Splity niemal we wszystkich regionach, w których rozgrywają się rozgrywki League of Legends wkraczają powoli w decydującą fazę. Czeka nas bardzo ciekawa końcówka pierwszej części sezonu, która da nam informację na temat formy poszczególnych drużyn przed fazą play-off oraz przed wiosennym splitem. Organizacje z różnych zakątków świata walczą o jak najwyższe pozycje w tabeli, co może gwarantować nam niezapomniane emocje, a także dać okazję do wzbogacenia się. Miniony weekend dał nam przedsmak tego, co czeka nas dziś. Zarówno europejskie, jak i amerykańskie drużyny z najwyższych klas rozgrywkowych dały popis swoich umiejętności, a wyniki poszczególnych meczów były zaskakujące. Rozbudza to nasz apetyt na kreatywną grę i liczymy na to, że pozostałe ligi również staną na wysokości zadania. 

Kliknij w link i załóż konto z kodem promocyjnym 1259PLN, aby otrzymać:

1200 PLN od depozytu +30 PLN zakład bez ryzyka + 29 PLN Freebet

 

sts baner

AGO ROGUE – K1CK NEOSURF

Wtorek, 24.03.2020 – 17:00

Spotkania fazy pucharowej 3. sezonu Ultraligi w związku z zagrożeniem spowodowanym przez koronawirusa zostaną rozegrane online. Pierwsze spotkanie, które bierzemy pod lupę to mecz AGO Rogue vs K1CK Neosurf. Naprzeciwko siebie stają dwie najsilniejsze drużyny fazy zasadniczej, które powalczą o bezpośredni awans do finału rozgrywek. Na pewno sporą rolę może odegrać fakt, że mecze nie będą rozgrywane na scenie, ponieważ tam z pewnością atut doświadczenia mogliby wykorzystać gracze AGO Rogue. K1CK początkowo popełniało wiele błędów, co było być może spowodowane tym, iż Delord potrzebował czasu aby odnaleźć się w roli trenera, jednak w miarę upływu spiltu udawało im się je eliminować. Rogue natomiast zaczęło znakomicie, a pierwsze potknięcia przyszły dopiero pod koniec sezonu zasadniczego, co może wskazywać na to, że “stompowanie” przeciwników niekoniecznie sprzyja rozwojowi zawodników i drużyny. Patrząc na rozwój, dynamikę oraz wzrost formy w ostatnich tygodniach K1CK Neosurf wygląda naprawdę obiecująco i na pewno nie zadowolą się oni niczym innym niż zwycięstwo. Trzeba jednak podejść do sprawy obiektywnie i powiedzieć, że AGO Rogue jest na ten moment drużyną mocniejszą i jeżeli tylko będą umiejętnie wykorzystywać swoje atuty, którymi niewątpliwie jest gra wokół botlane’u to powinni zwyciężyć w całym spotkaniu. Uważam jednak, że mecz będzie zacięty, a mój typ na to spotkanie to powyżej 3 map w całym best of 5.  

AGO ROGUE – K1CK NEOSURF

TYP: liczba map – powyżej 3.5 (kurs 1.50)

Team THRLL – Dynasty

Wtorek, 24.03.2020 – 19:00

Kolejnym meczem będzie drugie spotkanie, ostatniej fazy pucharowej, holenderskiej ligi The League of Legends championship Dutch League Spring 2020. Zwycięzca best of 3 spotka się z Defusekids w bitwie o finał. Drużyny spotkały się ze sobą dwukrotnie w poprzednich kolejkach, jednak żadna z nich nie potrafiła wyraźnie zaznaczyć swojej dominacji. Zarówno Team THRLL jak i Dynasty wygrały po jednym spotkaniu, pozostawiając rwalizację otwartą. Ciekawą statystyką, która zapewne wpływa na kursy jest aktualna forma drużyn. Otóż, jeśli popatrzymy na 10 ostatnich meczów, nie ma między nimi znaczącej różnicy, ponieważ Team THRLL wygrał 6 spotkań, a Dynasty triumfował w 5 potyczkach. Jednak aktualna forma drużyn jest dostrzegalna dopiero wtedy, gdy przeanalizujemy węższy okres. Team THRLL wygrał 4 z 5 ostatnich spotkań, a Destiny tylko 2 z 5 meczów. Zapewne dlatego większość bukmacherów faworyzuje Team THRLL dając kursy ok 1,42, natomiast szanse Dynasty oceniane są średnim kursem 2,71. Moim zdaniem trzeba się zgodzić ze specjalistami, ponieważ forma drużyn pokazuje, kto aktualnie jest “w gazie” i idzie po finał jak burza. Dodatkowo, drużyna, która czeka na zwycięzcę w kolejnym meczu – Defusekids, została pokonana już w poprzednich kolejkach przez Team THRLL, natomiast organizacja Destiny ostatnio im uległa. Nie ulega wątpliwości, że mecz będzie bardzo zacięty, ponieważ stawka, o którą drużyny walczą jest wysoka. Nie zmienia to jednak faktu, że tylko jedna z nich może przejść do kolejnego etapu. Jako że Team THRLL jest w lepszej formie, i skład nabiera z każdym kolejnym meczem wiatru w żagle, to uważam, że na dzień dzisiejszy każdy inny wynik niż ich zwycięstwo byłby dużym zaskoczeniem. 

Team THRLL – Dynasty

TYP: Team THRLL vs Dynasty – Team THRLL (kurs 1.42)

 

Vodafone Giants – G2 Arctic

Wtorek, 24.03.2020 – 18:00

Meczem wartym uwagi będzie na pewno półfinałowe starcie w play-offach hiszpańskiej ligi LVP pomiędzy liderem tamtejszych rozgrywek Vodafone Giants, a ostatnią drużyną która zakwalifikowała się do dalszego etapu, czyli G2 Arctic. Człon nazwy w postaci G2 zapewne kojarzy się wszystkim sympatykom League of Legends z topową drużyną G2 Esports, jednak wspomniana wyżej drużyna jest swego rodzaju zespołem młodzieżowym znanego giganta, który w sezonie zasadniczym zajął 6 miejsce notując 8 zwycięstw i 10 porażek. Mimo tego, w ćwierćfinale po niezwykle emocjonującym meczu udało im się pokonać 4 w tabeli Ucam Esports Club. 

Przechodząc do zespołu Vodafone Giants, który okazał się najlepszy w rundzie zasadniczej notując aż 15 zwycięstw i tylko 3 porażki warto wspomnieć o ich najlepszym zawodniku o pseudonimie Attila. Sam przydomek budzi na pewno grozę w oczach rywali, podobnie jak jego statystyki które prezentują się następująco:

  • nr1 współczynnik KDA na poziomie 14,8 (drugi zawodnik 5,9)
  • nr1 CS/min 10,3 
  • nr1 Złoto/min 481,9 (drugi zawodnik 439,2)
  • nr1 Obrażenia/min 714,5 (drugi zawodnik 636,1)
  • nr2 Zabójstwa 93 (pierwszy zawodnik 100)

Sądzę że posiadanie w drużynie doświadczonego, byłego zawodnika Teamu Vitality oraz niekwestionowanego MVP sezonu zasadniczego zdecydowanie przechyla szalę zwycięstwa na korzyść Vodafone Giants. O drużynie dobrze świadczy też, że ani Attila, ani jego kolega z drużyny PrettyGre nie zajęli wysokich lokat jeżeli chodzi o współczynnik KP, co oznacza, że cała drużyna gra na równie wysokim poziomie. Biorąc pod uwagę formę z rundy zasadniczej obu drużyn oraz statystyki najlepszych zawodników sądzę, że wynik 3:0 powinien być formalnością.

Vodafone Giants – G2 Arctic

TYP: Vodafone Giants(-2.5) – G2 Artic – Vodafone Giants (kurs 1.50)

Zaloguj się aby dodawać komentarze