Gromda 7 – typy, kursy i zakłady bukmacherskie na galę czekają na Ciebie. Przed nami kolejny Krwawy Piątek! Już dzisiaj wieczorem odbędzie się 7. edycja gali Gromda. Po raz kolejny będziemy oglądać najbardziej widowiskową galę walk na gołe pięści. Z pewnością znów poleje się krew! W tym artykule poznasz nasz typy i kursy na Gromdę 7 – SERDECZNIE ZAPRASZAM!

betclic-bez-ryzyka

GROMDA 7: typy, kursy i zakłady bukmacherskie

Dzisiaj przyjrzymy się nieco nadchodzącej gali Gromda, najciekawszym walkom oraz kursom, jakie znajdziemy u oficjalnego sponsora – czyli u bukmachera Betclic. Czytaj dalej, aby poznać nasze typy i kursy!

Zapowiedź gali GROMDA 7

Gala Gromda z numerem 7 rozpocznie się 10 grudnia 2021 roku o godzinie 20:00. Organizacja Gromda na rynku wyróżnia się z przede wszystkim zasadami, na jakich toczone są pojedynki. Zawodnicy rywalizować będą bez podziału na kategorie wagowe, w ringu o wymiarach 4 x 4 metry. Dystans każdej walki to 4 rundy po 2 minuty. W przypadku braku rozstrzygnięcia na wyznaczonym dystansie odbywa się jeszcze 5 runda, która nie ma limitu czasowego. Zawodnicy rywalizują wówczas do momentu, aż jeden z nich nie będzie w stanie kontynuować walki. Na Gromdzie nie ma sędziów punktowych. Wygrywa ten, który znokautuje przeciwnika lub zmusi go do poddania się. Nad bezpieczeństwem czuwa sędzia ringowy, który może dawać ostrzeżenia oraz dyskwalifikować zawodnika w przypadku powtarzających się fauli.

KARTA WALK Gromda 7

Na nadchodzącą galę zaplanowano 11 walk. Pojawia się jednak pytanie, czy wszystkie się odbędą? W przeszłości bywało różnie i zdarzało się, że dany zawodnik nie był w stanie wyjść do kolejnej walki. W takiej sytuacji do gry wchodził zawodnik rezerwowy, który zastępował kontuzjowanego w turnieju głównym. Na nadchodzącej gali zawodnikiem rezerwowym będzie Mariusz MARIO Kruczek.

Poniżej znajdziecie listę walk, które na pewno się odbędą. Co najmniej 8 zawodników wystąpi w turnieju głównym, a ponadto zobaczymy 6 fighterów w tzw. superfightach i 2 w wielkim finale.

Walka wieczoru
Bartłomiej BALBOA Domalik – Dawid MAXIMUS Żółtaszek

Superfights
Rafał ŁAZAR Łazarek – Kamil RUDY Zgliński
Piotr CAPO Półchłopek – Krzysztof ŻOŁNIERZ Ryta
Grzegorz MAŁPA Czerny – Damian GÓRAL Górski

Turniej główny
Bartłomiej CHRUPAS Chrubczyński – Mateusz KOWAL Kowalski
Krystian KRYCHA Cieślik – Adam PSYCHO Lazar
Daniel HUNTER Więcławski – Piotr BZIK Dembiński
Piotr ŁAPA Łapuć – Artur GOŁĄB Gołembiewski

Gromda 5 typy bukmacherskie

Na Betclicu możemy obstawić zakłady na zwycięzców wszystkich wylosowanych walk 7. odsłony Gromdy oraz zawodników, którym uda się dojść do finału i triumfatora całego turnieju. W trakcie gali będziemy mogli obstawiać wyniki półfinałów i finału. Szukasz typów na inne wydarzenia ze sportów walki? Sprawdź nasze analizy!

Bezwzględnym faworytem do zwycięstwa w dzisiejszej drabince jest Daniel HUNTER Więcławski. Kurs na jego wiktorię wynosi 1.80. Drugim faworytem jest Piotr ŁAPA Łapuć – jego triumf wyceniany jest na 4.25. To tylko pokazuje, jak wiele nadziei pokładają wszyscy w Hunterze. Więcławski związany jest ze sportem od 14 lat. Jak sam o sobie mówi, nie obawia się w drabince nikogo i uważa, że z każdym może wygrać. Sporo umiejętności widzieliśmy przy okazji jego wcześniejszych występów na Gromdzie i już wtedy udowodnił, że bardzo dobrze się tam odnajduje. Hunter jest jedynym zawodnikiem w drabince turniejowej, który miał okazję walczyć w poprzednich edycjach. Widać po nim, że jest w dobrej formie. Tu i ówdzie także można usłyszeć pochwały na temat jego sparingów, dodatkowo zgubił kilka kilogramów, co w jego przypadku wpłynie zdecydowanie na korzyść i w mojej opinii warto postawić na jego triumf w całym turnieju.

Jak dotąd na Gromdzie wygrywał sport: wszyscy zwycięzcy turniejowi wywodzili się z boksu lub sportów uderzanych. Zarówno Tomasz Gromadzki, jak i Mateusz Kubiszyn to zaprawieni w bojach bokserzy. Podobnie zresztą miało to miejsce w przypadku Vasyla Halycha, który trenował boks, będąc jeszcze nastolatkiem. Do tego grona idealnie wpisywałby się Bartłomiej Balboa Domalik, który w swojej karierze walczył zarówno w formule bokserskiej, jak i w kickboxingu. Balboa jest od MAXIMUSA aż o 14 lat młodszy, jest jednak też o kilkanaście centymetrów niższy i o ponad 22 kg lżejszy. Jest bardzo dobrze technicznie ułożonym zawodnikiem, potrafi i nie boi się walczyć, jest bardzo dynamiczny i z pewnością będzie zdecydowanie szybszy od Żółtaszka. Trzeba tu także podkreślić, że mimo iż MAXIMUS z pewnością budzi postrach, to w ostatnich swoich występach wyglądał znacznie gorzej, niż za pierwszym razem, kiedy walczył na Gromdzie. Czy to już czas nieco wpłynął ostatnio na formę MAXIMUSA, czy może złe przygotowanie – ciężko powiedzieć. Z pewnością jednak to Balboa w swoich ostatnich walkach wyglądał bardziej przekonująco od Żółtaszka i to on jest w tym starciu moim faworytem.

Bartłomiej “BALBOA” Domalik – Dawid “MAXIMUS” Żółtaszek – typy i kursy

Bez wątpienia walka wieczoru jest najbardziej wyczekiwanym starciem nadchodzącej gali Gromda. Zmierzą się w niej zawodnicy, którzy przeszli bardzo długą drogę, aby znaleźć się w tym miejscu. Warto tu podkreślić, że zarówno Domalik, jak i Maximus są zwycięzcami turniejów w poprzednich edycjach Gromdy. Żółtaszek jest jednym z najbardziej doświadczonych zawodników występujących w Fight Clubie. Brał on udział w dwóch turniejach: na Gromdzie 2 doszedł do finału, gdzie ostatecznie uległ z rąk jedynego niepokonanego jak dotąd na Gromdzie – Mateusza Kubiszyna. Wrócił jednak na gali nr 6 i pokonał wszystkich rywali, którzy stanęli mu na drodze. Żółtaszek jest zawodnikiem, który na pierwszy rzut oka idealnie nadaje się do tej formuły walki. To jeden z cięższych zawodników, jest bardzo wysoki i potężnie umięśniony. Bez wątpienia wzbudza respekt. Jak już jednak wspomnieliśmy, Żółtaszek poległ z rąk Kubiszyna, który ma bardzo duży background bokserski. Co warte podkreślenia, Balboa także wywodzi się ze sportów walki, należał do kadry narodowej kickboxingu i walczył m.in. dla takich organizacji jak DSF czy HFO. Domalik z pewnością nie przestraszy się rozmiarów Żółtaszka, a swoją mobilnością i umiejętnościami postawi mu mocne warunki.

kursy gromda

Daniel “HUNTER” Więcławski – Piotr “BZIK” Dembiński typy i kursy

Bzik jest uczestnikiem turnieju, który od dłuższego czasu ubiegał się o angaż na Gromdzie, Dembiński wniósł na wagę w dniu wczorajszym 84 kg i będzie to jego debiut na ringu Gromdy. W przeszłości Hunter nie startował zawodowo na żadnej gali sportów walki, a jego zaplecze to boks, który trenował amatorsko. Bzik nie będzie miał łatwej przeprawy, bo stanie naprzeciwko faworyta całego dzisiejszego turnieju. Daniel HUNTER Więcławski wniósł na wagę aż 103,2 kg! Hunter jest nie tylko dużo cięższy od Bzika, ale także niemal o głowę od niego wyższy. Będzie to dla niego już 3. starcie na ringu Gromdy. Jego pierwsze występy miały miejsce podczas 4. odsłony gali. Wówczas HUNTER ekspresowo wygrał w rundzie 1. Półfinał jednak okazał się dla niego dość pechowy, trafił tam bowiem na jednego z najlepszych zawodników na Gromdzie – Tomasza Gromadzkiego. Stoczył z nim 5-rundowy wyrównany bój, w którym ostatecznie został zdyskwalifikowany za notoryczne ściąganie głowy swojego rywala.

typy gromda

Rafał ŁAZAR Łazarek – Kamil RUDY Zgliński- typy i kursy

Łazar jest już od dłuższego czasu wręcz twarzą Gromdy, znajduje się w niemal wszystkich trailerach i zapowiedziach gali. Niestety, nie zawsze dobrze radzi sobie w ringu ze swoimi przeciwnikami. Trzeba jednak oddać Łazarkowi, że zawsze zostawia sporo serca w walce i nigdy się nie poddaje, dlatego też ciągle znajduje się dla niego miejsce na karcie walk. Dla Łazara będzie to już 5. gala Gromda na, której wystąpi. Jak dotąd jego bilans to 3-2. Uległ tylko turniejowym zwycięzcom: Tomaszowi Gromadzkiemu i Mateuszowi Kubiszynowi. Jego dzisiejsza konfrontacja ze Zglińskim będzie Superfightem numer 2 na dzisiejszej gali. W dniu ważenia Łazar wniósł na wagę 91,6 kg, czyli o niemal 7 kg więcej od swojego rywala. Wydaje się, że to weteran Gromdy jest w tej konfrontacji faworytem, nie tylko ze względu na swoje doświadczenie, ale także na fakt, że w ringu potrafił rywali odprawiać z kwitkiem.

zakłady gromda

Gdzie obstawiać Gromdę 7?

Oficjalnym bukmacherem organizacji Gromda jest Betclic. Bukmacher Betclic jest jedynym legalnym bukmacherem, u którego można na terenie naszego kraju obstawiać galę Gromda – zarówno przed wydarzeniem, jak i w jego trakcie.

Proponowany kupon

kupon gromda 7 typy i kursy

Bonusy bukmacherskie w Betclic na Gromdę

Jeśli chcesz obstawiać walki na 7. edycji Gromdy, a nie masz jeszcze konta w Betclic, załóż je z naszym kodem promocyjnym o treści “ZAGRANIE50”. Z tym kodem zyskujesz zakład bez ryzyka na kwotę 50 PLN ze zwrotem na konto depozytowe! Poza tym Betclic oferuje swoim użytkownikom inne bonusy – sprawdź już teraz, jakie promocje czekają na Ciebie u oficjalnego bukmachera gali Gromda!

fot. PressFocus

FAQ

Jaka jest walka wieczoru gali GROMDA 7?

W walce wieczoru zmierzą się: Bartłomiej “BALBOA” Domalik - Dawid “MAXIMUS” Żółtaszek

Gdzie obstawiać galę Gromda 7?

Galę Gromda 7 możesz obstawić u oficjalnego bukmachera - Betclic.

  • Tagi

Zaloguj się aby dodawać komentarze