Profesjonalne rozgrywki CS GO od pewnego czasu coraz bardziej nas zaskakują! Faworyci często „gubią punkty” z przeciętnymi drużynami, a rundy kończą się w sposób, którego nie przewidzieliby nawet najlepsi wróżbici. Wśród tych niespodzianek mamy jednak ciągle pewne aspekty normalności w grze, i to na nich postaramy się dziś skupić. Przeanalizujemy dwa mecze, jeden w ramach Home Sweet Home Cup, drugi natomiast z nieco wyższej półki, prosto z trwającego Dreamhacka Masters.

 

Załóż konto w BETFAN i graj bez ryzyka do 100PLN!

Zwrot na konto depozytowe z kodem: 3100PLN

Link aktywujący promocję -> zagranie.com/go/betfan

tylko na

3000 zł od depozytu + 100 zł bez ryzyka
+ 14% do wygranych

oferta z naszym kodem promocyjnym: 3100 pln

Kod rejestracyjny
3100PLN kod skopiowany kopiuj
skopiuj kod
Funkcjonalności:
zakłady na żywo
Bonusy:

OD DEPOZYTU: 100% do 3000 zł
ZAKŁAD BEZ RYZYKA: 100 zł

pokaż szczegóły ukryj szczegóły

 

Spirit – Forze
23.05.2020 r. Godz. 19:50

 

Na początek zajmijmy się meczem ćwierćfinałowym, turnieju Home Sweet Home Cup 5, w którym zmierzą się ze sobą  Spirit oraz Forze, dwie rosyjskie drużyny z naprawdę niemałym potencjałem. W tym starciu wyraźnym faworytem jest Spirit, co zresztą jest dosyć oczywistym wyborem jeśli spojrzymy, chociażby na ostatnie spotkania pomiędzy tymi ekipami. Przekonajmy się jednak, czy Spirit nie jest tylko papierowym faworytem i co przemawia na ich korzyść.

Gdy te ekipy mierzyły się ze sobą w ramach ESL Road to Rio, wtedy Spirit dosłownie zdominowało swoich oponentów. Szybkie zwycięstwo 2-0 nie pozostawiało złudzeń, kto jest po prostu lepszy w tym zestawieniu. Wtedy w wybitnej formie był Mir, który został prawdziwym pogromcą Forze. Dziś spodziewam się bardzo podobnego meczu, przez kolejne trzy tygodnie od tamtego meczu, nie widać dużej poprawy w grze Forze, ciągle mają oni problemy z prawidłowym wykonywaniem planu na daną mapę czy rundę, grają nierówno i nieskładnie.

Gdy zerkniemy na indywidualne statystyki zawodników, po stronie Spirit widzimy wyraźnie wysoką formę Mira, który, nie dość, że przez ostatnie trzy miesiące utrzymuje naprawdę świetny rating na poziomie 1.25, to podczas tego turnieju wspiął się jeszcze wyżej, jeśli chodzi o jego umiejętności, i podwyższył ten wskaźnik do 1.47! Niedaleko za nim są Somedieyoung oraz Magixx, którzy wspierają go swoimi zabójstwami w najważniejszych rundach. Aimowo zawodnicy Spirit wyglądają lepiej od ich przeciwników, a musimy pamiętać o tym, że Forze miało do pokonania nieco łatwiejszych przeciwników w swojej grupie, chociażby jak tragiczne ostatnio Contact czy debiutujące dopiero Honoris. Jeśli chodzi o ten aspekt rozgrywki, to jestem spokojny o dominację Spirit.

Pozostałe statystyki jak i po prostu oglądane mecze również przeważają na korzyść ekipy Mira, seria pięciu zwycięstw na Trainie czy 72% wygranych spotkań na mapie Dust 2 mówią same za siebie. Forze z kolei komfortowo czuje się na takich mapach jak Inferno czy Mirage, lecz również tam Spirit dotrzymuje im kroku jeśli chodzi o liczbę rozegranych i wygranych pojedynków. Ponadto, świetnie wygląda również rozłożenie procentowe meczów do uzyskiwanych wyników. 50% swoich spotkań, drużyna Spirit wygrywa wynikiem 2-0. W ciągu ostatnich 30 meczów przegrali jedynie 23% z nich, czyli około siedmiu. Pomimo małego spadku formy, ciągle są świetną drużyną, i nie sądzę, żeby Forze mogło stanąć im na drodze.

 

Spirit – Forze
23.05.2020 r. Godz. 19:50
Typ: Spirit wygra
Kurs: 1.57

 

 

 

 

 

Liquid – Mibr
23.05.2020 r. Godz. 21.10

 

Czas na najbardziej elektryzujące spotkanie dzisiejszego dnia, pojedynek, który z pewnością będzie obfitował w niesamowite emocje i świetne zagrania. Po jednej i po drugiej stronie spotykamy naprawdę świetnych zawodników, którzy będą chcieli dziś coś udowodnić. Jedna jak i druga ekipa walczy z pewnymi problemami w swojej grze i raczej nie może być w 100% zadowolona ze swoich ostatnich rezultatów. Czy dziś odnajdą swój pomysł na grę i dadzą radę wprowadzić go w życie? Przekonamy się już o 21.10!

Zawodnikiem, na którym się dziś skupimy, będzie Twistzz, młody, bo zaledwie 20-letni zawodnik Liquid. Widać u niego ostatnio naprawdę wysoką formę i z pewnością będzie chciał on się dziś jak najlepiej zaprezentować, zwłaszcza grając na drużynę takiego pokroju jak Mibr. Linia przygotowana dla tego zawodnika to 39,5 i wydaje mi się, że w obecnej formie Twistzza, to będzie dla niego dosyć łatwe zadanie. W ostatnich spotkaniach był on naprawdę niesamowity, i pomimo porażek całej drużyny, on razem z Nafem trzymali naprawdę wysoki poziom.

Przechodząc do analizy statystyk, teoretycznie, na ostatnie pięć spotkań Twistzz pokrył linię 40 zabójstw jedynie dwa razy. W tych dwóch spotkaniach osiągnął kolejno 49 oraz 52 zabójstwa na dwóch mapach. W trzech pozostałych zdobył idealnie 39 fragów w każdym z nich. Dlaczego więc myślę, że dziś ta sztuka mu się uda? Żeby to zrozumieć, musimy spojrzeć na wyniki w owych trzech feralnych meczach. W każdym z nich widzieliśmy przynajmniej jedną mapę, na której Liquid kompletnie zdominowało swoich przeciwników. Na tych mapach ich rywale nie byli nawet w stanie zdobyć dziesięciu rund, co automatycznie zmiejszało szansę Twistzza na pokrycie overa zabójstw. W końcu overy zabójstw zawsze idą w parze z dużą ilością rund. Pomimo tak niskich wyników rundowych w tych meczach nasz zawodnik zdobywał aż 39 eliminacji, czyli idealny próg naszej linii. Wystarczyłaby, chociażby jedna runda więcej, a Twistzz miałby przed sobą kolejną szansę na eliminację, którą z pewnością by wykorzystał.

W dzisiejszym straciu to Liquid jest faworytem, świadczą o tym statystyki, fakt nowego gracza w składzie Mibru jak i po prostu ogólne pojęcie o ostatniej grze obydwu zespołów. Moim zdaniem jednak Mibr z pewnością nie podda się na starcie i będzie walczył o swoje. Spodziewam się wyrównanego meczu, nawet jeśli zakończy się na dwóch mapach, to jednak z pewnością obydwie drużyny będą do końca walczyć o każdą rundę. Nie ma też olbrzymiej różnicy między formą zespołów, zatem nie spodziewam się wyraźnego stompu jednej ekipy. Podczas spotkania zobaczymy również mapy takie jak Inferno czy Dust 2, na których obydwie drużyny również świetnie się odnajdują. To wszystko składa się na wyrównany mecz, w którym jednak Liquid do wygranej będzie potrzebować fragów Twistzza. Mamy nadzieję, że młody Kanadyjczyk nie zawiedzie zarówno nas, jak i swojej drużyny.

 

Liquid – Mibr
23.05.2020 r. Godz. 21.10
Typ: Twistzz powyżej 39,5 zabójstw (1&2 mapa)
Kurs: 1.83

 

Zakład bez ryzyka w BETFAN – zwrot na konto główne!

  1. Klikasz w link -> zagranie.com/go/betfan
  2. Zakładasz konto z kodem: 3100PLN
  3. Wpłacasz depozyt, którego minimalna kwota jest równa 10 zł
  4. Zakład powinien mieć kurs, który jest równy co najmniej 1.14. Z promocji wyłączone są zakłady Gry Wirtualne
  5. W razie przegranej w ciągu 48 godzin roboczych od rozliczenia zakładu przyznamy Ci bonus na saldo główne, który będzie równy stawce zakładu.