Na gali KSW 66 kibice będą emocjonować się dwoma pojedynkami o mistrzowski pas. W Szczecinie możemy poznać nowych czempionów w kategorii lekkiej i półciężkiej. Oczywiście nie jest to przesądzone, bo skutecznych obron mogą dokonać Marian Ziółkowski i Tomasz Narkun. Na karcie walk KSW 66 znajduje się jeszcze więcej pojedynków, więc fani MMA i typerzy sportów walki nie powinni narzekać. Bukmacherzy już teraz przyjmują zakłady na KSW 66. Co typować? Sprawdź typy i kursy bukmacherskie na KSW 66!

ksw 66 kursy

KSW 66 zapowiedź i analiza gali

Federacja KSW po podpisaniu umowy z Viaplay zobowiązała się do tego, żeby tworzyć co najmniej 12 gali w roku. Dlatego Maciej Kawulski i Martin Lewandowski nie zwalniają tempa. Kibice mogą pamiętać ciężki nokaut Roberto Soldića na Mamedzie Khalidovie w grudniu poprzedniego roku, a już na horyzoncie są kolejne wielkie konfrontacje. Na KSW 66 pojawią się nie mniej znani sportowcy. Poza mistrzami, czyli Marianem Ziółkowskim i Tomaszem Narkunem w sobotę zawalczy żywa legenda federacji, a więc Michał Materla.

Typy na MMA związane z KSW 66 są dostępne w Fortunie, a także u pozostałych legalnych bukmacherów. Gala odbędzie się 15 stycznia 2022 roku w sobotni wieczór. Organizatorzy zdecydowali, że KSW 66 zostanie przeprowadzone w szczecińskiej Netto Arena. To miasto, z którego pochodzi jedna z gwiazd federacji, Michał Materla. Cipao na pewno będzie mógł liczyć na głośny doping w konfrontacji z Jasonem Radcliffem.

Typy bukmacherskie na KSW 66

Jak zawsze na takich galach gracze największą koncentrację przeznaczają na pojedynki o pas. W tych wystąpi trzech polskich przedstawicieli, a także jeden Rosjanin. W walce wieczoru pojawi się Marian Ziółkowski, który skrzyżuje rękawice z Borysem Mańkowskim. Golden Boys, czyli Marian Ziółkowski idealnie wykorzystał szansę w kategorii lekkiej. Po odejściu Mateusza Gamrota, to właśnie on przejął mistrzowski pas KSW. Ziółkowski w walce o tą zdobycz pokonał Romana Szymańskiego, a następnie skutecznie obronił tytuł w konfrontacji z Maciejem Kazieczko.

Borys Mańkowski ostatnio przeżywa renesans formy. Diabeł Tasmański czuje się na tyle pewnie, że jakiś czas temu wziął udział również w FAME MMA, gdzie walczył z Normanem Parkiem. Biorąc pod uwagę również występ w FAME MMA, Borys Mańkowski ma na swoim koncie 4 wygrane z rzędu. To zapowiada, że konfrontacja z Ziółkowskim powinna być wyrównana, a faworyta trudno wskazać.

Mańkowski wrócił do kategorii lekkiej w 2020 roku. Wcześniej próbował swoich sił w wadze półśredniej. Jak na razie w kategorii lekkiej pokonał Artura Sowińskiego i Marcina Wrzoska, a więc uznanych zawodników na polskiej scenie MMA. Jak będzie z Borysem Mańkowskim? Naszym zdaniem trzeba przygotować się na długą walkę, która może być rozstrzygnięta na kartach punktowych.

Fortuna
1.40
Więcej niż 3.5 rund

Co jeszcze typujemy? Przed galą spoglądamy na starcie Tomasza Narkuna z Ibrahimem Czuzhigajewem. Rosjanin nie jest znany szerszej publiczności KSW, ponieważ będzie to jego debiut w tej federacji. Narkun po nieudanej próbie zdobycia drugiego pasa w kategorii ciężkiej, wraca do swojej macierzystej wagi. Żyrafa to król kategorii półciężkiej, w której święcił triumfy m.in. nad Mamede Khalidovem. W naszej opinii powinien on zdecydowanie poradzić sobie z Rosjaninem. Dlatego typujemy zakład na wygraną Tomasza Narkuna przed czasem.

STS
2.00
Narkun wygran przez KO/TKO

KSW 66 kursy bukmacherskie

Na KSW 66 typy bukmacherskie możesz obstawiać na 10 walk. Tyle pojedynków znalazła się na karcie walk tego wydarzenia. W kursach bukmacherskich największe branie mają walki Ziółkowski vs Mańkowski i Narkun vs Czuzhigajew. W zestawieniach kursowych znaleźć można również pozostałe, ciekawe konfrontacje. W tym miejscu wystarczy przypomnieć, że do KSW po krótkiej nieobecności powraca Michał Materla. Polak jest faworytem konfrontacji z Jasonem Radcliffem, choć znawcy MMA wiedzą, że dla Cipao to wielkie wyzwanie.

Na KSW 66 wystąpią również bracia Rajewscy: Łukasz i Sebastian. Obaj są faworytami w kursach bukmacherskich do triumfu nad swoimi rywalami. Co ciekawe, na gali w Szczecinie będziemy oglądać tylko męskie pojedynki. Na karcie walk zabrakło miejsca dla żeńskich zmagań.

Kto wygra?
Fortuna
1.58
Marian Ziółkowski
2.38
Borys Mańkowski
Czytaj recenzję Recenzja Zagraj!
Fortuna
1.25
Tomasz Narkun
3.96
Ibragim Czużigajew
Czytaj recenzję Recenzja Zagraj!
Fortuna
1.63
Michał Materla
2.28
Jason Radcliffe
Czytaj recenzję Recenzja Zagraj!
Fortuna
1.90
Tomasz Romanowski
1.90
Krystian Kaszubowski
Czytaj recenzję Recenzja Zagraj!
Fortuna
1.42
Sebastian Rajewski
2.87
Niklas Baeckstroem
Czytaj recenzję Recenzja Zagraj!
Fortuna
1.22
Wojciech Janusz
4.29
Przemysław Dzwoniarek
Czytaj recenzję Recenzja Zagraj!
Fortuna
1.52
Łukasz Rajewski
2.53
Donovan Desmae
Czytaj recenzję Recenzja Zagraj!
Fortuna
1.27
Kacper Koziorzębski
3.77
Hubert Szymajda
Czytaj recenzję Recenzja Zagraj!
Fortuna
1.62
Patryk Surdyn
2.30
David Martinik
Czytaj recenzję Recenzja Zagraj!

KSW 66 [TYPY i KURSY]

Obstawianie KSW 66 można robić na 10 walkach. W ofercie jednego ze sponsorów gali, a więc bukmachera Fortuny kursy na KSW 66 pojawiają się w trybie przedmeczowym i na żywo. Nie masz konta u tego operatora? To może być dobra okazja, żeby je zarejestrować, ponieważ za kod promocyjny ZAGRANIE otrzymasz zakład bez ryzyka 600 zł i freebet 20 zł. To jedne z najlepszych bonusów bukmacherskich na rynku, więc jeśli chcesz typować KSW 66 – to warto rozważyć tego rodzaju promocję.

Jakie walki dokładnie możesz obstawiać? Oto pełna karta walk na KSW 66:

Walka wieczoru – pas mistrzowski wagi lekkiej

70,3 kg/155 lb: Marian Ziółkowski (23-8-1 1NC, 6 KO, 13 Sub) vs Borys Mańkowski (22-8-1, 3 KO, 8 Sub)

Co-main event

93 kg/205 lb: Tomasz Narkun (18-4, 3 KO, 14 Sub) – Ibragim Czużigajew (15-5, 8 KO, 2 Sub) – walka o pas mistrzowski w kategorii półciężkiej

Pozostałe walki

83,9 kg/185 lb: Michał Materla (30-8, 10 KO, 13 Sub) – Jason Radcliffe (17-8, 11 KO, 4 Sub)
77,1 kg/170 lb: Tomasz Romanowski (14-8 1NC, 5 KO, 1 Sub) – Krystian Kaszubowski (9-2, 2 KO, 1 Sub)
70,3 kg/155 lb: Sebastian Rajewski (11-6, 4 KO) vs Niklas Baeckstroem (11-3 1NC, 4 KO, 4 Sub)
93 kg/205 lb: Wojciech Janusz (10-7, 3 KO, 4 Sub) – Przemysław Dzwoniarek (3-1, 2 KO)
70,3 kg/155 lb: Łukasz Rajewski (11-6 1NC, 5 KO, 2 Sub) vs Donovan Desmae (14-8, 7 KO, 3 Sub)
70,3 kg/155 lb: Gracjan Szadziński (8-4, 6 KO) – TBA
77,1 kg/170 lb: Kacper Koziorzębski (7-4, 4 KO) vs Hubert Szymajda (9-4, 1 KO, 5 Sub)
61,2 kg/135 lb: Patryk Surdyn (5-2, 1 KO, 2 Sub) vs David Martinik (5-3, 2 KO, 2 Sub)

Marian Ziółkowski vs Borys Mańkowski, co typować?

Marian Ziółkowski do tej pory stoczył 32 walki, z których wygrał 23 pojedynki. Golden Boy do KSW trafił z FEN w 2018 roku. Od tamtej pory Ziółkowski budował swoją pozycję w kategorii lekkiej. W tym czasie przegrał tylko 2 walki – w debiucie z Japończykiem, Kleberem Koike Erbst i Mateuszem Gamrotem. W wadze lekkiej pokonywał Grzegorza Szulakowskiego, Gracjana Szadzińskiego, Romana Szymańskiego i Macieja Kazieczko. Być może od konfrontacji z Gamerem, Borys Mańkowski to najtrudniejszy rywal dla Mariana Ziółkowskiego.

Na korzyść Golden Boya przemawiają warunki fizyczne. Marian Ziółkowski jest o 13 cm wyższy od Diabła Tasmańskiego. To daje mu przewagę zasięgu ramion. Borys Mańkowski na pewno będzie szukał dystansu, by nie nadziać się na ciosy Ziółkowskiego.

W zakładach bukmacherskich faworytem jest aktualny czempion KSW. Czego my się spodziewamy? Jak zaznaczyliśmy na początku – raczej nie obstawiamy szybkiego rozstrzygnięcia walki. Naszym zdaniem będzie to długa walka, o losach której może zadecydować sędziowski werdykt.

Tomasz Narkun – Ibragim Czużigajew: typy i kursy

Dla Żyrafy konfrontacja z Ibragimem Czużigajewem, to powinien być powrót na zwycięską ściężkę. Tomasz Narkun dwukrotnie rzucał się na pojedynek z Philem De Friesem i dwukrotnie z nim przegrywał. Polski zawodnik postawił sobie za cel skompletowania dwóch pasów mistrzowskich, ale jak na razie ta sztuka mu się nie udała. W wadze półciężkiej idzie jednak wszystko po jego myśli, czego dowodem triumfy nad Ivanem Erslanem i Przemysławem Mysiałą.

Co typujemy? Narkun jest zdecydowanym faworytem pojedynku z Rosjaninem. Żyrafa będzie dążył do tego, żeby odnieść przekonujące zwycięstwo. Dlatego typujemy jego triumf przed czasem.

Michał Materla – Jason Radcliffe: typy i kursy

Michał Materla przyzwyczaił do tego, że nie bierze słabych walk i tak jest tym razem. Zawodnik ze Szczecina wraca do KSW od razu na pojedynek z godnym siebie rywalem. Jason Radcliffe powoli zadomowił się w KSW. Co prawda po zwycięskim debiucie z Antonim Chmielewskim, przegrał z Damianem Janikowskim, ale później rozprawił się z Albertem Odzimkowskim. Radcliffe niegdyś walczył dla federacji Bellator, co pokazuje, że to zawodnik z dużym potencjałem.

W zakładach bukmacherskich faworytem starcia jest Michał Materla. Magic ostatnią walkę stoczył na gali EFM Show. Wówczas pokonał mało znanego Moise Rimbona. Wcześniej w KSW uległ Roberto Soldićowi, ale ta porażka na pewno wstydu mu nie przynosi. Kto okaże się lepszy? Liczymy na to, że Michał Materla nie wrócił do KSW po to, żeby odcinać kupony. Dlatego typujemy jego wygraną!

Tomasz Romanowski – Krystian Kaszubowski: typy i kursy

Tomasz Romanowski to triumfator programu “Tylko jeden”. W KSW radzi sobie coraz efektowniej. Na początku wygrał z Ionem Surdu, przegrał z Patrikiem Kinclem, a ostatnio triumfował nad Aleksandarem Rakasem. W konfrontacji z Krystianem Kaszubowskim ma 50% szans na sukces – tak ocenia to bukmacher Fortuna. Naszym zdaniem Kris jest bardziej doświadczonym zawodnikiem, który zdecydowanie więcej przeżył w KSW. Typujemy, że to właśnie Kaszubowski po KSW 66 uniesie ręce w geście triumfu.

Fortuna
1.90
Wygra Krystian Kaszubowski

Sebastian Rajewski – Niklas Baeckstroem: typy i kursy

Lipcowa wygrana nad Arturem Sowińskim pokazała, że Sebastian Rajewski za jakiś czas będzie mógł myśleć o największych walkach w KSW. W styczniu zmierzy się on z byłym zawodnikiem UFC, Niklase Baeckstroem. Dla Szweda to debiut w nowej federacji. Trzeba jednak zauważyć, że KING IN THE NORTH jest odkurzony przez KSW, ponieważ ostatni raz walczył w MMA…w 2017 roku. W porównaniu do Sebastiana Rajewskiego, Baeckstroem może być nieco “zardzewiały”. Polak powinien to wykorzystać i szybko rzucić się do gardła rywalowi. Typujemy jego wygraną przed czasem!

STS
3.50
Rajewski wygra przez KO/TKO

Wojciech Janusz – Przemysław Dzwoniarek: typy i kursy

Kulkinio, czyli Wojciech Janusz jest murowanym faworytem do wygranej w walce z Przemysławem Dzwoniarkiem. Co prawda, Janusz wcale ostatnio nie notował spektakularnych triumfów, ale Dzwoniarek również nie jest postrzegany jako czołowy zawodnik. Janusz ma bogatszą karierę, a kontrakt z KSW to wielka szansa, żeby jeszcze zaistnieć na dużej scenie polskiego MMA.

Betfan
1.20
Wygra Janusz

Łukasz Rajewski – Donovan Desmae: typy i kursy

Łukasz Rajewski ma już za sobą 2 triumfy w KSW. Na poprzednich galach Raju zwyciężał Bartłomieja Kopera i Konrada Dyrschka. Co ciekawe, za każdym razem robił to przez niejednogłośną decyzję sędziów. Donovan Desmae został “przywitany” w KSW przez Romana Szymańskiego, który pokonał belgijskiego zawodnika. Vegas jednak się nie poddaje i wraca do polski, żeby ponownie zaprezentować swoje umiejętności. Łukasz Rajewski ma swój dobry czas, który powinien wykorzystać. Belg na pewno jest w jego zasięgu.

Kacper Koziorzębski – Hubert Szymajda: typy i kursy

Dla Kacpra Koziorzębskiego to być albo nie być w KSW. Zawodnik ten przegrał ostatnie 2 walki, w których to rywalami byli Ion Surdu i Marcin Krakowiak. Dla Huberta Szymajdy będzie to pierwsza walka na tak dużej scenie. Do tej pory walczył on na znacznie mniejszych galach. KSW to wielka szansa. Zarówno dla Koziorzębskiego, jak i Szymajdy to okazja, żeby kosztem rywala zaistnieć w KSW. Komu się to uda? Naszym zdaniem więcej szans na wygraną ma Hubert Szymajda, który wcale nie jest faworytem u bukmacherów.

STS
3.77
Wygra Szymajda

Patryk Surdyn – David Martinik: typy i kursy

Surdyn ma złą passę, bo przegrał 2 ostatnie walki w KSW. Nasz reprezentant nie sprostał Damianowi Stasiakowi i Jukubowi Wikłaczowi. Tym razem zmierzy się z Czechem, Davidem Martinikiem. Dla tego drugiego będzie to już 3 walka w KSW. Martinik przegrał z Pawłem Polityło, ale później zwyciężył z Lemmym Krusicem. Bukmacherzy liczą, że Patryk Surdyn wróci do gry i typują go w roli faworyta sobotniej walki. 

KSW 66 typy

Na KSW 66 stawiamy dwa główne typy – dotyczą one walki mistrzowskich, które najbardziej elektryzują kibiców. Co obstawiamy? Oto szczegóły:

  • Powyżej 3.5 rund w walce Ziółkowski vs Mańkowski – kurs 1.40
  • Tomasz Narkun wygra przed czasem – kurs 2.00

Jeśli chodzi o wysokie kursy na KSW 66, to polujemy na trafienie typu z kursem 3.77 stawiając zakład na tirumf Huberta Szymajdy z Kacprem Koziorzębskim.

Propozycja kuponu na KSW 66

Aby nie było gołosłownym pokazujemy również kupon na KSW 66, który obstawiamy u bukmachera Fortuna – w nim znajduje się m.in. pojedynek Michała Materli z Jasonem Radcliffem:

Kupon KSW 66

KSW 66 zakłady bukmacherskie

W zakładach bukmacherskich na KSW 66 możesz znaleźć typy na triumfatorów we wszystkich walkach. Oczywiście wyżej notowani bukmacherzy tacy jak STS i Fortuna pozwalają obstawiać walki KSW również w dodatkowych rynkach. Co to za kursy? Chodzi o rozszerzenia do poszczególnych pojedynków. W KSW 66 dodatkowo wytypujesz:

  • liczbę rund,
  • wygraną przez KO/TKO,
  • wygraną na punkty,
  • czas zakończenia walki,
  • zakład specjalny: czy walka zakończy się w pierwszych 60 sekundach?

Wybierając zakłady na KSW 66 zachęcamy do skorzystania z naszych kodów promocyjnych, dzięki którym otrzymacie bonusy na typowanie MMA i nie tylko.

Fot. z okładki: PressFocus

FAQ

Kto jest faworytem w kursach bukmacherskich na KSW 66?

Bukmacherzy typują triumfy takich zawodników jak Marian Ziółkowski, Tomasz Narkun i Michał Materla.

Jakie są najlepsze typy na KSW 66?

Na Zagranie typujemy powyżej 3.5 rund w walce wieczoru, a także wygraną przed czasem Tomasza Narkuna.

  • Tagi

Zaloguj się aby dodawać komentarze