Bardzo ważny mecz i prawdziwy sprawdzian w trzeciej rundzie czeka na najlepszą zawodniczkę w rankingu WTA, a więc Igę Świątek. Polka po raz drugi w karierze ma szansę na awans do 4. rundy turnieju szlemowego rozgrywanego na Wimbledonie, a więc na kortach trawiastych, z którymi Iga ma najmniejszą styczność w seniorskim tenisie. Tym razem nie padnie na rywalkę z kwalifikacji, a na bardzo groźną Alize Cornet, która ma sporo umiejętności w grze na takiego rodzaju nawierzchni. Mecz rozegrany zostanie na korcie numer 1. i odbędzie się zaraz po zakończeniu spotkania Alex De Minaur vs Liam Broady. Serdecznie zapraszam do sprawdzenia mojej propozycji! 

Fuksiarz koszulka do baneru
Fuksiarz koszulka do baneru
tylko na Logo Zagranie - typy bukmacherskie

50% do 500 zł bez ryzyka + 40 zł na miesięczny dostęp do Polsat Box Go Sport!

(zwrot na konto główne - możesz od razu wypłacić)

Kod rejestracyjny
ZAGRANIE kod skopiowany kopiuj
skopiuj kod
Funkcjonalności:
aplikacja mobilna
zakłady na żywo
sporty wirtualne
Bonusy:

BEZ RYZYKA: 50% do 500 zł
POLSAT BOX GO: miesięczny dostęp

pokaż szczegóły ukryj szczegóły

Iga Świątek – Alize Cornet: typy i kursy bukmacherskie (02.07.2022 r. – 16:00)

Jesteśmy już po dwóch meczach w wimbledońskim turnieju, gdzie obie panie ulokowane zostały na samej górze drabinki głównej. Polka miała okazję walczyć z dwoma zawodniczkami, które musiały brać udział w kwalifikacjach. Wygrała z nimi, ale ma już jeden stracony set po spotkaniu z Kerkhove. Francuzki jeszcze to nie spotkało i pomimo rywalek o wyższej wartości rankingowej, a także o wyższym poziomie gry, to nie straciła seta. Obie panie nie królują na tym turnieju na własnym podaniu i dużo bardziej przykładają się do gry na baseline, aby skutecznie przejmować kontrolę w roli defensorki. Iga ma spore problemy w stwarzaniu sobie przewagi na własnym serwisie i często nie jest w stanie w odpowiednim tempie przejść do wymiany po returnie. Jednak z gema na gem, seta na set, jej gra powoli zaczyna wyglądać lepiej, co może zwiastować coraz lepsze pojedynki, a może i nawet kolejne awanse w drabince. Polka jest niepokonana od 37. spotkań i stała się najlepszą zawodniczką w tym wieku pod tym względem. Czy dla Francuzki jest jakaś szansa na wygraną, pomimo dotychczasowych problemów naszej reprezentantki? Do typowania tego meczu zapraszam do Fuksiarza, gdzie jeżeli nie posiadasz konta, załóż je z naszym kodem promocyjnym i odbierz zakład bez ryzyka do 500PLN!

tenis

IGA ŚWIĄTEK

Polka jest po dwóch meczach z zawodniczkami, które przechodziły kwalifikacje i nie mieściły się w pierwszej setce rankingu WTA. Trzeba przyznać, że była zdecydowaną faworytką w obu przypadkach, ale mecze nie należały do najłatwiejszych. Widać, że Iga nie jest jeszcze najlepiej zżyta z kortami o nawierzchni trawiastej. Myślę jednak, że forma ma przyjść na drugi tydzień, a obecnie warto prześlizgiwać się z meczu na mecz. Pokonanie Fett oraz Kerkhove to pojedynki, które powinny być wygrane z dużą przewagą. Tak jednak było jedynie w jednym na 5. setów, które rozegrała Iga. Dużo brakuje jeszcze wyczucia na tej nawierzchni i dostosowania do nadlatującej piłki. To, czego bardzo brakuje mi u Polki, a dawałoby jej sporą przewagę, to procent trafialności 1. serwisu, który mógłby zapewnić jej większy komfort gry. Na szczęścia z seta na set, ta skuteczność się zwiększa, co może świadczyć o jej coraz lepszym poczuciu na Wimbledonie. Miano liderki rankingu świadczy o najlepszych obecnie umiejętnościach tenisowych oraz o wszechstronności, którą posiada Polka. Mocno wierzę w to, że nasza reprezentantka jest w stanie awansować dalej, ale jej gra musi przejść diametralną transformację, gdyż rywalka nie będzie już dawała tak dużego marginesu błędu, jak jej przeciwniczki.

Załóż konto w Fuksiarzu z naszym kodem i zagraj typ na mecz Igi Świątek, korzystając z cashbacku do 500 PLN!

ALIZE CORNET

Francuzka nie jest brana w ogóle pod uwagę w roli faworytki do wygrania tego spotkania. Kurs na jej zwycięstwo wynosi ponad 5. Wydaje mi się jednak, że jest ona znacznie lepsza od przeciwniczek, z którymi do tej pory Polka miała okazję się mierzyć, a co za tym idzie, możemy mieć jeszcze bliższy mecz, gdyż Alize od lat startuje już na kortach w Wimbledonie, a jej najlepszym wynikiem jest tak samo, jak u Igi, występ w 4. rundzie. Co daje przewage tej zawodniczce, to okres przygotowawczy, w którym zagrała w dwóch turniejach. Miało to miejsce w Berlinie oraz Bad Homburg, gdzie zagrała w 6. meczach, w tym w jednym finale. Widać, że niemiecka nawierzchnia bardzo jej pasowała, a moim zdaniem była ona nieco wolniejsza ze względu na mocne zużycie. W Wielkiej Brytanii jest trochę szybciej, co daje moim daniem większe szanse dla Igi w zestawieniu ich stylów gry, ale znowu patrząc na technikę i dostosowanie do trawy, górą w tych aspektach jest Alize. Co więc może szykować się w tym meczu? Łatwa wygrana Igi, a może zaskakujące zwycięstwo z Francuzki? Poniżej garść statystyk do tego spotkania!

Statystyki:

Mecze bezpośrednie:

brak meczów bezpośrednich

Mecze na trawie w tym sezonie: 

Iga Świątek:

Wimbledon: wygrana z: Jana Fett – 6:0, 6:3; Lesley Pattinama Kerkhove – 6:4, 4:6, 6:3

Alize Cornet:

Berlin: przegrana z: Anna Kalinskaja – 4:6, 4:6

Bad Homburg: wygrana z: Anna Kalinskaja – 6:2, 6:4; Tatjana Maria – 7:6, 6:4; Angelique Kerber – 6:4, 2:6, 6:1; przegrana z: Caroline Garcia – 6:7, 6:3, 5:7

Wimbledon: wygrana z: Julia Putinceva – 6:3, 7:6; Claire Liu – 6:3, 6:3

Co obstawiać?

W tym pojedynku nie chce mi się wierzyć, że będzie możliwa dominacja, z którejkolwiek ze stron. Możliwe, że powoli zaczniemy oglądać wersję Beast ze strony Igi, ale na ten moment, na to, co widzieliśmy, nie mogę niestety zaufać naszej zawodniczce, gdyż jeżeli problemy z zawodniczkami o dużo mniejszym doświadczeniu w takich imprezach pojawiają się już w pierwszych rundach, to jak duży problem może pojawić się w starciu z Cornet. Czynnik doświadczenia, a także ogrania na trawie w tym sezonie stoi po stronie Cornet, ale walory fizyczne i techniczne, to wartości wskazujące w stronę Polki. Tak jak wspomniałem, sądzę, że mecz nie będzie zdominowany z którejś ze stron, a moją uwagę zwrócił zakład na minimum 7. gemów przy nazwisku zawodniczki z Francji! Taki zakład możecie znaleźć w Fuksiarzu, gdzie za rejestrację czekają bonusy na start! 

Fuksiarz
1.62
Alize Cornet powyżej 6,5 gemów w meczu

SEO Fuksiarz Swiatek vs Cornet 02.07.2022

fot. Pressfocus

  • Tagi

Zaloguj się aby dodawać komentarze