Czas już na piąty dzień siatkarskich mistrzostw świata, które z każdym kolejnym dniem nabierają rozpędu. Jeżeli mówimy o sytuacji gospodarzy w grupach, to w o wiele bardziej komfortowej sytuacji przed trzecią grą są biało – czerwoni, którzy plasują się na pierwszym miejscu z kompletem oczek. Z kolei Słoweńcy znajdują się na drugiej pozycji z dorobkiem czterech punktów. Dlaczego tym razem wspominam właśnie o tych kadrach i ich występach na mundialu? Otóż dlatego, że to właśnie z typami na te dwa mecze jest związany mój dzisiejszy tekst; a kupon z tymi dwoma wskazaniami stawiam w Totalbet.

Totalbet koszulka
Totalbet koszulka
tylko na Logo Zagranie - typy bukmacherskie

100% do 5000 zł od depozytu + 200 zł zakład bez ryzyka (zwrot na depozyt) + 35 zł freebet BEZ depozytu

Odbierz darmowe środki za samą rejestrację!

Kod rejestracyjny
ZAGRANIE kod skopiowany kopiuj
skopiuj kod
Funkcjonalności:
freebet
aplikacja mobilna
zakłady na żywo
sporty wirtualne
Bonusy:

OD DEPOZYTU: 100% do 5000 zł, CASHBACK: 200 zł, FREEBET: 25 + 10 zł

pokaż szczegóły ukryj szczegóły

Polska vs Stany Zjednoczone: typy, kursy bukmacherskie i zapowiedź meczu (30.08.2022 r.)

Obie rywalizacje rozpoczną się o godzinie dwudziestej trzydzieści. Najpierw odwołam się do meczu biało – czerwonych, gdyż uważam, że z perspektywy polskiego fana jest to bardziej interesujące spotkanie. Tym razem podopiecznym Nikoli Grbicia przyjdzie zmierzyć się już z dużo wyżej notowaną reprezentacją niż we wcześniejszych konfrontacjach, kiedy to mierzyli się z Meksykiem i Bułgarią. Awans do następnej fazy turnieju już został zgodnie z planem zapewniony, więc czas na ostatni sprawdzian przed pierwszym meczem o wszystko. Stany Zjednoczone to reprezentacja, która od lat słynie z tego, że prezentuje wymagającą siatkówkę, zarówno kiedy mówimy o męskiej, jak i żeńskiej kadrze.

O tym, jak dotkliwie potrafią uczyć siatkówki, pokazali choćby w ostatnim spotkaniu z biało – czerwonymi, zwłaszcza w trzeciej partii. Prawdą jest, że wówczas graliśmy w Lidze Narodów, czyli turnieju służącym do testowania formacji, szykowania formy pod mistrzostwa np. świata, lecz porażka w takim stylu do zera zawsze jest długo pamiętana przez kibiców. Czy po dzisiejszym spotkaniu właśnie w ten sposób to kibice kadry USA będą tak wspominali mecz z Polakami? O tym za chwilę, a na razie przywołam statystyki związane ze spotkaniami biało – czerwonych z siatkarzami Stanów Zjednoczonych.

Statystyki warte spojrzenia przed obstawianiem meczu Polski z USA na mistrzostwach świata:

 • Reprezentacje w oficjalnych grach mierzyły się ze sobą 28 razy, z czego Polacy zwyciężali 13-krotnie.
 • W ostatnich 10 grach biało – czerwoni pokonywali Stany Zjednoczone 4-krotnie, kolejno w latach: 2018, 2019, 2021 i 26 czerwca bieżącego roku.
 • Od 2018 roku te reprezentacje mierzyły się ze sobą 8-krotnie i po 4 razy zwyciężała każda ze stron.
 • W ostatnich 10 meczach 5-krotnie ich pojedynki kończyły się w trzech partiach, 3-krotnie po czterech setach, a dwukrotnie po tie-breaku.
 • Bilans ostatnich 5 gier tych reprezentacji prezentuje się w ten sposób, że Polska ma 5 zwycięstw, a USA porażkę i 4 wiktorie. Przegrana rozdziela „serię” kolejnych dwóch zwycięstw.
 • Polacy zwyciężali kolejno nad: Meksykiem, Bułgarią, Argentyną, Ukrainą i Włochami, a USA nad Bułgarią i Meksykiem, później przegrali z Francuzami po tie-breaku i pokonali właśnie Polaków i Brazylię.
 • Przed startem meczu biało – czerwoni plasują się o oczko wyżej w tabeli od Stanów Zjednoczonych z tego względu, że wyżej wygrywali w poszczególnych partiach.
 • W oficjalnym rankingu FIVB również to Polacy znajdują się wyżej, gdyż zajmują pierwsze miejsce mając na koncie 388 punktów, a USA znajduje się na piątej lokacie z dorobkiem 340 oczek.

Interesujące typy związane z meczem Polski z USA na mistrzostwach świata

Pierwszym takim wskazaniem jest, że ich rywalizacja zakończy się po czterech setach, na co mamy kurs na poziomie 2.42. Kusząco prezentuje się również ten, który mówi, że doczekamy się tie-breaka. Jego wycena wynosi 3.07, lecz czy jest niemożliwa do wejścia, jak podpowiada kurs? Niekoniecznie. Dlatego też nie podejmuję się wskazania, czy aby na pewno nie zostanie rozegrana piąta partia. Co prawda kurs na brak tie-breaka w tym meczu wynosi raptem 1.32, a na to, że się odbędzie aż 2.99, lecz patrząc na dyspozycję obu zespołów i ich klasę, nie można wykluczyć żadnej opcji. Kolejnymi dwoma interesującymi wskazaniami jest to, że ten mecz zakończy się albo zwycięstwem Polaków, albo Stanów Zjednoczonych do jednego. W przypadku pierwszego typu mamy wycenę na poziomie 3.74, a drugiego 5.68. Wiadomo, że u polskiego bukmachera faworytem będzie rodzima kadra, lecz obstawiając to spotkanie należy stale mieć w pamięci to, w jak brutalny sposób obeszli się siatkarze USA z reprezentacją Nikoli Grbicia w półfinale tegorocznej siatkarskiej Ligi Narodów. Dlatego też w przypadku tego spotkania stawiam na bezpieczniejsze rozwiązanie.

Moje typowanie związane z meczem Polski z USA na mistrzostwach świata

Jednak zanim o nim, to przypomnę, że kupon stawiam w TOTALBET, ale to nie jedyny bukmacher, który oferuje zakłady na mecze siatkarskiego mundialu. U kogo najlepiej zagrać? Otóż wystarczy sprawdzić ranking najlepszych bukmacherów w Polsce, by się o tym przekonać. A teraz czas przejść do tego, na co czekają wszyscy czytelnicy tego tekstu. Mianowicie, sądzę, że czeka nas bardzo zacięte, emocjonujące spotkanie, które może pójść w każdą ze stron.

Totalbet
1.42
Suma setów w meczu: więcej niż 3.5: TAK

Tym bardziej, że obie kadry mają już awans i teraz grają „wyłącznie” o lepsze rozstawienie przed kolejną rundą. I mimo, że kusi postawienie na zwycięstwo Polaków, na których mamy wycenę na poziomie 1.64, tak wolę nie aż nadto nie ryzykować. Stąd me wskazanie wędruje w kierunku tego, że po prostu doczekamy się czwartego seta w tej konfrontacji. A kurs na to zdarzenie wynosi raptem 1.42, więc uprzedzam, że tym zdarzeniem po prostu podbijam wartość kuponu.

Słowenia vs Niemcy: typy, kursy bukmacherskie i zapowiedź meczu (30.08.2022 r.)

Odnośnie do tej konfrontacji, należy zauważyć, że również ciężko wskazać, kto okaże się zwycięzcą. Teoretycznie faworytem będą gospodarze, którzy w ostatnich latach częściej osiągają sukcesy na międzynarodowych arenach, a do tego dziś wystąpią przed własną publiką. W jakim stopniu możliwe jest, by tzw. presja ścian okazała się pomocna dla siatkarzy reprezentujących niemieckie barwy? Wykluczyć tego nie można, choć przyznaję, że wątpię w to. Swoje stanowisko opieram na podstawie tego, jak oba zespoły prezentowały się w poprzednich dwóch spotkaniach. Teoretycznie obie mają o co grać, bo obie mają szanse awansować z drugiego miejsca.

W lepszej sytuacji są Słoweńcy, którzy mają cztery oczka, lecz pamiętajmy, że Niemcy mają tylko o punkt mniej. Francuzi, którzy przewodzą w grupie są poza zasięgiem, gdyż mają pięć punktów po dwóch meczach, a w ostatniej kolejce zmierzą się z Kamerunem. Tak, jedną z drużyn, która do tej pory nie ugrała nawet seta na tymże globalnym czempionacie. Oczywiste jest, że za chwilę dokonam statystycznego porównania dyspozycji zespołów, a na razie przypomnę, że w każdej chwili możesz sprawdzić – w zakładce TYPY: Siatkówka – jak idzie nam typowanie siatkarskich spotkań, w tym tych, które są bezpośrednio związane z rywalizacją na mundialu.

Statystyki warte spojrzenia przed obstawianiem meczu Słowenii z Niemcami na mistrzostwach świata:

 • Przed 3. kolejką Słoweńcy plasują się na 2. pozycji mając o punkt więcej na koncie od Niemców.
 • Dotychczas Słoweńcy wygrali 5 setów, a stracili 3 partie, a u Niemców mamy taką sytuację, że po obu stronach tego bilansu należy wpisać cyfrę „3”.
 • Analizując grę tych drużyn należy zauważyć, że dużo lepiej w praktycznie każdym elemencie gry prezentowali się Słoweńcy, którzy dali świetne widowisko w konfrontacji z Francuzami.
 • U Niemców najbardziej szwankuje utrzymanie koncentracji przez cały mecz, by prezentować równą formę, a u Słoweńców gra serwisem i z kontrataku.
 • Słoweńcy z Trójkolorowymi zagrali jedną z najdłuższych partii w całym turnieju, gdyż ich czwarty set zakończył się wynikiem 34:32 na korzyść Francji.
 • Patrząc na dane od 2012 roku, to te drużyny grały ze sobą 6 razy, z czego aż 4-krotnie lepsi okazywali się siatkarze z Niemiec.
 • Słoweńcy wygrywali w następujących latach: 2016 i 2020, kiedy to wygrywali pierw do jednego, a później do dwóch.
 • Co ciekawe, w pierwszych ich trzech grach mecze kończyły się za każdym razem po trzech odsłonach, a od 2016 r. zawsze po czterech lub więcej setach.
 • Bilans ich ostatnich 5 gier prezentuje się następująco – u Niemców mamy: W – P – P – W – P, a u Słoweńców: P – W – W – P – P.

Interesujące typy związane z meczem Słoweńców z Niemcami na mistrzostwach świata

Pierwszym takim znaczącym jest kurs na triumf Słowenii, który wynosi 1.39 względem aż 2.94 na Niemców. Nawet to, że Niemcy ugrają seta wedle bukmachera TOTALBET nie jest tak oczywiste, jak mogłoby się wydawać, gdyż wycena zdarzenia wynosi aż 3.06! Jest to o tyle zaskakujące, że już kurs na to, że będziemy mieli więcej niż trzy sety wynosi 1.47 względem 2.45, że rywalizacja zakończy się po trzech odsłonach. Odnośnie do tego, w ilu partiach zakończy się rywalizacja, to jeżeli chciałbyś typować, że w trzech, to spotkasz się z wyceną na poziomie 2.48, jeśli czterech to z 2.43, a jeżeli z pięciu, to z kursem na poziomie aż 3.28! Na jakie jeszcze typy zwróciłbym uwagę, gdybym nie stawiał na swój, który przedstawię niżej?

Otóż jeśli miałbym bardziej zaryzykować, to zastanowiłbym się nad wskazaniami, kto zwycięży, w której partii. Jeżeli chcesz postawić na to, że w pierwszej zwyciężą Słoweńcy, to spotkasz się z kursem na poziomie 1.54, a na Niemców mamy wycenę na poziomie 2.33. Z każdym kolejnym setem kursy zaczynają się coraz bardziej rozjeżdżać, gdyż na gospodarzy turnieju i tego meczu mamy wyceny kolejno 1.51 i 1.50, a na naszych zachodnich sąsiadów: 2.39 i 2.42. Jeżeli również jesteś zdania, że ta rywalizacja może zakończyć się w czwartej odsłonie, to dodam, że kurs na to, że zwyciężą w niej Słoweńcy wynosi 1.53, a że Niemcy – 2.34. Ostatnim z ryzykownych typów – moim zdaniem – jest to, że w premierowej odsłonie obie drużyny zdobędą więcej niż czterdzieści pięć punktów. Na to zdarzenie mamy wycenę na poziomie 1.72 względem 1.97, że do tego nie dojdzie.

Moje typowanie związane z meczem Słowenii z Niemcami na mistrzostwach świata

Tym razem zaryzykuję nieco bardziej i sądzę, że Niemcy prowadzi przez Michała Winiarskiego będą w stanie się postawić przeciwnikom, co ostatecznie przełoży się na jedną wygraną partię. Kurs na zdarzenie, że nasi zachodni sąsiedzi zwyciężą dokładnie jednego seta wynosi 3.33. Choć za chwilę przedstawię swój finalny typ, tak o tym wspominam tu, gdyż oba są wręcz identyczne. Ten wspomniany jako pierwszy w tym miejscu jest o wiele bardziej ryzykownym typem względem pierwszego wskazania, lecz tym razem wolę zaryzykować. Po pierwsze za dużo bezpiecznych typów już nie wchodziło w ostatnim czasie, a do tego obie drużyny zdążyły się już zaprezentować w dwóch meczach. Patrząc na ich dyspozycję, sądzę, że Słoweńcy zwyciężą trzy do jednego, na co mamy kurs na poziomie 3.34; czyli wręcz identyczny, jak wspomniany wyżej.

Totalbet
3.34
Dokładny wynik meczu - 3:1

Propozycja kuponu:

TOTALBET, kupon, MŚ, dzień 5

fot. Roberto Tommasini/PressFocus

 • Tagi

Zaloguj się aby dodawać komentarze