Piątkowe typowanie spotkania w Toruniu nie poszło po mojej myśli. Drużyna z Grodu Kopernika przegrała z beniaminkiem aż 37:53 i jedną nogą znajduje się w pierwszej lidze. Przed nami dzisiejsze starcia, które zapowiadają się arcyciekawie. Do Wrocławia przyjedzie drużyna częstochowskiego Włókniarza, a w Zielonej Górze zobaczymy hit kolejki. Falubaz podejmie na własnym torze obecnego mistrza, czyli Unię Leszno. Zapraszam do lektury i analizy tych dwóch starć.

 

Zapoznaj się z szeroką ofertą FORBET!
Kod promocyjny: 2100PLN

 

Sparta Wrocław vs Włókniarz Częstochowa

Przed sezonem żużlowi eksperci stawiali obie drużyny na podobnym poziomie. Rzeczywistość okazała się zupełnie inna. Sparta dręczona kontuzjami i brakami w składzie pokazuje, że jest najbardziej ambitnym zespołem w lidze. Oczywiście brak Taia Woffindena jest z pewnością odczuwalny, ale Max Fricke w końcu trafił z formą i nie zawodzi kibiców z Wrocławia. Kolejnym mocnym ogniwem jest Gleb Czugunow, który wczoraj wygrał pierwszą rundę Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów w Lublinie. Drużyna prowadzona przez Dariusza Śledzia dysponuje również bardzo mocną formacją juniorską. Maksym Drabik stawa czoła starszym od siebie rywalom, tym bardziej, że mecz odbędzie się na Stadionie Olimpijskim. Sparta wygrała pierwszy mecz w Częstochowie 41:49 pakując Włókniarz w niemałe kłopoty. Biało-zieloni w tym roku chcieli walczyć o medale, ale dwie porażki na własnym torze pokrzyżowały im plany. Ich bezpośredni rywal o czwarte miejsce w tabeli – GKM Grudziądz, w ostatnim czasie złapał wiatr w żagle i robi wszystko, by pozbawić złudzeń zespół Marka Cieślaka. Co jest przyczyną słabszej postawy Lwów? Leon Madsen zdecydowanie skupia się na walce o tytuł Indywidualnego Mistrza Świata, Fredrik Lindgren nie jest już w tak świetnej formie jak rok temu. Matej Zagar swoją słabą jazdą spowodował, że kibice domagają się jego odejścia. Druga linia ma tylko pojedyncze przebłyski. Należy pochwalić częstochowskich młodzieżowców. Para Gruchalski/Miśkowiak z pewnością spełnia oczekiwania.

 

Co obstawiać?

Mimo, że gospodarze będą osłabieni brakiem Taia Woffindena to moim zdaniem wygrają ten mecz. Sparta już niejednokrotnie w tym sezonie pokazywała, że kontuzja jednego zawodnika potrafi wzmocnić resztę zespołu. Brytyjczyk to dusza zespołu i na pewno udzieli potrzebnego wsparcia w parkingu kolegom z drużyny. Wrocławianie są do tej pory niepokonani na własnym torze, a Włókniarz wygrał na wyjeździe tylko jedno spotkanie – z KS Toruń, czyli najsłabszą drużyną w lidze. Kluczem do zwycięstwa będzie pewna jazda Janowskiego i Drabika, czyli dwóch liderów zespołu z Dolnego Śląska. Jeden i drugi w tym sezonie notuje średnią powyżej dwóch punktów na bieg, a nie zapominajmy o fantastycznej drugiej linii. W drużynie gości zagrożenie może powodować tylko Madsen z Lindgrenem, bo nikt już nie wierzy w przebudzenie Mateja Zagara. Paweł Przedpełski i Adrian Miedziński spróbują podjąć walkę z Frickiem, Czugunowem i Milikiem, ale raczej bezskutecznie. Stawiam na zwycięstwo gospodarzy po kursie 1,35. Nie jest to wysoki przelicznik, ale w kuponie typu double spowoduje podwojenie stawki. Sparta na własnym torze jest piekielnie mocna i uważam, że przypieczętuje zwycięstwo jeszcze przed ostatnim biegiem.

 

Zdarzenie: Sparta Wrocław – Włókniarz Częstochowa

Typ:  Sparta wygra

Kurs: 1.35

 

Falubaz Zielona Góra vs Unia Leszno

W pierwszym meczu górą byli Drużynowi Mistrzowie Polski, którzy na Smoczyku wygrali 51:39. Taka zaliczka pozwoli im z pewnością wywieźć z Zielonej Góry punkt bonusowy, ale leszczynianie na pewno powalczą o coś więcej. Nikt nie wierzy w to, że Unia odda pierwsze miejsce w tabeli rundy zasadniczej, bo po prostu są poziom wyżej niż reszta rywali. Przemyślana polityka transferowa i najmocniejsza juniorska para w lidze to największa broń Leszna. Gospodarze podejdą do tego starcia bardzo zmotywowani. Ich ambicje w ostatnim meczu przygasił Włókniarz, który wygrał spotkanie na własnym torze i wyrwał zielonogórzanom punkt bonusowy. O tym meczu Falubaz będzie chciał jak najszybciej zapomnieć i wynagrodzić swoim kibicom słabszą postawę w ostatnim meczu. Problemem jest niestabilna forma Patryka Dudka i Piotra Protasiewicza. Od pierwszego zawsze oczekuje się dwucyfrowej liczby punktów, zaś PePe miał być bardzo solidną drugą linią. Nie spełniają jednak oni oczekiwań kibiców, przez co Falubaz nie przystąpi do tego meczu jako faworyt według bukmacherów. Kurs na zwycięstwo zawodników z Myszką Miki na plastronach wynosi 2,25. Patrząc na nazwiska w składzie kurs z pewnością można nazwać wysokim. Unia Leszno zaliczyła w tym sezonie tylko jeden słabszy mecz. Było to wyjazdowe starcie w Grudziądzu, w którym Byki straciły jeden punkt meczowy. Czy dziś w Zielonej Górze stracą punkty drugi raz? Myślę, że zwycięzca tego meczu jest bardzo trudny do wytypowania. Zadecyduje dyspozycja danego dnia, jednak ostatecznie wskazałbym tutaj zwycięstwo gości. Przed oczami mam przedsezonowy sparing obu ekip, w którym Unia po prostu zdeklasowała Falubaz na ich torze.

 

Co obstawiać?

Spodziewam się wyrównanego meczu, który rozstrzygnie się w biegach nominowanych. Unia Leszno obecnie jest najlepszym zespołem w lidze, ale mecz w Grudziądzu pokazał, że potrafią złapać zadyszkę. Mają ogromną przewagę w formacji juniorskiej, a walka pomiędzy drugą linią każdego z zespołów będzie ogromnie ciekawa. W zespole gości zobaczymy Jarosława Hampela, który przecież kilka lat reprezentował barwy Falubazu. Jednak ja wrzucę na kupon over punktowy jednego z liderów, a konkretnie Nickiego Pedersena. W pierwszym meczu obu ekip zdecydowałem się na to samo i Duńczyk nie zawiódł. Pojedzie on oczywiście z dziewiątką na plastronie i rozpocznie zawody z wewnętrznych pól. Tor w Zielonej Górze potrafi być bardzo przewidywalny i myślę, że w pierwszej połowie kluczowe będzie wyjście spod taśmy i trzymanie krawężnika, co Pedersenowi wychodzi znakomicie. Do mojego kuponu dorzucam więc zdarzenie, że „Dzik” zdobędzie minimum 10 punktów w tym meczu. Kurs na to wynosi 1,95 i uważam, że jest to pozycja warta zagrania. W tym sezonie zdobywał na własnym torze kolejno 14, 7, 13, 6 punktów, Słabsze mecze Duńczyk przeplata z tymi bardzo dobrymi i uważam, że dziś dwucyfrówka jest w jego zasięgu. Zwycięstwo w tym meczu pozwoli Falubazowi powalczyć o drugie miejsce w tabeli, co może być bardzo istotne w fazie play-off.

 

Zdarzenie: Falubaz Zielona Góra – Unia Leszno

Typ:  Nicki Pedersen powyżej 9,5pkt

Kurs: 1.95

 

Tak wygląda nasz kupon złożony z dwóch zdarzeń w ofercie forBET. Początek żużlowych emocji już o 16:15 we Wrocławiu. Powodzenia!

dubel na żużel 23.06

Chcesz więcej typów bukmacherskich? Dołącz do Grupy Zagranie!