Wczoraj swoje spotkania rozegrali przedstawiciele grupy spadkowej, a dzisiaj przenosimy się w górną połówkę ligowej tabeli. Przed nami cztery starcia, z których bierzemy dwa pod analizę. Na początek Jagiellonia Białystok vs Legia Warszawa, a następnie Pogoń Szczecin vs Piast Gliwice. Już dziś możemy poznać mistrza Polski w sezonie 2018/2019. Co musi się stać? O tym w tekście!

Jeśli nie masz konta u bukmachera LVBET -> Specjalny kod promocyjny od Zagranie: 1500PLN

Dołącz do grona typerów piłkarskich i podziel się opinią -> Grupa Zagranie – darmowe typy

Jagiellonia Białystok vs Legia Warszawa

W ostatnich latach rywalizacje tych drużyn rozgrzewały sympatyków LOTTO Ekstraklasy do granic możliwości. Dwukrotnie to Legia Warszawa na finiszu rozgrywek cieszyła się zdobytym mistrzostwem, a Jaga kończyła ze srebrnym medalem. Tym razem stawka również jest wysoka, ponieważ gospodarze grają o udział w eliminacjach europejskich pucharów, natomiast Wojskowi ciągle są w grze o tytuł i nie mogą sobie pozwolić na stratę punktów.

Jagiellonia plasuje się obecnie na piątej pozycji w tabeli. Czwarta Cracovia ma tyle samo punktów, dlatego można się spodziewać walki do ostatniej kolejki. Białostocczanie z pewnością zrobią wszystko, żeby pokrzyżować szyki Legii Warszawa. W ostatnich latach powstało sporo złej krwi pomiędzy tymi klubami. Głównie ze względu na zamieszenie z niewpuszczeniem kibiców Legii na obiekt przy ulicy Słonecznej.

Oba zespoły w tym sezonie spotkały się dokładnie dwa razy. W Białymstoku padł remis 1:1, natomiast w Warszawie Legia wygrała 3:0. Było to już za kadencji Vukovića, dlatego nowy trener Wojskowych z pewnością będzie liczył na przełamanie niekorzystnej passy przy ulicy Słonecznej. Mistrzowie Polski nie wygrali na tym obiekcie w czterech ostatnich meczach. Poprzednio zdobyli trzy punkty w Białymstoku podczas kampanii 2016/2017.

Jagiellonia w trzech z czterech ostatnich spotkań domowych z tym rywalem zagrała na zero z tyłu. Wyjątkiem jest stracona bramka w meczu z obecnej kampanii. W czterech z poprzednich pięciu spotkań Legii Warszawa mieliśmy wynik -2,5 gola. Raz zagrali overowo, akurat jak daliśmy under w zagraniu bez ryzyka. Oba zespoły w czterech ostatnich starciach wyjmowały piłkę z siatki.

Legia nie może pozwolić sobie na stratę punktów, ponieważ w przypadku porażki mogą koronować rywala z Gliwic jeszcze przed rozpoczęciem ostatniej serii gier.

Statystyki:

 • Legia trafiła do siatki Jagiellonii w obu meczach tego sezonu.
 • Cztery z pięciu ostatnich spotkań tych drużyn to wyniki bez BTTS’u.
 • Legia nie wygrała w trzech z czterech ostatnich spotkań.
 • Oba zespoły w tym sezonie spotkały się dokładnie dwa razy. W Białymstoku padł remis 1:1, natomiast w Warszawie Legia wygrała 3:0.
 • Mistrzowie Polski nie wygrali na tym obiekcie w czterech ostatnich meczach.
 • Legioniści poprzednio zdobyli trzy punktu w Białymstoku podczas kampanii 2016/2017.
 • Jagiellonia w trzech z czterech ostatnich spotkań domowych z tym rywalem zagrała na zero z tyłu.
 • W czterech z poprzednich pięciu spotkań Legii Warszawa mieliśmy wynik -2,5 gola.
 • Oba zespoły w czterech ostatnich starciach wyjmowały piłkę z siatki.

Co obstawiać?

Spodziewam się bardzo ciężkiej przeprawy dla Legii Warszawa. Moim zdaniem Jagiellonia postawi trudne warunki na swoim stadionie. Goście z pewnością zdają sobie sprawę, że tylko wygrana w tym spotkaniu pozwoli im dalej marzyć o mistrzostwie, chyba że Piast potknie się w Szczecinie. Idę tutaj w stronę underowego rezultatu na -3,5 bramki, ponieważ taki scenariusz miały cztery poprzednie rywalizacje przy ulicy Słonecznej. Kusiło również zagranie na brak wyniku BTTS po kursie 2.25, ale wybrałem bezpieczniejszą opcję na doubelek.

Zdarzenie: Jagiellonia Białystok vs Legia Warszawa

Typ: -3,5 gola

Kurs: 1.44

Pogoń Szczecin vs Piast Gliwice

Portowcy w tym sezonie nie mają już szans na europejskie puchary, dlatego w środowej rywalizacji zagrają o honor i wyższe premie w przypadku lepszej pozycji w tabeli na koniec rozgrywek. W ostatniej kolejce zaprezentowali się z bardzo dobrej strony, ponieważ zremisowali 1:1 w Warszawie. Taki wynik uszczęśliwił wszystkich sympatyków Piasta Gliwice, gdyż to właśnie piłkarze Waldemara Fornalika wskoczyli na pozycję lidera.

Oba zespoły w tym sezonie spotkały się dokładnie dwa razy. W obu przypadkach lepsza była drużyna z Gliwic. Piast u siebie wygrał 3:0, a na wyjeździe 0:2. Pogoń Szczecin w trzech poprzednich starciach z tym rywalem nie potrafiła zdobyć gola. Przełamać taką passę w dzisiejszym meczu będzie im ciężko, jednak nie wolno skreślać tego zespołu.

Goście zagrają w tym meczu o mistrzostwo Polski – wiele takich opinii można znaleźć w sieci, ponieważ ostatni mecz Piast Gliwice rozegra przed własną publicznością, a rywalem będzie Lech Poznań. Kolejorz z pewnością nie będzie starał się zbyt mocno utrudnić zadania swojemu rywalowi, który konkuruje z ich odwiecznym rywalem z Warszawy. Dodatkowo Gliwiczanie przed własną publicznością są najlepsi w LOTTO Ekstraklasie. Jeśli wygrają w Szczecinie to można powoli planować koronację.

Statystyki:

 • Piast nie stracił gola w trzech ostatnich meczach z tym rywalem.
 • Pogoń przegrała w obu meczach z Piastem w obecnej kampanii.
 • Piast wygrał sześć ostatnich spotkań.
 • Piast ma 100% skuteczność wygranych w grupie mistrzowskiej.
 • Gliwiczanie w czterech z sześciu ostatnich spotkań zagrali na zero z tyłu.
 • Pogoń nie wygrała w czterech kolejnych meczach.
 • Portowcy mają na swoim koncie osiem kolejnych wyników z golem obu stron.
 • Pogoń nie wygrała w pięciu ostatnich starciach na swoim obiekcie.
 • Trzy ostatnie mecze domowe Pogoni to wyniki BTTS.
 • Piast strzelił przynajmniej jednego gola w czterech poprzednich meczach w Szczecinie.
 • Trzy z czterech rywalizacji tych drużyn w Szczecinie to wyniki BTTS.

Co obstawiać?

Moim zdaniem warto grać tutaj na zwycięstwo gości. Piast w tym sezonie dwukrotnie pokonał tego rywala. Do tego warto wspomnieć, że są w kapitalnej formie, o czym świadczy sześć kolejnych zwycięstw. W tym czasie aż cztery razy zagrali na zero z tyłu. Wygrana w Szczecinie może być decydującym krokiem w walce o tytuł, dlatego liczę, że nie przegrają z presją i wygrają to spotkanie!

Zdarzenie: Pogoń Szczecin vs Piast Gliwice

Typ: 2

Kurs: 1.79

kupon ekstraklasa

Dołącz do grona typerów piłkarskich i podziel się opinią -> Grupa Zagranie – darmowe typy