Pech nas nie opuszcza. Po hulającym wietrze w Wiśle, wczoraj nasze plany postanowił pokrzyżować Sepp Gratzer dyskwalifikując po pierwszej serii Roberta Johanssona. Akurat wtedy kiedy sprawy układały się wyśmienicie… No, ale cóż… Życie. Ale dzisiaj jest kolejny dzień i kolejna szansa na zagarnięcie sporej sumy pieniędzy. Tym razem spróbujemy zaatakować 254zł! 

Załóż konto w STS – 1259 złotych na start + 20 PLN Freebet w Typomanii + voucher 1500 PLN

Przejdź do rejestracji w STS

KOD PROMOCYJNY: 1259PLN

Wczorajszy konkurs na skoczni Rukatunturi nieopodal Kuusamo o dziwo przebiegał w dosyć równych i sprawiedliwych warunkach co jak na tę lokację nazwać można co najmniej ewenementem. Jednak skoki narciarskie nie byłyby skokami narciarskimi, gdyby wszystko szło zgodnie z planem. Szerokim echem odbiła się bowiem dyskwalifikacja dwóch liderów norweskiej kadry: Johanna Andre Forfanga oraz prowadzącego po pierwszej serii Roberta Johanssona (bye bye zielony kuponie…). Z jednej strony sytuacje kiedy z dalszej rywalizacji zostaje wykluczonych aż dwóch zawodników z czołówki są dosyć rzadkie, jednak z drugiej strony to, że Norwegowie lubią sobie przy kombinezonach pokombinować wielką tajemnicą w świecie skoków narciarskich  nie jest… Pomimo tego Norwegowie konkursu w Ruce do nieudanych zaliczyć z pewnością nie mogą, a to oczywiście za sprawą zwycięstwa Daniela Andre Tande dla którego był to drugi tryumf z rzędu. Muszę przyznać, że nie spodziewałem się takiego obrotu spraw i pomimo wszystko ciężko mi uwierzyć, że urodzony w Narwiku zawodnik jest w stanie utrzymać tak wysoką formę przez cały długi sezon. Czas pokaże. Drugie miejsce we wczorajszym konkursie padło łupem Austriaka Philipp’a Aschenwalda, dla którego było to pierwsze miejsce na podium w karierze. Wychowanek klubu SC Mayerhofen już w zeszłym sezonie pokazywał, że jest zawodnikiem, który może poważniej namieszać w najbliższych latach w pucharowej stawce, jednak dużo wskazuje, że to obecny sezon będzie dla niego najlepszym w dotychczasowej karierze. Jak zawsze kibicujemy młodym talentom, a więc powodzenia Philipp! Podium zostało uzupełnione przez Słoweńca Anze Laniska, którego forma na początku sezonu również prognozuje, że przed nim dobre cztery miesiące startów, bowiem dla młodziaka jest to już drugie podium z rzędu! Widzieliśmy już jednak dużo młodych talentów, którym w pewnym momencie odcinało prąd, a więc po prostu cierpliwie i chłodnym okiem obserwujmy jak młody zawodnik z Lublany będzie sobie radził w kolejnych konkursach.

Miejsca Polaków… odległe. Nie ulega wątpliwości, że nasza reprezentacja na początku sezonu nie znajduje się jeszcze w swojej optymalnej formie, ale spokojnie – nie jest to pierwszy sezon, w który Polacy wchodzą raczej ostrożnie, a takie sezony kończyły się już dla nas pięknie. Tutaj należy uzbroić się w cierpliwość. Ni mniej jednak wczoraj najwyżej sklasyfikowanym naszym rodakiem był Dawid Kubacki, który sklasyfikowany został na 12 miejscu tuż przed Piotrem Żyłą. 16 pozycja w zestawieniu padła łupem Kamila Stocha, 18 Macieja Kota, a wyniki naszej kadry zamykali Stefan Hula (22 miejsce) i Jakub Wolny (27 miejsce). Tyle tytułem wstępu – przejdźmy zatem do typowania.

Baner - skubiemy bukmachera

Chcesz więcej typów bukmacherskich? Dołącz do Grupy Zagranie!

Co obstawiać? 

Przeglądając ofertę STS na ten konkurs moją uwagę przykuwa wysoki kurs na obecność Stefana Krafta w pierwszej szóstce dzisiejszych zawodów – 1.70. Spójrzmy, więc jak wygląda sprawa z miejscami Austriaka w dotychczasowych zmaganiach na skoczni Rukatunturi. Wczorajsze zawody podopieczny Andreasa Feldera zakończył na czwartym miejscu co jest dobrym prognostykiem dla naszego dzisiejszego typu. W treningu przed  zawodami Stefan uplasował się oczko wyżej zajmując miejsce trzecie, a kwalifikacje to kolejne czwarte miejsce w wykonaniu Krafta. Myślę, więc że kurs kusi, a szanse na wykonanie zadania przez wiecznie uśmiechniętego Austriaka są bardzo duże i jeżeli tylko wiatr pozwoli będziemy mogli cieszyć się z trafnego typowania.

Drugi typ to ten sam kurs – 1.70, ale tym razem postawimy na wojnę polsko-polską. Dawid Kubacki vs Kamil Stoch ze zwycięstwem Dawida Kubackiego. Świeżo upieczony mistrz świata na początku sezonu zdaje się prezentować minimalnie wyższą formę od aktualnego wicemistrza świata. We wczorajszym konkursie zawodnik z Nowego Targu uplasował się na pozycji 12 wyprzedzając Kamila Stocha o cztery pozycje i aż 15 punktów! Seria treningowa była nieudana w wykonaniu obu panów – 29 miejsce Stoch i 31 Kubacki, więc nie będziemy brali jej pod uwagę. W kwalifikacjach ponownie lepszy okazał się Kubacki (16 miejsce) wyprzedzając Kamila Stocha o trzy pozycje. Myślę, że to typ odrobinę bardziej ryzykowany niż Stefan Kraft, ale jednak prawdopodobieństwo powodzenia jest również wysokie. Zaryzykujemy!

Statystyki:

  • Stefan Kraft w każdej z trzech analizowanych serii plasował się w pierwszej szóstce
  • Dawid Kubacki w dwóch z trzech analizowanych serii znalazł się przed Kamilem Stochem
  • Stefan Kraft od początku sezonu prezentuje równią i stabilną formę
  • Dawid Kubacki zwyciężył indywidualnie konkurs drużynowy w Wiśle

Typ: klasyfikacja końcowa – Stefan Kraft, miejsce 1-6

Kurs: 1.70

Typ: David Kubacki vs Kamil Stoch – Dawid Kubacki

Kurs: 1.70

Konto w STS z kodem promocyjnym 1259PLN 

Konto na Typomanii – jeszcze nie❗❓

Załóż już teraz konto na Typomanii i zgarnij świetne nagrody widoczne na zdjęciu poniżej!

Chcesz więcej typów bukmacherskich? Dołącz do Grupy Zagranie!