Autor tekstu: Mateusz Biernat

Są już drużyny, które awansowały do półfinałów konferencji i coraz mniej niewiadomych w NBA. Dosyć niespodziewanie, według mnie, szybko Indianę odprawił zespół z Bostonu. Spodziewałem się, że Indiana bardziej się postawi. Do tego dosyć szybko Milwaukee wygrało z Detroit, ale tutaj raczej nie ma w tym nic zaskakującego. Ja biorę pod uwagę spotkania w Toronto i Philadelphii, zapraszam do analizy!

Rejestracja w forBET
Kod rejestracyjny: 
1250

obstawianie nba forbet

Pierwsze spotkanie jakie biorę pod uwagę to mecz Toronto z Orlando. Ta seria jest dosyć mocno underowa i są naprawdę niskie wyniki. Ja tym razem trochę pod prąd, ale moim zdaniem Toronto tutaj pokażę klasę i powinno mocno zdominować rywala. Po pierwszym meczu i dosyć sporej niespodziance, sytuacja można powiedzieć wróciła na właściwe tory. Toronto wygrywa drugi mecz u siebie dosyć pewnie oraz wywozi z trudnego terenu z Orlando dwa zwycięstwa. To daje im teraz duży handicap i według mnie ta rywalizacja powinna się zakończyć dzisiaj w nocy w Toronto.

Zagranie: Toronto vs Orlando

Typ: Toronto over 109,5 pkt

Kurs: 1,85

Generalnie moim typem jest over 109,5 pkt drużyny z Toronto. Linijka jest dobrze ustawiona, ale ja tutaj biorę pod uwagę przełamanie i liczę, że ten mecz się otworzy. Wiem, że Orlando będzie grało swoje, ale to może być dla nich ostatnie spotkanie, więc muszą coś wymyślić nowego. Trener Orlando to specjalista od defensywy, ale Toronto ma w składzie naprawdę wiele dobry zawodników, jak i również solidną ławkę rezerwowych. Orlando jest mocno ograniczone w ataku, bo Toronto ma chyba najlepszą defensywę w NBA. Piłka wyjątkowo nie chcę wpadać, ale goście nie będą mieli nic do stracenia i liczę, że zaatakują odważniej i zostawią więcej miejsca do kontrataków.

Toronto do tej pory też jeszcze nie pokazało pełni swoich możliwości. To jest dla nich dobre przetarcie i nie wierzę w żadne odpuszczanie czy rozluźnienie. Właściwie to oprócz Leonarda i Siakama reszta gra poniżej swoich możliwości i cały czas są duże rezerwy, szczególnie jeżeli chodzi o rzuty dystansowe. Tacy gracze jak Fred Van Fleet, Kyle Lowry czy Danny Green mogą spokojnie te kilkanaście pkt dorzucić. Do tego dwóch pewniaków w osobie Leonarda i Siakama plus nieźli zadaniowcy, według mnie u siebie to daje sporą przewagę. Idę w over 109,5 punktów Toronto po kursie 1,85!

Druga koncepcja jest podobna, ale tym razem przenosimy się do Philadelphii i meczu z Brooklynem. Tutaj również ta rywalizacja może dobiec końca i dlatego liczę na otwarty mecz ze strony gości i pokazanie siły zespołu gospodarzy. Nie ma się co oszukiwać, Embiid daje dużą przewagę ekipie 76-ers. Pod koszem Brooklyn nie ma odpowiedzi na potężnego centra. Zdrowy Embiid daje dużo ofensywie.

Zagranie: Philadelphia vs Brooklyn

Typ: Philadelphia over 119,5 punktów

Kurs: 1,87

Do tego ta rywalizacja jest bardzo nerwowa i napięta atmosfera dodaje tym meczom emocji. Słowne zaczepki Dudleya w stronę Bena Simmonsa czy śmiech na konferencji i słowa Embiida powinny zadziałać mobilizująco w obie strony. Brooklyn swojego stylu gry nie zmieni i dalej będzie odpowiadał ofensywą na ofensywę. Gospodarze mają po prostu więcej talentu i przerastają dosyć młodą ekipę z Brooklynu. Czysto koszykarskie elementy są po stronie Philadelphii.

Do tej pory te mecze falowały, jeżeli chodzi o overy punktowe. W dwóch spotkaniach były zdecydowanie powyżej linijki, w dwóch padło mniej punktów. Ja często w tych potencjalnie ostatnich meczach danej rywalizacji, biorę pod uwagę uwolnienie taktycznych rygorów oraz większe ryzyko jednej z ekip. Do tego myślę, że taka wymiana ciosów będzie sprzyjała sporej ilości punktów.

Siła Philadelphii tkwi w przewadze pod koszem, lepszej skuteczności z gry i w doświadczeniu. Liczę, że Brooklyn powalczy i łatwo skóry nie odda, ale jednak stawiam, że gospodarze to zakończą. Urwali dwa mecze na wyjeździe, w tym jeden bez Embiida, a drugi z wyrzuconym Butlerem, który zagrał tylko 24 minuty. Moim typem jest over 119,5 punktów Philadelphii po kursie 1,87! Takie opcje wybrałem i życzę powodzenia!

kupon nba - typy