Po krótkiej przerwie wracamy do regularnego typowania wydarzeń hokejowych oraz piłkarskich. Bars Kazań, SKA St. Petersburg oraz Avangard Omsk awansowały do finałów swoich konferencji. Dzisiaj w meczu numer 7 dowiemy się, kto zamknie pulę czterech zespołów walczących o Puchar Gagarina. CSKA Moskwa czy Lokomotiv Jarosław zasilą to grono? Przygotowałem singla na to emocjonujące spotkanie. Zapraszam do lektury i do sprawdzenia opinii o Superbet!

Superbet kod promocyjny – odbierz!

CSKA Moskwa vs Lokomotiv Jarosław (29.03. godz. 18:30)

Pisałem już o tym w poprzednich tekstach, ale CSKA mnie kompletnie nie przekonuje w tej serii. Jasne mają swoje przebłyski, ale głównie korzystają z błędów popełnianych przez rywali. Wyróżniłbym jednak jednego zawodnika gospodarzy, a konkretnie jest to hokeista Konstantin Okulov. Osoby, które interesują się KHL wiedzą doskonale, że drzemie w nim spory potencjał, ale w tej kampanii, stał się prawdziwym liderem stołecznych. W trudnych momentach dla swojej drużyny przyjmuje ciężar na swoje barki i potrafi przekuć to w sukces. W sobotę kompletnie nie szło jego klubowi, ale pojawiła się pierwsza okazja w PP w trzeciej tercji i z niej skorzystał. Dzisiaj również będzie groźny dla swoich przeciwników i kluczem będzie odcięcie go od podań i strzałów, ale przecież nie zawsze to działa. Nie mniej jednak obrońcy tytułu z sezonu 2018/2019 muszą wspiąć się na wyżyny, aby myśleć o dalszym udziale w walce o Puchar Gagarina. Czy szkoleniowiec Igor Nikitin przygotował na ten decydujący mecz coś specjalnego?

O Lokomotivie pisałem wiele dobrego. Jest to ekipa, która przed rozpoczęciem obecnych rozgrywek przeszła małą metamorfozę i jest to z korzyścią dla przyjezdnych. Widzimy to przecież po ostatnich wynikach i naturalnie mamy wprowadzony salary cap, co osłabiło wojskowe drużyny, ale nie zmienia to faktu, że w Jarosławiu dokonano bardzo mądre decyzje. Gości objął Andrei Skabelka, który wyciągał więcej niż 100% z Barysa Nur-Sultan. Dodatkowo ze stolicy Kazachstanu przybył Edward Pasquale, który jest kluczową postacią tej serii. Jeżeli kanadyjski bramkarz ma swój dzień, to ciężko jest go pokonać. Tak było dwa dni temu, gdzie oglądaliśmy szóste starcie w tej parze. Kibice Lokomotivu mogą być zadowoleni z faktu, że niedawno obudzili się liderzy, jak Teemu Pulkkinen, czy też Anton Lander. Ich doświadczenie będzie bardzo ważne w dzisiejszym pojedynku. Czy klub z Jarosławia wyeliminuje CSKA Moskwa?

Superbet bonus – więcej informacji.

Статистика (statystyki):

  • CSKA Moskwa awansowało do drugiej rundy play-off, pokonując w serii Spartak Moskwa 4:0
  • CSKA Moskwa zakończyło sezon zasadniczy na 1. miejscu w konferencji zachodniej
  • Ich bilans meczów domowych w sezonie zasadniczym to 20 zwycięstwa i 10 porażek
  • Lokomotiv Jarosław awansował do drugiej rundy play-off, pokonując w serii Jokerit Helsinki 4:0
  • Lokomotiv Jarosław zakończył sezon zasadniczy na 4. miejscu w konferencji zachodniej
  • Ich bilans meczów wyjazdowych w sezonie zasadniczym to 14 zwycięstw i 16 porażek
  • Ostatnie spotkanie play-off w tej parze zakończyło się wygraną Lokomotivu Jarosław 2:1
  • Stan tej serii wynosi remis 3:3
  • Pięć ostatnich spotkań, które odbyły się pomiędzy tymi klubami na tafli CSKA Moskwa, zakończyły się 4 wygranymi gospodarzy i 1 zwycięstwem gości

Co obstawiać?

Jeżeli ktoś regularnie czyta moje analizy, to doskonale wie, że po cichu kibicuje gościom. Lokomotiv w porównaniu z poprzednim sezonem poczynił spore postępy i mają realne szanse zameldować się w finale konferencji zachodniej. Gdy prześledzimy wszystkie starcia z CSKA w tej serii, to zespół z Jarosławia był w większości lepszą drużyną. Często indywidualne błędy decydowały o porażce. Stołeczni będą mieli atut własnej tafli i przede wszystkim kibiców, ale jestem zdania, że stać ich na awans. Ekipa ze stolicy Moskwy gra bardzo nieregularnie i mam nadzieje, że ostatnie zwycięstwo pozytywnie wpłynie na hokeistów Andreia Skabelki. PP działa, obrona również potrafi zagrać na klasowym poziomie, obawiam się jedynie arbitrów, którzy mogą ponownie dokonywać decyzji na korzyść wojskowych, tak jak to bywa w KHL. Najlepszą odpowiedzią będą bramki i korzystając z zakładów w Superbet stawiam na końcowy triumf Lokomotivu.

Superbet
2.35
Lokomotiv Jarosław wygra mecz

Kupon 29.03 na KHL - Patryk Nowak

Zaloguj się aby dodawać komentarze