fot. Xinhua

Od środy zaczynamy przerwę reprezentacyjną w Europie. Mamy początek kwalifikacji do Mistrzostw Świata i typy na te starcia, w tym Polaków, pojawią się na naszej stronie, ale nie tylko. Ruszają także Mistrzostwa Europy do lat 21. W zmienionej formule, z większą liczbą ekip, z najsilniejszymi nacjami na kontynencie, z największymi talentami w tych rocznikach, niestety jednak bez udziału Polski, która słabą końcówką eliminacji pogrzebała swoje szanse. Od środy rozpoczyna się faza grupowa, a my postaramy się przeanalizować sytuację w poszczególnych grupach, potencjalnych zwycięzców, kto awansuje do dalszej części rozgrywek. Z każdej z grup wybierzemy jedną drużynę, po czym zrobimy kupon u bukmachera Fortuny.

2000 PLN od depozytu + 210PLN bez ryzyka + 20 PLN Freebet!

Koszulka Fortuna zakładów bukmacherskich
Koszulka Fortuna zakładów bukmacherskich
tylko na Logo Zagranie - typy bukmacherskie

100% do 2100 zł od 2. depozytu

+  600 zł zakład bez ryzyka + 20 zł darmowy zakład

standardowa oferta 2620 zł, a z naszym kodem: 2720 zł

Kod rejestracyjny
ZAGRANIE kod skopiowany kopiuj
skopiuj kod
Funkcjonalności:
freebet
aplikacja mobilna
zakłady na żywo
sporty wirtualne
Bonusy:

OD 2. DEPOZYTU: 2100 zł
ZAKŁAD BEZ RYZYKA: 600 zł
FREEBET: 20 zł

GRA BEZ PODATKU: +14% do wygranych

pokaż szczegóły ukryj szczegóły

Chcesz więcej typów? Dołącz do grupy Zagranie – typy, dyskusje i bonusy bukmacherskie

Zanim analiza, poznajmy nieco specyfikę tego turnieju, a także historię, rekordy poprzednich Mistrzostw Europy.

Tegoroczny turniej rozgrywany będzie na boiskach na Węgrzech i w Słowenii. To 23 edycja turnieju dla graczy w najstarszej młodzieżowej kategorii wiekowej. To pierwsza edycja, kiedy w turnieju jest 16 drużyn. To przez decyzję Komitetu Wykonawczego UEFA. Początkowo turniej miał liczyć 12 drużyn. Jest on podzielony na 2 etapy. W dniach 24-31 marca odbędzie się faza grupowa, a później po 2 najlepsze ekipy z każdej z grup zawalczą o wygraną w turnieju na zasadzie drabinki w dniach 31 maja – 6 czerwca. Turniej odbędzie się łącznie na 8 stadionach. Grupy A i C zagrają na Węgrzech, a B i D w Słowenii. Finał odbędzie się na stadionie w Mariborze.

Obecnym obrońcą tytułu są Hiszpanie, którzy 2 lata temu na boiskach Włoch i San Marino pokonali w finale Niemców 2:1. Dzięki temu triumfowi zrównali się z Włochami pod względem złotych medali (5). Najwięcej razy, bo aż 8 dochodzili do finału. Teraz także są jednym z faworytów. To 2 przypadek, kiedy turniej rozgrywany jest w 2 krajach. Na tych turniejach rozdawane są również nagrody indywidualne dla najlepszego zawodnika i strzelca turnieju. Co ciekawe w 4 z 5 ostatnich edycji w tej pierwszej nagrodzie triumfowali Hiszpanie (ostatnio Fabian Ruiz). 2 lata temu królem strzelców został Luca Waldsmicht z 7 trafieniami. Jest to najlepszy wynik od momentu przyznawania tej nagrody.

Podział na grupy

Tak samo, jak w losowaniach turniejów seniorskich tak i tutaj z urzędu drużyny gospodarzy przypisywane są do grup A i B jako ekipy z pierwszego koszyka, nie liczy się w ich przypadku współczynnik, aczkolwiek oba te kraje miały on najniższy spośród wszystkich uczestników turnieju.

Grupa A

 • Węgry
 • Niemcy
 • Rumunia
 • Holandia
Fortuna

Euro U21 Grupa A

Fortuna
2
Niemcy
Zagraj!
Fortuna
2
Holandia
Zagraj!
Fortuna
13
Rumunia
Zagraj!
Fortuna
20
Węgry
Zagraj!
Kursy na zwycięstwo w grupie A

Grupa B

 • Słowenia
 • Hiszpania
 • Czechy
 • Włochy
Fortuna

Euro U21 Grupa B

Fortuna
1.75
Hiszpania
Zagraj!
Fortuna
2.1
Włochy
Zagraj!
Fortuna
15
Czechy
Zagraj!
Fortuna
20
Słowenia
Zagraj!
Kursy na zwycięstwo w grupie B

Grupa C

 • Rosja
 • Islandia
 • Francja
 • Dania
Fortuna

Euro U21 Grupa C

Fortuna
1.3
Francja
Zagraj!
Fortuna
5
Dania
Zagraj!
Fortuna
7
Rosja
Zagraj!
Fortuna
25
Islandia
Zagraj!
Kursy na zwycięstwo w grupie C

Grupa D

 • Portugalia
 • Chorwacja
 • Anglia
 • Szwajcaria
Fortuna

Euro U21 Grupa D

Fortuna
1.6
Anglia
Zagraj!
Fortuna
2.7
Portugalia
Zagraj!
Fortuna
12
Szwajcaria
Zagraj!
Fortuna
14
Chorwacja
Zagraj!
Kursy na zwycięstwo w grupie D
Grupa Typerska

Chcesz więcej typów bukmacherskich? Dołącz do Grupy Zagranie!

Kto faworytem do awansu, kto może zaskoczyć?

Zaczniemy po kolei, od grupy A, bo tam ciekawie zapowiada się walka o wygraną. W zasadzie można rzec, że mamy mocnych faworytów do awansu i jakakolwiek niespodzianka w postaci odpadnięcia jednej z nich nie wchodzi w grę. Niemcy i Holendrzy bez trudu przeszli przez swoje grupy eliminacyjne. Lepsze wrażenie pozostawili po sobie Oranje, którzy imponowali w ofensywie będąc najlepszą drużyną pod względem ilości zdobytych goli. 46 w 10 meczach. To musi robić wrażenie. Niemcy zaś 2 razy potknęli się. 2 razy na Belgach, ale nie miało to konsekwencji w układzie tabeli.

Warto jednak zainteresować się Rumunią, bo ta przecież 2 lata temu zrobiła furorę dochodząc do półfinału i tym samym zapewniając sobie występ na Igrzyskach Olimpijskich. Ten rocznik również imponował w eliminacjach, jednak okazał się słabszy od Danii, awansował ostatecznie jako 5 ekipa z 2 miejsca, bardzo szczęśliwie, bo będąc o 1 bramkę lepszym od reprezentacji Polski i to zaważyło na awansie.

Grupę zamykają Węgrzy, dla których jest to powrót po 25 latach nieobecności. Mieli okazję prezentować się w sparingach, aczkolwiek wiadomo, że nie do końca można z tego wysnuwać wnioski. Od momentu startu eliminacji aż do ich zakończenia rozegrali łącznie 8 sparingów, z których wygrali tylko 1, z Rosją, a okazywali się słabsi od współgospodarzy, także od Austrii, czy Norwegii.

Patrząc po składach tych 4 ekip najokazalej wyglądają Holendrzy. Trzon stanowią gracze już ograni, stanowiący o sile mocnych ekip jak PSG, Lipsk czy Ajax. Niemcy wysłali w bój Youssufę Moukoko. Ich skład w zasadzie nie różni się wiele od tego z eliminacji. Trudno znaleźć takie duże gwiazdy w pozostałych ekipach.

Łącząc składy z wynikami z eliminacji wydaje mi się, że da się wskazać w tej grupie faworyta. Typując eliminacje ogromne wrażenie zrobiła na mnie Holandia i wydaje mi się, że to właśnie ta reprezentacja zatriumfuje w grupie A.

Fortuna
2
Holandia wygra grupę A

W grupie B mamy rewanż za ostatni turniej, wszak grają zdobywca tytułu i ostatni gospodarz. Hiszpanie kosztem Włochów wyszli z grupy, gdzie grała Polska. Wydaje się, że tutaj także mamy podział na 2 najmocniejsze zespoły i ekipy, które pomiędzy sobą rozstrzygną kwestię 3 miejsca. W eliminacjach do tego turnieju bardziej zaimponowali Hiszpanie, którzy świetnie wyglądali w defensywie przez całe eliminacje tracąc raptem 1 gola. Włosi mieli momenty słabszej gry. To kolejny rocznik La Furia Roja bardzo utalentowany i część graczy może zaraz trafić do dorosłej kadry. Nie inaczej w przypadku Italii.

Co do pozostałych dwóch ekip to zdecydowanie lepiej wyglądają Czesi. Nie są nowi na turnieju, w przeciwieństwie do Słowenii, która dopiero debiutuje w tych rozgrywkach. Nasi południowi sąsiedzi wygrali swoją grupę eliminacyjną, aczkolwiek nie było tam żadnego giganta, więc zadanie mieli ułatwione. Mimo tego wyniki pokazują, że ta kadra jest dosyć silna. Jest tu kilka talentów grających regularnie w lidze czeskiej lub też takich, którzy wyfrunęli do solidnych klubów poza krajem. Słowenia z tego grona wygląda najsłabiej, ale tu mamy przypadek gracza, który występuje w PKO BP Ekstraklasie w ekipie Wisły Kraków.

Debiutant na turnieju powinien zebrać solidną lekcję, Czesi mogą powalczyć, ale to Włosi i Hiszpanie stoczą ze sobą bój o 1 miejsce. Eliminacje pokazały, że ekipa z Półwyspu Iberyjskiego po raz kolejny ma duże aspiracje łatwo odprawiając kolejnych rywali. Znowu dobrze przygotowani taktycznie. Wydaje mi się, że to oni zatriumfują w grupie B.

Fortuna
1.75
Hiszpania wygra grupę B

Grupa C wydaje się taką, gdzie może dziać się najwięcej, wszak mamy kandydata do medalu i 3 nacje, które mogą pomiędzy sobą stoczyć bój o wyjście z grupy. Trójkolorowi nie grali zbyt imponująco w eliminacjach, do ostatnie kolejki walczyli o 1 miejsce, co ostatecznie się udało. Wzmocnieni jednak kilkoma konkretnymi talentami wyglądają na papierze bardzo imponująco i jeśli tylko forma nie zawiedzie to powinni tutaj mocno się liczyć nie tylko teraz, ale zwłaszcza na przełomie maja i czerwca.

Dalej mamy Duńczyków, Rosjan i Islandię. Dwie pierwsze ekipy wygrywały swoje grupy i to w dobrym stylu. Islandia zajęła miejsce za plecami reprezentacji Włoch. Dania przeszła eliminacje bez porażki, Rosjanie ulegli tylko raz reprezentacji Polski, jednak przeciwko mocniejszym ekipom jak nasza mieli spore problemy, przeciwko słabszym radzili sobie dosyć łatwo. Islandia miała kilka wpadek w eliminacjach, kilka wysokich porażek.

Patrząc na kadry tych zespołów to Francuzi prezentują się imponująco. Rosjanie jako jedyni na turnieju mają kadrę złożoną tylko i wyłącznie z zawodników grających w rodzimej lidze. Ten najbardziej znany to na pewno Fiodor Chalov. Islandia nie posiada jako takich gwiazd, sporo zawodników występuje w ligach skandynawskich, bardzo mała liczba wybiła się do klubów z pozostałej części Europy. Duńczycy ligę mają w miarę mocną, tak więc tam spora część występuje. Zdecydowanie gwiazdą będzie Bruun Larsen, który już trochę Europy zwiedził, będzie dużym wzmocnieniem.

Poza Francuzami, którzy powinni być pewni swego, że awansują kwestia awansu jest mocno otwarta, aczkolwiek jak dla mnie największy potencjał ma Dania, grała bardzo równo w eliminacjach z wydaje mi się porównywalną ekipą, jaką była Rumunia dawali sobie radę. Nie wykluczam niespodzianek, bo Rosja i Islandia mają potencjał i swoje ambicje w tym turnieju, ale raczej maksimum, jakie te 2 kraje mogą wycisnąć to bezpośrednia walka między sobą o 3 lokatę. Uważam, że miejsce obok Francji w fazie pucharowej zajmie Dania.

Fortuna
1.65
Dania awansuje z grupy C

W grupie D również emocji nie powinno zabraknąć. Połowa z tych drużyn nie brała udziału na turnieju 2 lata temu, a druga połowa będzie chciała na pewno poprawić wynik swoich starszych kolegów, bowiem zarówno Anglicy jak i Chorwaci ze swoich grup nie awansowali. W eliminacjach zaś te dwie wspomniane, a także Szwajcarzy i Portugalczycy spisywali się naprawdę udanie, tak więc każda z nacji tutaj ma ambicje, by wyjść z grupy, zaskoczyć. Uważam, że to jest grupa, gdzie każdego stać na awans dalej zwłaszcza biorąc pod uwagę poprzedni turniej.

Anglicy mają największy potencjał, kolejny bardzo utalentowany rocznik aczkolwiek oni mnie zaszokowali w eliminacjach pomimo braku porażki, to jednak strata punktów z Andorą i łącznie 4 stracone gole z tą nacją musi boleć. Wydaje się, że to coś w rodzaju wypadku przy pracy, bo pozostałe mecze zagrane koncertowo. Największe wrażenie zrobili na mnie Szwajcarzy, którzy ostatnim meczem przegrali wygraną w grupie, a potrafili i tak ograć Francję, byli bardzo skuteczni i grali atrakcyjnie w piłkę.

Chorwacja jako jedyna w eliminacjach osiągnęła wynik dwucyfrowy. Miała w grupie San Marino, aczkolwiek to i tak jest imponujące. Bardzo dobra końcówka eliminacji, bo ich awans nie był pewny na półmetku. 37 bramek łącznie i miejsce za plecami Czechów. Pokazali sporo dobrej piłki. Portugalia musiała uznać wyższość Holendrów, poza tym mieli kilka meczów, gdzie mocno się męczyli. Na koniec zmagań ograli ostatecznie Oranje i pewnie awansowali na turniej jako najlepsza ekipa z 2 miejsc.

W każdej z tych nacji znajdzie się jakiś wielki talent. Chorwacja posiada Lukę Ivanuseca, Szwajcarzy Noaha Okafora, Portugalia przede wszystkim Rafaela Leao, a Anglicy po raz kolejny mają wiele brylantów, świetnie wyglądają w ofensywie, ale czy to przełoży się na lepszy wynik aniżeli 2 lata temu? Szumne zapowiedzi się cały czas, ale nie zawsze coś z tego wychodzi.

Wydaje mi się, że Portugalia uskrzydlona w wygraną z Holandią może zyskać wiele na pewności siebie i może namieszać w tym turnieju. Kadrowo nie są słabsi niż ekipa, która odpadła z Polską, aczkolwiek w tych eliminacjach nie było baraży, toteż nie miał ich kto wyeliminować. Uważam, że grupę wygra właśnie ktoś z pary Anglia lub Portugalia. Z całym szacunkiem dla pozostałej dwójki, ale te ekipy nie są aż na tyle mocne, by coś wywalczyć na tym turnieju, choć na pewno chęci i woli walki odmówić im nie będzie można. Nie podejmuję się wytypowania zwycięzcy, tak więc ode mnie na koniec zapowiedzi typ na wyjście z grupy drużyny portugalskiej, która jest jednak szacowana jako słabsza niż angielska.

Fortuna
1.3
Portugalia wyjdzie z grupy D

Zagranie bez ryzyka:

 • Tylko z kodem promocyjnym: 2230PLN
 • Dla nowych graczy
 • Pierwszy zakład na nowym koncie będzie bez ryzyka!
 • Dowolny kupon, dowolne zdarzenia.
 • Stawka maksymalnie 210 PLN – zwrot z odjęciem 12% podatku na konto bonusowe.
 • Bonus o równowartości stawki kuponu, objętego bonusem zostanie przypisany do iKonta uczestnika w terminie 3 dni.
 • Jednokrotny obrót bonusem.
kupon Fortuna

Chcesz więcej typów bukmacherskich? Dołącz do Grupy Zagranie!

 

Zaloguj się aby dodawać komentarze