Kto zwycięży w dwóch ligowych klasykach? Gramy o 225 PLN

ZAKSA, Trefl, Jastrzębski Węgiel

Już dziś zostaną rozegrane następne mecze PlusLigi w ramach siódmej kolejki tegorocznego sezonu. Warto zwrócić na nie uwagę dlatego, że będziemy świadkami dwóch klasyków! W pierwszym meczu o godzinie osiemnastej czterdzieści pięć rozpocznie się spotkanie między Treflem Gdańsk a Jastrzębskim Węglem. Nieco ponad dwie godziny później ma rozpocząć się kolejne hitowe starcie. Tym razem będziemy świadkami rywalizacji między Asseco Resovią Rzeszów a ZAKSĄ Kędzierzyn – Koźle. Kto po tych meczach będzie mógł cieszyć się z kolejnych ligowych triumfów? Swój typ jak i sytuację niniejszych klubów przedstawię za chwilę, a na razie dodam, że kupon stawiam w STS-ie.

125 zł - zakład bez ryzyka na start ze zwrotem na konto główne. Najwyższa oferta powitalna w Polsce 1685 zł - TYLKO U NAS!

Trefl Gdańsk – Jastrzębski Węgiel: typy, kursy bukmacherskie i zapowiedź meczu (02.11.2022 r.)

Przed rozpoczęciem tego spotkania wiemy, że Gdańszczanie znajdują się na dziesiątym miejscu, a ich przeciwnicy sadowią się na pozycji lidera. O ile Trefl zdołał wygrać „ledwo” trzy mecze na sześć kolejek, o tym Jastrzębski Węgiel jest nadal niepokonany. Dotychczas zespół z Gdańska był w stanie ogrywać zespoły ze swych okolic stawki, o czym świadczą triumfy nad takimi drużynami jak: Barkomem – Każany, Cuprumem Lubin, czy Cerradem Eneą Czarnymi Radom. Z kolei mają problemy, kiedy konfrontują się z wyżej notowanymi przeciwnikami. Pokazały to starcia, chociażby z PGE Skrą Bełchatów jak i w ostatniej kolejce, kiedy to przyszło im rywalizować z ZAKSĄ Kędzierzyn – Koźle. Jak będzie dziś?

Czy również będą w stanie powalczyć wyłącznie w premierowej partii, tak jak to miało miejsce, chociażby w rywalizacji z drużyną z Bełchatowa? Z pewnością fani gdańskiej drużyny liczą na lepszą grę swoich ulubieńców. Jednak o dokonanie tego już dziś będzie szalenie trudno, bo naprzeciwko nich pojawi się niepokonany zespół. Mowa o Jastrzębskim Węglu, który tylko w drugiej i trzeciej kolejce stracił po zaledwie partii i to, kiedy rywalizowali z AZS-em Olsztyn i LUK-iem Lublin. Od tamtego czasu zanotowali trzy triumfy z rzędu bez straty seta, a mierzyli się kolejno z: Wartą Zawiercie, BBTS-em Bielsko – Biała i PSG Stalą Nysa. O ile w tym gronie mamy jednego beniaminka i oczywiste przed pierwszym gwizdkiem było, że w takim rozmiarze zwycięży zespół z Jastrzębiego – Zdroju, o tyle akurat Warta, a zwłaszcza Stal prezentują się znakomicie na otwarcie sezonu.

Znakomicie, wprost idealnie na początku sezonu sprawuje się dosłownie cały zespół. Dowodem tego jest, chociażby to, że po ostatniej kolejce aż czterech siatkarzy Jastrzębskiego Węgla znalazło się w drużynie niniejszej kolejki. Mowa o Stephenie Boyerze, Trevorze Clevenotie, Juriju Gladyrze i Jakubie Popiwczaku. W tym samym zestawieniu nie mieliśmy nikogo z Trefla. Przypadek? Nie. Gdańszczanie na razie spisują się poniżej oczekiwań swych fanów, a do tego ciągle nie mogą liczyć na jedno ze swych liderów zespołu, czyli Bartłomieja Bołądzia. Dlatego też sądzę, że choć powalczą i będą się starali napsuć jak najwięcej krwi swym dzisiejszym przeciwnikom, to ostatecznie nie będą w stanie postawić się znacznie wyżej notowanemu i rozpędzonemu zespołowi. Jednak swój typ przedstawię za chwilę, a na razie dodam, że gram typ na ten mecz z STS-em, ponieważ mają świetne BONUSY!

Statystyki przed meczem Trefla Gdańsk z Jastrzębskim Węglem w 7. kolejce PlusLigi:

 • Gospodarze tego meczu w 6. seriach gier zwyciężali 3-krotnie, a ich rywale za każdym razem.
 • Trefl w 6. kolejkach zwyciężał w 11 setach, a przegrywał w 9 partiach. Z kolei Jastrzębski Węgiel zwyciężał w aż 18 partiach i stracił zaledwie dwa sety.
 • To przełożyło się na to, że Jastrzębski Węgiel w 6 meczach zdobył aż 18 punktów, a Trefl zaledwie 9 oczek.
 • Drużyna z Jastrzębia – Zdroju wywalczyła aż 505 punktów, a straciła 416 oczek. Z kolei Trefl zdobył raptem 469 punktów, a stracili 447 oczek.
 • Kiedy patrzymy na bilans ich ostatnich 5 gier, widzimy, że Trefl prezentuje formę w kratkę, co widać przez niniejszy rezultat: P – W – P – W – P, a Jastrzębski Węgiel ma same zwycięstwa.
 • Niniejsze drużyny konfrontowały się ze sobą 30 razy, z czego aż 21-krotnie lepszymi okazywali się siatkarze Jastrzębskiego Węgla.
 • W ostatnich 10 meczach Trefl zwyciężył nad nimi zaledwie 2-krotnie, a mianowicie 2-krotnie po tie – breaku, kolejno w 2020 r. i 13 kwietnia bieżącego roku.
 • W ich ostatnich 10 grach aż 5-krotnie ich mecze kończyły się wynikami trzy do zera na korzyść Jastrzębskiego Węgla.
 • W pozostałych 5 spotkaniach aż 3-krotnie ich konfrontacje kończyły się po tie – breakach i wtedy Jastrzębski Węgiel tylko raz zwyciężył.

Mój typ na mecz Trefla Gdańsk z Jastrzębskim Węglem w 7. kolejce PlusLigi

W związku z tym, że na to, że w spotkaniu zostaną rozegrane raptem trzy sety mamy kurs na poziomie 1.79, a na triumf Jastrzębskiego Węgla w dokładnie takiej liczbie setów już 1.80, podejmuję się drugiego wskazania. Analizując powyższe składowe sądzę, że wyłącznie w premierowej odsłonie siatkarze z Trefla będą w stanie się postawić swym dzisiejszym rywalom. Jednak i ją przegrają, ponieważ rzadko kiedy, wręcz sporadycznie w tym sezonie są w stanie zwyciężać po nerwowych końcówkach. Dlatego też mimo, że kusiło postawienie na to, że w premierowej partii zespoły łącznie ugrają więcej niż 45 punktów, na co mamy kurs 2.10, tak jednak wolę postawić na bezpieczniejsze wskazanie.

Dokładny wynik meczu - 0:3 - TAK
Kurs: 1.80
Graj!

Wszakże jak, chociażby korzystać z naszego kodu promocyjnego do tego bukmachera, to po to, by nie tracić; a wręcz przeciwnie! Trefl dalej gra w osłabieniu, a Jastrzębie jest najbardziej rozpędzoną drużyną w lidze. Jak dotychczas kroku dotrzymują im wyłącznie zawodnicy Asseco Resovii Rzeszów, którzy stracili seta więcej i mając jednopunktową stratę do zespołu z Jastrzębiego – Zdroju. Gdyby Jastrzębski Węgiel mierzył się z Rzeszowianami, mielibyśmy przepiękny spektakl. Natomiast w tym przypadku szykuje się pewne i wysokie zwycięstwo w każdym secie nad znacznie słabiej dysponowaną i niżej notowaną drużyną Trefla Gdańsk.

Asseco Resovia Rzeszów – ZAKSA Kędzierzyn – Koźle: typy, kursy bukmacherskie i zapowiedź meczu (02.11.2022 r.)

Jest to prawdziwa ozdoba tejże kolejki! Piszę tak, gdyż zmierzą się ze sobą druga drużyna z czwartym zespołem bieżącego sezonu PlusLigi. Tak jak wspominałem wyżej, Asseco Resovia Rzeszów jest drugim niepokonanym zespołem po sześciu kolejkach. Z kolei ZAKSA w tylu samych grach była w stanie triumfować czterokrotnie. Dzięki temu Kędzierzynianie wywalczyli dwanaście oczek, co oznacza, że tracą dokładnie pięć oczek do Rzeszowian, a sześć do liderów tegorocznego sezonu PlusLigi. Analizując ich dyspozycję w poprzednich spotkaniach, minimalnym faworytem są Rzeszowianie. Kurs na ich triumf jest ustabilizowany na poziomie 1.75, a na ich dzisiejszych przeciwników mamy wycenę ustabilizowaną na poziomie 2.10.

Jakim wynikiem może zakończyć się ich dzisiejsza konfrontacja? Nie jestem tego pewien, dlatego też wolę odpuścić i podjąć się innego wskazania. Nim dokonam statystycznego porównania tychże zespołów dodam jeszcze, że Asseco Resovia jedyny punkt straciła po konfrontacji z PGE Skrą Bełchatów w piątej kolejce, czyli zespołem, który obecnie jest klasyfikowany na siódmej lokacie. Pisząc o ich starciu należy również zauważyć, że konfrontując się w ostatnim meczu – w którym grali z Czarnymi Radom – zwyciężyli trzy do zera, choć mieli drobne problemy z kończeniem akcji na lewej flance. Dla porównania dodam, że ZAKSA również nie miała większych problemów z odniesieniem triumfu w swoim starciu, kiedy to mierzyli się z Treflem Gdańsk.

Na szczególne wyróżnienie po kędzierzyńskiej stronie siatki zasługują przede wszystkim Łukasz Kaczmarek i Wojciech Żaliński. To dwaj siatkarze, którzy są motorem napędowym swojej drużyny, co jest widoczne zwłaszcza w konfrontacjach z niżej notowanymi zespołami. Kiedy dochodzi do starć z czołówką, ZAKSA jak na razie nie radzi sobie najlepiej. Piszę tak, gdyż przegrali zarówno mecz z Wartą Zawierciem jak i zaskakująco z PSG Stalą Nysa. Czy dziś będą w stanie się przełamać? A może to Asseco Resovia będzie cieszyć się z bycia nadal niepokonanymi? Skoro już zadaję tyle pytań, to dodam jeszcze jedne: chciałbyś sprawdzić, jak idzie mi typowanie siatkarskich spotkań? To możesz sprawdzić zaglądając do zakładki o nazwie – TYPY: Siatkówka.

Statystyki przed meczem Asseco Resovii Rzeszów z ZAKSĄ Kędzierzyn – Koźle w 7. kolejce PlusLigi:

 • Te drużyny konfrontowały się ze sobą 49 razy, z czego 26-krotnie lepszymi okazywali się siatkarze ZAKSY Kędzierzyn – Koźle.
 • Ostatnie ich 4 mecze kończyły się zwycięstwami drużyny ZAKSY Kędzierzyn – Koźle, w tym aż 2-krotnie triumfami do zera.
 • Ostatnia konfrontacja miała miejsce 22 marca i wtedy ZAKSA wygrała po tie – breaku.
 • W ich ostatnich 10 grach Asseco Resovia Rzeszów była w stanie triumfować zaledwie 2-krotnie, kolejno w 2019 i 2021 r.
 • W tym sezonie Asseco Resovia wywalczyła 506 punktów, a straciła 416 oczek. Z kolei ZAKSA zdobyła 475 punktów w 6 meczach, a straciła 428 oczek.
 • Kiedy patrzymy na ich bilans wywalczonych do straconych setów widzimy, że Asseco Resovia ma aż 18 wywalczonych i raptem 3 stracone. Z kolei ZAKSA 13 wygranych i aż 7 przegranych.
 • Natomiast kiedy zerkamy na bilans ich ostatnich pięciu gier, to widzimy ciągłość formy u Rzeszowian, którzy mają same wygrane i grę w kratkę u ZAKSY, która ma: W – P – W – P – W.
 • Od początku sezonu Asseco Resovia prezentuje równą dyspozycję jako zespół, a ZAKSA polega bardziej na indywidualnych popisach swych zawodników.
 • Rzeszowianie lepiej radzą sobie w bloku, o czym świadczy, choćby obecność Jakuba Kochanowskiego w TOP 5 najlepiej blokujących, a Łukasz Kaczmarek na tym samym miejscu reprezentuję ZAKSĘ w rankingu najlepiej punktujących.

Mój typ na mecz Asseco Resovii Rzeszów z ZAKSĄ Kędzierzyn – Koźle w 7. kolejce PlusLigi

Jako, że postawiłem na wyżej wyceniony typ w pierwszym przypadku, to teraz wolę postawić na wskazanie, które stanowi jedynie podbicie wartości kuponu. Podejmuję się wskazania oczywistego, jeżeli spojrzymy na to, jakiej klasy zespoły zmierzą się ze sobą oraz na to, jaką formę prezentują w tym sezonie. Piszę tak, gdyż u bukmachera, jakim jest STS gram na to, że w tym spotkaniu po prostu zostanie rozegrany czwarty set. Wycena tego zdarzenia jest ustabilizowana na poziomie 1.42. Dzięki temu uzyskuję kupon o wartości kursu całkowitego na poziomie 2.56.

Będzie 4. set w tym meczu: TAK
Kurs: 1.42
Graj!

Propozycja kuponu:

STS, kupon, PlusLiga, 2 mecze, 2 listopada

fot. Łukasz Sobala/PressFocus

125 zł - zakład bez ryzyka na start ze zwrotem na konto główne. Najwyższa oferta powitalna w Polsce 1685 zł - TYLKO U NAS!

 • Tagi

Zaloguj się aby dodawać komentarze