczynamy naturalnie od gospodarzy, którzy w półfinale zmierzą się ze zdecydowanie słabszą reprezentacją, niż to było planowane. Kanada z każdym spotkaniem się rozkręca. Taki miał też być plan, ponieważ zespół ten przed rozpoczęciem turnieju mistrzowskiego zbytnio się nie przygotowywał, rozgrywając tylko jeden mecz kontrolny ze Szwedami. Sztab szkoleniowy zgodnie stwierdził, że każda następna potyczka na Mistrzostwach Świata U20 będzie przybliżała ich do optymalnej formy. Czy tak rzeczywiście jest? Możemy się zastanawiać, ponieważ ich ostatnia rywalizacja ze Szwajcarami nie była najlepsza. O dziwo outsiderzy do końca liczyli się w walce o awans, grając nawet z empty net przy dwóch trafieniach straty, ale ostatecznie spotkanie to zakończyło się wynikiem 6:3 dla Kanady. Trochę słabiej zagrali liderzy, a więc Mason McTavish oraz Connor Bedard i tylko kapitan reprezentacji spod znaku Klonowego Liścia popisał się jedną asystą. Fani oczekują, że przyszłe gwiazdy hokeja rozegrają dzisiaj lepszy mecz. Czy to oznacza kłopoty po stronie Czechów?

Nasi południowi sąsiedzi to największa niespodzianka obecnych Mistrzostw Świata U20. Wydawało się, że po przegranej z Łotyszami formalni goście tak szybko się nie podniosą, a tutaj proszę, triumf nad USA był w pełni zasłużony. Outsiderzy wykorzystali swoje pojedyncze sytuacje i przede wszystkim szybkie przejście z obrony do ataku było imponujące. Całe szczęście, że kara większa i meczu, nałożona w trzeciej tercji na Stanislava Svozila nie została zamieniona na kilka trafień przez Amerykanów, tylko na jedno w PP, bo to był decydujący moment tamtego starcia. Jest to spory sukces dla Czechów, ponieważ mało kto spodziewał się, że zameldują się na tych MŚ U20 w strefie medalowej. Naturalnie pokonanie Kanady będzie nieco graniczyło z cudem, ale nie takie historie oglądaliśmy w sporcie. Ciekawy jestem, czy formalni goście będą w stanie powtórzyć swój występ z wczoraj. Czy to czas na rewanż z głównymi faworytami?

Statystyki:

 • Ostatnie spotkanie reprezentacji Kanady zakończyło się zwycięstwem 6:3 z reprezentacją Szwajcarii
 • Kanada zakończyła zmagania grupowe na 1. miejscu z dorobkiem 12 punktów
 • Ich bilans meczów na tegorocznych Mistrzostwach Świata to 5 zwycięstw
 • Ostatnie spotkanie reprezentacji Czech zakończyło się zwycięstwem 4:2 z reprezentacją USA
 • Czechy zakończyły zmagania grupowe na 4. miejscu z dorobkiem 4 punktów
 • Ich bilans meczów na tegorocznych Mistrzostwach Świata to 2 zwycięstwa i 3 porażki
 • Ostatnie spotkanie pomiędzy tymi reprezentacjami zakończyło się zwycięstwem reprezentacji Kanady 5:1
 • Pięć ostatnich spotkań, które rozgrywane były pomiędzy tymi reprezentacjami, zakończyły się 5 zwycięstwami Kanady

Co obstawiać?

Różnica klas pomiędzy tymi reprezentacjami jest spora i myślę, że Kanada sięgnie tutaj po zwycięstwo. Aby tak się stało, muszą uruchomić się liderzy, którzy do spotkania ze Szwajcarią rozgrywali świetne zawody. Stawiam na punkty w kanadyjce Masona McTavisha oraz Connora Bedarda. Ten pierwszy jest zdecydowanym liderem na tym turnieju pod kątem punktacji z 14 oczkami. W każdym meczu na tegorocznych Mistrzostwach Świata popisał się przynajmniej jednym golem lub asystą. Kto, jak nie on poprowadzi swoją reprezentację do finału?

Dodatkowo liczę na jego kolegę z linii, a więc Connora. Niestety przy okazji rywalizacji ze Szwajcarią młody napastnik kompletnie przeszedł obok tamtego spotkania i możemy śmiało stwierdzić, że był to najsłabszy występ Bedarda na turnieju rozgrywanym na tafli w Edmonton. Jest to hokeista, który gra bardzo odważnie i gdy widzi szanse na trafienie, to się nie zastanawia i uderza w kierunku bramki przeciwnika. Zapewne kilka PP pojawi się po stronie Kanady i tutaj będzie największa okazja, aby cieszyć się z gola lub asysty. Mam nadzieję na owocną współpracę tej dwójki. Nasz AKO BOOST gramy w Fortunie, dlatego skorzystaj z kodu promocyjnego u tego bukmachera!

Fortuna
3.00 (maksymalna stawka 200 PLN)
Mason McTavish + Connor Bedard powyżej 0.5 punktu w punktacji kanadyjskiej (zakład specjalny)

Baner hokej

Szwecja U20 – Finlandia: U20: typy i kursy bukmacherskie (20.08.2022)

Czas na omówienie drugiego półfinału tegorocznych Mistrzostw Świata U20. Naprzeciw siebie stają dwie reprezentacje, które od wielu lat rywalizują o prym w Europie. W ćwierćfinale Trzy Korony praktycznie do samego końca musiały walczyć o bilet do kolejnej rundy. Fenomenalni Łotysze postawili naprawdę trudne warunki i cudowne uderzenie z niebieskiej przez najlepszego defensora tego turnieju, a więc Emila Andrae dało awans do strefy medalowej. Przyjemnie ogląda się tego zawodnika, który nie tylko w swojej strefie obronnej, kolokwialnie mówiąc czyści ataki przeciwników, ale również w ofensywie daje wiele Szwedom. Co ciekawe jest to najskuteczniejszy hokeista swojej reprezentacji z ośmioma oczkami w punktacji kanadyjskiej. Trzy Korony przede wszystkim skupiają się na szczelnej defensywie i tracą mało goli na tegorocznych Mistrzostw Świata U20. Osiem goli wpuszczonych do tej pory to dobry wynik. Czy i tym razem będzie to klucz do sukcesu?

Finowie dosyć pewnie poradzili sobie w ćwierćfinale z Niemcami, ale nie była to dla nich łatwa przeprawa. Nasi sąsiedzi postawili trudne warunki i zdecydowała skuteczność Suomi w PP. Jest to najlepszy zespół pod kątem zdobywanych goli, podczas gry w przewadze jednego zawodnika. W ostatnim starciu formalni goście popisali się aż czteroma trafieniami w tym elemencie! Prym wiódł Roby Jarventie, który zanotował cztery punkty w punktacji kanadyjskiej. Szeroka kadra Finów pozwala odpocząć innym liderom, jak Aatu Raty, który tym razem nie cieszył się nawet z jednego oczka. Podczas najbliższej nocy wszystko musi chodzić, jak w zegarku, aby pokonać swojego odwiecznego rywala. Można przyczepić się nieco do defensywy Suomi, która w poprzednich latach była szczelniejsza, ale formalni goście nadrabiają to atakiem. Czy to wystarczy, aby zameldować się w wielkim finale tegorocznych Mistrzostw Świata U20?

Statystyki:

 • Ostatnie spotkanie reprezentacji Szwecji zakończyło się zwycięstwem 2:1 z reprezentacją Łotwy
 • Szwecja zakończyła zmagania grupowe na 2. miejscu z dorobkiem 9 punktów
 • Ich bilans meczów na tegorocznych Mistrzostwach Świata to 4 zwycięstwa i 1 porażka
 • Ostatnie spotkanie reprezentacji Finlandii zakończyło się zwycięstwem 5:2 z reprezentacją Niemiec
 • Finlandia zakończyła zmagania grupowe na 2. miejscu z dorobkiem 9 punktów
 • Ich bilans meczów na tegorocznych Mistrzostwach Świata to 4 zwycięstwa i 1 porażka
 • Ostatnie spotkanie pomiędzy tymi reprezentacjami zakończyło się zwycięstwem Finlandii 2:1
 • Pięć ostatnich spotkań, które rozgrywane były pomiędzy tymi reprezentacjami, zakończyły się 5 zwycięstwami Finlandii

Co obstawiać?

W tym spotkaniu zdecydowałem się na niecodzienny typ. Stawiam na to, że w meczu padną minimum dwa gole strzelone w PP. Jak wyglądają statystyki obu reprezentacji pod tym kątem po rozegranych 5 meczach na tym turnieju?

 • Szwecja: 7 goli strzelonych w PP i 1 bramka stracona w PK
 • Finlandia: 13 goli strzelonych w PP i 6 bramek straconych w PK

Widzimy, że Finlandia lubuje się w specjalnych statystykach, zarówno w grze z przewagą zawodnika, jak i z jednym swoim hokeistą w boksie kar. Uważam, że obie reprezentacje dopuszczą się kilku nieczystych zagrań, co będzie skutkowało wkluczeniami. Stawka jest ogromna, ale to przecież młodzież, która popełnia większe lub mniejsze błędy. Po obu stronach barykady mamy specjalistów do wykorzystywania PP, jak Emil Andrae, Aatu Raty, czy też Roby Jarventie. Liczę mocno na skuteczność Szwedów i Finów w tym elemencie hokejowego rzemiosła. Bonusy w Fortunie na Ciebie czekają!

Fortuna
3.00 (maksymalna stawka 200 PLN)
Powyżej 1.5 gola strzelonego w PP (zakład specjalny)

Maksymalna stawka na ten zakład wynosi 200 PLN!

Fortuna baner

miejsce specjal hokej Fortuna

19.08. MŚ Fortuna zakład specjalny

19.08. MŚ Fortuna hokej

fot. Pressfocus

 • Tagi

Zaloguj się aby dodawać komentarze