Wczorajsze mecze nas zaskoczyły – chyba mało kto liczył na to, że w drugiej połowie derbów Trójmiasta zobaczymy aż 4 bramki, a ŁKS nie przegra na stadionie Górnika. Zapominamy o tym i liczymy na powrót do dobrego typowania z piątku i soboty. Dzisiaj w PKO Ekstraklasie zobaczymy tylko jeden mecz. Raków zmierzy się na „własnym” stadionie ze Śląskiem, który nie wygrał od 6 spotkań! Kto w tym pojedynku okaże się silniejszy? Zapraszam do lektury!

Pierwszy zakład w ForBET bez ryzyka do 50 PLN + powiększony bonus od depozytu 2050 PLN + 20 PLN Typomania!

Kod promocyjny: 2120PLN

Skuteczność typów na Ekstraklasę: 33/46

Profit/strata w typach na Ekstraklasę: +917 PLN 

Chcesz więcej typów bukmacherskich? Dołącz do Grupy Zagranie!

Raków Częstochowa vs Śląsk Wrocław

Przed sezonem przed obiema drużynami stawiano względnie wysokie oczekiwania. Całkiem uzasadniona była opinia na temat Rakowa, który jako beniaminek miał trochę namieszać w naszej lidze. Zespół z Częstochowy jak burza przeszedł przez rozgrywki I Ligi, a do tego bardzo dobrze zagrał w Pucharze Polski. Niestety rzeczywistość okazała się nie być tak kolorowa. Dopiero jak na razie 12. miejsce jest słabym wynikiem, a aż 7 dotychczasowych porażek to trzeci najgorszy wynik w lidze (gorsi są tylko ostatni w tabeli Korona i ŁKS).

Z kolei Śląsk w pierwszych kolejkach oczarował większość kibiców. No dobra, „oczarował” to może za duże słowo, ale jednak trzeba przyznać, że drużyna z Wrocławia grała całkiem poukładaną piłkę, co przekładało się na zasłużoną pozycję lidera naszej ligi. Niestety później coś się zacięło. Celowo używam słowa „coś”, ponieważ naprawdę trudno jest wytłumaczyć aż tak nagły spadek formy. Możliwe, że była to kontuzja kapitana drużyny Krzysztofa Mączyńskiego. Na szczęście w dzisiejszym meczu były reprezentant Polski jest już do dyspozycji trenera.

Krzysztof jest gotowy do gry. To nasz kapitan i bardzo ważny zawodnik. Jego brak był dla nas problemem, ale od pewnego czasu trenuje na pełnych obciążeniach i znów jest do mojej dyspozycji. Czy zagra w pierwszym składzie? Na to pytanie nie odpowiem, ale na pewno jest już brany pod uwagę”. Tak o sytuacji swojego kapitana wypowiedział się Vitezslav Lavicka. Trener zespół Śląska zwrócił również uwagę na jeden ważny aspekt: „Mieliśmy wolny weekend, niektórzy zagrali w rezerwach, wszystko było wyważone. Trwa długi tydzień, bo mecz dopiero w poniedziałek i mamy jeszcze możliwość treningu, analizy i przygotowania się do spotkania, bardzo ważnego i trudnego dla nas”. Oby te długie treningi i dokładne analizy okazały się skuteczne.

Raków z całą pewnością również nie próżnował. Zawodnik beniaminka z Częstochowy, młodzieżowy reprezentant Polski Michał Skóraś, przed meczem powiedział: „Jesteśmy na fali wznoszącej i zamierzamy utrzymać naszą dobrą dyspozycję. Do tego celu może nas przybliżyć jedynie ciężka praca na treningach”. Dzisiaj dowiemy się czy zawodnicy Marka Papszuna naprawdę tak dobrze przygotowali się do dzisiejszego meczu, który dla obu drużyn jest bardzo ważny. Gospodarze zagrają o odskoczenie od strefy spadkowej, a goście zrobią wszystko, żeby przerwać złą passę. Ambicje to jedno, na boisku i tak najczęściej najważniejsze są umiejętności i piłkarska dojrzałość, a te mimo wszystko są moim zdaniem po stronie Śląska Wrocław.

Baner - skubiemy bukmachera

Statystyki:

  • Raków w tym sezonie jeszcze nie zremisował – jak na razie zanotował 4 zwycięstwa i aż 7 porażek.
  • W roli gospodarza Raków przegrał już 4 spotkania.
  • Śląsk nie wygrał od 6 spotkań – w tym czasie zanotował aż 5 remisów.
  • 6 z ostatnich 7 meczów Rakowa kończyło się rezultatem BTTS.
  • Śląsk Wrocław na wyjeździe przegrał w tym sezonie tylko jeden mecz, z Koroną 0:1.
  • Over 3.5 padł w 3 z 12 ostatnich meczów obu drużyn.

Co obstawiać?

W tym spotkaniu stawiam na przełamanie się drużyny z Wrocławia. 6 meczów bez zwycięstwa to jak na tę drużynę zdecydowanie za dużo. W klubie podkreślają, że przerwa reprezentacyjna została należycie wykorzystana, a osobiście liczę na to, że na boisku zobaczymy potwierdzenie tych słów. Do kadry wraca kilku zawodników po kontuzjach, którzy bez wątpienia mogą znacząco wpłynąć na grę ekipy z Dolnego Śląska. Raków Częstochowa nie najlepiej czuje się na wynajmowanym stadionie w Bełchatowie. Na tym obiekcie podopieczni Marka Papszuna przegrali już cztery spotkania i wydaje mi się, że dzisiaj dopiszemy piąte. Ogólnie rzecz biorąc trzeba przyznać, że Śląsk jest lepszą i dużo bardziej doświadczoną drużyną. Dlatego nie boję się zagrać nieco ryzykowanie i postawić na zwycięstwo gości.

Nasz typ: 2

Kurs: 2.65

Konto na forBET z kodem promocyjnym 2120 PLN ✅

Konto na Typomanii- jeszcze nie ❗❓

Załóż już teraz konto na Typomanii i walcz o świetne nagrody!