Brazylia jest pierwszą drużyną, która zapewniła sobie awans do półfinału Copa America. Już dziś o 21:00 rozpocznie się spotkanie z udziałem Argentyny i Wenezueli. W nocy prawdziwe fajerwerki dla fanów futbolu z Ameryki Południowej, czyli Kolumbia vs Chile. W sobotę o 21:00 ostatni akcent ćwierćfinałów – Urugwaj z Peru. Zapraszamy na analizę.

Zapoznaj się z szeroką ofertą FORBET!
Kod promocyjny: 2100PLN

Chcesz więcej typów bukmacherskich? Dołącz do Grupy Zagranie!

Kolumbia vs Chile

Przed rozpoczęciem turnieju miałem przeczucie, że drużyna Kolumbii może wygrać całe rozgrywki. Kurs tego zakładu długoterminowego wynosił 6.00, więc szału nie było, ale nadal podtrzymuje swoje zdanie. Brazylia i Argentyna mają słabsze momenty na tym turnieju. Canarinhos wyeliminowali Paragwaj dopiero po karnych, a Albicelestes ledwo wyszli z grupy. Mam wrażenie, że zwycięzca tego turnieju znajduje się w dolnej drabince. W nocy czeka nas spotkanie Kolumbii z Chile, czyli prawdziwy klasyk w Copa America. Chile to obrońcy tytułu, którzy triumfowali w tej imprezie dwa razy z rzędu.

Kolumbia wygrała wszystkie spotkania na Copa America 2019. Do tego warto wspomnieć, że w tym czasie nie stracili nawet jednego gola. Triumfowali kolejno nad drużynami Argentyny, Kataru i Paragwaju. Każde z tych starć zakończyło się wynikiem -2,5 bramki.

Chile ma na swoim koncie dwa zwycięstwa i porażkę z Urugwajem. Przeciwko Japonii i Ekwadorowi zanotowali overowy rezultat, jednak już spotkanie z Urusami pokazało, że miejsca na ofensywne granie nie było i oba zespoły czekały na jeden błąd.

Wydaje mi się, że w dzisiejszym meczu możemy być świadkami podobnego scenariusza. W końcu będzie to spotkanie fazy pucharowej, gdzie przegrywający odpada. Mam wrażenie, że czeka nas kolejne underowe starcie w wykonaniu Los Cafetereos. Mimo wszystko w tym przypadku nie zamierzam zmieniać zdania. Od początku turnieju wierzyłem w ekipę Kolumbii, dlatego korzystamy z kursu 1.60 na awans tego zespołu.

Statystyki:

 • Kolumbia wygrała wszystkie spotkania Copa America 2019.
 • Kolumbia nie straciła nawet jednej bramki od początku turnieju.
 • Chile ma na swoim koncie dwa zwycięstwa i porażkę z Urugwajem.
 • Dwa z trzech spotkań Chile to wyniki +2,5 gola.
 • Chile ma na swoim koncie sześć zdobytych goli i dwa stracone.
 • Oba zespoły mają na tym etapie bilans +4 w bramkach.
 • Kolumbia nie wygrała żadnego z czterech ostatnich spotkań z Chile.
 • Trzy z czterech poprzednich rywalizacji tych drużyn to wyniki remisowe.
 • Trzy ostatnie starcia zakończyły się wynikiem -2,5 gola.

Co obstawiać?

Tak jak wspomniałem, w tym przypadku po głowie chodziły mi dwa możliwe zakończenia. Po pierwsze od początku turnieju wierzę w Kolumbię, a kurs na awans tego zespołu wynosi 1.60. Z drugiej strony wszystko wskazuje na to, że zobaczymy tutaj underowe zakończenie. W fazie pucharowej raczej żadna z drużyn nie zdecyduje się na otwartą piłkę. Kurs na -2,5 gola wynosi 1.50, więc gramy na Los Cafeteros z wyższym przelicznikiem. Typ wchodzi również w przypadku wygranej po karnych.

Zdarzenie: Kolumbia vs Chile

Typ: Kolumbia zakwalifikuje się

Kurs: 1.60

Urugwaj vs Peru

W drugim spotkaniu mamy zdecydowanie wyraźniejszego faworyta. Urugwaj po raz ostatni wygrał Copa America w 2011 roku. Aktualnie mają na swoim koncie dwa zwycięstwa i remis, więc o formę tej drużyny raczej nie trzeba się obawiać. W końcu mając w ataku Cavaniego i Suareza, a w obronie dwójkę – Godin&Gimenez z miejsca stali się głównym faworytem tej imprezy.

Urugwaj jest znany przede wszystkim ze znakomitej gry w defensywie, gdzie na sukces obrony pracuje cała drużyna. W pięciu z sześciu ostatnich spotkań zachowali czyste konto. Wyjątkiem jest starcie z Japonią na obecnym Copa America, w którym zremisowali 2:2. Łącznie zdobyli na tegorocznym turnieju już siedem bramek, co jest jednym z najlepszych wyników, więc ofensywa również daje radę.

Powiedzieć, że Peru w ostatnim meczu fazy grupowej się nie popisało, to jak nic nie powiedzieć. Brazylia wygrała z nimi aż 5:0, a jednak mam wrażenie, że Urugwaj jest w lepszej formie od Canarinhos. Co ciekawe ostatnie potkanie tych drużyn zakończyło się wynikiem 2:1 dla Peru. Patrząc szerzej, Urugwaj pokonał tego przeciwnika w czterech z pięciu poprzednich prób.

Peru do tej pory grało mocno w kratkę. Rozpoczęli turniej od remisu z Wenezuelą, następnie pokonali Boliwię 1:3, co jednak nie jest wybitnym osiągnięciem, a w ostatnim meczu fazy grupowej sromotnie polegli z Brazylią 0:5.

Statystyki:

 • Urugwaj jest niepokonany na Copa America 2019.
 • Peru wygrało tylko jeden z trzech rozegranych spotkań.
 • Peru nie zdobyło gola w dwóch z trzech spotkań Copa America.
 • Peru wygrało ostatnie spotkanie tych drużyn 2:1.
 • Urugwaj pokonał tego przeciwnika w czterech z pięciu poprzednich prób.
 • Urugwaj w sześciu kolejnych starciach z tym przeciwnikiem trafił do siatki.

Co obstawiać?

Patrząc na składy, aktualną formę, a także wyniki meczów bezpośrednich nie mam wątpliwości, że warto tutaj skorzystać z kursu 1.67 na zwycięstwo Urusów. Cavani i Suarez powinni załatwić sprawę z przodu, a w defensywie mamy mur prosto z Madrytu. Urugwaj w każdym z ostatnich sześciu meczów z tym rywalem trafił do siatki. Wygrali cztery z tych spotkań, więc wierzę, że tym razem będzie podobnie.

Zdarzenie: Urugwaj vs Peru

Typ: Urugwaj

Kurs: 1.67

Chcesz więcej typów bukmacherskich? Dołącz do Grupy Zagranie!

copa america