Kto tym razem zachwyci na ligowych parkietach? Gramy o 300 PLN

We wtorek będziemy świadkami kolejnych dwóch meczów rozgrywanych w ramach PlusLigi. Siódmą serię gier zaczniemy od meczu Ślepska Malow Suwałki z Cuprumem Lubin. Nieco ponad cztery godziny później do gry wejdą siatkarze Projektu Warszawy, którzy na własnym terenie podejmą zawodników Cerradu Enei Czarnych Radom. W pierwszym meczu faworytami według bukmachera forBET jest Ślepsk, a w drugim Projekt. Czy rzeczywiście to te drużyny będą mogły cieszyć się z kolejnych triumfów? O tym przekonamy się już za kilka godzin, a na razie dodam, że kupon stawiam właśnie w forBET.

1200 zł bez ryzyka (zwrot na konto bonusowe) + 100% do 2080 zł od 2. depozytu + 30 dni bez podatku!

Ślepsk Malow Suwałki – Cuprum Lubin: typy, kursy bukmacherskie i zapowiedź meczu (01.11.2022 r.)

Jeżeli mówimy o tej konfrontacji, to należy zauważyć, że zmierzą się ze sobą drużyny z miejsc osiem i trzynaście. W lepszej sytuacji po sześciu grach są gospodarze, którzy jak na razie zanotowali trzy zwycięstwa, a ich przeciwnicy o jedno mniej. Dzięki temu Ślepsk zdobył dziesięć punktów, a ich dzisiejsi przeciwnicy aż o połowę mniej. Oczywiste jest, że dalszego statystycznego porównania podejmę się poniżej, a na razie tylko napomknę, że jeszcze w zeszłym sezonie mówilibyśmy o innej sytuacji. Jednak słaby start Cuprumu sprawił, że to oni muszą gonić i to nie tylko Ślepsk. Piszę tak, gdyż na znajdują się zaledwie o trzy oczka wyżej niż ostatnia drużyna tegorocznego sezonu, czyli BBTS Bielsko – Biała, która ugrała o trzy punktu mniej od Cuprumu. Czy dziś nadejdzie przełamanie? A może to drużyna Ślepska po raz kolejny udowodni, że jest znacznie lepszą od kolejnych przeciwników? Chętnie dowiem się jakie są Wasze typy i, co sądzicie o moim.

Czy uda nam się przedłużyć serię trafów? Ostatnim razem dwa typy na siatkówkę nam oddał w przepięknym stylu. Co wtedy i wcześniej graliśmy? O tym możesz poczytać więcej w zakładce o nazwie: TYPY – Siatkówka. Jednak wróćmy do mówienia o tychże dwóch zespołach, ponieważ nie bez kozery podjąłem się typu właśnie na to spotkanie. Cuprum w ostatniej kolejce rywalizował z ukraińskim zespołem Barkom – Każany Lwów. Przegrywali już dwa do zera, ulegając w pierwszych partiach kolejno do dwudziestu dwóch i osiemnastu. Kiedy już wydawało się, że nie mają większych szans, nagle się przebudzili i rozbili swych tamtejszych rywali do dwunastu w trzecim, siedemnastu w czwartym secie. Paradoksalnie pisząc najbardziej wyrównany był tie-break, który zespół z Lubina zwyciężył do dziesięciu. Z kolei Ślepsk zakończył październik rywalizacją z katowicką Gieksą. W tym spotkaniu również doszło do podziału punktów, chociaż symboliczne oczko zainkasowali siatkarze z Suwałk. Zwyciężali w pierwszej i trzeciej partii kolejno do dwudziestu trzech i dwudziestu, lecz w pozostałych partiach przegrywali odpowiednio do: szesnastu, dwudziestu jeden i jedenastu.

Analizując ich ostatnie spotkanie zauważalne było, że Cuprum „wrócił do meczu” dopiero w trzecim secie, a Ślepsk miał szalenie nierówną dyspozycję tamtego dnia. W jednej partii potrafili zagrać świetnie w ataku i przyjęciu, wytrzymać nerwową końcówkę, by w kolejnej już sobie nie poradzić. Natomiast drużyna z Lubina zaprezentowała równiejszy poziom, choć ich kibice po dwóch pierwszych setach mogli najeść się strachu, że nagle ukraińska drużyna, która była skazywana na kolejną szybką przegraną, tym razem zwycięży i to w efektownym stylu. Na wyróżnienie zasługuje również to, że dwóch graczy Cuprumu, czyli Florian Krage i Remigiusz Kapica znalazło się w drużynie szóstej kolejki. Co prawda na ławce rezerwowych, ale w tym zestawieniu nie ma nikogo, choćby ze Ślepska. Kiedy na parkiet wybiegną zawodnicy Ślepska i Cuprumu również możemy spodziewać się podziału punktów? Nim rozpoczniemy tego typu dyskusje przypomnę, że kupon stawiam w forBET-ie, u którego również możesz zagrać i to nie tylko to spotkanie. Wystarczy, że założysz konto u niniejszego bukmachera z wykorzystaniem naszego kodu promocyjnego.

Statystyki przed meczem Ślepska Malow Suwałki z Cuprumem Lubin w 7. kolejce PlusLigi:

 • Zespoły rywalizowały ze sobą 6-krotnie i po 3 razy zwyciężała każda z nich.
 • Jeżeli chodzi o ilość zdobytych setów, to w ich rywalizacjach Ślepsk ugrał 10, a Cuprum 11 partii.
 • Obie drużyny więcej meczów wygrały u siebie, aniżeli na wyjeździe.
 • Dotychczas 3-krotnie kończyły się ich mecze zarówno wynikiem trzy do jednego jak i do zera na obie strony.
 • W tym sezonie Ślepsk zdobył 577, a stracił 593 oczka. Z kolei Cuprum ugrał ledwie 464 punkty i stracił aż 515 oczek.
 • Drużyna z Suwałk zwyciężała w 13 setach, a przegrywała w 12; z kolei ten sam bilans po stronie Cuprumu wynosi 7 zdobytych do 15 straconych.
 • Kiedy analizujemy bilans ich ostatnich 5 gier, to Ślepsk ma następujący bilans: P – W – W – P – W, a Cuprum już: W – P – P – P – P.
 • Równiejszą formę, z wyłączeniem występu w ostatniej kolejce, do tej pory prezentuje Ślepsk Malow Suwałki, co widać w dosłownie każdym elemencie gry.
 • Z wyłączeniem statystyki w odniesieniu do najlepiej zagrywających. W niej na pozycji lidera znajduje się Remigiusz Kapica. Pierwszy siatkarz Ślepska w tejże statystyce znajduje się dopiero na trzynastym miejscu i jest nim Cezary Sapiński mający aż o 8 punktów mniej od lidera.

Mój typ na mecz Ślepska Malow Suwałki z Cuprumem Lubin w 7. kolejce PlusLigi

Z racji dyspozycji obu zespołów, patrząc na nią zarówno na przestrzeni całego sezonu jak i samej ostatniej kolejki, spodziewam się wyrównanego, co najmniej czterosetowego starcia. Obie drużyny mają argumenty na swoją korzyść, choć na papierze wygląda na to, że więcej argumentów „za” zwycięstwem znajduje się po stronie Ślepska. Jednakże ciągle w pamięci mam tę ostatnią kolejkę i sądzę, że z taką grą jaką pokazali wtedy, będą dalej się męczyli. Na ten moment nie wygląda to na kryzys, a chwilowy przestój formy, lecz Cuprum niejednokrotnie, choćby w nawet w tym sezonie udowadniał, że jest w stanie wykorzystywać każdą słabość rywala.

Zespoły zdobędą w meczu więcej niż 180 pkt: TAK
Kurs: 1.87
Graj!

Poza tym obie kadry mają o co grać, bo Ślepsk ma okazję wskoczyć po swoim meczu nawet w okolice podium! Z kolei siatkarze z Lubina będą starali się czym prędzej odskoczyć od strefy spadkowej, gdyż od niej dzielą ich raptem trzy punkty. Dlatego też spodziewam się zaciętego meczu i nie podejmuję się wskazania jego zwycięzcy. Gram na to, że obie drużyny na przestrzeni całego spotkania zdobędą łącznie więcej niż 180 punktów. Kurs na to zdarzenie wynosi 1.87, co stanowi znakomitą okazję do atrakcyjnego podbicia kuponu.

Projekt Warszawa – Cerrad Enei Czarnych Radom: typy, kursy bukmacherskie i zapowiedź meczu (01.11.2022 r.)

To spotkanie „ma papiery” na bycie jeszcze bardziej wyrównanym, aniżeli powyżej opisane starcie. Wszystko z racji tego, że Projekt po sześciu meczach znajduje się na jedenastej pozycji, a ich dzisiejsi przeciwnicy znajdują się zaledwie o oczko niżej. Drużyna z Warszawy do tej pory zdobyła osiem punktów, a Cerrad Enea Czarni Radom o dwa mniej, z tą różnicą, że zagrali już w siedmiu meczach. O ile tego jak może wyglądać start sezonu radomskiej drużyny, mogliśmy się spodziewać; tak postawa Projektu w pierwszych spotkaniach jest sporym rozczarowaniem. Tym bardziej, że w przypadku dzisiejszej przegranej mogą spaść właśnie za „Czarnych” i w ten sposób zbliżyć się do strefy spadkowej.

Jeżeli zwyciężyliby za trzy punkty, licząc na „pozytywne” dla nich wyniki w pozostałych grach, to mogą przesunąć się nawet do strefy pt. najlepsza ósemka PlusLigi. Czy tak się stanie? Co na to może wskazywać? Ktoś mógłby powiedzieć, że Piotr Nowakowski jest klasyfikowany na drugiej pozycji wśród najlepiej blokujących w tym sezonie. Tylko, że należy zaznaczyć, że to właśnie po „radomskiej stronie siatki” znajdywać się będzie najlepiej atakujący jak i punktujący tegorocznego sezonu, czyli Damian Schulz. W tym miejscu należy zaznaczyć, że jeszcze jeden zawodnik Projektu znajduje się na drugim miejscu, tyle, że w rankingu najlepiej zagrywających i jest nim Linus Weber. Nim dokonam dalszego porównania, dodam, że gram z forBET-em również z racji tego, że mają kapitalne BONUSY do wykorzystania pod dzisiejszy kupon.

Statystyki przed meczem Projektu Warszawy z Cerradem Eneą Czarnymi Radom w 7. kolejce PlusLigi:

 • Projekt w sześciu meczach wywalczył 8 punktów, a „Czarni” w siedmiu zdobyli zaledwie 6 oczek.
 • Drużyna z Warszawy zwyciężała w trzech spotkaniach, a „Czarni” w dwóch.
 • Kiedy patrzymy na bilanse setowe, widzimy, że Projekt zdobył ich 11, a stracił 12 partii. Z kolei „Czarni” zgarnęli 9 setów i stracili aż 17 setów.
 • Natomiast jeżeli chodzi o bilanse punktowe, to Projekt zdobył 513 oczek, a stracił 506 punktów. Z kolei „Czarni” wywalczyli 556 punktów, a stracili aż 606 oczek.
 • Te drużyny rywalizowały ze sobą 22 razy, z czego 12-krotnie lepszymi okazywali się siatkarze Projektu.
 • Kiedy analizujemy ich bilanse ostatnich 5 gier, widzimy, że Projekt ma: W – W – P – W – P, a „Czarni”: W – P – P – P – P.
 • Ostatni ich mecz został rozegrany trzeciego stycznia bieżącego roku i wówczas po tie – breaku zwyciężyła drużyna Cerradu Enei Czarnych Radom.
 • Mówiąc o bieżących wynikach, zauważmy, że w drużynie 6. kolejki tego sezonu znalazło się dwóch siatkarzy Projektu: Igor Grobelny i Jan Firlej, a także nie było w niej nikogo z „Czarnych”.
 • Analizując ich dyspozycję, Projekt lepiej radzi sobie w bloku i przyjęciu, a przeciwnicy w ataku i grze z kontry.

Mój typ na mecz Projektu Warszawy z Cerradem Eneą Czarnymi Radom w 7. kolejce PlusLigi

Analizując to jak wyrównane spotkanie nam się zapowiada właśnie ze względu na to, co dotychczas zaprezentowały zespoły; sądzę, że na dystansie całego spotkania łącznie zdobędą więcej niż 172 punkty. Kurs na to zdarzenie wynosi w forBET-ie 1.82, co stanowi odzwierciedlenie mych przypuszczeń. Jest to adekwatna wycena, ponieważ teoretycznie Projekt przystąpi do meczu w roli zdecydowanego faworyta. Zwłaszcza, jeśli patrzymy na to spotkanie przez pryzmat poprzedniego sezonu.

Zespoły zdobędą w meczu więcej niż 172 pkt: TAK
Kurs: 1.82
Graj!

Tylko, że patrząc na gry z tegorocznego sezonu PlusLigi, to kto jak kto, ale akurat Cerrad Enea Czarni Radom mogą napsuć wiele krwi swym dzisiejszym rywalom. Jestem zdania, że są w stanie ugrać co najmniej jednego, a może i dwa sety. Pewne jest za to to, że czeka nas zacięte spotkanie między zespołami, które równie mocno pragną przesunąć się wyżej w tabeli, by odetchnąć od zaglądania w okolice strefy spadkowej. Dzięki mym dwóm wyborom otrzymujemy kupon o wartości 3,40.

Propozycja kuponu:

Kupon ForBET, siatkówka, 1 listopada

fot. Adam Starszyński/PressFocus

1200 zł bez ryzyka (zwrot na konto bonusowe) + 100% do 2080 zł od 2. depozytu + 30 dni bez podatku!

 • Tagi

Zaloguj się aby dodawać komentarze