Dzisiaj kończymy zmagania grupowe na Mistrzostwach Europy U21 rozgrywanych we Włoszech i San Marino. Wydaje się, że wszystko mamy już jasne, ale czy na pewno? Francja i Rumunia zapewnią sobie awans? Reprezentacja Anglii czy Chorwacji zwycięży w meczu o honor? Zapraszam do lektury!

Zapoznaj się z szeroką ofertą FORTUNY!
Kod promocyjny: 1140PLN

Chcesz więcej typów bukmacherskich? Dołącz do Grupy Zagranie!

Skuteczność typów Patryka na ME U21: 5/7

Profit/Strata typów Patryka na ME U21: +285 PLN

Francja vs Rumunia

Wiele mówi się o tym spotkaniu w kontekście ewentualnej gry obu zespołów na remis. Jako że turniej jest tak skonstruowany, że tylko zwycięzcy grup oraz najlepsza drużyna z drugiego miejsca awansują do półfinału, mogą zacząć się kalkulacje w grupie C. Sam fakt, że są to ostatnie spotkania w tej fazie to niewątpliwie atut dla zainteresowanych reprezentacji. Zarówno Francji, jak i Rumunii wystarczy remis, aby znaleźć się w najlepszej czwórce tego turnieju, ale czy oba zespoły będą na tyle ryzykować? Na to, jak i na inne pytania odpowiedzi uzyskamy przed godziną 23. Co ciekawe obie drużyny nie tylko łączą dwie wygrane w grupie C, ale też przydomek. Jako że na fladze jednego, jak i drugiego kraju mamy trzy kolory to mówi się na nich potocznie Trójkolorowi.

Francja po horrorze w meczu z Anglią na spokojnie podeszła do rywalizacji z Chorwacją. Szybka strzelona bramka przez Mousse Dembele ustawiła to spotkanie. Widać było, że grają w trybie oszczędzania energii, ponieważ kolejnych sytuacji było jak na lekarstwo. Kontrolowali to starcie i czekali na ruch przeciwnika. Szczerze mówiąc, ta reprezentacja przypomina mi tę o rok młodszą. Na Mistrzostwach Świata U20 rozgrywanych w Polsce Francuzi grali podobnie, nie wysilali się i fajerwerki miały przyjść w fazie pucharowej. Skończyło się tak, że pewnie wyszli z grupy, ale już w 1/8 finału odnieśli porażkę z USA. Czy zostały tutaj wyciągnięte wnioski?

O Rumunii mówi się, że to czarny koń turnieju i w pełni można się z tym zgodzić. Z niełatwej grupy, gdzie obok Francji to Anglia miała być głównym kandydatem do wyjścia z grupy, karty w niej rozdaje drużyna prowadzona przez Mirela Radoia. Dwa pewne zwycięstwa, dają im na ten moment pierwsze miejsce. W szczególności imponują w ofensywie, gdzie na tym turnieju mogą pochwalić się ośmioma zdobytymi bramkami. Kolektyw i zespołowość to cechuje tę reprezentację i w tegorocznym młodzieżowym Euro mają duże szanse na końcowy sukces. Czy dzisiaj po raz kolejny spiszą się na ewentualny medal Mistrzostw Europy U21?

Kluczowe aspekty:

  • Francja wygrała swoje drugie spotkanie na Mistrzostwach Europy U21 z Chorwacją 1:0
  • Francja znajduje się na 2. miejscu w grupie C z dorobkiem 6 punktów
  • Rumunia wygrała swoje drugie spotkanie na Mistrzostwach Europy U21 z Anglią 4:2
  • Rumunia znajduje się na 1. miejscu w grupie C z dorobkiem 6 punktów
  • Obie drużyny mierzyły się przeciwko sobie czterokrotnie, dwa razy zwyciężała Francja a dwa razy padł wynik remisowy

Co obstawiać?

Szczerze mówiąc, nie wiem co się spodziewać po tym spotkaniu. Może być tak, że pojawi się walka o zwycięstwo, ale chłodna kalkulacja w tym wypadku też jest w cenie. Jako że nie chcę typować wyniku remisowego, wydaje mi się, że idealnym typem na ten mecz będzie poniżej 2.5 bramek. Jedna, jak i druga reprezentacja wie, że ewentualna porażka może ich wykluczyć z dalszej fazy turnieju i priorytetem będzie zachowanie czystego konta. Wydaje mi się, że będzie to nudne starcie z małą ilością goli.

Zdarzenie: Francja vs Rumunia

Typ: poniżej 2.5 bramek

Kurs: 1.45

Chorwacja vs Anglia

Można rzec, że jest to mecz dwóch przegranych. Z pewnością obie reprezentacje marzyły o wyjściu z grupy. Szczególnie Anglików może boleć fakt, że dwa poprzednie starcia przegrywali w końcówkach spotkań. Pozostało im dzisiaj walczyć o honor i pytanie brzmi: kto z tej bitwy wyjdzie zwycięsko?

Dla Chorwacji te Mistrzostwa Europy U21 były od początku nieudane. Dwie szybkie stracone bramki w meczu z Rumunią nie zwiastowały niczego dobrego. Ostatecznie przegrali 1:4 i do drugiego starcia z Francuzami podchodzili z nożem na gardle. Niestety nie było to widoczne na boisku, nie oddali nawet celnego strzału i efekt mamy taki, że reprezentacja ta może zakończyć swój udział z zerowym kontem punktowym. Nikt szczególnie nie wyróżnił się z młodych zawodników tej drużyny na tym turnieju, a dobrze wiemy, że skauci z całego świata bacznie przyglądają się tym rozgrywkom. Czy chociaż na chwilę ujrzymy bałkański charakter po ich stronie?

Reprezentacja Anglii to chyba największy zawód tegorocznych Mistrzostw Europy U21. Trzeba przyznać, że mieli jednak trochę pecha, ponieważ w meczu z Francją zasłużyli na przynajmniej jeden punkt, a w starciu z Rumunią do końca walczyli o ewentualne zwycięstwo. Zawodnicy, którzy na co dzień występują w Premier League, nie podołali jednak zadaniu wyjścia z grupy, która nie była ciężka, jeżeli porównamy jej do tej, w której występowała Polska. Demarai Gray, James Maddison, Phil Foden i inni piłkarze będą mogli udać się za chwilę na wakacje. Warto wspomnieć jaki wpływ na grę Synów Albionu ma właśnie zawodnik Manchesteru City. Ostatnie spotkanie zaczął na ławce i gdy tylko zameldował się na boisku to gra jego zespołu odżyła. W ostatecznym rozrachunku nie poprowadził swojej reprezentacji do zwycięstwa. Czy dzisiaj mu się to uda?

Kluczowe aspekty:

  • Chorwacja przegrała swoje drugie spotkanie na Mistrzostwach Europy U21 z Francją 0:1
  • Chorwacja znajduje się na 4. miejscu w grupie C z dorobkiem 0 punktów
  • Anglia przegrała swoje drugie spotkanie na Mistrzostwach Europy U21 z Rumunią 2:4
  • Anglia znajduje się na 3. miejscu w grupie C z dorobkiem 0 punktów
  • Obie drużyny mierzyły się przeciwko sobie dwukrotnie, dwa razy zwyciężała Anglia

Co obstawiać?

Ten mecz nie ma wielkiej stawki, jest to ten z gatunku, który musi się odbyć. Bardziej podobała mi się gra Anglii i niewątpliwie ich skład ma ogromny potencjał. Chorwacja prezentowała się na tym młodzieżowym Euro nijak, nie posiadali swojego stylu gry i czekali tylko na ruch przeciwnika. Kurs na zwycięstwo Synów Albionu jest wysoki i go pobieram. Jestem zdania, że wszystkie niepowodzenia odbiją sobie właśnie dzisiaj.

Zdarzenie: Chorwacja vs Anglia

Typ: 2

Kurs: 1.70

Do tej pory celowałem w wartości powyżej 2, ale, że sytuacja w tej grupie jest wyjątkowa, przygotowałem dzisiaj ako z mniejszych kursów. Dajcie znać, co sądzicie o tej propozycji na grupie Zagranie, link do niej znajdziecie poniżej, powodzenia!

Chcesz więcej typów bukmacherskich? Dołącz do Grupy Zagranie!