Jesteśmy na samym początku ligowej przerwy w Polsce, a już brakuje nam żużlowych emocji w naszym kraju. Kalendarz czarnego sportu daje nam jednak pewne alternatywy, jak zawody indywidualne i ligi zagraniczne. Dziś znowu zajmiemy się szwedzką Elitserien, w której stawka jest naprawdę interesująca. Przygotowałem dla was dubel na wieczór, zapraszam do lektury.

 

Zapoznaj się z szeroką ofertą FORBET!
Kod promocyjny: 2100PLN

 

Kumla Indianerna vs Dackarna Malilla

Goście są zdecydowanym faworytem tego pojedynku. Zespół Dackarny ma w swoich szeregach takie nazwiska jak Janowski, Dudek i Pawlicki. Czy coś tu trzeba dodawać? Trzech Polaków jest w stanie wygrać w tej lidze każde spotkanie, jeśli jadą na 100% swoich możliwości. Jak dobrze wiemy, żadna liga nie dorównuje finansowo PGE Ekstralidze, więc najlepsi żużlowcy na świecie, często traktują rozgrywki zagraniczne jako pewien element treningu. Skład gości uzupełnia bardzo szybki w tym sezonie Oliver Berntzon, który jest pewnym dostarczycielem cennych punktów w meczu. Drużyna gospodarzy składa się z zawodników, którzy w tym sezonie są nieprzewidywalni. Chris Holder i Vaclav Milik to na ten moment raczej druga linia, niż liderzy. Honor drużyny mogą ratować Bjerre i Thomsen, czyli dwóch Duńczyków notujących solidne występy. Faworyt może być tylko jeden, Dackarna powinna na wyjeździe zgarnąć spokojne dwa punkty meczowe.

 

Co obstawiać?

Nie mam wątpliwości, że to spotkanie będzie jednostronnym widowiskiem. Drużyna gości przyjeżdża w naprawdę silnym zestawieniu i powinni kontrolować mecz od pierwszego biegu. Czy gospodarze są w stanie nawiązać walkę i pokrzyżować plany Dackarny? Moim zdaniem nie. Skupie się więc na pojedynku liderów jednego i drugiego zespołu. ForBET zaoferował nam ciekawy zakład, w którym możemy wytypować, czy lepszy w tym starciu będzie Kenneth Bjerre czy Maciej Janowski. Ostatnia forma obu zawodników nieco się od siebie różni. Magic jedzie na bardzo wysokim poziomie i przede wszystkim jest w stabilnej dyspozycji, zaś Duńczyk przeplata lepsze spotkania z tymi gorszymi. Między nimi jest również różnica samego poziomu sportowego, Bjerre zalicza dobry sezon, ale w dalszym ciągu nie jest to żużlowiec takiej klasy jak wychowanek Sparty Wrocław. Na swój kupon wrzucam typ, że Polak zdobędzie więcej punktów po kursie 1,67. Nawet jeśli Kenneth pojedzie choć raz z rezerwy taktycznej, to nie powinien zagrozić Janowskiemu pod względem zdobyczy punktowej.

 

Zdarzenie: Kumla Indianerna – Dackarna Malilla

Typ:  Janowski lepszy od  Bjerre

Kurs: 1.67

 

Vastervik Speedway vs Lejonen Gislaved

Pierwszy mecz pomiędzy tymi ekipami odbył się tydzień temu. Vastervik wygrali na wyjeździe 43:47 i wszystko wskazuje na to, że na własnym torze również nie dadzą szans swoim rywalom. Siłą gospodarzy jest Nicki Pedersen, który notuje w tym roku występy na wysokim poziomie. Pewnym punktem zespołu jest również Peter Ljung, a do zwycięstw cenne punkty dorzucają Polacy – Smektała i Buczkowski. Jednak nie zdziwi mnie, jeśli dzisiejsze spotkanie do pewnego momentu będzie wyrównane. Potencjał Lejonen jest trochę niewykorzystywany, ponieważ nazwiska wyglądają lepiej w teorii, niż w praktyce. W drużynie gości występuje chociażby Hampel, Kasprzak czy Woryna. Liderem zespołu śmiało można nazwać Maksyma Drabika, który zdaje się być przygotowany na seniorską karierę od przyszłego sezonu. W tym spotkaniu na pewno może powalczyć z liderami gospodarzy, ale ciężko przewidzieć w jakiej dyspozycji będzie reszta zespołu. Pierwsza seria zawodów powinna nam wiele wyjaśnić w kwestii końcowego wyniku.

 

Co obstawiać?

Vastervik zapewne zacznie to spotkanie od mocnego uderzenia, po którym goście mogą już nie wstać. Ze względu na możliwości taktyczne, nie odważę się wytypować tutaj końcowego wyniku meczu, nawet biorąc pod uwagę typ z handicapem. Skupię się więc na obstawieniu zdobyczy punktowej konkretnego zawodnika drużyny gości, w którą raczej mało kto wierzy. W ofercie bukmachera forBET zainteresowała mnie linia, na ilość punktów Kacpra Woryny. Chłopak z Rybnika, który zapowiadany był na ogromny talent, nie do końca spełnia wszystkie oczekiwania kibiców. Moim zdaniem to typ zawodnika, który przy silniejszej stawce często odstaje. Drużyna gospodarzy jest bez wątpienia silna. Nie widzę tam nazwisk, które Woryna powinien pokonywać bez większego problemu. Polak jedzie jako doparowy, co powinno utrudnić mu zdobywanie oczek. Typuję więc, że zawodnik Lejonen nie przekroczy linii punktowej 8,00. Kurs na under wynosi 1,95 i wrzucam go na nasz kupon.

Zdarzenie: Vastervik Speedway – Lejonen Gislaved

Typ:  Kacper Woryna under 8.0

Kurs: 1.95

 

Tak wygląda nasz dubel w ofercie forBET. Początek spotkań o godzinie 19:00. Mam nadzieje, że dzisiaj szczęście będzie po naszej stronie. Powodzenia!

dubel na żużel 04.07

Chcesz więcej typów bukmacherskich? Dołącz do Grupy Zagranie!