fot. Xinhua

Po siedmiu dniach rywalizacji doczekaliśmy się w końcu pary finałowej. Z jednej strony drabinki – jeden z faworytów John Higgins, ale po drugiej dość nieoczekiwanie 20-letni Chińczyk Yan Bingtao, który rozstawiony jest z numerem 12. Czy uda nam się zakończyć turniej profitem, podobnie jak przez większość czasu? Zapraszam do ostatniej analizy snookerowego Mastersa 2021! Gramy aż trzy propozycje solo na wielki finał! 

Załóż konto z kodem: 400PLN, aby otrzymać:

200 PLN bez ryzyka i 200 PLN w sklepie gracza

Koszulka bukmachera PZBuk
Koszulka bukmachera PZBuk
tylko na Logo Zagranie - typy bukmacherskie

500 PLN zakład bez ryzyka + 200 PLN w sklepie

standardowa oferta 500 pln. z naszym kodem: 700 pln

Kod rejestracyjny
700PLN kod skopiowany kopiuj
skopiuj kod
Funkcjonalności:
freebet
aplikacja mobilna
zakłady na żywo
sporty wirtualne
Bonusy:

ZAKŁAD BEZ RYZYKA: 500 zł

PUNKTY W SKLEPIE: 20000 (bonus od depozytu 200 zł lub darmowy zakład 10 zł)

pokaż szczegóły ukryj szczegóły

Chcesz więcej typów? Dołącz do grupy Zagranie – typy, dyskusje i bonusy bukmacherskie

 

Yan Bingtao vs John Higgins

Dwaj finaliści po drodze do meczu o 150 tys. funtów (bo taka różnica jest między zwycięzcą – 250 tys., a finalistą – 100 tys.) musieli pokonać choćby jednego wyżej  rozstawionego od siebie rywala. Higgins rozegrał mniej frejmów od Yana, który każdy swój mecz rozstrzygał w ostatniej, jedenastej partii. Dziś, aby dotrwać do decidera panowie musieliby zagrać aż 19 frejmów. W finale będziemy grać w dwóch sesjach – o 14 i 20, a wygra ten, który na swoim liczniku zgromadzi 10 frejmów. Spójrzmy na drogę do wielkiego finału obu zawodników:  

John Higgins:

1R: vs Allen 6-5
QF: vs O’Sullivan 6-3 (145,134,110)
SF: vs GIlbert 6-4 (107,106)  

Yan Bingtao:

1R: vs Robertson 6-5 (123)
QF: vs Maguire 6-5 (141)
SF: vs Bingham 6-5 (100)  

Jak widzimy Higgins pomęczył się z Markiem Allenem, ale w dwóch kolejnych starciach potrafił podejść do stołu i zakończyć partię – aż pięć brejków stupunktowych w meczach z O’Sullivanem i Gilbertem, w tym 145, które jest najwyższym brejkiem turnieju. Yan w każdym meczu notował po jednym takim brejku, a 141 z Maguirem jest drugim brejkiem na liście najwyższych w tegorocznym Mastersie. PZBuk wystawił linię 3,5 na brejki stupunktowe i myślę, że ta bariera jest jak najbardziej do osiągnięcia. O liczbach brejków stupunktowych Higginsa pisałem przy starciu z O’Sullivanem i myślę, że nawet sam byłby w stanie to zrobić. Cztery wysokie wygrywające podejścia przy formacie BO19? Jak najbardziej do wykonania, przecież Yan też potrafi wbijać i błędy Higginsa może wykorzystać. Pierwsza moja propozycja to over 3,5 setek w meczu po kursie 2.00. Gramy dziś z PZBuk, a jeśli nie znacie dobrze jeszcze tego bukmachera, zachęcamy do przeczytania opinii na jego temat!  

Typ: Powyżej 3,5 brejków stupunktowych w meczu

Kurs: 2.00

brejki grupatyperska_poziom2 36

Chcesz więcej typów bukmacherskich? Dołącz do Grupy Zagranie!

 

Dla kogo finał?

Panowie mimo młodego wieku Chińczyka zdążyli spotkać się już sześciokrotnie. Bilans jest na remis, bo po trzy wygrane. We frejmach w pojedynku dwóch “Jasiów” minimalnie prowadzi Szkot – 22:20. W finale jednak nigdy się nie spotkali. Yan takich zagrał trzy – dwa przegrał, a jeden wygrał. Ten wygrany to Riga Masters, kiedy pokonał Marka Joyce’a 5:2 i został pierwszym od kilkunastu lat nastolatkiem wygrywającym turniej rankingowy. Jednak gdy przyszło grać w poważnym finale, na dłuższym dystansie – dwukrotnie ulegał rywalom. Mistrzostwa Świata, gdzie rozgrywane są co najmniej na dystansie BO19 także nie były nigdy jego ulubionym turniejem. W Crucible wystąpił tylko dwa razy. W 2017 odpadł w pierwszej rundzie po porażce z Murphym 8:10, a przed rokiem uległ w drugiej rundzie Trumpowi 11:13. Nie chcę skreślać sympatycznego i utalentowanego Chińczyka, ale sądzę, że to jeszcze nie jest pora na niego. Przed czterema laty, gdy eliminował Ronniego O’Sullivana z International Championship wygrywając z Rakietą 6:1, Anglik przyznał, że tylko Stephen Hendry i John Higgins potrafili grać lepsze mecze przeciwko niemu. Yan Bingtao ma ogromny talent, ale myślę, że na jego objawienie przyjdzie jeszcze pora. Podobnie układała się droga Dinga, który potrafił wygrywać mniejsze turnieje, ważne mecze, a gdy przyszło zagrać w finale Mastersa z O’Są – wszystko prysło, a Chińczyk na swój triumf w turnieju potrójnej korony musiał zaczekać. Sądzę, że Higgins powinien dziś poradzić sobie z Yanem i pewnie go pokonać. Stawiam tu na handicap frejmowy w dwóch wariantach.  

Typy: John Higgins -2,5/-3,5 frejma

Kurs: 2.02/2.40

handi

Handicapy oznaczają, że maksymalnie Yan wygra siedem bądź sześć partii, w zależności którą opcję wybierzecie. Pierwsza sesja finału ruszy o 14:00, a w niej zobaczymy dziewięć frejmów. Dokończenie meczu zobaczymy od 20:00. Jeżeli nasze wszystkie propozycje się sprawdzą to przy płaskiej stawce 100 PLN na każdy z typów możecie wygrać nawet 565 PLN! Życzymy powodzenia i zapowiadamy, że to nie koniec snookerowych emocji – od jutra kolejny turniej! Bądźcie z nami!