Była pierwsza część analiz na wcześniejsze mecze Wyszejszaja Liha, czas na te późniejsze. Przed nami prawdziwy hicior białoruskiej ekstraklasy, tzw. Match of the Week pomiędzy Dynamem Brześć, a Dynamem Mińsk. Nie zapominajmy, że dwie godziny przed rozpocznie się rywalizacja Smalawiczy z BATE. Kto wyjdzie z tych pojedynków zwycięsko? Tym razem korzystamy z bukmachera, który w ten weekend oferuje zakład bez ryzyka do 230 PLN ze zwrotem na konto depozytowe!

Kliknij w link i załóż konto z kodem promocyjnym ZAGRANIE, aby otrzymać:

Najwyższy zakład bez ryzyka w Polsce za 230 PLN!

Chcesz więcej typów bukmacherskich? Dołącz do Grupy Zagranie!

FK Smalawiczy vs BATE (10.05. godz. 17:00)

Co dobrego powiedzieć o grze gospodarzy? Chyba nic. Uważam, że ten beniaminek jest najgorszą ekipą występującą w tym roku w Wyszejszaja Liha. Oczywiście tak jak zdecydowana większość z nas zaczęła oglądać i interesować się białoruską ekstraklasą i nie wiem, czy w historii była taka drużyna, którą kompletnie nie dało się oglądać. Tak jest właśnie ze Smalawiczy. Dzisiaj warto jednak włączyć sobie poczynania formalnych gospodarzy, ponieważ na swój stary stadion przyjeżdża wielkie BATE. Komu będą pomagać ściany? Chyba jednak gościom, którzy prezentują się coraz lepiej. Nie możemy jednak powiedzieć tak o beniaminku, który zawodzi na każdej linii. Okej, walczą, otrzymują sporo upomnień, ale nic z tego nie ma, często są po prostu gnieceni przez przeciwnika i popełniają mnóstwo głupich błędów, jak ten słynny z Dynamo Mińsk. Na domiar złego z powodu czerwonej kartki otrzymanej w rywalizacji z Eniergietykiem pauzuje podstawowy obrońca Konstantin Kotov. Czy Smalawiczy ma dzisiaj jakiekolwiek szanse?

BATE przyjeżdża na swój stary stadion w roli gościa, ale również wielkiego faworyta tego spotkania. Często jest jednak tak, że gdy idzie dobrze, to lekceważy się rywala. Zespół z Borysowa prezentuje się znakomicie i przyjemnie ogląda się poczynania piłkarzy trenera Kirilla Alshevsky. Akcje bramkowe często rozpoczynane są już na swojej połowie i nie ma tutaj przypadku. Spotkanie z Niomanem Grodno oprócz jednego błędu zostało rozegrane perfekcyjnie i jestem ciekawy, jak zmotywowani podejdą do rywalizaji ze Smalawiczy. Niestety nie znalazłem informacji czy jest tutaj jakaś współpraca klubów, wszak wypożyczenie swojego starego stadiony może na to wskazywać, ale fakty są takie, że BATE i daje pograć przeciwnikowi, ale również stawia na swoim. Ich styl gry jest zmienny, ale dzisiaj powinni pokazać, kto jest największym faworytem do mistrzostwa.

Ключавыя моманты (statystyki):

 • Ostatnie spotkanie Smalawiczy w lidze zakończyło się porażką 0:2 z Eniergietykiem-BDU
 • Smalawiczy znajduje się na 15. miejscu w lidze z dorobkiem 3 punktów
 • Ich bilans meczów domowych to jeden remis i trzy porażki
 • Ostatnie spotkanie BATE w lidze zakończyło się zwycięstwem 3:1 z Niomanem Grodno
 • BATE znajduje się na 3. miejscu w lidze z dorobkiem 13 punktów
 • Ich bilans meczów wyjazdowych to dwa zwycięstwa i dwie porażki
 • Dwa ostatnie spotkania, które rozgrywane były pomiędzy tymi drużynami zakończyły się dwoma wygranymi gości

Co obstawiać?

Nie ma pewniaków i ich nie będzie, ale pójdę tutaj w stronę BATE, a konkretnie ich goli. Uważam, że zdobędą ich minimum dwa w rywalizacji z moim zdaniem najsłabszą ekipą Wyszejszaja Liha. Widać u gości zwyżkę formy i końcu wszystkie trybiki zaczynają działać. Trzeba to jednak udowodnić na swoim starym stadionie w rywalizacji z beniaminkiem, który w obronie popełnia katastrofalne błędy. Do tego zabraknie ich podstawowego defensora Konstantina Kotova, a jak dobrze wiemy, w takich klubach się nie przelewa i często trzeba przemeblować pół składu, aby dobrze ustawić zespół. BATE u siebie w swoim mieście i z kibicami na obiekcie to dodatkowy plus po stronie gości. Ewentualna wygrana pozwoli wrócić, chociaż na chwilę tam, gdzie ich miejsce, a więc na fotel lidera. Mam nadzieję, że Białoruś mnie pod względem niby pewniaków nie zawiedzie i stawiam na dwa trafienia wicemistrza kraju.

Zdarzenie: FK Smalawiczy vs BATE

Typ: powyżej 1.5 gola BATE

Kurs: 1.50

Dynamo Brześć vs Dynamo Mińsk (10.05. godz. 19:00)

Skupiamy się w końcu na hicie tej serii gier. Pomimo tego, że przez pandemię rozgrywa się bardzo mało spotkań piłkarskich tak ten mecz, może stać na niezłym poziomie. Faworytem są gospodarze i słusznie, ale w takich rywalizacjach może dziać się wszystko. Szczęśliwie udało się awansować mistrzowi do wielkiego finału pucharu Białorusi, pokonując w dwumeczu Szachcior Soligorsk większą ilością goli zdobytych na wyjeździe. Potem niby zdecydowana wygrana z Biełszyną Bobrujsk, ale trzeba sobie jasno powiedzieć, że coś jest nie tak w ekipie gospodarzy. Od początku tej kampanii nie układa się kolorowo i wynikiem tych niepowodzeń jest dopiero 12. miejsce w tabeli! Kto by się spodziewał, że mistrz po takim czasie będzie zajmował tak odległą pozycję. Jedynym ratunkiem jest regularne punktowanie i nie można zważać na to, kto jest po drugiej stronie barykady. Trzy oczka muszą stać się faktem, aby poważnie myśleć o obronie zdobytego w tamtym roku trofeum.

Stołeczny klub to kolejny projekt, który do tej pory nie chce odpalić. Dynamo potrafić tak naprawdę wygrywać jedynie ze słabiakami typu Smalawiczy, czy Nioman Grodno, ale gdy przyjdzie im się zmierzyć z drużyną, która sobą coś reprezentuje jak Słuck, Haradzieja czy nawet Ruch Brześć to gości nie ma. Zwycięstwo z Torpedo Żodzino to jedyny wyjątek od tej reguły, bo było ono zasłużone, ale trzeba spojrzeć prawdzie w oczy i jasno sobie powiedzieć, że drużyna z Mińska sobie kompletnie nie radzi i potrzebne są tutaj zmiany. Nawet z aktualnym liderem Wyszejszaja Liha wyglądali bardzo blado, a to przecież Dynamo było według bukmacherów zdecydowanym faworytem. Może potrzebne jest takie starcie jak dzisiaj na przełamanie i o motywację stołecznych piłkarzy nie powinniśmy nas martwić. Co by nie mówić, czeka nas bardzo ciekawe rywalizacja w Brześciu.

Ключавыя моманты (statystyki):

 • Ostatnie spotkanie Dynamo Brześć w lidze zakończyło się zwycięstwem 3:0 z Biełszyną Bobrujsk
 • Dynamo Brześć znajduje się na 12. miejscu w lidze z dorobkiem 10 punktów
 • Ich bilans meczów domowych to jedno zwycięstwo, jeden remis i dwie porażki
 • Ostatnie spotkanie Dynama Mińsk w lidze zakończyło się porażką 1:2 ze Słuckiem
 • Dynamo Mińsk znajduje się na 13. miejscu w lidze z dorobkiem 9 punktów
 • Ich bilans meczów wyjazdowych to jedno zwycięstwo i dwie porażki
 • Pięć ostatnich spotkań, które rozgrywane były pomiędzy tymi drużynami na stadionie Dynama Brześć, zakończyły się jedną wygraną gospodarzy, dwoma remisami i dwoma zwycięstwami gości

Co obstawiać?

Mamy tutaj starcie dwóch ekip pogrążonych w kryzysie, ale jak na warunki białoruskiej piłki grającą do przodu i przede wszystkim technicznie. Każda z nich będzie starała się zdominować swojego rywala przez dłuższy czas, ale nie będzie to możliwe. Spodziewam się wyrównanej rywalizacji, gdzie możemy obejrzeć wszystko. Nie pójdę tutaj jednak w stronę kartoników, bo do prowadzenia tego meczu słusznie został wybrany nasz ulubieniec Amin, a więc w mojej opinii najlepszy krajowy arbiter, który nie szasta kartonikami na prawo i lewo, a stara się przemówić na spokojnie do głów piłkarzy. Najbardziej podobają mi się tutaj rzuty rożne. Zarówno Dynamo z Brześcia, jak i Dynamo z Mińska wykonują ich mnóstwo i są overowymi zespołami pod tym względem. Dokładając do tego stawkę spotkania oraz chęć odbicia się od dna możemy spodziewać się niezłego widowiska. Stawiam na minimum 10 kornerów w hicie Wyszejszaja Liha!

Zdarzenie: Dynamo Brześć vs Dynamo Mińsk

Typ: powyżej 9.5 rzutów rożnych

Kurs: 1.60

Zasady promocji:

 • Kwota: możesz zawrzeć zakład za dowolną stawkę, ale otrzymasz maksymalnie 230 PLN zwrotu (minus podatek).
 • Promocja dostępna dla nowych klientów, którzy założą konto z kodem: ZAGRANIE
 • Naliczenie zakładu bez ryzyka automatycznie na podstawie kodu: ZAGRANIE
 • Akcja łączy się z bonusem powitalnym.
 • Jeśli Twój zakład zostanie rozliczony jako przegrany, otrzymasz zwrot.
 • Zwrot nastąpi na konto depozytowe, a nie w formie bonusu.
 • Maksymalna wysokość bonusu będzie pomniejszona o podatek od gry.
 • Szczegółowy regulamin promocji <klik> 

Białoruś STS kupon na 10.05.

Chcesz więcej typów bukmacherskich? Dołącz do Grupy Zagranie!