Po emocjach związanych z KSW możemy zasiąść do późniejszej gali UFC FN! Amerykański gigant także przygotował kilka ciekawych zestawień, na karcie znajdziemy m.in. Dawida Zawadę, byłego zawodnika KSW, który identyfikuje się jako “Na papierze Niemiec, ale w sercu Polak”. Niewątpliwie ta walka może być bardzo zacięta i nie ma w niej faworyta.

Kliknij link i załóż konto z kodem promocyjnym ZAGRANIE, aby otrzymać:

2100 PLN od 2. depozytu + 600PLN bez ryzyka + 20 PLN Freebet!

Koszulka Fortuna zakładów bukmacherskich
Koszulka Fortuna zakładów bukmacherskich
tylko na Logo Zagranie - typy bukmacherskie

50% do 200 zł od 2. depozytu

+ 600 zł zakład bez ryzyka + 30 zł darmowe zakłady

Kod rejestracyjny
ZAGRANIE kod skopiowany kopiuj
skopiuj kod
Funkcjonalności:
freebet
aplikacja mobilna
zakłady na żywo
sporty wirtualne
Bonusy:

OD 2. DEPOZYTU: 200 zł
ZAKŁAD BEZ RYZYKA: 600 zł
FREEBETY: 20 zł + 10 zł

GRA BEZ PODATKU: +14% do wygranych

pokaż szczegóły ukryj szczegóły

Modestas “The Baltic Gladiator” Bukauskas (11-4) vs Khalil “The War Horse” Rountree (8-5)

Jednym z pojedynków, które przykuwają uwagę jest z pewnością starcie byłego przeciwnika Michała Oleksiejczuka – Modestasa Bukauskasa, który po wyrównanej walce przegrał ostatnio z Lordem. Bukauskas jest dość specyficznym zawodnikiem wagi półciężkiej, bo wydaje się, że nie dysponuje raczej mocarnym uderzeniem, a w walce z Michałem Oleksiejczukiem ciągle orbitował wzdłuż oktagonu i korzystał ze swojego zasięgu, kąsając naszego rodaka z dystansu. Oleksiejczuk natomiast wręcz gonił nieskorego do wymiany ciosów Litwina. Nie da się jednak ukryć, że w swojej taktyce Bukauskas był mocno skuteczny, a i jeden sędzia uważał, że to on w tej walce zaprezentował się lepiej.

Nieco innym zawodnikiem wydaje się być Khalil Rountree, który… także ostatnią walkę przegrał z Polakiem – Marcinem Prachnio. Był to wówczas katastrofalny występ Amerykanina. Co warte podkreślenia, Rountree z Polakiem przewalczyli aż 3 rundy! To w przypadku obu zawodników było dość nieoczekiwane, bo nie wliczając starcia z Polakiem Rountree tylko raz na ostatnie 8 walk dotrwał do decyzji sędziowskiej. W Khalilu widać było ostatnio ewidentny brak ognia i chęci doprowadzenia walki do zwycięstwa. Amerykanin podłączył w pewnym momencie Marcina, który zatańczył na nogach, jednak nie poszedł za ciosem i nadal utrzymywał takie samo (dość statyczne) tempo walki, które nie było dla niego korzystne. W dystansie to Prachnio był celniejszy i lepiej radził sobie w obszarze kickboxerskim. Dzięki temu sędziowie wskazali na jego zwycięstwo.

Dla obu zawodników kolejna przegrana będzie trzecią z rzędu w UFC i może oznaczać, że pokonany pożegna się z organizacją. Biorąc pod uwagę ostatnie występy i bardzo taktyczne podejście do pojedynku, być może tym razem także zobaczymy dość ostrożne podejście do walki. Wszak jeden błąd może zaważyć o kontrakcie. W konfrontacji obu zawodników to raczej w Modestasie Bukauskasie upatruję faworyta tego starcia. Uważam, że to on lepiej kontroluje dystans. Litwin dysponuje również dużo lepszym bakiem z paliwem. Amerykanin natomiast najgroźniejszy będzie zapewne przez pierwszą rundę i być może początek drugiej. Bukauskas pokazał w walce z Oleksiejczukiem, że dobrze walczy na wstecznym biegu, nie jest łatwo go zagonić pod siatkę i nie panikuje pod naporem rywala. Uważam, że wykorzysta swoją kondycję i zaciągnie rywala na głęboką wodę – a potem go ubije lub zdominuje. Ja dziś typuję z Fortuną – zapoznaj się koniecznie z recenzjami o tym bukmacherze i sprawdź, z jakich promocji i bonusów możesz skorzystać: https://zagranie.com/bukmacherzy/!

Fortuna
1.60
M. Bukauskas wygra walkę

grupa 40

Jeśli chcesz więcej typów ze świata sportów walki, dołącz do naszej grupy!

Dawid “Sagat” Zawada (17-6) vs Alex “The Great White” Morono (19-7)

Nie jest łatwa przygoda Davida Zawady w UFC. Były zawodnik KSW pod banderą amerykańskiego giganta nie prezentuje się jak dotąd zachwycająco. Urodzony w Polsce zawodnik jak dotąd stoczył 4 pojedynki dla UFC. Aż 3 z nich przegrał, a wygrać udało mu się dość nieoczekiwanie z bratem Khabiba Nurmagomedova – Aboubakarem. Mimo takich rezultatów widać gołym okiem progres w poczynaniach Sagata, który mimo że przegrał, to nadzwyczaj dobrze zaprezentował się w starciu z Ramazanem Emeevem. Walka z Rosjaninem była bardzo bliska i co ciekawe, każdy z sędziów punktował ją inaczej. Zawada w walce z Emeevem pokazał, że wyciąga wnioski z przegranych walk, urozmaica ciągle swoje akcje i wcale nie jest łatwym do pokonania zawodnikiem.

Polak jak dotąd w każdej walce był underdogiem. Biorąc pod uwagę, że decyzje sędziowskie, które przesądziły o wyniku jego dwóch walk były niejednogłośne oraz że raz udało mu się wygrać, można mieć wrażenie że Zawada jest delikatnie niedoceniany przez bukmacherów. Jest to widoczne szczególnie w kursach otwarcia, które oscylowały w granicach 2.50 na jego zwycięstwo. Dziś wiktoria Zawady wyceniana jest już tylko na 2.07, co oznacza, że gracze wierzą w jego zwycięstwo.

Alex Morono to duże wyzwanie dla Polaka. Amerykanin ostatnio pokonał Donalda Cerrone, a wcześniej mierzył się z Anthonym Pettisem. The Great White w klatce stara się robić dużo, a przynajmniej więcej niż jego rywal, jednak nie zawsze mu się to udaje. Warto dodać, że Morono wskoczył do zbliżającej się walki z Sagatem na około 2 tygodnie przed. Powodem ku temu jest wypadnięcie z karty poprzednio zapowiadanego przeciwnika Zawady, czyli Sergeya Khandozhko, ze względów zdrowotnych.

To starcie będzie bardzo bliskie. Nie ma w nim wyraźnego faworyta. Zawada będzie w stójce prawdopodobnie wolniejszy od Morono, ale jego zwycięstwa upatruję w sile i zasięgu Niemca-Polaka, bo w tym obszarze będzie przeważał.

Fortuna
2.08
D. Zawada wygra walkę

Tylko z kodem promocyjnym: ZAGRANIE

  • Dla nowych graczy
  • Pierwszy zakład na nowym koncie będzie bez ryzyka!
  • Dowolny kupon, dowolne zdarzenia.
  • Stawka maksymalnie 600 PLN – zwrot z odjęciem 12% podatku na konto bonusowe.
  • Bonus o równowartości stawki kuponu, objętego bonusem zostanie przypisany do iKonta uczestnika w terminie 3 dni.
  • Jednokrotny obrót bonusem

fot. Leonardo Benassatto

Zaloguj się aby dodawać komentarze