Przed nami ostatnia żużlowa niedziela, gdzie będziemy świadkami czternastej kolejki w PGE Ekstralidze. Będzie to jednak, jedna z najciekawszych niedziel, a taka przynajmniej być powinna. Stawką jest wejście do play-off. Jak dotąd, wiemy że Unia Leszno oraz Stal Gorzów mają zapewnione miejsce. Bój stoczy się między Spartą Wrocław, Motorem Lublin, Falubazem Zieloną Górą oraz Włókniarzem Częstochowa. Kto z tej czwórki wyjdzie najlepiej? Czy zawodnicy spod jasnej Góry, którzy przed sezonem byli typowani obok Unii na głównego kandydata do złota wejdzie do play-off? Na pewno będzie ciekawie i gwarantuje, że emocji nie zabraknie. Jedziemy o 16:30 oraz 19:15, także czekamy i ściskamy mocno kciuki, aby nasz kupon w końcu okazał się zielony!

1200 PLN od depozytu +230 PLN zakład bez ryzyka + 29 PLN Freebet

zuzel

Apator Toruń – Lokomotiv Dauvgapils

Niedziela, 13.09.20 – 14:00

O godzinie 14 polskiego czasu zostanie rozegrany kolejny mecz w 1.lidze żużlowej. Tym razem na tor do Torunia przyjedzie Lokomotiv Dauvgapils. Mówiąc krótko, będzie to raczej egzekucja. Lokomotiv mimo, że jest strasznie walecznym zespołem to raczej do Aniołów, które będą jechać na własnym owalu nie mają podjazdu. Przechodząc już od razu do typów, ponieważ nie ma co tutaj za dużo analizować co do tabeli, zauważyłem moim zdaniem kolejny bardzo fajny typ. Największe moje zdziwienie było jak zobaczyłem kurs. Mianowicie, Oleg Michaiłow nie może zdobyć więcej niż 4 punkty, tak samo jak wyżej opisywany Norbert Krakowiak. Tutaj jednak kurs na to zdarzenie wynosi aż 2.22. Nie mam pojęcia, czym kierowały się osoby, które te kursy wystawiały. Moim zdaniem będzie to bardzo ciężkie, patrząc na to z kim pojedzie. W biegu juniorskim obok Francisa Gustsa, czyli objawieniem łotewskiego żużla, który również może być przez Olegiem, jest jeszcze Kamil Marciniec oraz Igor Kopeć-Sobczyński. Nawet 0 punktów mnie nie zdziwi, dlatego, że każdy z tych zawodników, może oprócz Igora jest na podobnym poziomie. Dodam również, że jest to mecz wyjazdowy a tutaj juniorzy Lokomotivu radzą sobie znacznie gorzej niż na własnym owalu. Jest to pewnie spowodowane tym, że nie mają za dużego rozjeżdżenia i raczej nie mogą potrenować na innych owalach niż w Dyneburgu. Oprócz biegu juniorskiego, Oleg zmierzy się w wyścigu nr 4. Pojedzie z Chrisem Holderem oraz Igorem Kopciem-Sobczyńskim a jako doparowy wpisany jest Danił Kołodiński. Jest to jednak skład awizowany i chodzą pogłoski, że ma jednak jechać Wadim Tarasienko. Jeśli tak by się stało to inny wynik niż 0 punktów będzie dla mnie dużym zaskoczeniem. Następnie pojedzie dopiero w 10 biegu, czyli chyba swoim najtrudniejszym, ponieważ tak jak pisałem w poprzednim typie, jest duża przerwa między startami i tor się znacznie różni. Jego rywalami będzie para Wiktor Kułakow oraz Jack Holder a doparowym Andriej Kudriashov. Tutaj kompletnie nie widzę innego wyniku niż 0 punktów. Dodam również, że wyniki Łotysza na wyjazdach to: 0pkt, 6pkt, 2pkt, 8pkt, 10pkt. Jak widać ma chłopak potencjał, lecz moim zdaniem więcej niż 4 punkty na motoarenie będzie dużym zaskoczeniem. Patrząc na to z kim pojedzie jest to mało prawdopodobne.

Apator Toruń – Lokomotiv Dauvgapils

Typ: Oleg Michaiłow -4,5 pkt

Kurs: 2.22

 

zuzel

Motor Lublin – Falubaz Zielona Góra

Niedziela, 13.09.20 – 19:15

Ostatnim meczem, który odbędzie się w niedziele jest starcie pomiędzy Motorem Lublin a Falubazem Zielona Góra. Spotkanie ma największą wagę i sądzę, że „poleje się krew”. W pierwszym meczu było 52:38 dla Myszka Miki. W tej sytuacji, Lublinianie muszą zgarnąć bonus, czyli minimum 53 punkty, aby doliczyć sobie 3 duże punkty w tabeli. Oznaczałoby to, że na mecie, przegoniliby Falubaz. Patrząc na to jak radzą sobie oba zespoły, tutaj może wydarzyć się wszystko. Z jednej strony Motor, który miał być niepokonany do końca sezonu, dostał lanie z Włókniarzem do 39. Pewnie nikt się tego nie spodziewał, lecz mogą sobie to tłumaczyć, że kilka dni przed padało i kompletnie nie mogli znaleźć przełożeń, ponieważ tor znacznie się różnił od tego, na którym jeździli czy trenowali dotychczas.  Z drugiej strony Myszka Miki, które na wyjazdach radziło sobie bardzo dobrze (wygrana w Częstochowie, 43pkt w Lesznie czy remis we Wrocławiu) do ostatniego spotkania w Gorzowie, gdzie musieli uznać wyższość rywala, który pokonał ich do 38. Czy pierwszy raz w sezonie, przegrają do 37 lub mniej i nie znajdą się w play-off? Ciężko na to pytanie odpowiedzieć, lecz tak jak pisałem wyżej, to jest piękno tego sportu, że nie można przewidzieć jak potoczy się dane starcie.

Przechodząc już do samego typu, długo zastanawiałem się na co postawić. Nie wiedziałem czy iść w jedną czy w drugą stronę, aż nagle zauważyłem jak dla mnie świetny typ. Moim zdaniem Norbert Krakowiak zdobędzie maksymalnie 4 punkty (-4,5). Gdy spojrzymy na statystki to będziemy zdziwieni moim posunięciem. Mianowicie w całym sezonie w meczach wyjazdowych, Norbert ani razu nie miał mniej niż 5 oczek. Co ciekawe, jego średnia meczowa, która wynosi 4,69 jest wyższa od Antonio Lindbaecka, czyli seniora. Dlaczego stawiam under a nie over? Przede wszystkim dlatego, że widać u niego lekką zadyszkę. W ostatnim meczu u siebie z Lesznem zdobył tylko 3 oczka. Oprócz tego, lubelski tor jest bardzo ciężki i czasami nawet seniorzy mają tutaj problem. Dochodzi do tego jedna z najlepszych par młodzieżowych w Polsce, czyli Wiktor Trofimov oraz Wiktor Lampart. Uważam, że już w biegu juniorskim pogubi punkty. Faktem jest, że duo Koziołków na początku sezonu nie było sobą. Im więcej rozjeżdżenia, tym wyniki stały się o wiele lepsze. Na ten moment, uważam, że 5:1 w biegu młodzieżowym to obowiązek. Jeśli Norbert wygrałby pierwsze starcie i zgarnąłby przy tym 3 oczka to muszę powiedzieć szczerze, że byłbym lekko zdziwiony. Myślę jednak, że Lublinianie przygotują tor pod siebie i każdy będzie wiedział od początku spotkania jak jechać. Kolejnym faktem jest, że Norbert został Drużynowym Mistrzem Świata Juniorów. Mimo to, wystąpił tylko w jednym wyścigu, gdzie zanotował upadek. Dalej już nie widzieliśmy go na torze a robotę robiła właśnie wyżej wspomniana trójka. Jeśli spojrzymy dalej w program to Krakowiaka zobaczymy w czwartym biegu. Tutaj mierzyć będzie się z Grigorijem Łagutą oraz Wiktorem Lampartem a w prowadzącym parę będzie Piotr Protasiewicz. Nie widzę tutaj jego zdobyczy punktowej, ponieważ moim zdaniem powinien przegrać z każdym z wymienionych. Dodatkowo startuje z pól zewnętrznych, razem z Griszą, który na torze w Lublinie jest katem i nie ma litości do nikogo. Kolejnym biegiem Norberta będzie starcie nr 10. Trochę biegów będzie między 4 a 10, także będzie to kolejne utrudnienie dla młodego Polaka, ponieważ tor będzie już inny. Pojedzie z Patrykiem Dudkiem oraz bardzo silną parą na lubelskim owalu czyli Jarosławem Hampelem oraz Matejem Zagarem. Również istotną sprawą będzie to jak potoczy się spotkanie. Jeśli Lublin będzie wygrywać minimum 6 punktami, dużym prawdopodobieństwem jest to, że Norbert pojedzie również w biegu nr 12 za Tondera, gdzie ekipa jest również z najwyższej półki. Dodatkowo jeśli, spojrzymy na jego punktację sezon temu to zauważymy, że zdobył tylko jedno oczko na swoim partnerze (Damian Pawliczak) z ekipy, czyli można powiedzieć, żę nie zdobył żadnego punktu. Obawiam się, że dziś możemy zobaczyć taką samą sytuację i nie jestem przekonany, aby Norbert w dzisiejszym spotkaniu zdobył więcej niż 4 punkty.

Motor Lublin – Falubaz Zielona Góra

Typ: Norbert Krakowiak -4,5pkt

Kurs: 1.80

Zasady promocji:

  • Kwota: możesz zawrzeć zakład za dowolną stawkę, ale otrzymasz maksymalnie 230 PLN zwrotu (minus podatek).
  • Promocja dostępna dla nowych klientów, którzy założą konto z kodem: ZAGRANIE
  • Naliczenie zakładu bez ryzyka automatycznie na podstawie kodu: ZAGRANIE
  • Akcja łączy się z bonusem powitalnym.
  • Jeśli Twój zakład zostanie rozliczony jako przegrany, otrzymasz zwrot.
  • Zwrot nastąpi na konto depozytowe, a nie w formie bonusu.
  • Maksymalna wysokość bonusu będzie pomniejszona o podatek od gry.

 

tyoy

Zaloguj się aby dodawać komentarze