Faza play-off ESL Pro League rozpoczęła się już wczoraj i na sam start dostaliśmy dwa bardzo ciekawe starcia, bo w obydwu przypadkach potrzebna była trzecia mapa do wyłonienia zwycięzcy. Ostatecznie do następnej rundy przeszły drużyny Vitality oraz Ninjas in Pyjamas, a dziś kolejne cztery będą walczyć o miejsce w ćwierćfinałach, w tym drużyna z dwoma Polakami w składzie. Na pierwszy ogień polecą dziś drużyny Forze oraz Ence, które w swoich grupach prezentowały się całkiem nieźle, dziś kursy w tym spotkaniu są niezwykle wyrównane. Później będziemy świadkami starcia Fnatic z Liquid i tutaj sytuacja prezentuje się zgoła inaczej, bo wyraźnymi faworytami są tutaj zawodnicy z Ameryki. Czy będziemy dziś świadkami niespodzianek i długich, zaciętych rywalizacji jak wczoraj? Czy jednak faworyci gładko przejadą się po oponentach?

Załóż konto w STS i graj bez ryzyka do 234PLN!

Zwrot na konto depozytowe z kodem: ZAGRANIE

Forze – ENCE
08.09.2021 r. Godz. 16:00

STS KOD PROMOCYJNY – Na start chciałbym wam podesłać link do opisu promocji u tego bukmachera!

Zaczynamy od pojedynku, który jeszcze przed rozpoczęciem tego sezonu pro ligi mógłby wydawać się nudny, w końcu ani Forze, ani Ence w ostatnim czasie nie wyróżniali się specjalnie na światowej scenie. Ich występy w fazie grupowej pokazały jednak, że są oni graczami liczącymi się w walce o punkty, w walce o najwyższe cele. Po dzisiejszym spotkaniu co prawda jedna z tych drużyn pojedzie do domu, jednak druga będzie mogła walczyć w ćwierćfinałach turnieju. Co tutaj typuję, gdzie widzę mocne punkty obydwu drużyn, kto jest faworytem i czy liczba punktów zdobytych w grupie ma znaczenie?

Forze w fazie grupowej zdobyli dwanaście punktów, chociaż obraz tej grupy może być trochę zaburzony, bo tak słabego G2 nie widziałem już od dawna, a Complexity było osłabione kontuzją zawodnika. Niemniej jednak, Forze pokazali się z bardzo dobrej strony, wygrywając cztery spotkania i w łatwy sposób gwarantując sobie awans do kolejnej fazy rozgrywek. Na ten moment notują oni serię czterech wygranych spotkań z rzędu, co może tylko dobrze rokować przed spotkaniem z ENCE, zwłaszcza że trzy spośrd tych meczów zakończyły się wynikiem 2:0. Ich najlepszą mapą, będącą w zasadzie twierdzą nie do zdobycia jest Mirage, gdzie nie zostali pokonali od siedemnastu spotkań!!! 96 procent wygranych map spośród 25 rozgrywanych to niesamowity wynik i ta mapa wydaje się być po prostu stworzona dla ekipy Almazera. Jest to wyraźny punkt przewagi dla nich, bo przeciwnik musi, albo zrezygnować ze swojego zwyczajowego wykluczenia i odrzucić tę mapę, albo próbować zdobyć tę fortecę, co wydaje się być wręcz niemożliwym zadaniem.

ENCE co prawda wygrało trzy spotkania w grupie, jednak według mnie będąc w takiej grupie, dziewięć punktów to świetny wynik. W przerwie pomiędzy fazami turnieju ENCE przegrało co prawda trzy spotkania na słabsze drużyny, jednak może to wynikać po prostu z maksymalnego skupienia właśnie na dzisiejszy mecz, wiec nie przywiązywałbym dużej wagi do tych potyczek. W doskonałej formie indywidualnej są tacy zawodnicy jak Hades, Dycha, również Doto trzyma się powyżej ratingu 1.14! Być może w perspektywie całego spotkania nie świadczy to o ogromnej przewadze tej ekipy, dlatego też to Forze jest faworytem bukmachera, jednak według mnie przynajmniej jedna mapa padnie łupem Ence, oczywiście Nuke jest tutaj oczywistym wyborem dla nich. Forze jest w delikatnie lepszej formie, jednak nie lubią oni tej mapy, rzadko ją grają i wygrywają mało spotkań na niej. Pod hasłem STS bonus znajdziecie ciekawe niespodzianki dla nowych graczy!

Podsumowując, według mnie over 2,5 mapy jest idealnym typem na to spotkanie, bo według mnie będziemy dziś świadkami dosyć wyrównanego starcia, przynajmniej pod kątem ilości map. Według mnie Forze wygra swój wybór, czyli prawdopodobnie Mirage i również ENCE dopisze sobie punkt na swojej mapie. Obydwie drużyny mają pewne wady, jednak dobra forma strzelców czasami je zakrywa. Dla mnie Forze nie zdominuje ENCE i nawet jeśli ostatecznie wygrają to spotkanie, to będzie im potrzebna trzecia mapa do udowodnienia swojej wyższości. Od tego typu zaczynam mój kupon w STS zakłady bukmacherskie!

STS
1.90
Powyżej 2,5 mapy

Baner grupy typerskiej facebook

Liquid – Fnatic
08.09.2021 r. Godz. 19:15

Szanse w drugim spotkaniu rozkładają się zupełnie inaczej, bo tutaj Liquid jest zdecydowanym faworytem, a kursy idealnie to odwzorowują, bo również według bukmacherów dużo bardziej prawdopodobne jest zwycięstwo amerykańskiej ekipy. Co ja sądzę o tym spotkaniu, czy warto iść w stronę Liquid, czy jednak szukać jakichś atrakcyjnych kursów w innych zdarzeniach? Sts ma całkiem szeroką ofertę na ten mecz, sprawdźcie opinie i recenzje na ich temat, ja tymczasem przechodzę do najważniejszych punktów!

Przede wszystkim należy zacząć od tego, że Liquid było bardzo bliskie awansu z pierwszego miejsca w grupie, bo ostatecznie mieli oni tyle samo punktów co Gambit, jednak to Rosjanie okazali się być lepsi w bezpośrednim starciu, zatem to oni zaczną zmagania od kolejnej rundy. Tak czy inaczej, Liquid skończyło na drugim miejscu, z 12 punktami na 15 możliwych, jedną porażką na pięć spotkań. Przegrali oni jedynie trzy mapy na przestrzeni całego turnieju, trzy spotkania zakończyły się ich zwycięstwem 2:0. Takie statystyki robią wrażenie i nie dziwi mnie ich faworyzowanie w zestawieniu z Fnatic, którzy ledwo co dostali się do tego etapu, a to wszystko za sprawą lepszego bilansu niż Faze, które również miało dziewięć punktów w grupie C.

Fnatic podczas tego sezonu ESL Pro League prezentowali się o wiele lepiej, niż na ostatnich turniejach, jednak ciągle ich poziom jest bardzo daleki od wysokiego. O ile drużyny takie jak EG czy Faze nie byli w stanie wypunktować braków w grze i przygotowaniu tej formacji, tak nie możemy ignorować tego, że Fnatic dopiero bardzo powoli podnosi się z dna i buduje swoją formę, podczas gdy Liquid wznoszą się na jej wyżyny. Map pool jest wyrównany i również nie faworyzuje ekipy Krimza, nie mają oni jakiejś twierdzy, jak w przypadku Forze, czy po prostu najlepszej mapy, na której są wyraźnie lepsi od swoich dzisiejszych rywali. Często decydowali się oni na wybór Inferno, jednak Liquid również lubi tam grać i nie sądzę, żeby oddali żadną mapę bez walki.

Przez to, że obydwa zespoły nie rozgrywały zbyt dużej ilości spotkań w ostatnim czasie, to trudno tutaj przytoczyć jakieś statystyki, bo będą one niewyraźne na tle tak małych liczb, jednak według mnie swoją postawą w fazie grupowej Liquid udowodniło, że jest drużyną o dwie klasy wyżej od Fnatic, przynajmniej na ten moment. Spodziewam się ich łatwej wygranej, być może nawet 2:0, patrząc na map pool obydwu ekip, jednak sam ostatecznie, dla uzupełnienia kuponu decyduje się po prostu na czyste zwycięstwo drużyny Fallena. Dla mnie są oni lepsi, bardziej skoordynowali, dokładniej przygotowani i to oni bardziej zasługują na awans do kolejnej rundy! Wy zasługujecie na jeszcze więcej typów na esport, dlatego wpadajcie na naszą stronę i grupę!

STS
1.48
Liquid wygra spotkanie

Zasady promocji:

  • Kwota: możesz zawrzeć zakład za dowolną stawkę, ale otrzymasz maksymalnie 234 PLN zwrotu (minus podatek).
  • Promocja dostępna dla nowych klientów, którzy założą konto z kodem: ZAGRANIE
  • Akcja łączy się z bonusem powitalnym.
  • Jeśli Twój zakład zostanie rozliczony jako przegrany, otrzymasz zwrot.
  • Zwrot nastąpi na konto depozytowe, a nie w formie bonusu.
  • Maksymalna wysokość bonusu będzie pomniejszona o podatek od gry.
kupon sts esport 08.09.2021 r.

fot.Norbert Barczyk/pressfocus

Zaloguj się aby dodawać komentarze