Dzisiaj po raz ostatni przed Świętami spróbujemy naszych sił w Mistrzostwach Świata PDC 2022. Do tej pory brakuje nam kropki nad i w kuponach, abyśmy mogli cieszyć się z zielonego koloru. Jednak my dzisiaj spróbujemy wysoki kurs w zestawieniu triple, a na naszym kuponie pojawią się zawodnicy, którzy po raz pierwszy będą gościli na tegorocznych zawodach. Najbardziej wartościowym spotkaniem powinno być starcie Cross vs van Barneveld, czyli spotkanie dwóch Mistrzów Świata. Co proponuje na dzisiejsze zmagania? Sprawdźcie w poniższym artykule! 

Fuksiarz koszulka do baneru
Fuksiarz koszulka do baneru
tylko na Logo Zagranie - typy bukmacherskie

50% do 500 zł bez ryzyka + 40 zł na miesięczny dostęp do Polsat Box Go Sport!

(zwrot na konto główne - możesz od razu wypłacić)

Kod rejestracyjny
ZAGRANIE kod skopiowany kopiuj
skopiuj kod
Funkcjonalności:
aplikacja mobilna
zakłady na żywo
sporty wirtualne
Bonusy:

BEZ RYZYKA: 50% do 500 zł
POLSAT BOX GO: miesięczny dostęp

pokaż szczegóły ukryj szczegóły

Rob Cross vs Raymond van Barneveld: typ i kursy bukmacherskie (23.12.2021 r. – 22:00)

Skorzystaj z kodu promocyjnego od Zagranie i zarejestruj się w Fuksiarzu!

Ależ organizatorzy turnieju przygotowali meczycho na zakończenie drugich rund i wejściem w świąteczną przerwę. Na arenie Mistrzostw Świata PDC od 27 grudnia, z pewnością nie zobaczymy jednego z byłych Mistrzów Świata. Drabinka tak nieszczęśliwie się ułożyła, że w 1/32 finału spotkają się Rob Cross oraz Raymond van Barneveld. Z pewnością publiczność będzie podzielona w kwestii sympatyzowania i pomocy podczas rzutów. Dla jednych powrót Holendra jest dosyć przereklamowanym comebackiem, jednak w pierwszym spotkaniu pokazał, że jest dalej wartościowym graczem, który potrafi grać na jednej z wyższych średnich z zawodników biorących udział w pierwszej rundzie Mistrzostw. Bardzo dobre planowanie rzutów i pewność na D20. Może nie jest to zawodnik, który często zabiera nas do fulli z jego strony, ale w tym meczu się tego nie spodziewajmy, gdyż Rob Cross także taki nie jest, tym bardziej w obecnej roli rzutowej. Raymond wygrał 3:0 w stosunku setowym i miał prawie 97. punktów średniej. Do tego wydawał się być w miarę spokojny, co powinno dać mu większą swobodę w meczu. Czy to on awansuje dalej?

Tak łatwo, jak w pierwszym meczu z pewnością nie będzie. Raymond będzie miał do czynienia z zawodnikiem, który odnalazł swoją jedną z najlepszych dyspozycji w karierze, a więc z Anglikiem – Robem Crossem. Jest to obecnie 11. zawodnik świata i dla osób obserwujących darta nie będzie dziwne to, że spadł w tym zestawieniu. Miał on słabszy początek sezonu, jednak w drugiej części roku zaczął już grać na wysokim poziomie i rzadko schodził ze średnią poniżej 90. punktów. Problemem mogą być obecności na T20, aby zdobywać noty 140 i 180. Ostatnimi czasy nieco mu nie wychodzą te rzuty i wraca po zabraniu lotek niezadowolony, ale za to T19 jest w bardzo dobrej dyspozycji. Jak przygotował się do tego roku Mistrzostw?

Co obstawiać?

Panowie rywalizowali ze sobą po powrocie Holendra już dwukrotnie i co ciekawe, dwa razy to Raymond wychodził z nich zwycięsko. Były to co prawda mecze w Playersach, a więc zawody podłogowe, jednak to też może mieć znaczenie w odniesieniu do dzisiejszego pojedynku. Ja pokieruje swój typ w stronę Raymonda i jego wygrane legi w pierwszym secie. Osobiście uważam, że jest zawodnikiem, który szybciej zaaklimatyzuje się ze sceną, tym bardziej że dla Roba będzie to pierwszy mecz w tegorocznej rywalizacji. Dlatego gram na +1,5 handicap legów w 1. secie w stronę zawodnika z Holandii! 

Fuksiarz
1.55
Raymond van Barneveld +1,5 legów handicap w 1-wszym secie

grupa

Danny Noppert vs Jason Heaver: typy i kursy bukmacherskie
(23.12.2021 r. – 20:00)

Może nie będzie to jedno z najbardziej porywających spotkań w tej rundzie, jednak w przeciwieństwie do poprzedniego roku, Danny w tym sezonie jest w o wiele lepszej formie i jest notowany o wiele wyżej niż miało to miejsce na zeszłych Mistrzostwach. Holender ponownie rozpoczyna swoją przygodę z turniejem od 1/32 finału. Rok wcześniej miał on trochę szczęścia, gdyż przy słabszej formie trafił na zawodnika, który awansował poprzez wycofanie się Kleermakera. Zagrał z zawodnikiem RPA, Carolissenem. Wygrał to spotkanie 3:1, jednak zupełnie nie ma co nawiązywać do tego występu w porównaniu, co prezentuje teraz. Ostatnie występy telewizyjne, to bardzo dobre wyniki na wartościowych turniejach. Wszystko zaczęło się od bardzo udanych Playersów i to kilkukrotnie, gdzie bez większych problemów radził sobie z zawodnikami o niższych rankingach. Później miało to przełożenie na wyższej rangi wydarzenia. W 2021 znalazł się na liście jednych z największych progresów gry w porównaniu do poprzedniego roku. Był w półfinale Grand Prix, ćwierćfinale Mistrzostw Europy, a także miał okazję grać w półfinałach Playersów. Wysokie średnie i bardzo stabilne gry na doublach. Czy dzisiaj utwierdzi nas w przekonaniu, że może być zaskoczeniem turnieju?

Jego przeciwnik jest nieco nieobliczalny. Wszystko przez to, że znamy go głównie z turniejów podłogowych, a nie miał on licznych szans na udział w rywalizacji telewizyjnej. Obecnie plasuje się o 80 miejsc niżej od swojego dzisiejszego rywala. Zwykle gra na poziomie 85. punktów, co jest dość przeciętnym wynikiem, jak na poziom Mistrzostw. Potrafi zaskoczyć swoją obecnością na maxach, ale nie są to zbyt częste wizyty. Do tego ciężko mu jest utrzymywać wysoki poziom skuteczności na doublach i raczej wacha się ona w granicach 30%. Pierwszy mecz to duże szczęście w losowaniu i trafienie na nierozstawionego zawodnika, który nie ma miejsca rankingowego w PDC. Wygrał on 3:1 w stosunku setowym z Mathersem, a poziom spotkania stał na niskim poziomie i nie utrzymywał w napięciu. Dodatkowo nie ma on doświadczenia w grze na takich turniejach. Czy będzie on w stanie chociaż trochę zagrozić rywalowi?

Co obstawiać?

Co prawda będzie to pierwszy mecz Holendra na tegorocznej arenie Mistrzostw Świata, ale jakoś jestem dziwnie spokojny o jego dobry występ. Bardziej obawiałbym się tego, czy Jason nie odpali rakiety i nie będzie straszył rywala. Ja zaryzykuje i proponuję zakład na win Nopperta z handicapem setów, gdyż uważam, że jego obecna forma i umiejętności powinny dać mu spokojne zwycięstwo w jego debiutanckiej rundzie w tym roku mistrzostw.

Fuksiarz
1.57
Danny Noppert -1,5 setów handicap

Mensur Suljovic vs Alan Soutar: typy i kursy bukmacherskie (23.12.2021 r. – 15:30)

Ostatnim pojedynkiem, które przykuło moją uwagę w konstruowaniu tego kuponu, to starcie austriacko-szkockie. Z jednej strony, po raz pierwszy w tym roku na scenie Ally Pally zobaczymy Mensura Suljovicia. Zawodnika, który w poprzednim sezonie przegrał niespodziewanie zaskoczył odpowiednim przygotowaniem, pomimo dość słabej dyspozycji przy wcześniejszych turniejach. Taka sama sytuacja ma miejsce teraz i uważam, że nie ma co brać wyników z kilku poprzednich zawodów, gdyż obecna forma Mensura jest znakiem zapytania, a wiemy, że potrafi on bardzo dobrze grać w pierwszych rundach ważnych turniejów. Oczywiście zdarzają się wyjątki, ale przykładowo potrafił on zagrać dwa na cztery mecze w Grand Slamie na poziomie ponad 100. punktów na trzy lotki! Do tego ma on spory bagaż doświadczenia i z pewnością będzie miał wsparcie publiczności zgromadzonej w Alexandra Palace. Myślę, że jeżeli utrzyma formę doubli, to będzie on miał znacznie więcej do powiedzenia w tym meczu, ale czy jego rywal postawi wysokie warunki i znowu będziemy musieli zobaczyć średnią w okolicach 100. punktów?

Wydaje mi się, że nie, gdyż Alan zagrał bardzo słabo. Wydawał się być mocno zdezorientowany tym, jak odebrała go publiczność. Poziom jego występu stała na średniej poniżej 90. punktów na trzy lotki, a do tego musiał męczyć się aż 5 setów z zawodnikiem, który dawno nie pokazywał nam się na arenie telewizyjnej, czyli z Brazylijczykiem, Portelą. To samo mało miejsce w finałach Playersów, a nawet występ był jeszcze gorszy. Pokazuje to, że Soutar nie jest przygotowany do rywalizacji na poziomie Mistrzostw Świata. Nieliczne obecności na wartościach ponad 140. i tylko 13 na 34 trafione podejścia na wykończeniach. Jest to zdecydowanie za mało na zawodnika z Austrii, który moim zdaniem przygotowany będzie znacznie lepiej niż do Playersów, a bardziej zobaczymy jego oblicze z Grand Slamu.

Co obstawiać?

To spotkanie wydaje mi się, że może być dla obserwatorów bardzo różnie odbierane. Z jednej strony możemy zobaczyć niesamowity pojedynek, na wysokich średnich i wykończeniach, a z drugiej obaj panowie mogą zawieźć na całej linii. Są bardzo niesystematyczni w ostatnim czasie, jednak ja dzisiaj uważam, że wygra doświadczenie i umiejętność przygotowania do takiego turnieju. Moim typem na to spotkanie, jest zagranie na win Mensura Suljovicia!

Fuksiarz
1.72
Mensur Suljovic win

Triple dart Fiksiarz MŚ 23.12.2021

  • Tagi

Zaloguj się aby dodawać komentarze