Dosyć szybko Iga awansowała do drugiej rundy tegorocznego Australian Open! Bardzo cieszy dobra dyspozycja polskiej zawodniczki, co może mieć przełożenie na wysokie zajście w drabince, a bardzo możliwe, że w przyszłej rundzie będziemy mieli nawet smaczek polskiego tenisa, jeżeli Magda Linette poradzi sobie z Darią Kasatkiną. My dzisiaj skupimy się na rywalizacji naszej obecnie najlepszej tenisistki, która w swoim pierwszym meczu potrzebowała tylko 72 minut  spędzonych na korcie. Sprawdźcie, jakie możliwości widzimy na to spotkanie! 

Totalbet koszulka
Totalbet koszulka
tylko na Logo Zagranie - typy bukmacherskie

100% do 5000 zł od depozytu + 220 zł zakład bez ryzyka (zwrot na depozyt) + 35 zł freebet BEZ depozytu

Odbierz darmowe środki za samą rejestrację!

Kod rejestracyjny
ZAGRANIE kod skopiowany kopiuj
skopiuj kod
Funkcjonalności:
freebet
aplikacja mobilna
zakłady na żywo
sporty wirtualne
Bonusy:

OD DEPOZYTU: 100% do 5000 zł, CASHBACK: 220 zł, FREEBET: 25 + 10 zł

pokaż szczegóły ukryj szczegóły

Iga Świątek vs Rebecca Peterson: typy i kursy bukmacherskie (20.01.2022 r.)

To będzie drugie spotkanie tych pań i drugie podczas turnieju wielkiego szlema. Debiutanckie starcie miało miejsce na kortach Rolanda Garrosa w Paryżu, gdzie panie także spotkały się w drugiej rundzie, a tam Polka zdetronizowała całe spotkanie i wygrała 6:1, 6:1. Tam można było być mniej pewnym formy naszej zawodniczki, gdyż do turnieju podchodziła z większą presją i miała okazję obronić tytuł. Tym razem takiego ciężaru mentalnego nie ma, a Iga po zmianie sztabu szkoleniowego wygląda bardzo dobrze. Ponownie zaczęła grać agresywniej, a co za tym idzie, mocno wywiera presję na rywalkach. Rebecca także ma dobry okres gry na początku roku, ale 6 miesięcy temu w poprzednim bezpośrednim pojedynku było widać, że nie jest ona w pełni gotowa do rywalizacji na takich obrotach. Czy korty twarde będą miały większą zaletę dla Szwedki?

Skorzystaj z kodu promocyjnego od Zagranie w Totalbet i odbierz bonus na start! 

IGA ŚWIĄTEK

Polka bardzo pewnie przeszła pierwszą rundę w tegorocznym Australian Open. Pomimo początkowych problemów w pierwszym secie i oddanego serwisu, od razu wzięła się za odrabianie strat i przewagę, jaką zyskiwała w trakcie spotkania, nie oddała już do końca meczu. Z Harriet Dart mecz zakończył się po 72. minutach spędzonych na korcie, a dokładny wynik rywalizacji, to: 6:3, 6:0. W momencie, kiedy Polka weszła na właściwe obroty, Brytyjka nie była już w stanie nawiązać z nią żadnej rywalizacji. Co ciekawe, moim zdaniem po pierwszej rundzie, Igę możemy stawiać w roli faworytek do wygrania swojej ćwiartki. Bardzo agresywna, szybka i dynamiczna gra, która na kortach twardych może przynieść zamierzone efekty. W zeszłym roku przegrała tutaj dopiero po zaciętym boju z Simoną Halep, a wygrała później w Adelaide. To pokazuje, że Polka dobrze czuje się na australijskich kortach, a jej sposób gry pozwala na dobre wyniki w Melbourne. Polka może nie miała idealnego wejścia w spotkanie i było to widać po trafianiu pierwszym serwisem, ale co z pewnością może cieszyć, to w momencie, kiedy trafia już pierwszym podaniem, to miała prawie 80% skuteczności w punktacji w tym elemencie gry. Także dobrze spisywała się przy returnowaniu piłek przeciwniczki. Dużo punktów przy serwisach rywalek w Adelaide oraz przedwczoraj z Dart. To może być aspekt, który zdecydowanie może dać przewagę Idze! 

tenis

REBECCA PETERSON

Rywalką Polki jest zawodniczka ze Szwecji, Rebecca Peterson. Już raz miała ona okazję poznać styl gry, jaki prezentuje Polka i zdecydowanie nie sprostała wyzwaniu. Tym razem na korty w Australii wydaje się, że przyjechała lepiej przygotowana, niż było to podczas rywalizacji na kortach Roland Garros. Bez wątpienia jest to jednak zawodniczka, która nie ma takie motoryki na korcie, jaką prezentuje Iga. Do tego jest znacznie mniej stabilna i pewna na własnym serwisie, co może dawać sporo okazji do przełamania, tak jak było to podczas jej pierwszego spotkania oraz na meczu pół roku temu przeciwko Polce. Peterson wygrała pierwszy mecz z Darią Saville (dawniej Gavrilova) 2:0 w stosunku setowym i spędziła na korcie podobną ilość czasu, jak Iga. Miała także podobne statystyki serwisowe co Polka, ale oglądając Szwedkę i chcąc je porównać do Świątek, to dynamika gry i jakość pracy na korcie, to zupełnie inne zawodniczki. Moim zdaniem przy ilości dawanych możliwości na przełamanie od Peterson, to Iga może mieć bardzo dużo przewagi i okazji do breakpointów.

Każdy mecz Igi Świątek podczas AO 2022, znajdziecie na stronie ZAGRANIE –> Zagranie Typy na Tenis

Co proponuję?

Dzisiaj wydaje mi się, że będziemy świadkami powtórki poprzedniego starcia tych zawodniczek. Ponownie w tym turnieju idę w stronę underu gemowego, gdyż uważam, że Iga szybko rozprawi się ze Szwedka. Ma ona dużo lepszą pracę nóg oraz sporo zyskuje swoją dynamiką na korcie. W moim przekonaniu jest także lepsza w budowaniu akcji, tym bardziej przy własnym serwisie. Gram dzisiaj na poniżej 20 gemów w meczu, gdyż sądzę, że Iga zamknie to tak samo szybko jak na RG! 

Totalbet
1.57
Poniżej 19,5 gemów w meczu

SEO Swiatek vs Peterson 19.01.2022 Totalbet kupon SEO 19.01.2022

fot. Pressfocus

  • Tagi

Zaloguj się aby dodawać komentarze