Rozpoczyna się ostatni weekend z koszykówką w Tajwanie. Ekipom zostają po 2 – 3 mecze, a już teraz w zasadzie większość ekip zna swój los. Ekipy również grają przecież bez kibiców, więc w sumie brak maksymalnego zaangażowania w czwartkowych meczach, słabsza skuteczność, wolniejsze tempo może zwiastować prawdopodobne scenariusze na pozostałe spotkania. Nie znaczy jednak to, że mecze nie zapowiadają się ciekawie. Z perspektywy tabeli ja przynajmniej liczę na jakieś niespodzianki. Gramy z Ewinner bez ryzyka do 150 PLN. Zapraszam do czytania.

Załóż konto z kodem promocyjnym 1225PLN, aby otrzymać:

Odbierz 1050 PLN w bonusie od depozytu + 150 PLN w zakładzie bez ryzyka na start + 25 PLN freebet!

Kod promocyjny: 1225 PLN

Yulon Luxgen Dinos – Bank of Taiwan

10.04.2020r. 11:00

 
Czwartkowe mecze pokazały jak większość ekip może podchodzić do tych ostatnich meczów w sezonie. W zasadzie większość już wiadomo, Taiwan Beer zostaje mistrzem, Pauian jest wicemistrzem i tak dalej. Są kluby, które już postanowiły po prostu przejść obok meczu i dać odpocząć swoim najlepszym graczom. Są jednak jeszcze takie, które granie traktują poważnie do samego końca.
 
Taką ekipą jest Bank of Taiwan. Widać, że każda kolejna możliwość wygranej ten klub cieszy. Bardzo poważnie podeszli do spotkania z Pauian Archiland na wyjeździe, które wygrali różnicą 8 punktów. Brakowało tam skuteczności po obu stronach, która była w poprzedniej części sezonu. Nie zdziwię się, jeśli mecze piątkowe będą wyglądać podobnie, ale to w sumie dobrze dla takich ekip jak Bank of Taiwan, bo mogą dzięki temu mówić o zdobyciu trudnego terenu, a brak gwiazd po stronie rywala schodzi gdzieś na bok. To wynik idzie w świat, a nie styl.
 
Rywal ma w zasadzie pewne 3 miejsce. Widać, że już raczej odpuścili sobie końcówkę nieco wcześniej. Obecnie notują słabą serię 3 porażek z rzędu. Porażkę z Pauian udało nam się wytypować, a porażki z Bank of Taiwan i Jeoutai są zaskoczeniem, przy obu ekipach oczywiście grających w pełnych składach.
 
Co prawda ostatni mecz bezpośredni jak wspomniałem padł łupem gości, gdy grali u siebie, ale ostatnie 2 mecze bezpośrednie, gdy Yulon był gospodarzem padały łupem tej ekipy. No było to co prawda 5 kolejek wcześniej, gdy był środek 2 rundy rozgrywek i ta sytuacja była zupełnie inna. Drugi mecz jeszcze w ubiegłym roku.
19.12.2019r. Yulon Luxgen Dinos – Bank of Taiwan 105:78
29.03.2020r. Yulon Luxgen Dinos  – Bank of Taiwan 94:89
 
Skuteczność wówczas dosyć wysoka, ale jak wspomniałem podejście do końcówki sezonu zupełnie inne, no a do tego goście nie grają jakoś ofensywnie już od długiego czasu. Przynajmniej 5 ostatnich meczów to starcia z mniej niż 170 punktów w meczu. Ewinner wystawia dosyć wysokie linie no i można to wykorzystać.
 

Moja propozycja: Poniżej 174.5 punktów (z dogrywką)

Kurs: 1.72

Jeoutai Technology Basketball – Pauian Archiland

10.04.2020r. 13:00

 
2 spotkanie na kuponie to starcie ekip, które podobnie jak ligowi rywale już znają swoje losy  i wiedza, które miejsce w tym sezonie zajmą. Gospodarze są najsłabszym zespołem Super Basketball League, a Pauian Archiland zajmie 2 miejsce. Końcówki sezonu nie bralbym więc na poważnie, niewykluczone są tu niespodzianki, a przede wszystkim zupełnie inne granie aniżeli przez całą resztę sezonu. Czwartek już pokazał jak może wyglądać granie aż do niedzieli. Obym się mylił, ale jednak jest to jak najbardziej możliwe.
 
Jeoutai w czwartek bardzo dzielnie walczyło przeciwko Taiwan Beer na wyjeździe. Ostatecznie przegrali różnica 9 punktów, ale pokazali się że słabej strony w ofensywie rzucając tylko 69 punktów. W tej lidze jednak nawet w ostatnich kolejkach wiele było takich właśnie przypadków, zwrotów akcji, gdy po świetnej serii, pewnych wygranych przychodził mecz, który można nazwać pod jakimś względem katastrofa. Świetnym przykładem są tu przecież goście. Pamiętliwy niedawny mecz z liderem Taiwan Beer przegrany różnica aż 27 punktów.
 
Po tamtym meczu w czwartek Pauian musiało po raz kolejny przełknąć gorycz porażki. U siebie polegli Bank of Taiwan, ale tam widocznie ewidentnie odpuścili, wystawili mocno rezerwowy skład no i zagrali słabo. Mieli okazję w końcówkę, desperacko gonili, ale głupio co chwilę usiłowali no i 8 punktów straty ostatecznie. Teraz patrząc po kursach w sumie niewykluczone, że gracze podstawówki przynajmniej w jakiejś grupie wrócą do gry. Nikt pewnie nie chce kończyć sezonu w taki sposób, bo jednak takie przegrane muszą budzić powód do wstydu.
 
To, co grano w czwartek moim zdaniem odpowiada temu, co będzie dalej, czyli niezbyt piękna gra, wolna i z niezbyt duża liczba punktów w porównaniu do wielu meczów jakie kibice mogli przyjemność oglądać w Tajwanie. Co do meczów bezpośrednich, bo tych było sporo to głównie padały one łupem Pauian, nawet w liczbie 5 w tym roku, a 6 w całym sezonie, ale wszystkie te mecze grali u siebie. Był tylko 1 mecz, gdy to Jeoutai było gospodarzem no i wówczas wygrali to spotkanie.
10.01.2020r. Jeoutai – Pauian 89:68
 
Czyli jednak można no i w sumie czemu by tego nie powtórzyć? Z drugiej strony jeśli i po stronie gospodarzy kogoś braknie to raczej o to będzie ciężko. Znowu ja jednak spróbuje nieco zaprzeczyć kursom i będę wierzył w dobry mecz ekipy gospodarzy.
 

Moja propozycja: Jeoutai +9.5 I poniżej 171.5 punktów w meczu

Kurs: 2.00

Warunki zakładu bez ryzyka w Ewinner:

  • NAJWAŻNIEJSZE! Załóż konto z kodem: 1225PLN
  • Wpłać depozyt
  • Pierwszy kupon na nowym koncie będzie objęty zakładem bez ryzyka do 150 PLN
  • Jeśli przegrasz, pieniądze wracają na konto bonusowe
  • Minimalna kwota zakładu – 20 PLN
  • Obrót ewentualnego zwrotu 6x po minimalnym kursie 2.5!