Już jutro rozpocznie się najbardziej oczekiwana przez wielu fanów hokeja na lodzie impreza tego sezonu. Na dwóch arenach w Rydze wyjedzie na lód aż 16 reprezentacji, które będą mierzyć się o tytuł najlepszego zespołu globu. Oczywiście na naszej stronie będziemy relacjonować wydarzenia z tamtejszych lodowisk, ale już dzisiaj przedstawię swoje dwie długoterminowe propozycje, które są dostępne w Fortunie. Zapraszam do lektury i do sprawdzenia opinii o tym bukmacherze!

Kliknij link i załóż konto z kodem promocyjnym 2230PLN, aby otrzymać:

2000 PLN od depozytu + 210PLN bez ryzyka + 20 PLN Freebet!

Koszulka Fortuna zakładów bukmacherskich
Koszulka Fortuna zakładów bukmacherskich
tylko na Logo Zagranie - typy bukmacherskie

100% do 2100 zł od 2. depozytu

+ 600 zł zakład bez ryzyka + 20 zł darmowy zakład

standardowa oferta 2620 zł, a z naszym kodem: 2720 zł

Kod rejestracyjny
ZAGRANIE kod skopiowany kopiuj
skopiuj kod
Funkcjonalności:
freebet
aplikacja mobilna
zakłady na żywo
sporty wirtualne
Bonusy:

OD 2. DEPOZYTU: 2100 zł
ZAKŁAD BEZ RYZYKA: 600 zł
FREEBET: 20 zł

GRA BEZ PODATKU: +14% do wygranych

pokaż szczegóły ukryj szczegóły

Chcesz więcej typów na KHL? Dołącz do grup:

1. Typy NHL/KHL/PHL – Zagranie na hokej

2. Zagranie – typy, dyskusje i bonusy bukmacherskie

O tegorocznych Mistrzostwach Świata słów kilka

Mistrzostwa Świata 2021 miały się początkowo odbyć na Białorusi i na Łotwie, ale decyzją władz IIHF zostaną one rozegrane tylko w jednym państwie i mieście. Czy to dobrze, czy źle w sumie nie robi to większej różnicy. Zawodnicy nie będą musieli podróżować w trakcie fazy pucharowej i to może być jeden z plusów tego zdarzenia. Jeżeli chodzi o kibiców, to niestety na czas rywalizacji w grupach trybuny pozostaną puste, ale na ćwierćfinały fani hokeja będą mogli zawitać w halach. Tytułu broni Finlandia, która trochę niespodziewanie sięgnęła po wygraną w 2019 r. Turniej rozgrywany był wtedy na Słowacji i w finale Suomi pokonało reprezentację Kanady. 2020 był pod znakiem COVID i impreza rangi mistrzowskiej została odwołana. Po dwóch latach przerwy ponownie możemy cieszyć się z rozgrywek na najwyższym poziomie. Kto tym razem zaskoczy, a kto zawiedzie? Czeka nas mnóstwo emocji z hokejem na lodzie!

Skorzystaj z kodu promocyjnego od Fortuny już dziś!

hokej

Informacje o składach reprezentacji

Nie będę tutaj wymieniał pełnych składów na ten turniej, bo są one do znalezienia na różnych stronach, ale pokrótce omówię różne aspekty w kadrach reprezentacji.

Przede wszystkim drużyny nie są w najmocniejszych zestawieniach. Pamiętamy przecież, że wielu zawodników występuje jeszcze w play-off NHL, albo nie zostało po prostu puszczonych przez swoje kluby na Mistrzostwa Świata. Dodatkowo część jest hokeistów, którzy po intensywnym sezonie chce po prostu odpocząć. Tym samym USA oraz Kanada to wielkie niewiadome i w tych zestawieniach nigdy ze sobą nie grali.

USA vs Kanada
fot. Lukasz Laskowski

Niektóre kraje mają pozostawione tzw. sloty na zawodników, którzy zza Oceanu mogą jeszcze przylecieć na Łotwę i wspomóc daną reprezentację. Tak jest np. w Rosji, gdzie dwa miejsca są nieobsadzone.

Zejdziemy wiele półek niżej i Włochów dopadł koronawirus, dlatego też kursy na zwycięstwa ich rywali są bardzo niskie. Oczywiście tak czy siak nie mieliby większych szans na sukces, ale Italia nie będzie konkurencyjna dla innych zespołów. Czy warto grać wysokie handicapy na przeciwników przekonamy się już za chwilę.

Warto zwrócić uwagę na takie reprezentacje jak Łotwa, Białoruś, czy Kazachstan, które włożyły wiele pracy, aby jak najlepiej przygotować się do tych Mistrzostw Świata. Są to dla mnie kraje bardzo bliskie pod kątem hokeja na lodzie ze względu na KHL i wielu zawodników występuje na co dzień w Dinamo Ryga, Barysie Nur-Sultan, czy Dynamie Mińsk. Ich atutem może być zgranie hokeistów, którzy przecież spotykają się regularnie na treningach swoich klubów. Zapewne nie raz urwą oczka faworytom.

Reprezentacja Rosji
fot. Pawel Andrachiewicz

Kto głównym faworytem do zdobycia tytułu Mistrza Świata? Ciężko jest tutaj jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Zawsze trzeba liczyć się z Kanadą oraz z USA, których zawodnicy mają hokej we krwi. Niezależnie kto reprezentuje te kraje, to zawsze są w ścisłej czołówce. Jest jeszcze Rosja, Finlandia, Szwajcaria i Czechy i z tej szóstki celowałbym w kandydata do złotego pucharu.

Typy długoterminowe

W zakładach Fortuny znalazłem dwie ciekawe propozycje i są one niejako ze sobą powiązane. Przede wszystkim chodzi o reprezentacje Czech, którą uważam, za czarnego konia tych rozgrywek. Szczególnie obserwowałem ten zespół na ostatnim Euro Hockey Tour, który rozgrywany był w ich kraju. Okej, takie turnieje nie ma co brać na poważnie, ponieważ każda z ekip ma swój cel do zrealizowania, nie mniej jednak dają jakiś obraz. Jestem zdania, że nasi południowi sąsiedzi mają spore szanse na medal. W grupie nie widzimy wielu wymagających przeciwników i wraz z Rosją oraz Szwajcarią będą bić się o pierwsze miejsce. Stąd jest już blisko do półfinału i tym samym do pierwszej trójki. Czesi mają interesujący skład, który na wszystkich pozycjach jest mocno obsadzony. Do Simona Hrubeca za chwilę wrócę, ale obrona, czy przede wszystkim atak w osobach Filipa Zadiny, Jiri Sekaca, czy Jana Kovara robi wrażenie. Kurs na to, że ta reprezentacja znajdzie się na podium, jest kuszący i go pobieram.

Fortuna
2.30
Czechy zdobędą medal

Drugi typ będzie już dotyczył zwycięzcy Pucharu Gagarina z ostatniego sezonu KHL, a więc Simona Hrubeca. Jest to bramkarz, który wiele dał Avangardowi Omsk. Przede wszystkim spokój w tyłach pozwolił myśleć o mistrzostwie ligi. Jego forma zapewne przełoży się na reprezentacje i namiastkę tego mogliśmy przecież oglądać na ostatnim turniej Euro Hockey Tour. W Fortunie znajdziemy zakład, który mówi o tym, że bohater Jastrzębi przynajmniej dwukrotnie na tych Mistrzostwach Świata zachowa SO (shutout). Jeżeli spojrzymy na grupowych przeciwników, to pierwszym kandydatem jest Wielka Brytania. Kolejnymi to Dania, Białoruś, czy nawet Słowacja. Nie zapominajmy, że w fazie pucharowej również jest ta propozycja liczona i uważam, że jest to interesujące value, nad którym można się zastanowić. Dwa czyste konta zachowane przez najlepszego bramkarza KHL z ostatniej kampanii jest jak najbardziej możliwe.

Fortuna
3.25
Simon Hrubec (Czechy) przynajmniej dwukrotnie zachowa czyste konto na MŚ

Zagranie bez ryzyka:

  • Tylko z kodem promocyjnym: 2230PLN
  • Dla nowych graczy
  • Pierwszy zakład na nowym koncie będzie bez ryzyka!
  • Dowolny kupon, dowolne zdarzenia
  • Stawka maksymalnie 210 PLN – zwrot z odjęciem 12% podatku na konto bonusowe
  • Bonus o równowartości stawki kuponu, objętego bonusem zostanie przypisany do iKonta uczestnika w terminie 3 dni
  • Jednokrotny obrót bonusem
  • Przy okazji sprawdź bonusy w Fortunie

Czechy hokej zakład medal na 20.05.

Fortuna MŚ Hrubec MŚ hokej na 20.05.

Chcesz więcej typów na KHL? Dołącz do grup:

1. Typy NHL/KHL/PHL – Zagranie na hokej

2. Zagranie – typy, dyskusje i bonusy bukmacherskie

fot. Pawel Andrachiewicz

Zaloguj się aby dodawać komentarze