fot. Tadeusz Mieczynski

Ruszyły mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym! Po dwóch miesiącach od Turnieju Czterech Skoczni najlepsi skoczkowie narciarscy powracają do miejsca, w którym ten turniej jest corocznie inaugurowany. Po 16 latach mistrzostwa świata znów rozgrywane są w niemieckim Oberstdorfie. forBET przygotował zakłady długoterminowe na skoki narciarskie, a my wytypowaliśmy dla Was najciekawsze z nich. Jak poradzą sobie Polacy na skoczniach w Bawarii?

Jakie są wady i zalety forBET – bukmachera, z którym dziś typujemy?

Załóż konto z kodem promocyjnym 2480PLN, aby otrzymać:

2080 PLN od depozytu + 200 PLN bez ryzyka + MaxiZysk 200 PLN + 2 tygodnie bez podatku

Koszulka bukmachera forBET
Koszulka bukmachera forBET
tylko na Logo Zagranie - typy bukmacherskie

2000 2080 zł od depozytu + 0 200  bez ryzyka + 200 PLN MaxiZysk + 2 tygodnie bez podatku

standardowa oferta 2200 zł. z naszym kodem: 2480 zł

Kod rejestracyjny
2480PLN kod skopiowany kopiuj
skopiuj kod
Funkcjonalności:
freebet
aplikacja mobilna
zakłady na żywo
sporty wirtualne
Bonusy:

OD DEPOZYTU: 100% do 2080 zł ZAKŁAD BEZ RYZYKA: 200 zł MAXIZYSK: 200 zł BEZ PODATKU: 14 dni

pokaż szczegóły ukryj szczegóły

Chcesz więcej typów? Dołącz do grupy Zagranie – typy, dyskusje i bonusy bukmacherskie

Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Klasycznym – Oberstdorf 2021

Oczywiście te mistrzostwa to nie tylko skoki narciarskie, ale także biegi narciarskie oraz kombinacja norweska. Mamy reprezentantów i reprezentantki Polski w obu tych konkurencjach, jednak po sukcesach Justyny Kowalczyk wciąż trzeba czekać na kolejne talenty, które na razie spełniają się w kategoriach juniorskich, a wśród kombinatorów ciężko liczyć na coś więcej niż miejsca w trzydziestce. Najwięcej polscy kibice oczekują po skoczkach narciarskich, wszak nasza drużyna jest jedną z najlepszych na świecie od kilku sezonów, a od wielu lat indywidualnie mamy postaci wiodące w tej narciarskiej konkurencji. W Oberstdorfie zobaczymy po raz pierwszy zobaczymy konkurs pań w skokach narciarskich na dużej skoczni (do tej pory skoczkinie rywalizowały tylko na normalnym obiekcie), a także zawody kombinatorek norweskich. W tym sezonie ruszyła także pierwsza edycja Pucharu Świata dla zawodniczek, które skaczą i biegają. W Polsce kibice najchętniej śledzić będą konkursy skoków narciarskich i to właśnie w tej konkurencji będziemy szukać najciekawszych typów na te mistrzostwa.

Chcesz poznać opinie o forBET? Kliknij tutaj!

Dla kogo medale?

Postanowiliśmy się przyjrzeć zakładowi na klasyfikację medalową liczoną tylko w skokach narciarskich. Faworytem do wygrania tego zestawienia będą Norwegowie, którzy mają w swoich szeregach Halvora Egnera Graneruda, są liderami Pucharu Narodów, a także wygrali konkurs mikstów oraz mają drużynę pań na medal. W teorii Norwegia powinna zdobyć medale w każdej z siedmiu konkurencji, które zostaną rozegrane w Oberstdorfie. Poza Granerudem szanse na medale mają także Johansson, czy Lindvik, a możemy chyba przyznać, że sensacją będzie jeśli Norwegowie nie wygrają konkursu drużynowego panów i mikstów. W skokach kobiet mimo braku podium w tym sezonie Maren Lundby musimy pamiętać, że broni ona tytułu na normalnej skoczni, a także przez cały sezon bardzo dobrze spisywała się w Pucharze Świata. Jest to zawodniczka, która potrafi występować na dużych imprezach – ma złoto olimpijskie i cztery medale mistrzostw świata. Trzy ostatnie sezony należały do niej – zdobyła trzy Kryształowe Kule z rzędu, co jest wyczynem, który nie tak łatwo będzie pobić. Norweżki wystartują osłabione, bo bez Kvandal, która doznała kontuzji, ale wciąż będą się liczyć w drużynie i powinny zdobyć medal, a może i powalczyć o złoto ze Słowenkami. Poza Lundby w drużynie jest świetna Opseth, która 6 razy stawała na podium w 9 startach w tym sezonie. Mocnym punktem powinna być Bjørseth. Zakładając triumfy w mikście i męskiej drużynie oraz być może złoto Graneruda, medal indywidualny i drużynowy pań plus trzeba liczyć w gronie faworytów Roberta Johanssona – 1.60 na triumf w klasyfikacji medalowej w skokach przez Norwegów wydaje się być dobrą inwestycją.

Nasz typ: Norwegia wygra klasyfikację medalową w skokach narciarskich

Kurs: 1,60

Grupa Zagranie

Chcesz więcej typów na skoki narciarskie? Dołącz do Grupy Zagranie!

Jak spiszą się Polacy?

Podopieczni Michala Dolezala będą walczyć o poprawę wyniku sprzed dwóch lat, gdzie w Seefeld zdobyliśmy dwa medale – złoto i srebro na skoczni normalnej. Szanse na to są niewielkie, ale pamiętajmy, że Kamil Stoch jest zawodnikiem, który potrafi odpalić na dużej imprezie. To w końcu trzykrotny mistrz olimpijski, mistrz świata, mistrz świata w drużynie, trzykrotny zdobywca Turnieju Czterech Skoczni i dwukrotny triumfator klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Sukcesów ma na koncie jeszcze znacznie więcej – kluczowe jest to, że nasz najbardziej utytułowany skoczek narciarski jest zadaniowcem, który potrafi się przygotować na konkretne zawody. Przed mistrzostwami świata w val di Fiemme również nie wygrywał seryjnie zawodów, a we Włoszech sięgnął po złoto. Nie wiem, czy Kamila stać na złoty medal w tym roku, ale sądzę, że ma szansę stanąć na podium. W tym sezonie ośmiokrotnie był w trójce, wygrał z dużą przewagą Turniej Czterech Skoczni będąc trzy razy na podium i raz czwarty. Ale nasza drużyna to nie tylko Stoch, ale także broniący tytułu na normalnym obiekcie Dawid Kubacki, to także Piotr Żyła, który ma jeden z lepszych sezonów w karierze i nabrał regularności w swoich skokach. Nasi zawodnicy będą mocni nie tylko w drużynie, ale także indywidualnie i sądzę, że zdobędziemy choć jeden indywidualny medal na tych mistrzostwach. 

Nasz typ: Dowolny Polak powyżej 0,5 medalu (indywidualnie)

Kurs: 1,60

skoki narciarskie długoterminowe mś oberstdorf 2021 dubel forbet

Co w tych mistrzostwach osiągnie Kamil Stoch?

Lider naszego zespołu w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata nie ma już szans na przeskoczenie Graneruda, do Eisenbichlera również straty są spore, ale nie są nie do odrobienia. Polak, jak wspomniałem, jest zawodnikiem, który potrafi przygotować się pod imprezę docelową w sezonie i chociaż tutaj może utrzeć nosa Norwegowi. Trzeba również dodać, że Granerud w roli faworyta w tak ważnym wydarzeniu znajdzie się po raz pierwszy, a Kamil od wielu lat musi dźwigać presję faworyta. Fakty są takie, że Stoch tak naprawdę nic nie musi, bo wygrał Turniej Czterech Skoczni, a w Pucharze Świata nie ma szans na triumf. Norweg pokazał w tym sezonie, że z presją radzi sobie doskonale, jednak wciąż Oberstdorf i impreza mistrzowska to dla niego nowość. W internecie krąży statystyka, która pokazuje, że Granerud w tym sezonie dominuje, ale nie w miejscu rozgrywania mistrzostw. Do tej pory wygrywał jedną serię (trening, kwalifikacje lub konkurs) na każdej skoczni w kalendarzu, ale nie w Oberstdorfie. Przypadek? Pewnie tak, ale wiele będzie czynników, które mogą pomóc Kamilowi w zdobyciu medalu. Myślę, że jeśli ktoś ma zdobyć w naszej reprezentacji krążek to właśnie Stoch, a kurs na to zdarzenie wynosi 2,35 i moim zdaniem jest warty podjęcia ryzyka. 

Nasz typ: Kamil Stoch zdobędzie co najmniej jeden medal indywidualnie

Kurs: 2,35

ForBET – 200 PLN bez ryzyka:

  • Zwrot za pierwszy nietrafiony kupon przysługuje osobom, które zarejestrowały konto na www.iforbet.pl z kodem promocyjnym 2480PLN
  • Zwrot przysługuje TYLKO za pierwszy zagrany kupon po rejestracji
  • Kupon musi być zagrany ze środków z salda głównego
  • Jeśli kupon będzie przegrany otrzymasz zwrot postawionej stawki do maksimum 200 PLN
  • Zwrot nastąpi w środkach bonusowych. Bonusem trzeba obrócić 4-krotnie z kursem minimalnym zdarzenia 1,2
  • Aby otrzymać zwrot, napisz na adres marketing@iforbet.pl i podaj swój login. W tytule maila wpisz „Zakład bez ryzyka”
  • Kurs minimalny kuponu 2,00.

skoki narciarskie długoterminowe mś oberstdorf 2021 kamil stoch solo medal forbet Trzy zdarzenia, które Wam przedstawiliśmy rozbiliśmy na dwa kupony – każdy z nich daje nam więcej niż podwojenie stawki, zatem jeżeli jeden z nich okaże się trafiony – już jesteśmy na plusie! Liczymy jednak, że oba będą na zielono na koniec mistrzostw świata! Pamiętajcie, że z naszym bonusem Wasze wygrane będą większe!

Chcesz więcej typów? Dołącz do grupy Zagranie – typy, dyskusje i bonusy bukmacherskie