O godzinie 17:30 rozpocznie się pierwszy mecz o 9. miejsce w PlusLidze między Cuprumem Lubin a Projektem Warszawa. Stawką tego dwumeczu jest znalezienie się na dziewiątym miejscu w lidze. Zespoły te mierzyły się ze sobą w październiku i marcu, i za każdym razem to zespół ze stolicy okazywał się lepszy. Dodatkowo w obu grach padł wynik trzy do jednego. Czy tak będzie i tym razem? Kupon kreślę w ETOTO.

tylko na Logo Zagranie - typy bukmacherskie

200% do 300 zł od depozytu

+ 50 zł freebet (dodatkowy bonus TYLKO z naszym kodem promocyjnym)

 

 

Oferta dostępna z kodem bonusowym: ZAGRANIE
(Wpisz w formularzu rejestracyjnym na stronie bukmachera)

Kod rejestracyjny
ZAGRANIE kod skopiowany kopiuj
skopiuj kod
Funkcjonalności:
freebet
aplikacja mobilna
zakłady na żywo
sporty wirtualne
Bonusy:

OD DEPOZYTU: 200% do 200 zł

FREEBET: 50 zł

 

pokaż szczegóły ukryj szczegóły

Typy na mecz Cuprum Lubin vs Projekt Warszawa

Gospodarze tego meczu ostatnie spotkanie rozegrali drugiego kwietnia, i wówczas ulegli do zera Asseco Resovii Rzeszów. Siatkarze Projektu rywalizowali dzień wcześniej z PSG Stalą Nysa i po zaciętym meczu ulegli Nysowianom po tie-breaku. W jakim stopniu ich dyspozycja z rundy zasadniczej przełoży się na dzisiejszą rywalizację?

Porównanie sytuacji po rundzie zasadniczej sezonu PlusLigi 2021/2022

Zdaniem bukmacherów ETOTO to goście są faworytami. Wskazuje na to wycena na poziomie 1.72 na ich triumf względem 2.10 na Cuprum. Jednym z kluczowych czynników jest to, że jak pisałem wyżej, w obu rywalizacjach z tego sezonu to siatkarze Projektu wychodzili zwycięsko z potyczek z Lubinianami. I to za każdym razem po czterosetowym starciu. Poza tym to Cuprum zakończył rundę niżej w tabeli, tracąc do zespołu ze stolicy aż dziesięć oczek. Lubinianie wygrali łącznie osiem razy na dwadzieścia sześć gier, z czego trzykrotnie święcili zwycięstwo po tie-breaku. Istotne jest również to, że pięciokrotnie przegrywali po tie-breaku. Z kolei Projekt wygrywał dwunastokrotnie, z czego z czego trzy razy po pięciu setach. Tyle samo razy przegrywali po tie-breaku. Natomiast jeśli chodzi o porównanie ich bieżącej formy, to oba zespoły wygrywały po dwa razy w ostatnich czterech rywalizacjach.

Kto ile ugra setów?

Jeśli chciałbyś postawić na to, że Projekt ugra co najmniej seta, to uprzedzę, że kurs na to zdarzenie wynosi 1.12. Na te „tłumaczące”, że się to nie wydarzy, został ustanowiony przez bukmacherów ETOTO na poziomie 6.00. Wyceny na analogiczne zdarzenie, tyle że związane z Cuprumem wynoszą kolejno: 1.20 na „tak” i 4.40 na „nie”. Jeśli jesteś zdania, że warto postawić na to, że zostaną rozegrane więcej niż trzy sety, to powinieneś rozważyć kurs na poziomie 1.42 na to, że się to wydarzy i 2.65, że jednak spotkanie zakończy się znacznie szybciej. Jeśli uważasz, że Cuprum z Projektem skończą mecz w co najwyżej czterech odsłonach, wówczas rozważ kurs ustabilizowany na poziomie 2.95. I tu dochodzimy do pytania: czy warto obstawiać tego typu zdarzenia? Jeśli na podbicie kuponu, to tak, ale jeśli już chciałbyś postawić na jakiś typ związany z większą stawką, to polecam Ci pod rozwagę obstawienie dokładnej sumy setów. Jeśli postawisz na zdarzenie, że trzy, to spotkasz się z kursem 2.75, cztery – 2.40 i pięć – 3.05. Historia ich ligowych gier z tego sezonu pokazuje, że najprawdopodobniejszy jest ten środkowy kurs.

Zwycięzca poszczególnych partii

Może warto typować zwycięzcę poszczególnego seta? Jeśli planujesz postawić na to, że Cuprum wygra pierwszego seta, to wtedy spotkasz się z kursem na poziomie 2.00, a jeśli że Projekt to wówczas jawi się wycena ustabilizowana na poziomie 1.80. Jeśli zostajesz przy tym, by typować zwycięzcę danego seta, ale np. drugiego i trzeciego, to ze wskazaniem na Cuprum masz kursy przygotowane przez bukmacherów ETOTO na poziomie 2.05, a na Projekt na 1.75. Jeśli chciałbyś postawić na to, że Cuprum wygra czwarty lub piąty set, to wówczas polecam Ci rozważyć kurs na poziomie 2.00, a na analogiczny ze wskazaniem na Projekt masz kurs 1.77 i 1.78. Tylko, który z tych typów jest najbardziej realny? Dodam jeszcze, że w pierwszym meczu Cuprum wygrał w pierwszym, a w drugim meczu w drugim secie.

Moje typowanie związane z tym meczem Cuprumu Lubin z Projektem Warszawa

Tak jak pisałem wyżej, to Projekt wystąpi w roli faworyta i to właśnie na nich stawiam. Tym razem sądzę, że lepiej, bo bezpieczniej nie typować dokładnej liczby rozegranych setów, czy ilości zdobytych setów, bo jak pokazał choćby wczorajszy mecz Trefla, w fazie play-off możemy spodziewać się równie często nieoczywistych rozwiązań, jak w sezonie zasadniczym. Dlaczego jeszcze stawiam na Projekt?

Otóż dlatego, że jestem zdania, że impas dłużej już trwać nie będzie i w końcu siatkarze drużyny ze stolicy wrócą na właściwe tory. Przypomnę, że w drugiej części zasadniczej sezonu wygrali ledwo dwa mecze. Kiedy, jak nie teraz nadarza się okazja do pokazania kibicom, że drużyna walczy do końca? Andrzej Wrona po meczu z PSG Stalą Nysa mówił w wywiadzie udzielonemu Polsatowi Sport: „Myślę, że w tym sezonie każdy z nas gra poniżej oczekiwań i oprócz pojedynczych przebłysków to jako drużyna gramy źle i każdy z nas musi wymagać od siebie dużo więcej niż w tym sezonie”. Teraz mieli kilkanaście dni, kiedy mogli spokojnie potrenować, ułożyć plan na najbliższe dwa mecze. Możesz odpowiedzieć, że w identycznej sytuacji jest Cuprum, ale w lidze radzili sobie na przestrzeni sezonu jeszcze gorzej, a i mają mniejszą siłę rażenia. Nie ukrywajmy, gra o dziewiąte miejsce dla klubu z Warszawy to coś, czego przed sezonem nikt nie zakładał.

etoto
1.72
Projekt Warszawa wygra mecz - TAK

Odnośnie do zakładania, w zasadzie typowania to nie wiem, czy wiesz, ale warto sprawdzić jeszcze dwie strony z tym związane. Mianowicie: tu i tu. W końcu, jak już grać, to po to, by i coś z tego mieć i, by móc porównać wcześniejsze teksty.

fot. Paweł Andrachiewicz/PressFocus

Propozycja kuponu:

Kupon tekst PlusLiga playoff
Kupon związany z meczem PlusLigi
  • Tagi

Zaloguj się aby dodawać komentarze