Po krótkiej przerwie ponownie wracamy z typami na narciarstwo alpejskie. Jak do tej pory, trafiliśmy wszystkie z propozycji, które pojawiły się na stronie Zagranie. W jutrzejszej rywalizacji pojawimy się w dwóch miejscowościach, na których rywalizować będą zarówno panowie, jak i panie. Kobiety zmierzą się w Lienz, natomiast panowie pojadą do Bormio. Ostatnimi czasy z bardzo dobrej strony w GS spisywała się Polka, Maryna Gąsiennica-Daniel, jednak jej test na koronawirusa wyszedł pozytywny i nie zobaczymy naszej zawodniczki w rywalizacji w Austrii. Kogo zatem zamieścimy na naszym kuponie? Sprawdźcie poniższy artykuł! 

STS Zakłady Bukmacherskie
STS Zakłady Bukmacherskie
tylko na Logo Zagranie - typy bukmacherskie

1500 zł od trzech depozytów
+ 0 100 zł bez ryzyka + 40 zł Pewne ZBR

standardowa oferta to 1500 zł, a z naszym kodem zgarniasz 1600 zł

Kod rejestracyjny
ZAGRANIE kod skopiowany kopiuj
skopiuj kod
Funkcjonalności:
freebet
aplikacja mobilna
zakłady na żywo
sporty wirtualne
Bonusy:

OD DEPOZYTU: 1500 zł
ZAKŁAD BEZ RYZYKA: 100 zł
PEWNE ZBR: 40 zł
Kod promocyjny: ZAGRANIE

pokaż szczegóły ukryj szczegóły

Lienz K – Slalom Gigant: typy i kursy (28.12.2021 r. – 10:00)

Załóż konto w STS korzystając z naszego kodu promocyjnego i ciesz się wysokim zakładem bez ryzyka! 

Po dwóch latach przerwy ponownie wracamy na trasę w austriackim kurorcie w Lienz. Wtorkowy poranek rozpoczniemy od rywalizacji pań, które w Austrii zmierzą się w jednej z konkurencji technicznych, a więc w Slalomie Gigancie. Jak do tej pory w tej dyscyplinie narciarstwa najwięcej zwycięstw za 2021 rok zebrała Mikaela Shiffrin, która wygrała dwa z trzech odbytych GS. Tylko raz musiała uznać wyższość rywalki ze Szwecji, Sary Hector, ale nie straciła zbyt wiele w kontekście walki rankingowej, gdyż zajęła drugie miejsce. Zaraz za tymi zawodniczkami w klasyfikacji gigantowej jest Petra Vlhova. Zawodniczka ze Słowacji do tej pory jeszcze nie zaznała smaku zwycięstwa w tej konkurencji w tym sezonie, jednak nie można powiedzieć, że jest źle przygotowana do rywalizacji. Trzy razy wystąpiła w rywalizacji i zajmowała kolejno: 3, 4 i 5. miejsce. Całość daje jej uplasowanie na 3. pozycji w rankingu zawodniczek sklasyfikowanych w slalomie gigancie. W dwóch poprzednich startach w Lienz nie była nigdy w najlepszej trójce zawodniczek. Tym razem musi jednak wykorzystać fakt, że nie będzie głównej kandydatki do zwycięstwa, a więc Mikaeli Shiffrin, która otrzymała pozytywny test na koronawirusa, podobnie jak Maryna Gąsiennica-Daniel. Petra w 2020 roku zajęła 5., a w 2018 roku 7. miejsce. Nie były to medalowe pozycje, jednak dawały Słowaczce czołowe pozycje, na którą dzisiaj także będziemy polować.

Po wykonanych testach na obecność koronawirusa z rywalizacji wypadły dwie główne kandydatki do wygrania wtorkowego giganta. Przez dwa dni nie obejrzymy na trasie w Lienz Mikaeli Shiffrin oraz Lary Gut-Behrami. Pod ich nieobecność za faworytkę uważa się Sarę Hector. Szwedka ma szansę na zdobycie drugiego z rzędu pierwszego miejsca, co byłoby dla Szwecji zrównaniem historycznego osiągnięcia, legendarnej Anji Paerson. Oprócz wcześniej wspomnianych zawodniczek bardzo dobrze ostatnio prezentuje się także Tessa Worley. W stawce znajduje się także zwyciężczyni ostatniej kryształowej kuli za slalom gigant, Włoszka – Marta Bassino. 

Co obstawiać?

Moja pierwsza propozycja to pozycja Petry Vlhovej w najlepszej 6. zawodów. Słowaczka musi wykorzystać absencję głównych rywalek w tej konkurencji, co może dać jej możliwość zbliżenia się do Amerykanki w klasyfikacji generalnej i gigantowej. Do tej pory jeszcze nie stała w tej miejscowości na podium w Pucharze Świata, ale należy pamiętać, że od ostatniego startu minęły dwa lata, a zawodniczka ze Słowacji zmieniła trenera i skupia się w tym roku na konkurencjach technicznych.

STS
1.40
Petra Vlhova TOP6

Drugą zawodniczką, która ląduje na nasz kupon to Francuzka, Tessa Worley. Ostatnio zaskakuje swoją dyspozycją i od początku sezonu jeszcze nie wypadła z najlepszej 10. w każdych zawodach gigantowych. Moim zdaniem podobnie będzie tym razem, tym bardziej że nie zobaczymy na trasie Shiffrin, Gut-Behrami oraz Maryny. Na nasz kupon dodajemy TOP10 Tessy! 

STS
1.20
Tessa Worley TOP10

grupa

Bormio M – Zjazd: typy i kursy bukmacherskie (28.12.2021 r. – 11:30)

Większy ścisk do wygrywania zjazdów i konkurencji szybkościowych jest u panów, gdzie za każdym razem mamy kilku kandydatów do wysokich lokat na wszystkich trasach. Od początku sezonu możemy zobaczyć bardzo dobre przygotowanie do sezonu ze strony Norwega – Aleksandra Kilde, który w swoich występach zaczął od falstartu w supergigancie, jednak po chwili pokazał nam już, że ten rok, będzie grany w większości pod jego warunkami. Norweg wygrał trzy kolejne konkurencje szybkościowe i obecnie plasuje się na 3. miejscu w wyścigu o dużą kryształową kulę. Oprócz Kilde nie można oczywiście zapominać o takich zawodnikach jak: Mayer, Kriechmayr, Feuz oraz faworyt dzisiejszych organizatorów zawodów, Dominik Paris. Są to specjaliści konkurencji szybkościowych, a zwłaszcza zjazdów, gdzie ostatnie lata były pod dominacją tej piątki zawodników. Trasa w Bormio jest wymagająca i będzie dla zawodników nie lada wyzwaniem. Do tej pory najczęściej na tej trasie wygrywał właśnie Dominik Paris. Jeżeli wygra on także w tym sezonie w zjeździe, to będzie mógł mówić o wyrównanym rekordzie, który będzie odnosił się do zwycięstw w jednym miejscu, których Włoch miałby wtedy 5 na swoim koncie. Wydaje mi się, że jego forma jest zwyżkowa, co pokazują ostatnie wyniki w dotychczasowych występach. Zaliczył lekki falstart z początku sezonu, gdzie rozpoczął zdobywanie punktów od 8. miejsca w Lake Louise. Później już powoli szybował do góry. Był 5. Beaver Creek oraz ulokował się tuż za podium w Val Gardenie. Czy na tej trasie będzie po raz pierwszy w tym sezonie na podium w swojej dominującej konkurencji, a więc w zjeździe?

Co obstawiać?

Moją drugą propozycją jest zagranie na zawodnika gospodarzy, który coraz lepiej czuje się w tym sezonie na trasach zjazdowych, co potwierdzają ostatnie wyniki. Dominik Paris ma szansę na wygranie tego zjazdu po raz 5. na sześć ostatnich zjazdów na trasie Stelvio. Kluczowym fragmentem trasy jest trawers oraz skok San Pietro, na których w poprzednich latach Dominik radził sobie fenomenalnie, co przekładało się na ostateczne rezultaty tego zawodnika. Gramy na TOP6 Parisa w Bormio! 

STS
1.25
Dominik Paris TOP6

Jako jedyne zestawienie H2H postanowiłem do kuponu dołożyć pojedynek Mayera przeciwko Amerykaninowi, Cochran-Siegle. Austriak to zwycięzca z poprzedniego roku, ale w jeszcze wcześniejszych latach, także lokował się na wysokich pozycjach na tej trasie w Bormio. To samo tyczy się dotychczasowych zjazdów w tym sezonie, gdzie Mayer nie wypadał z czołówki oprócz Val Gardeny. Jego rywal zaliczył dużo słabszy początek sezonu, możliwe, że jest to kontuzją z zeszłego roku z Kitzbuehel. Gram więc w tym zestawieniu na Mistrza Olimpijskiego, Matthiasa Mayera. 

STS
1.37
Mayer lepszy od Cochran-Siegle

Alpejskie AKO 28.12.2021

fot. Pressfocus

  • Tagi

Zaloguj się aby dodawać komentarze