Drugi z rzędu finał WTA1000 dla polskiej zawodniczki w tym sezonie. Rywalką Maria Sakkari z Grecji, a więc jedna z najmniej lubianych przez Igę zawodniczek, pod kątem bezpośredniej rywalizacji na korcie. Panie do tej pory miały okazję spotkać się już czterokrotnie, a ich ostatni mecz miał miejsce w półfinale turnieju WTA1000 w Doha, gdzie Iga wygrała całą rywalizację. Czy dzisiaj historia się powtórzy, a Iga potwierdzi wyższość nad grecką tenisistką i wygra po raz drugi? Sprawdźcie moją zapowiedź na finał Indian Wells 2022! 

Koszulka bukmachera PZBuk
Koszulka bukmachera PZBuk
tylko na Logo Zagranie - typy bukmacherskie

1000 PLN zakład bez ryzyka + 50 PLN darmowy zakład

Kod rejestracyjny
ZAGRANIE kod skopiowany kopiuj
skopiuj kod
Funkcjonalności:
freebet
aplikacja mobilna
zakłady na żywo
sporty wirtualne
Bonusy:

ZAKŁAD BEZ RYZYKA: 1000 zł

DARMOWY ZAKŁAD: 50 zł

pokaż szczegóły ukryj szczegóły

Iga Świątek vs Maria Sakkari: typy i kursy bukmacherskie (20.03.2022 r.)

Tak jak wspomniałem we wstępie, panie mają już za sobą 4. bezpośrednie pojedynki, z czego 3 rozegrane zostały na kortach twardych. Ostatnio spotkały się w Doha, także na turnieju WTA1000, gdzie po raz 1. w karierze lepsza okazała się być Polka. Może znaczenie miało miejsce rozgrywania tego spotkania i warunki, jakie panowały na korcie. Widać, że także i tym razem na kortach w Indian Wells, panią dużo prościej gra się w wieczornych okolicznościach, gdy nie doskwiera im ciepło amerykańskiego słońca. Dzisiaj spotkają się po raz trzeci na kortach twardych bez pokrycia dachowego, gdzie w takiej rywalizacji jest remis. W Guadalaraji podczas Finalsów wygrała Sakkari, gdzie moim zdaniem było to dla Igi zbyt duże przedsięwzięcie, aby móc w roli debiutantki rywalizować z pozostałymi zawodniczkami na aż tak wysokim poziomie i w miejscu, gdzie jeszcze nigdy nie grała na wysokościach. W Doha widzieliśmy już zupełnie inny przebieg spotkania z końcową wygraną polskiej zawodniczki. Co prawda po drodze nastąpiła zmiana trenera, co także mogło mieć wpływ na analizę i podejście do przeciwniczki. Wyciągnięcie wniosków z przegranych pojedynków wydaje się być odrobione, a jak poradzi sobie Iga w obecnej sytuacji, gdzie ma przed sobą możliwość 2. z rzędu triumfu w tak wysokiej rangą zawodach? Myślę, że podejście mentalne dla obu pań jest dosyć podobne. Maria wydaje się być zawodniczką o mniejszej koncentracji, ale o wielkiej woli walki. Czasami nie starsza jej odpowiedniej mentalności, aby dokończyć szybko swoje mecze. Jeżeli sytuacja jest na równi i wynik seta wydaje się być do odrobienia, to są to kłopoty w głowie dla Greczynki. Czy dzisiaj z takimi właśnie problemami będzie musiała się zmagać?

Kolejny finał WTA1000 w wykonaniu Polki gramy w PZBuk! Nie masz tam konta? Załóż je z kodem ZAGRANIE i odbierz do 50PLN w zakładzie bez ryzyka!

IGA ŚWIĄTEK

Polka chyba na dobre się już rozpędziła na kortach Indian Wells. Widać, że dwa ostatnie mecze to już w pełni skoncentrowana zawodniczka, która nie potrzebuje wczucia się w kort i poznawania rywalek. Tym bardziej będzie wiedziała, jak zagrać ze jedną ze swoich najmniej lubianych zawodniczek do rywalizacji, a więc z Marią Sakkari. Iga ma zdecydowanie papiery na to, aby wygrać ten prestiżowy turniej. Byłoby to jej 2. zwycięstwo na kortach WTA1000. Korty twarde stały się ostatnio dla Igi bardzo sprzyjające. Widać, że Polka nauczyła się już specyfiki takiej nawierzchni i doskonale radzi sobie sama ze sobą. Zdecydowanie na pochwały zasługuje podejście mentalne i poprawiona odporność psychiczna. Jak na nową wiceliderkę rankingu przystało, Iga niesamowicie dobrze gra w ważnych momentach meczu. Najlepiej widać to było w ostatnim pojedynku przeciwko Simonie Halep. Rumunka pomimo dobrej gry, nie potrafiła dorównać pomysłowości Polki w momentach o ważniejszym charakterze. Iga do tej pory spędziła więcej czasu na korcie od Marii Sakkari, ale nie wygląda na zawodniczkę zmęczoną turniejem. Jej ciało jest świetnie przygotowane i zregenerowane przy możliwości jednego tygodnia przerwy od ostatniego turnieju. W drodze do finału na tegorocznych kortach Indian Wells pokonała: Anheline Kalinine (2:1 w stosunku setowym), Clare Tauson (2:1), Angelique Kerber (2:1), Madison Keys (2:0) oraz Simone Halep (2:0). 

tenis

MARIA SAKKARI

Jeżeli chodzi o zawodniczkę z Grecji, to trzeba przyznać, że będzie ona bardzo niewygodna dla Polki, co w ostatnim czasie jest widoczne po wynikach, jakie osiągają panie w bezpośrednich pojedynkach. Maria do tej pory na kortach w Indian Wells straciła tylko jednego seta i miało to miejsce w ostatnim meczu, przeciwko Pauli Badosie. Jest bardzo skuteczna w swoich poczynaniach, a grę opiera na siłowych rozwiązaniach. Często podejmuje ryzyko, a patrząc na ostatni mecz z Polką, to Iga będzie często zmuszała ją do rozwiązań, które będą balansować na granicy ryzyka. Sakkari nie jest lubianą zawodniczką do gry przez tenisistki, gdyż jest bardzo zwinna, a do tego ma spory potencjał gry o wielkiej sile, gdzie czasami tenisistki po drugiej stronie kortu nawet nie ruszają do piłek. Jednak moim zdaniem, taka gra nie zawsze jest skuteczna. Widać, że ciężko wchodzi jej się w spotkania, a ostatni mecz zaprezentował nam, że Maria nie jest do końca rozgrzana przez dotychczasowe przeciwniczki i nie utrzymuje systematycznych zagrań na korcie. Jeszcze nie miała okazji na tych kortach spotkać się z zawodniczką o podobnej specyfice gry, co Iga, dlatego dzisiaj może być jej bardzo trudno w rywalizacji z Polką, ale z pewnością będzie chciała narzucić swoje tempo gry. Do tej pory pokonywała następujące tenisistki: Katerina Siniakova (2:0), Petra Kvitova (2:0), Daria Saville (0:0), Elina Rybakina (2:0) oraz Paula Badosa (2:1). 

Co proponuję na mecz Iga Świątek vs Maria Sakkari:

Na ten mecz spróbuje zaryzykować kwestię statystyczną, która do tej pory miała miejsce w wykonaniu obu pań w meczach bezpośrednich oraz na kortach Indian Wells. Obie panie zdobywają sporą ilość gemów w 1. secie swoich spotkań. Pomimo że obie mają chwile opóźnienia w odpowiednie wejście w spotkanie, to później narzucają wysokie tempo gry, które pozwala im na gonienie wyniku i tworzenie sobie przewagi. Zdecydowanie gorzej na tym turnieju wyglądało to po stronie Polki, jednak za każdym razem nie widzieliśmy w jej wykonaniu w 1. setach mniej niż 4. gemy. Z koeli Sakkari, jeszcze swojego seta otwierającego nie przegrała, ale też miewała problemy z wejściem w grę i później gonienie rywalek. W ich bezpośrednich starciach tylko raz zobaczyliśmy mniej niż 10. gemów w secie otwierającym i zaufam statystyką i skieruje się właśnie ku takiemu typowi. Gram na over gemowy w pierwszej partii tego spotkania! 

Superbet
1.95
Powyżej 9,5 gemóww 1. secie

Kupon PZBuk SEO Iga Swiatek vs Maria Sakkari 19.03.2022

fot. Pressfocus

  • Tagi

Zaloguj się aby dodawać komentarze