fot. Marcin Karczewski

Po wielu emocjach, które towarzyszyły nam przy wczorajszych meczach żużlowych, przenosimy się na do Ostrowa, gdzie odbędą się derby Wielkopolski. Mecz zapowiada się niezwykle ciekawie i mam nadzieję, że pogoda nie przeszkodzi w rozegraniu tego spotkania. Początkowo mecz miał rozpocząć się w sobotę, ale z powodu kwarantanny, Gnieźnianie mogą odjechać swój pierwszy mecz w sezonie dopiero dzisiaj. Czy powtórzy się wynik sprzed roku? Jak pojedzie Olivier Berntzon w roli gospodarza? Jest wiele znaków zapytania, ale spróbujemy dobrze wytypować. Zapraszam do analizy!

1200 PLN od depozytu +230 PLN zakład bez ryzyka + 30 PLN Freebet

sts bez ryzyka - 230

Chcesz więcej typów bukmacherskich? Dołącz do Grupy Zagranie!

Ostrovia Ostrów Wlkp. – Aforti Start Gniezno

Poniedziałek, 12.04.2021 – 18:00

Przed nami bardzo ciekawe starcie pomiędzy Ostrovią Ostrów Wlkp. a Aforti Startem Gniezno, które rozpocznie się o godzinie 18:00. Zarówno dla jednych jak i drugich będzie to pierwszy test w nowym sezonie, dlatego kibice obu drużyn na pewno nie mogą się już doczekać. W okienku transferowym, które miało miejsce w listopadzie, obie drużyny dokonały kilku zmian w swoim składzie. Chyba największym nazwiskiem jest Olivier Berntzon, czyli stały uczestnik Grand Prix 2021, który przeszedł z Gniezna właśnie do Ostrowa. Od długiego czasu mówił, że nie pasuje mu tor przy ulicy Wrzesińskiej 25. Czy w Ostrowie będzie mieć lepsze wyniki? To wszystko zweryfikuje sezon. Do Ostrowa zawitał również Patrick hansen, czyli nowy nabytek z 2. ligi żużlowej. Mimo, że Duńczyk świetnie radził sobie na zapleczu 1.ligi żużlowej to jednak tutaj może mieć już lekkie problemy. Różnica między ligami jest dość spora, dlatego obawiałbym się czy sobie poradzi, aby w spotkaniu zdobywać więcej niż 6/7 punktów. Oczywiście oprócz dwóch owych nabytków, pozostali zawodnicy (G. Walasek, T.Gapiński, N.Klindt oraz juniorzy) nie zmienili barw klubu. Dużym znakiem zapytania jest jednak dla mnie forma dwóch doświadczonych polskich seniorów Ostrovii. Trzeba pamiętać, że za równo Grzegorz Walasek oraz Tomasz Gapiński to wiekowi zawodnicy, którzy nie będą jeździć już coraz lepiej. W kluczowych momentach mogą zawodzić, dlatego jest to w jakimś stopniu małe ryzyko. Jeśli chodzi o juniorów to tutaj jednak powinni mieć przewagę. Nie zdziwiłbym się jednak jeśli Marcel Studzińki odpaliłby tak jak na koniec zeszłego sezonu, a zna ten owal, ponieważ jeździł tutaj w 2017 roku. Jeśli chodzi o Start Gniezno to nowym nabytkiem jest Peter Kildemand. Duńczyk jest sporym znakiem zapytania i tak naprawdę nie wiadomo co można się po nim spodziewać. Wiele osób uważa, że nie jest to najlepszy transfer, lecz moim zdaniem w Gnieźnie będzie sobie dobrze radził. Peter ma duże doświadczenie z najlepszych lig, dlatego jest to dla mnie zawodnik, który powinien robić minimum 10 punktów na mecz. W Gdańsku stać go było nawet na komplety, ale również przegrywał czasami z juniorami. Czas na stabilizację i dobrą jazdę. Mam nadzieję, że zmiana środowiska mu w tym pomoże. Dużym plusem w zespole dzisiejszych gości jest trójka zawodników, czyli Frederik Jakobsen, Oskar Fajfer oraz Timo Lahti. Każdy z nich miał średnią około 2 pkt na bieg na wyjeździe. Tak naprawdę jeśli Start w jakimś momencie będzie przegrywać różnicą 6 punktów to Rafael Wojciechowski puści do boju jednego z tej trójki, dlatego sądzę, że Start będzie przez cały mecz w bliskim kontakcie. Jedynym minusem może być jednak Mirosław Jabłoński, który miał rok przerwy na żużlu. Nie spodziewam się tutaj fajerwerków, ale czekam na miłe zaskoczenie. Nie można jeszcze zapominać, że w każdym momencie gotowy do jazdy jest Kevin Fajfer, który w zeszłym sezonie pokazywał, że ma papiery na jazdę.

typy

Reasumując, uważam, że Ostrowianie będą mieli twardy orzech do zgryzienia. Kursy na wygraną gospodarzy wynoszą 1.10 – 1.15, także na pierwszy rzut oka widać kogo bukmacherzy stawiają w roli faworyta. Jak dla mnie, drużna Aforti Start Gniezno jest bardzo niedoceniana i może wiele osób zaskoczyć. Moim typem na to spotkanie to dodatni handicap +8,5 pkt w stronę gości. Oznacza to, że mogą przegrać maksymalnie różnicą ośmiu punktów, czyli jeżeli nie będziemy mieć jakichś niespodzianek na torze to Startowcy muszą uzyskać 41 punktów. Jest to jak najbardziej do zrobienia, tylko czwórka głównych seniorów musi odjechać dobre zawody. Dodam jeszcze, że rok temu dzisiejsi goście wygrali tutaj 54:36. Nie liczę na powtórkę, ale również nie zdziwi mnie dzisiejsza wygrana. Dodatkowym aspektem jest lekki deszcze, który ma się pojawić od godziny 17, co może spowodować, że Ostrowianie stracą atut własnego toru. Mam nadzieję, że dziś będzie zielony kupon!

STS
2.16
Start Gniezno +8,5 handicap

Zasady promocji:

  • Kwota: możesz zawrzeć zakład za dowolną stawkę, ale otrzymasz maksymalnie 230 PLN zwrotu (minus podatek).
  • Promocja dostępna dla nowych klientów, którzy założą konto z kodem: ZAGRANIE
  • Naliczenie zakładu bez ryzyka automatycznie na podstawie kodu: ZAGRANIE
  • Akcja łączy się z bonusem powitalnym.
  • Jeśli Twój zakład zostanie rozliczony jako przegrany, otrzymasz zwrot.
  • Zwrot nastąpi na konto depozytowe, a nie w formie bonusu.
  • Maksymalna wysokość bonusu będzie pomniejszona o podatek od gry

typy żużel