Faza grupowa Copa America z pewnością nie była najciekawszym widowiskiem, jednak teraz wkraczamy w decydujący moment. Przed nami ćwierćfinały Mistrzostwa Ameryki Południowej. W nocy z czwartku na piątek zostanie rozegrane pierwsze spotkanie pomiędzy Brazylią a Paragwajem. Następnie o 21:00 Wenezuela zmierzy się z Argentyną. Kto awansuje do półfinałów?

Zapoznaj się z szeroką ofertą FORBET!
Kod promocyjny: 2100PLN

Chcesz więcej typów bukmacherskich? Dołącz do Grupy Zagranie!

Brazylia vs Paragwaj

Canarinhos ostatni raz triumfowali w Copa America dokładnie 12 lat temu. Od tego czas ciągle im czegoś brakowało. Teraz wszystko wskazuje na to, że mają odpowiednie warunki do wygrania całej imprezy. Pod wodzą Tite główną siłą tej drużyny jest gra w obronie. Nic dziwnego, że do tej pory nie stracili nawet jednego gola w Mistrzostwach Ameryki Południowej. Zaczęli od wygranej 3:0 z Boliwią, następnie remis 0:0 z Wenezuelą, a w decydującym spotkaniu pokonali Peru 5:0. Ogromnym atutem dla reprezentacji Brazylii jest fakt, że turniej rozgrywają na swoich boiskach. Wiele osób przed rozpoczęciem Copa America nie wierzyło w Canarinhos w związku z kontuzją Neymara. Jak się okazuje takie „osłabienie” tylko wzmocniło kolektyw zespołu i obecnie grają bardziej jako drużyna. To właśnie może być klucz do końcowego sukcesu. Brazylia ma na swoim koncie pięć kolejnych meczów na zero z tyłu. Nic dziwnego, że bukmacherzy stale obniżają kursy na czyste konto tego zespołu.

Paragwaj z pewnością nie jest zespołem, którego Brazylia powinna się obawiać. Ich rywale do tej pory nie wygrali żadnego spotkania. Wystarczy powiedzieć, że w fazie grupowej zanotowali dwa remisy i przegrali z Kolumbią. Fakt, faktem, że naprawdę mieli ciężką grupę, jednak raczej nic nie wskazuje na to, żeby mieli sprawić niespodziankę w ćwierćfinale tego turnieju. Ostatnie spotkanie tych drużyn w Brazylii zakończyło się wygraną gospodarzy 3:0. Ciekawostka jest jednak taka, że Paragwaj nie przegrał żadnego z czterech poprzednich meczów z Canarinhos na Copa America. Dodatkowo w 2011 i 2015 roku wyeliminowali tego przeciwnika na etapie ćwierćfinałów – raz po rzutach karnych i raz po dogrywce. Czy historia zatoczy koło?

Statystyki:

 • Ostatnie spotkanie tych drużyn w Brazylii zakończyło się wygraną gospodarzy 3:0.
 • Paragwaj nie przegrał żadnego z czterech poprzednich meczów z Canarinhos na Copa America.
 • Paragwaj wygrał w dwóch ostatnich meczach Copa America z Brazylią po karnych i dogrywce.
 • Paragwaj nie wygrał żadnego meczu na Copa America 2019.
 • Paragwaj stracił przynajmniej jedną bramkę w każdym meczu tego turnieju.
 • Dwa ostatnie starcia tych drużyn to wyniki +2,5 gola.

Co obstawiać?

W tym spotkaniu nie mam wątpliwości, że to Brazylia ma większe szanse na zwycięstwo. Forma tej drużyny robi wrażenie, dlatego też typuję tutaj triumf Canarinhos przy zachowaniu czystego konta przez ten zespół. W pięciu kolejnych meczach ogólnie, a w trzech z rzędu na Copa America nie stracili gola. Liczę na podtrzymanie dobrej gry w defensywie.

Zdarzenie: Brazylia vs Paragwaj

Typ: Brazylia wygra do zera

Kurs: 1.67

Wenezuela vs Argentyna

Drugie spotkanie to kolejna chwila prawdy dla Lionela Messiego i spółki. Albicelestes w ostatnim meczu grupowym musieli wygrać, żeby zapewnić sobie awans do kolejnej rundy. Wykonali zadanie dzięki zwycięstwo nad Katarem 2:0. Do tej pory Lionel Messi na Copa America zdobył zaledwie jedną bramkę. Mimo wszystko Argentyńczyk potrafi się spinać na najważniejsze starcia, dlatego w tym meczu z pewnością będzie miał wiele do udowodnienia. Przypomnijmy, że nigdy w karierze nie wygrał Mistrzostw Ameryki Południowej. Do tego trzeba wspomnieć, że Argentyna dwukrotnie przegrała w finale tego turnieju w dwóch poprzednich edycjach. Gra tej drużyny nie powala na kolana, dlatego nie mam zamiaru obstawiać zwycięstwa Albicelestes. Mimo wszystko uważam, że jeśli ktoś dla Argentyny strzeli gola, to będzie nim Lionel Messi.

Wenezuela w fazie grupowej pokazała klasę, ponieważ mierzyli się z Brazylią i Peru, a w tym czasie nie stracili gola. Pierwszy raz wyjmowali piłkę z siatki dopiero w starciu z Boliwią, które wygrali 1:3. Fakty są takie, że do tej pory nie przegrali meczu, a dla Argentyny na pewno nie będzie to spacerek. Wenezuela w ostatnim czasie nieźle radzi sobie w potyczkach z Albicelestes, ponieważ nie przegrali żadnej z trzech rywalizacji, a dodatkowo wygrali ostatnie starcie 1:3 w marcu 2019 roku.

Statystyki:

 • W czterech ostatnich meczach między tymi zespołami padł wynik BTTS.
 • Wenezuela nie przegrała w trzech kolejnych starciach z Argentyną.
 • Ostatnie spotkanie tych drużyn na Copa America zakończyło się triumfem Albicelestes 4:1. Jedną z bramek w tym pojedynku zdobył Messi.
 • Wenezuela wygrała ostatnie starcie z Argentyną 1:3 w marcu 2019 roku.
 • Argentyna wygrała tylko jeden mecz na Copa America.
 • Wenezuela straciła jednego gola na Copa America.
 • Cztery ostatnie starcia tych drużyn to wyniki BTTS.

Co obstawiać?

W tym meczu znalazłem ciekawy i wysoki kurs na bramkę Lionela Messiego i uważam, że warto zaryzykować. Argentynę czeka bardzo ciężka przeprawa, w której Wenezuela nie stoi na straconej pozycji. Albicelestes na tym turnieju grają słabo, dlatego nie zamierzam im ufać. Osobiście wolę wierzyć w umiejętności Messiego, który po raz kolejny będzie musiał popchnąć ten wózek. Kto jak nie on?

Zdarzenie: Wenezuela vs Argentyna

Typ: Gol Messiego

Kurs: 2.00

Chcesz więcej typów bukmacherskich? Dołącz do Grupy Zagranie!

forbet kupon