Janekx89: Poobijana Cracovia w Lubinie. Przebudowana w defensywie Pogoń przy Łazienkowskiej

typy ekstraklasa

Wystartował nowy sezon Ekstraklasy, której nazwę przez najbliższy sezon będzie poprzedzać nazwa banku PKO, sponsora tytularnego.

Po kilku latach zmienione zostały także godziny rozgrywania spotkań w soboty i niedziele, pierwszy mecz rozegrany zostanie o 15:00, kolejne o 17:30 i 20 w soboty. W wyjątkowych sytuacjach odbędą się także pojedyncze mecze w niedzielę o 12:30

Tylko piętnaście spotkań rozegranych zostanie w poniedziałki o 18:00, większość w rundzie jesiennej, kiedy nasze drużyny mierzą się na europejskich arenach – głównie eliminacji – pucharowych.

W rozegranych dotychczas pierwszych pięciu meczach gospodarze zdobyli zaledwie jedną bramkę(!). Gol zdobyty przez Jorge Felixa dał we wczorajszy wieczór drużynie Piasta remis w meczu z poznańskim Lechem.

Co ciekawe jak wyliczył twitterowicz @CommonSensePL, jeśli jeden z trzech gospodarzy pozostałych spotkań (Zagłębie, Legia, Wisła Płocka) nie zdobędzie bramki, będzie to pierwsza w historii sytuacja, gdy w inauguracyjnej kolejce (przynajmniej pięciu) gospodarzy nie zdobyło żadnej bramki.

Graj razem z Janekx89 w ForBET!

Tylko u nas – 50 PLN bez ryzyka na start – sprawdź:

Kod: 2100PLN

KGHM Zagłębie Lubin – CRACOVIA, niedziela 15:00

W pierwszym niedzielnym meczu, po ciężkim pucharowym boju drużyna Cracovii zmierzy się z mającym w tym sezonie ambitne cele Zagłębiem Lubin.

W letnim okienku obydwa te kluby połączyła saga związana z pozyskaniem Marko Velijnovicia. Pierwotnie wydawało się, że zawodnik jest bardzo bliski dołączenia do drużyny prowadzonej przez Michała Probierza, takie informacje dopływały nawet od samego zawodnika do poprzedniego klubu, gdzie był wypożyczony, czyli Arki Gdynia.  Podobnie jak w przypadku rozmów z Zagłębiem rozbiło się o warunki kolejnego wypożyczenia i kwotę ewentualnego wykupu z AZ Alkmaar, całość operacji związanej ze ściągnięciem tego piłkarza opiewałaby na siedmiocyfrową kwotę europejskiej waluty. Dlatego też holenderski środkowy pomocnik powrócił do swojego klubu.

W kadrze na dzisiejszy mecz w drużynie Pasów zabraknąć powinno zabraknąć czeskiego środkowego obrońcy Davida Jablonsky’ego. Poobijany po ostatnim meczu Janusz Gol, którego w końcówce łapały także skurcze (interweniujący masażysta nacinął uwierającą na łydce getrę) jest do dyspozycji trenera. Portugalski napastnik Rafael Lopez opuścił boisko w końcówce kilka minut po tym, jak doznał stłuczenia mięśnia i konieczna była interwencja fizjoterapeutów, trenował jednak z drużyną i pojechał do Lubina. Ławki rezerwowych w tym sezonie będą powiększone o dwa miejsca – z założenia dla młodzieżowców. Właśnie jeden z trójki Pestka, Lusiusz, Pik wybiegnie na boisko w podstawowym składzie, żaden z nich nie znalazł się w kadrze na czwartkowy mecz pucharowy z DAC Dunajska Streda.

Według informacji bliskich klubowi z Lubina wbrew składom awizowanym w prasie w bramce Zagłębia wybiegnie dzisiaj Konrad Forenc.

Nowy napastnik Miedziowych Słoweniec Rok Sirk nie imponował formą w okresie przygotowawczym, wydaje się że obecnie bliżej gry jest Patryk Tuszyński.

Trener Ben Van Dael z wypełnieniem obowiązku gry młodego zawodnika nie powinien mieć żadnych problemów, szczególnie wśród środkowych pomocników ma nadmiar bogactwa. Jeden z młodych występujących w środkowej strefie – Dawid Pakulski miał trafić na wypożyczenie do Chrobrego Głogów, trenował nawet z drużyną Ivana Djurdjevicja, jednak nie dogadano ostatecznej wersji warunków wypożyczenia (wymagane minuty do rozegrania) i zawodnik wrócił do Lubina.

Typ: Zagłębie remis – zwrot -Kurs ForBET 1.63
 

LEGIA Warszawa – POGOŃ Szczecin, niedziela 17:30

W drugim niedzielnym spotkaniu na stadionie przy Łazienkowskiej w Warszawie zmierzą się Legia ze stanowiącą przed sezonem dużą zagadkę Pogonią. W drużynie ze Szczecina w letniej przerwie doszło do przebudowania linii defensywnej, dołączyli do drużyny także dwaj piłkarze do formacji ofensywnych.

Grecki środkowy obrońca Kostas Triantafyllópoulos jest szykowany do gry w dzisiejszym meczu. Nowy defensor jest najlepiej zarabiającym piłkarzem w klubie ze Szczecina.

Docierają informacje o braku w kadrze meczowej Huberta Matyni, poza kadrą znalazł się także powracający po urazie Michalis Manias, grecki napastnik na ostatnich treningach wyglądał przeciętnie. Inny napastnik, młodzieżowiec Adrian Benedyczak również nie załapał się do szerokiej kadry meczowej i według informacji jakie ustaliłem – może trafić na wypożyczenie, zabiegają o to pierwszoligowe Podbeskidzie i Warta Poznań.

Do końca trener Kosta Runjaić miał wątpliwości odnośnie zestawienia środkowej strefy, z dobrej strony w sparingach zaprezentował się Marcin Listkowski, który poprzedni sezon rozegrał właśnie na nowej dla siebie pozycji będąc na wypożyczeniu do Rakowa Częstochowa. Jak przekazał będący blisko klubu ze Szczecina Daniel Trzepacz – na ostatnim treningu sztab szkoleniowy rotował wyjściową trójką środkowych pomocników.

Zagadką pozostaje również przygotowanie fizycznie zawodników Pogoni, w okresie przygotowawczym do ostatnich dni trenowali na dużej intensywności. Duże gierki treningowe odbywały się na zmniejszonym do granic możliwości obszarze.

Pozyskany w ostatnim czasie przez Legię Brazylijczyk Luquinhas znalazł się w kadrze meczowej na dzisiejszy mecz. W gierkach treningowych prezentował się z bardzo dobrej strony, imponując dryblingiem i zapałem do gry, jedyne wątpliwości pozostają, co do przygotowania fizycznego.

W meczu eliminacji Ligi Europy widoczna była niezbyt przekonująca forma Novikowasa. W dzisiejszym meczu Litwin zapewne odpocznie. Awizowani do gry są Igor Lewczuk i Tomasz Jodłowiec. W wyjściowym składzie nie powinien się znaleźć Jarosław Niezgoda, napastnik blado wypadł w sparingu z Radomiakiem Radom i nadal odbudowuje formę fizyczną po kolejnych przebytych urazach.

Trener Vuković do końca rozważa nad rotacjami w wyjściowym składzie, zawodnicy o tym kto zagra dowiedzieć się mają na ostatniej odprawie.

Michał Kopczyński odszedł z Legii na zasadzie transferu definitywnego do Arki Gdynia, niestety po kilku godzinach od podpisania kontraktu wybiegł na boisko w sparingu z Cypryjczykami, gdzie po brutalnym faulu w 52 minucie złamał obojczyk, jutro będą znane dokładne wyniki badań i czy (przy przemieszczeniu) konieczna będzie interwencja chirurgiczna.

Typ: Obydwie drużyny strzelą bramkę – Kurs ForBET 1.78

 

Chcesz więcej typów bukmacherskich? Dołącz do Grupy Zagranie! 

W najbliższym czasie dołączy do nas Janekx89! 

Baner do dołączenia do Grupy Typerskiej Zagranie