Jeśli jesteś fanem CSa i chciałbyś spróbować swoich sił w obstawianiu, to świetnie trafiłeś. Po przeczytaniu tego artykułu dowiesz się, jak obstawiać zakłady bukmacherskie CS:GO. Pomogę Ci wybrać odpowiedniego bukmachera oraz przedstawię kody promocyjne, które zapewnią Ci bonusy na start.

Baner grupy esport Zagranie na Facebooku

CS:GO zakłady bukmacherskie – co muszę wiedzieć o grze?

Profesjonalni gracze, najczęściej grają spotkania w systemie do trzech lub pięciu wygranych. Każda rozgrywka ma miejsce na innej mapie. Jeden mecz składa się maksymalnie z 30 rund. Wygrywa drużyna, która pierwsza zdobędzie ich 16. W razie, gdy drużyny zremisują, zdobywając po 15 rund, następuje dogrywka.

Cele gry CS:GO

CS to gra, w której walczą ze sobą dwie ekipy. Każdy z zespołów posiada inne cele, dzięki którym może wygrać rundę:

  • Terroryści – Żeby zwyciężyć, muszą podłożyć bombę oraz chronić jej do momentu eksplozji.
  • Antyterroryści – Ich zadaniem jest rozbrojenie bomby lub zapobiegnięcie jej podłożeniu przed upływem czasu rundy.

(Obie drużyny mogą wygrać, eliminując przeciwników. Należy jednak pamiętać, że gdy bomba zostanie podłużona, to antyterroryści muszą ją rozbroić, niezależnie od tego, czy terroryści nadal żyją).

Po zagranych 15 rundach następuje zamiana stron. Dzieje się tak w celu wyrównania rozgrywki. Niektóre mapy są lepiej dostosowane pod antyterrorystów, a inne pod terrorystów.

W grze ważnym czynnikiem jest ekonomia. Za takie rzeczy, jak: eliminacja wroga, podłożenie bomby, wygranie lub przegranie rundy, otrzymuje się określone wynagrodzenie. Odpowiednie zarządzanie pieniędzmi w grze jest bardzo ważne, to ono decyduje o tym, czy będzie nas stać na odpowiednią broń, granaty, czy pancerz.

Pierwsza oraz szesnasta runda to tak zwane rundy pistoletowe. W związku z niską ilością pieniędzy na start, w tych rundach można jedynie używać pistoletów.

CS:GO – jakie zakłady bukmacherskie mogę obstawiać?

Znając już zasadę działania gry, możemy przejść do omówienia częstych sposobów obstawiania zakładów bukmacherskich CS:GO:

WYGRANA

To najpopularniejsza forma zakładów bukmacherskich CS:GO i nie tylko. Nie wymaga ona zbyt dużo wyjaśnień. Polega na wytypowaniu drużyny, która zwycięży w meczu.

RUNDA PISTOLETOWA

Polega na wytypowaniu drużyny, która wygra rundę pistoletową. Najczęściej typuje się osobno zwycięzcę pierwszej oraz szesnastej rundy. Podczas obstawiania należy zainteresować się po jakiej stronie gra dana drużyna w rundach pistoletowych, a także sprawdzić, jak w poprzednich meczach wychodziły im te rundy. Na profesjonalnej scenie można spotkać graczy, którzy są wprost stworzeni do danego rodzaju broni. Przykładem gracza, który świetnie posługuje się pistoletami, jest Dennis ‚dennis’ Edman. Należy wziąć pod uwagę to, że posiadając takiego zawodnika, zespół ma większe szanse na wygranie rundy pistoletowej.

Jakie zakłady bukmacherskie na CS:GO?

SUMA MAP

Tutaj używamy typów over/under. W przypadku BO3 współczynnik wynosi 2,5. Jeśli postawimy -2,5, to wygrywamy, gdy spotkania zakończą się w 2 mapach. Gdy obstawimy +2,5, wygrywamy, gdy o wyniku rozgrywki rozstrzygną 3 mapy.

CZY BĘDZIE DOGRYWKA

Zasada jest prosta. Jeżeli naprzeciwko siebie spotykają się zespoły o bardzo podobnych umiejętnościach, najprawdopodobniej walka o zwycięstwo będzie bardzo zacięta. W takim przypadku istnieje duża szansa na to, że zobaczymy dogrywkę.

 SUMA RUND NA POSZCZEGÓLNEJ MAPIE

Jak wiemy, mecz może zakończyć się już po 16 rundach, jednak na profesjonalnej scenie rzadko widzimy tak miażdżącą przewagę jednego zespołu, który wygrywa z wynikiem 16-0. W ofercie bukmachera najczęściej możemy zobaczyć możliwość typowania poniżej/powyżej podanej przez niego ilości rund. Zdecydowanie ułatwia to zadanie. Trafienie konkretnej liczby byłoby bardzo trudne.

ZWYCIĘZCA POSZCZEGÓLNEJ MAPY

W tym zakładzie należy wskazać, zwycięzcę pierwszej, drugiej lub trzeciej mapy. Ten rodzaj zakładów bukmacherskich CS:GO jest trochę łatwiejszy do przewidzenia. Posługując się statystykami oraz historią gier zespołu, możemy zauważyć, jak drużyna radzi sobie na danej mapie. Każdy zespół ma mapy, na których czuje się świetnie oraz takie, które sprawiają im większe trudności. Sprawdzenie tych informacji, zdecydowanie pomoże Ci w dokonaniu dobrego wyboru.

DOKŁADNY WYNIK MECZU

W tym zakładzie należy podać dokładny wynik po rozegraniu wszystkich map. W przypadku BO3 może to być: 2:1, 1:2, 3:0 lub 0:3.

Co warto wiedzieć o zakładach bukmacherskich na CS:GO?

Obstawiając zakłady bukmacherskie CS:GO, tak jak w przypadku sportów, należy pamiętać o ryzyku, które się z nimi wiąże. Aby zwiększyć swoje szanse na wygraną, należy odpowiednio przygotować się przed obstawianiem. Najlepszym sposobem będzie wykonanie własnej analizy. Aby skutecznie to zrobić, musisz znaleźć odpowiednie informacje. W tym celu najlepiej używać oficjalnych stron internetowych lig CS:GO. Znajdziesz tam zawsze aktualne statystyki zespołów oraz poszczególnych graczy.

Statystyki do CS:GO

Zwróć szczególną uwagę na ostatnie rozgrywki drużyn, aby lepiej poznać ich aktualną formę. Ważne jest również zaobserwowanie, jak zespół radzi sobie na danej mapie. Przejrzenie poprzednio rozegranych na niej spotkań, to konieczność. Sugeruj się również kursami. Pamiętaj, że gdy wartość znacznie spada, oznacza to, że duża część graczy obstawia daną drużynę lub pojawiły się nowe fakty wskazujące, że dana ekipa ma jeszcze większe szanse na zwycięski rezultat.

Kiedy już zdobędziesz podstawowe informacje, zapraszamy do naszych typów dnia na CSa. Tutaj będziesz mógł porównać swoje propozycje z naszymi analizami, co ułatwi Ci dokonanie ostatecznego wyboru i wzięcie udziału w zakładach bukmacherskich CS:GO. Pamiętaj jednak, że ryzyko to część bukmacherki, dlatego nie należy traktować analiz jako stuprocentowych pewniaków.

Wiedza potrzebna do zakładów bukmacherskich CS:GO

Jakiego bukmachera wybrać, obstawiając CS:GO?

Z racji na ogromną popularność e-sportu, która wciąż rośnie w bardzo szybkim tempie, prawie każdy liczący się bukmacher posiada w swojej ofercie możliwość obstawiania gier. Typować można coraz więcej tytułów, jednak to bukmacher decyduje jakie gry doda do swojej oferty. Jak dotąd CS:GO wraz z League of Legends są niedoścignionymi liderami e-sportu. Nie ma więc obaw, że nie znajdziesz możliwości obstawiania tych gier. Na naszej stronie, sprawdzisz ranking legalnych bukmacherów. Każdy z nich posiada w swojej ofercie zakłady bukmacherskie na CS:GO. Dzięki temu, wybierając swojego bukmachera, możesz skupić się na innych ważnych aspektach jego oferty. Według mnie warto zwrócić uwagę na to, czy strona honoruje twoją ulubioną metodę płatności oraz jaki system obsługuje ich aplikacja mobilna. Pamiętaj, że ostateczny wybór należy do Ciebie. Zastanów się, na czym najbardziej Ci zależy. Gdy już dokonasz wyboru, pamiętaj o skorzystaniu z naszych kodów promocyjnych, dzięki którym już na starcie otrzymasz różne bonusy!