2/3.. 2/3.. ta statystyka ostatnio mnie prześladuje. Jak Duńczycy nie zawiodą, to Białorusini zagrają serie życia. Spróbujemy oszukać przeznaczenie i dziś zagrać tylko dwa zakłady, a co!

Załóż konto w STS – 1259 złotych na start + 20 PLN Freebet w Typomanii + 20 PLN bonus Bet Games

Przejdź do rejestracji w STS

KOD PROMOCYJNY: 1259PLN

Chcesz więcej typów bukmacherskich? Dołącz do Grupy Zagranie!

Heroic vs MAD Lions

O meczu:

 • Godzina: 15:30
 • Format: BO3
 • Wydarzenie: Dreamhack Open Leipzig 2020

Heroic: #18 drużyna na świecie

 1. es3tag (1,09)
 2. stavn (1,13)
 3. b0RUP (1,07)
 4. Snappi (1,05)
 5. cadiaN (1,15)

Średni rating drużyny: (1,10)

MAD Lions: #16 drużyna na świecie

 1. acoR (1,14)
 2. HUNDEN (0,80)
 3. sjuush (1,10)
 4. Bubzkji (1,17)
 5. roeJ (1,19)

Średni rating drużyny: (1,08) 

ANALIZA:

W końcu meczyk na poziomie! I to jaki, dwie drużyny z Danii od miesięcy walczące o prawo do tytułu top 2 tego kraju. Smaczku dodaje fakt, że wszystko odbywa się w jakże ważnych kwalifikacjach do DreamHack’a.

Heroic po zmianie polityki składu i przerzucenia się na w pełni Duńską ekipę, zalicza same pozytywy na swej drodze. Progres był diametralny. Z dnia na dzień po opuszczeniu drużyny przez friberga, ich gra zaczęła wyglądać o niebo lepiej. Może coś jest w teorii mówiącej o wyższości w pełni Duńskich składanek, nad mixami różnonarodowymi. W tym miejscu najczęściej przywołuje jakiegoś najwybitniejszego strzelca z danej ekipy, ale tutaj mam problem, ponieważ jak na drużynę z topki przystało, grają równo i nikt nie odstaje. Jest to kluczowe dla przykładu po stronie CT, ponieważ nie ma czegoś takiego jak słaby punkt na mapie, który mógłby być eksploatowany przez przeciwnika nadmiernie. Daje to dużą kontrolę i pewność w grze, która pozwala Duńczykom grać na najwyższych obrotach. Wspominałem o stronie CT, więc warto nadmienić, że atakując, Heroic nie składa broni. Są równo zabójczy i opresyjni. Oprócz standardowych wejść, dogranych na minimetr granatów i współpracy, co jest standardem na wysokim poziomie, Duńczycy w dużym stopniu polegają na pojedynczych pickach. Czy to ze snajperki Snappiego, czy ak Cadiana. Jest to najczęściej atut, ale ten atut bywa również przekleństwem, ponieważ gdy pierwsza próba nie wyjdzie, plan na rundę zmienia się dramatycznie, a gracze szukają szybkiego wyrównania i pojedynku 1vs1 w innej części mapy, lub nawet w tym samym miejscu, jeśli grana jest typowo supportowa runda. Doprowadza to do sytuacji, w której dobrze wyglądająca runda kończy się bez żadnego zdobytego fraga ze strony Heroic.

MAD Lions, bardziej znani jako Tricked, to drużyna odwrotna do Heroic, jeśli chodzi o grę taktyczną po stronie Terrorystów. Oczywiście, zobaczymy pojedyncze akcje takich graczy jak Bubzkji, czy acoR, ale jest tego zdecydowanie mniej, niż po stronie ich dzisiejszego oponenta. Ich gra sprowadza się raczej do przemyślanych wejść i dogrania wszystko idealnie, aniżeli grę “pod aima”. Nie ma co się jednak dziwić. Pod wodzą Hundena nie ma wiele swobody, co jednak działa na korzyść drużyny, jak widać po wynikach. Ich prowadzący ma to do siebie, że myśli o wszystkim, co się dzieje na mapie. Właśnie dlatego ich wejścia potrafią być tak trafne, gdy przychodzi do zgadywania, gdzie przykładowo przeciwnik założył pułapkę w postaci wielu graczy. Odbija się to oczywiście na formie indywidualnej Hundena. Widać to w statystykach. Rating na poziomie 0,80 jest problematyczny. Borykają się oni z problemem opisanym przeze mnie powyżej, który w składzie Heroic został rozwiązany. Przez to przywołane luki w obronie, istnieją, a przeciwnicy bardzo szybko reagują na takie prezenty. Bardzo dużo rund, gracze MAD Lions przegrywają właśnie przez grę 4vs5 od początkowej jej fazy. Trudno jest wtedy Hundenowi pomóc taktycznie drużynie. 

Statystyki:

 • Drużyny grały ze sobą 6 razy.
 • Ostatni pojedynek miał miejsce 9 stycznia. Skończył się wygraną MAD Lions 2:0.
 • W bezpośrednich pojedynkach lepsze jest MAD Lions, wygrali oni 4 na 6 spotkań.
 • Heroic wygrało 4 z 5 ostatnich spotkań.
 • MAD Lions wygrało 4 z 5 ostatnich spotkań.
 • Średni ranking przeciwników Heroic to 41 pozycja.
 • Średni ranking przeciwników MAD Lions to 31 pozycja.

Mapy:

 • Heroic 55% (11) vs (7) 71% MAD Lions :Dust2
 • Heroic 53% (15) vs (7) 29% MAD Lions :Mirage
 • Heroic 75% (8) vs (2) 0% MAD Lions :Inferno
 • Heroic 74% (19) vs (11) 64% MAD Lions :Nuke
 • Heroic 43% (7) vs (13) 77% MAD Lions :Train
 • Heroic 0% (1) vs (8) 62% MAD Lions :Overpass
 • Heroic 89% (9) vs (11) 82% MAD Lions :Vertigo
 • Heroic 55% (70) vs (59) 55% MAD Lions :Face to face

Co obstawić?

Przez wzgląd na format meczu, wyżej przywołane problemy MAD Lions i brak takowych po stronie Heroic, jestem skłonny postawić na zwycięstwo właśnie tych drugich. Na ich korzyść jest także statystyka map. Na większości z nich radzą sobie po prostu lepiej. 

TYP: Zwycięstwo Heroic

Kurs STS: 2.16

Vitality vs SK Gaming

O meczu:

 • Godzina: 19:00
 • Format: BO1
 • Wydarzenie: LEC

Vitality:

 1. Cabochard
 2. Skeanz
 3. Milica
 4. Comp
 5. Jactroll

SK Gaming:

 1. Sacre
 2. Trick
 3. Jenax
 4. Crownshot
 5. Limit

ANALIZA:

LEAGUE OF LEGENDS NA ZAGRANIE? WRAZ Z CS’EM W JEDNYM TEKŚCIE? Tak, nie pomyliliście stron. Wraz z dzisiejszą analizą rozpoczynamy nowy rozdział e-sportu na portalu zagranie. Od dziś co tydzień będę serwował wam dawkę informacji ze świata League Of Legends. Na początek pojedynek rookie składu, jakim jest Vitality, oraz doświadczonego SK Gaming, wraz z nowym nabytkiem LIMIT’em. Jako że są to pierwsze mecze tego splitu, analiza będzie opierała się głównie na domysłach oraz formie zawodników z poprzedniego splitu. Nie przedłużam!

Vitality postanowiło pozostawić tylko dwóch graczy z poprzedniego roku w swoich szeregach. Niezmiennie na topie gości Cabo, a na supporcie rządzi nasz rodak Jactroll. Punktem wyjściowym mojej analizy będzie zwrócenie uwagi na midlanera pszczółek. Milica to gracz, który podczas ostatniego EU Masters doszedł aż do finału, by tam dopiero uznać wyższość BIG. Znakomity graczy indywidualnie i z pewnością nadzieja Chorwackiego, jak i Europejskiego League Of Legends. Do zmiany doszło także na pozycji leśnika. Ze składem pożegnał się Mowgli, a w jego miejsce wszedł młody Skeanz, kompan Milica. Niesamowicie agresywny jungler, który bez problemu zapełni luke po średnim Mowglim, a wykorzystując pełne zgranie z midlanerem, mogą stworzyć bardzo dobre duo. Atilla również postanowił szukać wyzwań gdzie indziej, a na jego miejsce przyszedł następca Forgivena, Comp. Grek grał wcześniej w najlepszej Francuskiej drużynie, LDLC. Zasłynął z agresywnych picków, takich jak Draven, czy Tristana. Cała drużyna wygląda na bardzo wybuchową. Spodziewam się po nich agresywnej gry od początku.

SK Gaming, to drużyna określana jako jedna z kilku predendentów do zajęcia ostatniego miejsca w lidze. Ich skład na papierze nie jest zbyt powalający, złożony głównie ze starszych zawodników, jak Sacre czy Trick. Oczywiście wnoszą oni trochę doświadczenia do gry, jednakże nie są już tak dobrzy mechanicznie, jak kiedyś (chociażby wtedy, kiedy Trick zdobył MVP splitu razem z G2). Jenax to w miarę stabilny mid, który wszedł na końcówkę letniego splitu i grał całkiem nieźle, wiec może być on ostoją składu. Crownshot to średni ADC, ale miał swoje chwile w LEC, jak chociażby występy na Jinx, w których pokazywał się dobrze. Mimo to wydaje mi się, że ma dość mały champion pool i jak nie dostanie jakiegoś swojego wyboru, to już nie jest tak kolorowo. LIMIT to nowa twarz drużyny pokazał się bardzo dobrze na EUM, więc dostaje szanse w LEC, osobiście trzymam kciuki.

Co obstawić?

Vitality wydaje się zdecydowanym faworytem. SK Gaming składem nie zachwyca i bardzo możliwe, że zostaną przygnieceni agresywnie grającym Vitality.

TYP: Zwycięstwo Vitality

Kurs STS: 1.72

kupon e-sport 24.01

Chcesz więcej typów bukmacherskich? Dołącz do Grupy Zagranie!

Załóż już teraz konto na Typomanii i zgarnij świetne nagrody widoczne na zdjęciu poniżej!