W piątek 7 czerwca we Francji rozpoczęły się Mistrzostwa Świata Kobiet w piłce nożnej. Reprezentacji Polski nie udało się sprawić niespodzianki w postaci historycznego pierwszego awansu na Mundial. W eliminacjach nasza kadra okazała się słabsza od Szkotek i Szwajcarek, które wyprzedziły nas w tabeli. Z naszej grupy na Mundialu zagra tylko Szkocja, ponieważ Szwajcaria odpadła w barażach.

Sprawdź nasz nowy projekt – Typomanię 💥 Brak trafionych kuponów nie determinuje wygranych 👍 W czerwcowej puli m.in. konsola czy rower❗️ Dowiedz się więcej  ⬇️⬇️

Baner Typomani z nagrodami w czerwcu

Przejdź do rejestracji  w STS
KOD PROMOCYJNY: 1059 PLN

Kto faworytem mundialu?

W tegorocznych mistrzostwach zagrają 24 reprezentacje. Wśród nich mamy faworytki w postaci reprezentantek USA, które przyjechały do Francji bronić tytuł oraz mistrzynie olimpijskie Niemki, czy gospodynie turnieju.

Łatwym zwycięstwem Francji zakończył się mecz otwarcia na Parc des Princes. Francuzki od początku do końca dominowały w meczu z Koreą Południową, ani na chwilę nie tracąc kontroli nad spotkaniem. Francuzki atakują, Francuzki przy piłce, Francuzki wymieniają podania, Koreanki popełniają błędy, Koreanki grają nerwowo, Koreanki z trudem przechodzą połowę boiska. Właśnie taki obraz gry obserwowaliśmy w meczu. Wczoraj swoje pojedynki zagrały już drużyny z grupy A i B. Niemki w trudach pokonały Chinki 1:0, Hiszpanki rozprawiły się bez problemu z drużyną RPA 3:1 a Norweżki bardzo pewnie wygrały 3:0 z reprezentacją Nigerii.

Podział na grupy:

Grupa A: Francja, Korea Pd., Norwegia, Nigeria

Grupa B: Niemcy, Chiny, Hiszpania, RPA

Grupa C: Australia, Włochy, Brazylia, Jamajka

Grupa D: Anglia, Szkocja, Argentyna, Japonia

Grupa E: Kanada, Kamerun, Nowa Zelandia, Holandia

Grupa F: USA, Tajlandia, Chile, Szwecja

W każdej z grup już teraz wskazać możemy faworytów bądź drużyny, które będą walczyć o awans z pierwszego  i drugiego miejsca. Po zwycięstwie w meczu otwarcia na awans z grupy A możemy szykować Francuzki. Drugie miejsce to kwestia bezpośredniego pojedynku Norweżek z Koreą.

Grupa B, po pierwszych pojedynkach łatwo zauważyć, że faworytem będą Niemki i Hiszpanki, tutaj powinno odbyć się bez większych rewelacji. O awansie z pierwszego miejsca zadecyduje jednak bezpośredni pojedynek.

W grupie C bukmacher jako faworytki wybrał Australijki, które mogą być czarnym koniem turnieju, jednak federacja zdecydowała się na zmianę selekcjonera i nastroje nie są już takie optymistyczne. W moim mniemaniu z pierwszego miejsca awansują Brazylijki, la wielu  zawodniczek będzie to ostatnia szansa na sięgnięcie po Puchar Świata. m.in dla jednej z najlepszych piłkarek Marty. Brazylijki mają jednak tendencje do grania 4-4-2, jednak liczę na ich kreatywność.

Anglia i Japonia to zdecydowane faworytki w grupie D na tych mistrzostwach. Dwa lata temu na EURO Anglia wywalczyła brązowy medal, chcą więc wreszcie wygrać wielki turniej. Są nieprzewidywalne i potrafią przeprowadzić szybki atak. Japonki kilka lat temu sprawiły  niespodziankę, ogrywając w finale mistrzostw świata reprezentację USA. W ostatnich latach osiągały sukcesy w młodzieżowych kadrach, stąd naturalny przypływ młodych zawodniczek do kadry. Gwiazdą tej drużyny jest piłkarka Olympique Lyon – Saki Kumagai.

Grupa E to walka między Holandią, a Kanadą, w co włączyć może się również Nowa Zelandia. Holenderki są aktualnymi mistrzyniami Europy. Tytuł ten zdobyły jednak dość niespodziewanie. Dobrze czują się w kontrataku, Na skrzydle akcję znakomicie napędzić potrafi Shanice van de Sanden, a Viviane Miedema jest jedną z najlepszych napastniczek na świecie. Ciężko nie dodać, że Lieke Martens bardzo kreatywna zawodniczka w środku pola, będzie napędzać akcje mistrzyń europy.  Kluczem do sukcesu Kandyjek będzie obrona, która dobrze spisywała się w meczach towarzyskich. Największa gwiazdą jest  – Christine Sinclair, jednak będzie potrzebowała pomocy swoich koleżanek, od których będzie musiała otrzymać podania, z czym może być różnie.

O ostatniej grupie nie trzeba nic dodawać, tutaj zdecydowanym faworytem piłkarki z USA, które bronią tytułu. W drużynie doszło jednak do sporej rotacji, lecz ostatecznie udało się unormować sytuację. Nie zbyt efektownie grająca Szwecja to drugi kandydat do awansu z grupy F. Potrafią stawić czoła lepszym ekipom i grać jak równy z równym.

PREDYKCJE:

A: Francja, Norwegia

B: Niemcy, Hiszpania

C: Brazylia, Australia

D: Anglia, Japonia

E: Holandia, Kanada

F: USA, Szwecja

Co obstawiać?

Już przed rozpoczęciem mistrzostw można było trafić u bukmacherów na faworytów. Długo zastanawiałam się nad wyborem typu długoterminowego, który wydaje się być bardziej realny. Początkowo ciekawą opcją wydawałby się typ na awans z pierwszego miejsca Brazylijek z grupy C, jednak patrząc na ich monotonny styl gry, zdecydowałam się postawić, na zwycięstwo w grupie E, Mistrzyń Europy z Holandii. Ufam, że Mertens i Miedema, pokażą nam kawał dobrego futbolu i pociągną swoją drużynę do awansu.

Typ: Holandia wygra grupę E @1,90

sts